top of page

JÜPİTER BURÇ DEĞİŞTİRDİSevgili arkadaşlarım,


Astrolojinin Büyük İyicil gezegeni olarak adlandırılan Jüpiter 11 Mayıs 02.22’ de Koç Burcu’na geçiyor, 28 Temmuz’ da Retro hareketine başlayacak olan Jüpiter 28 Ekim’e kadar Koç Burcu’nda; sonrasında Balık Burcu’nda yapacağı Retro’nun ardından 25 Kasım itibariyle tekrar Balık Burcu’nda düz hareket edecek ve 20 Aralık saat 17.32 itibariyle de tekrar Koç Burcu’na geçerek 16 Mayıs 2023 20.19’ a kadar da Koç Burcu’nda kalacak.

“İnsanın gözü ancak bildiği ve anladığı şeyi görür; ancak daha derin bilgi ve kültürün bize gösterdiği bir çok şeyi, önümüzde durduğu halde yıllarca görmemiş olabiliriz.” Wolfgang Van Goethe - Haritanın Üzerine Çıkmak sayfa 185

Jüpiter Burçlarda yorumlarımız Deneysel Astroloji Akademik Asistanımız Makbule Çatal tarafından hazırlandı… Yolunuza ışık olsun.
Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR

Burcunuzda gerçekleşecek olan bu transit sizlere birçok alanda bolluk, bereket ve şansı beraberinde getirecek. Uzun zamandır beklediğiniz fırsatı ve ilahi yardımı alarak motive olabileceksiniz. Risk alma, girişim ve cesaret konuları ön planda olabilir. Bu transit dönemi içerisinde kilo alımına ve karaciğer yağlanmasına da açık olabileceğiniz için yiyeceklerinizde daha çok sağlıklı besinlere yer açmak gerekebilir. Jüpiter semboliklerini çalıştırarak etkiyi dengeleyebilirsiniz. Bol ya da etnik kıyafetler tercih edebilir, kuş tüyü objeler üzerinizde bulundurabilir, koyu mavi ve lacivert tonlarını tercih edebilirsiniz.


BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR

Bu transit süreci sizi biraz daha izole olmaya itebilir. Sakinlik, dinginlik ve huzur arayışınız artabilir. Arka planda bir şeylerin hazırlık sürecinde olabilir, az insan çok huzur mantığını benimