top of page

KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ


Sevgili arkadaşlarım,


Tutulmanın olduğu bu hafta çok ama çok önemli!

Özellikle bitişler, kayıplar, olmaz denilen ayrılıklar bu hafta sizinle.

Tüm bu süreç yeni başlangıçlara kapı aralamak adına geliyor, unutmayın! Son iki yıldır hayatınızda olup, gelişen her konu tamamlanmaya hazırlanıyor. Yeni bir sayfa açmak için köprüden önce son çıkış haftasındayız.

Bu süreçte yapılmış olanları düzenlemek önemlidir. Yeni şeyler yapmak yerine olması gerekeni tamamlamak önem kazanır. Yine de zorunlu konularınız varsa dikkatli olun.


Örneğin; iş birliğine karar verdiğiniz kişilerle imza atmadan önce ayrıntıları tekrar okuyarak aldanmaların önüne geçmelisiniz.


İyimserliğinizi sorgulatacak kişilere karşı dikkatli olmalısınız. Zamanınızdan çalan, size hata yaptıran kişilere karşı da dürüst olmalı ve kaygılarınızı aynı şekilde aktarmayı denemelisiniz.

Dalgınlığa ve kazalara açık bir haftadayız. Özellikle hayvan saldırı haberleri de görülebilir. Bu süreçte sokaktaki can dostlarımıza sevgi ile daha çok sahip çıkmamız gerekiyor.


Şifa Olsun,

Kenan Yasin BölükbaşıHaftanın açıları Deneysel Astroloji Akademik Asistanımız Makbule Çatal tarafından hazırlandı… Yolunuza ışık olsun.


Haftaya Ay Kova’ da boşlukta başlayacağız, dolayısıyla hafta geneline bu etki yayılabilir. Bir şeyler net bir şekilde ortaya konmayabilir ve askıda kalabilir. Neptün Merkür sekstili ile iletişim kurarken mantıktan daha ziyade sezgilerimizi dinlemek isteyeceğimiz bir gün geçirebiliriz. Bir şeyleri somutlaştırmak için irade göstermemiz gerekebilir. Hayal kurmak, ilham almak konularımız arasında olabilir.


Salı günü Ay Balık Burcu’nda ve Venüs Gad sekstili ve Kad ile üçgeni var. Venüs yüceldiği Balık Burcu’nda olduğu için ikili ilişkiler, denge, uyum, güzellik, estetik, para konularında desteklenebilir, somut şeylerin arayışında olabiliriz. Merkür Satürn karesinin devam eden etkisi ile otorite ile mücadeleye girmemek, bazı konularda direnmemek, iletişim şeklimize ve zekâmıza güvenmek faydalı olacaktır.


Çarşamba günü Merkür Jüpiter sekstili ile olumlu düşünce yapısına sahip oluyoruz. İyi düşün, iyi hisset, iyiyi var et. Venüs Neptün kavuşumu ile de sanatsal anlamda yaratıcılığımız artabilir. İkili ilişkileri fazla idealize etmemize sebep olan bu açının etkisi ile hayal kırıklığı yaşama ihtimalimizi de göz ardı etmemeliyiz.


Perşembe Ay Koç Burcunda ve Merkür’ e üçgeni güçlü kararlar almamıza, iletişim bağlantılarımızı iyi yönetmemize neden olabilir; ancak Merkür’ ün gölgeli gününde olduğumuz için sözleşme, imza, akit, ticaret gibi gündemlerimiz varsa dikkatli adım atmakta yarar var.


Cuma günü Ay Plüton karesi ile dişil figürler tarafından manipülasyona açık olabiliriz, dikkatli olmakta ve sakin kalmakta yarar var. Zira Merkür’ de bu noktada anaretik dediğimiz derecede olacak ve zihinsel anlamda gergin ve huzursuz bir hal almamıza neden olacak.


Cumartesi günü 23.28’ de Boğa Burcu’nda bir Güneş Tutulması gerçekleşecek. Güneş Tutulması ve Merkür’ün İkizler Burcu’na geçiyor olması iletişim kazalarına, gerçeklerin çarpıtılmasına açık bir gün deneyimleyebileceğimize işaret ediyor. Kad tarafında olacak olan bu Uranüsyen tutulma şok edici gelişmelere gebe olurken hedeflerimize gitme noktasında da bize yardım edecek nitelikte gündemleri barındırıyor ve hayatımıza somut, kalıcı bir şeyler getiriyor. Bir sayfanın kapanıp başka bir sayfanın açılması gibi bir etkiye sahip oluyoruz. Kendi içimize dönmek, geceyi sakin ve dingin şekilde geçirmek, önümüzdeki 6 aylık süreci düşünerek imajine edip dua etmek önemli olacaktır.


Pazar günü Ay Boğa Burcu’nda ve Venüs Plüton ile sekstil açıda olacağı için dişil yanlarımızı güçlü bir şekilde ortaya koyabilir, güzellik, estetik, değer konularında olumlu adımlar atabiliriz. Astrolojinin iki iyicil gezegeni Venüs ve Jüpiter’in kavuşumunun da etkisiyle karmik anlamda hak edişlerimizi alabilir, parasal konularda da bolluk ve bereket enerjisi aktif olabilir. Dişil enerjinin artmasıyla birlikte yaratım gücümüz de artabilir, kendi değerimizin farkına varabilir ve iyimser yanlarımızdan beslenmek isteyen enerji vampirlerine karşı ilahi anlamda korunabiliriz.


Burçlar, akademi öğrencimiz "Harika Çölkesen" tarafından yazıldı…

Sizlerle…


Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR

Düşündükleriniz ile eyleme geçirdikleriniz arasında çelişkiler yaşamaya hazırlanın. “Ayakta kalabildiysem kaybettiklerim mesele değildir” hissi bu hafta sizinle.

Aileniz ve sevdiklerinize iletişiminiz size olumlu dönüşler getirebilir. Bunun yanında soru işaretleri oluşturabilir. Değer konusunu yeniden göz önüne alın. Bu günlerde dış görünüm ve estetiğe önem verebilir ve ışığınızla dikkatleri çekebilirsiniz.

Maddi konularda yaralandığınız yerden bu sefer iyileşme süreciniz başlayabilir. Sorun edilen meselelere hızlı düşünerek kendinize has yöntemlerle çözüm bulduğunuz olaylar sayesinde çözümler elde edebilirsiniz. Ayrıca yurtiçi seyahatlerde kendinizi gösterebilirsiniz.

İkili ilişkilerde kendi motivasyonunuza uymayan insanları hayatınızdan çıkarmak isteyebilirsiniz. Bunun yanında “Önceliğim sensin” diyebilecek insanları kendinize çekeceksiniz.

Aldığınız eğitimlerle artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı hissine güvenmelisiniz.


BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR

Haftaya ne istediğinizi bilerek başlayabilir, kendi yaşamınızın yönünü kendiniz belirlemek isteyebilirsiniz. Kontrol artık sizde…

Kalabalık ortamlarda kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Yeni sosyal gruplara öncelik verin! Yeni taşınacağınız insanlarla çevreniz olumlu yönde gelişecektir.

Farkında olamadığınız fakat zaten sizde var olan sezgilere yeniden kulak verin. Bu enerjiyi kullanmak adına deniz, sahil, göl vb. yerlerde yürüyüş yapmanız iyi gelecektir.

Dış görünüşünüzde “yepyeni bir ben” kararına hazırlanın. Bu kararlarınız uzun süreli değişimler getirecek.

Uzun süreçli ya da mesafeli yerlerden gelen iş projelerini değerlendirmeli, başarı taahhüt veriyorsa yanıtlamak için süreci askıya almamalısınız.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Kendinizi çıkmazın içinde hissettiğiniz, iç dünyanızın “ben bittim” dediği anlarda ummadığınız yerlerden gelen teklifler, projeler, ortaklıklarla yeniden uyanışa geçeceksiniz.

Arkadaşlarınızla yaşadığınız belirsizliği gözden geçirebilir, ‘’Ben böyleyim, kabullenen yanımda kalır’’ moduna geçiş yapabilirsiniz.

İş ortamında çalışma verimliliğinize katkı sağlamak adına zaman konusunu aşmanız gerekiyor. Ertelemekten vazgeçin!

Her ne olursa olsun “ben de varım” dediğiniz anların farkındalığını hissettiğiniz anda mücadele etmekten keyif alacağınız bir dönem geliyor.

Sağlıkla ilgili deri problemleriniz ya da varsa alerjik reaksiyonlar, bu günlerde iyileşme sürecinde olacaktır.


YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER

Devamlı çevrenizi beslediğinizi ve yardıma ihtiyaçları olduğunda yanında olduklarınızın size aynı toleransla yanıt vermediklerine şahit olabilirsiniz.

Günlük hayatın getirdiği sorumluluğu üstlenmekten vazgeçmemelisiniz. En başta her şeyi kabullenmeye çalışmalısınız.

Eğitime başlama ya da başladığınız fakat yarıda bıraktığınız eğitimleri tamamlama hissi bu hafta sizle olabilir. Özellikle uzak ülkeler ya da online eğitimler alma, tamamlama konusunda ikilemler yaşayabilirsiniz.

Sizin için en doğrusu hayat tecrübelerinize göre adımlar atmaktır. Bu dönem kabuk değiştirecek ve yeniden gücü kazanacaksınız.

Arkanızdan çevrilen gizli işlerin su yüzüne çıkacağı süreçlerde ani tepki veren, inat eden insanlardan uzak kalmalısınız.

Bağlanma ihtiyacı ve özgürlük arasındaki denge iyi sağlanmalı, ansızın gelen yurtdışı kontaklarınıza rotanızı çevirmelisiniz.

Sağlıkla ilgili genital bölge rahatsızlıkları görülebilir dikkatli olunmalı.


ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR

Maddi anlamda hareketli bir hafta. Özellikle ortak proje ve işler yürütüyorsanız destekler alabilirsiniz. Duruşunuzda kararlı olmalısınız!

Kendi ihtiyaçlarınızı kısıtlamak isteyebilirsiniz. Öncelikleri başkalarına özellikle sevdiklerinize verebilirsiniz. Eşiniz veya birlikte olduğunuz kişiye daha özverili, kendinizi onların sorumluluğuna adayabilirsiniz.

Bu günlerde haberci rüyalar artabilir, Rüyalara teslim olmak sıkıntı ve sorundan uzaklaşmayı ve huzuru yakalamayı getirecektir. Sembolleri kapın!

Sosyal ortamların aranılan kişisi olacağınız, arkadaşlık ilişkilerinizin olumlu yönde ilerleyeceğini bilmelisiniz. Grup çalışmalarında dijital projeler üretebilir, olumlu yönde gidişatı deneyimleyebilirsiniz. Stratejinizi kalabalıklar arasında olma yönüne doğru hedeflerle yürütmelisiniz.

Sağlıkta ayak ve tarak kemikleri ağrıları tetiklenebilir.

‘’Bu insanın hayatının neresindeyim?’’ gibi sorularınızı bu hafta yanıtlanmış bilin.


BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR

Kendi farklılığınızı ortaya koymak isteyebilir ve bir takım kişiler tarafından özgün olma çabalarınızın engellendiğini fark edebilirsiniz.

Ortak gelir elde ettiğiniz kişilerle yaşanılan fikir uyumsuzluğu bu günlerde sona erecektir.

Yurtdışı ya da online işleri uzun vadeli sürece yayma gibi düşüncelerle uğraşabilir ve ikilemler yaşayabilirsiniz.

Elinizde olmayan sebeplerden ötürü ertelediğiniz eğitimler için tekrar şans yakalayacaksınız.

Mesleğinizle bütünleşebilir, kariyer tatmini sürecinde toplum önünde tanınırlık fırsatları yakalayabilirsiniz.

İlişkilerde sadece huzuru önemseyin. İletişim problemlerinin çözümü huzur ve uyum için çaba göstermek. Sonucunda problemlerin üstesinden gelebildiğinizi göreceksiniz.

“Bu işin sonunu biliyormuşum” dediğiniz süreçler için iç sesi dinlemeye devam etmelisiniz.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER

Bu hafta ideallerinizin peşinden gitmek isteyebilirsiniz. Fakat gerçeklerden uzaklaştığınızı düşündüğünüz an ideallerinize yeni yol ve yöntemler ekleyebilirsiniz.

Yaşadığınız her konuya diğer tarafın gözü ile baktıkça kendi davranışlarınızı dengeleyeceksiniz. Önceliğiniz kendinizi iyi hissettiğiniz kişilerle vakit geçirmek üzerine yoğunlaşıyor. Ortak iş ve projeler yürütebilir, çalışma başlatabilirsiniz.

Sanat ve ilhamın yüksek olduğu zamanlardasınız. Yaratıcılığınızı bu yönde kullanabilirsiniz. Özellikle hobilerinizi iş alanına çevirebilirsiniz.

Gelirlerinizde ortaklı kazançlar elde etmeye hazırlanın. Eşiniz /partnerinizin kaynaklarında hızlı dönüşünler yaşanabilir. Ya da beklenen miras, nafaka vb. alanlar varsa burada da çözülmeler yaşayabilirsiniz.

Hayat görüşünüzü değiştirebilir, uzak kültürleri daha derinden tanımaya yönelebilirsiniz.


AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER

Değişimin sırrı; “Size ait olanlar için savaşarak değil, yeniyi inşa ederek baştan başlamanızdır” Sevgili akrepler bu hafta kendinizi kısıtlamaktan vazgeçmeye yönelmelisiniz.

Aile işleri ile uğraşıyorsanız ya da kendi planlarınıza aile üyelerinin müdahalesi varsa onların düşüncelerini gereğinden fazla önemsiyor olabilir misiniz? Fark etmek için güzel zaman.

Plan, proje ve organizasyon konularında yetenekleri göstermek için olumlu zamanlar. Zihinsel faaliyetlerde yaratıcılığınız yeni projeleri ve yeni maddi imkânları size taşıyabilir.

İlişki konusunda standartlar yükseliyor… Benim ihtiyaçlarım, senin isteklerin derken kendinizi çatışma ortamında bulabilirsiniz. Kendinize ait özgür alanlarınızın da olduğunu açıkça ifade etmeniz için güzel bir hafta.

Ummadığınız kişilerin sizleri karşısına aldığına tanık olabilirsiniz. Çevrenizdeki kişilerin niyetlerini öğreneceğiniz bu haftayı güzel değerlendirin.


YAY VE YÜKSELEN YAYLAR

Aile ilişkilerinde hareketli bir hafta sizi bekliyor. Özellikle iletişim kopukluklarına ve yanlış anlaşılmaların getirdiği negatif süreçlere dikkat! Akışa bırakmak ve bu sefer anlaşılmayı beklemek çözüm getirecek. Aileniz ya da değer verdiğiniz kişiler tarafından kısıtlandığınızı hissedebilirsiniz. Özellikle üzerinizde gereğinden fazla sorumluluk yükü olduğunu da…

Fakat bunları diğerlerinin de fark etmesi için konuşmak, paylaşmak ya da göstermek bu sefer işe yaramayacak. Önceliği kendinize verdiğiniz müddetçe zıtlaşmaları önleyecek ve diğerlerinin sizi görmesi /anlamasına kapı aralayacaksınız.

Çalışma ortamında depresif insanların yol açtığı sorunları toparlamaktan da vazgeçebilirsiniz. Ticarette beklediğiniz çalışmaların sonucuyla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Maddi kaynaklar için yeni fırsatlar açılabilir fakat bu fırsatlar size ekstra bir sorumluluk yükü de getirebilir.

Sağlığınızla ilgili problemler hafifleyebilir, toparlanma süreci geliyor. Önemli olan doğru hamleleri doğru zamanlarda yapabilmek…

Hayatın neresinden başlayacağınızı bilemediğiniz anlarda manevi enerjiler bu hafta yanınızda… Şifa çalışmalarına yönünüzü çevirmelisiniz.


OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR

Asıl ihtiyaçlarım ne? Kendi ihtiyaçlarıma mı yoksa başkalarının ihtiyaçlarına mı emek harcıyorum? Bu sorular bu hafta sizinle! Zihninizin sürekli çalışıyor olduğu düşüncesi de beraberinde geliyor.

Odak noktanızda maddi koşullar var. (Herkes gibi) Fakat sizde daha çok maddi güvenliği nasıl sağlar, ne şekilde korurum? Konusu ön planda olacak.

Beraber yola çıktığınız insanlarla hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bu her türlü yol arkadaşınız için geçerli. Hayat planınızdaki öncelikleri yeniden gözden geçirmeyi denemelisiniz. Asıl konulardan uzaklaşıyor ve gerçekçi olmaya beklentiler peşinde koşuyor olabilirsiniz.

Bu hafta çevreniz, her türlü güç savaşına girmeye hazır olduğunuzu öğrenecek. İletişim trafiğinizin hareketleneceği, yakın çevrenizle ilişkilerin artacağı günlerdesiniz.

Can attığınız konular üzerinde yaratıcılığınızı ortaya koyun bu sayede hobilerinizi işe çevirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kalabalıklar arasından uzaklaşma isteği ve bazı sosyal gruplardan ayrılma kararı alabilirsiniz.

Çocuklarınızla ilgili güzel gelişmelere tanık olacaksınız.


KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR

Bu hafta iç sesiniz ve dış seslerin arasındaki ahengi yakalamaya programlısınız. Dışınızda yaşanan olaylar kendi iç seslerinizi bastırabilir fakat bunun bozulmasına müsaade etmediğiniz müddetçe denge sizinle olacak.

Maddi sorunların üstesinden gelmek için hareketli bir zamandasınız. Kararlarınızı almadan evvel dışı dinlemeli fakat içte ne hissediyorsanız onu uygulamalısınız. Yeni bir ortakla yeni anlaşmalara doğru adım atabilirsiniz. Fırsatlara açık olun.

Ani gelişen ailevi sorunların üstesinden gelebilmek için haklı olmaktan ziyade huzur arayışına yönelik adımlar atılmalı. Aile hayatınızda dönüşümler tetiklenebilir.

Eğer ki bir statü kaybına uğradıysanız bu kaybın olumlu olduğunu bilmelisiniz. Çünkü daha iyisi gelecek.

İlişkide karşı taraftan beklentileriniz artabilir, aşktan ve hayattan zevk almaya yönelik bir çaba içine girebilirsiniz. İç ve dış sesleri dengeleyin.

Bu hafta baş ağrıları yaşayabilirsiniz ve tansiyona dikkat.


BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR

Yaşamınızı yola sokacak, eski düzeninizi size geri kazandıracak kişilerle görüşmeye, vakit geçirmeye hazır olun. Bu kişiler daha önce tanıdığınız kişiler de olabilir. Yeni tanışacağınız kişiler de…

Şu sıra özellikle yaşamınızı başkalarına göre hareket etmeye programlısınız. Başkaları sizi iyi tanımıyorsa yaşamınızı alt üst edebilir. Ama sizi sizden iyi tanıyor ya da tanımaya niyetleniyor ise bırakın akışa ve hayat akarken siz keyfine bakın.

Zihniniz sürekli “Nasıl görünüyorum?” şeklinde uyarı verebilir. Bu nedenle fiziksel görüntüde değişikliğe gitmek isteyebilirsiniz. Tutulma zamanları yeni bir eylem yapmamak önemlidir.

Ev ve aile yaşamından uzak kaldıysanız size aile sıcaklığını hissettirecek ortamları yaratmalısınız.

Bu hafta sağlıkla ilgili boğaz ve boyun fıtık ağrıları görülebilir. İçe yönelmeniz ve kaygılardan arınmanız bağımlılıklarınızın da üstesinden gelebilmeniz için fırsat sağlayacaktır.Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page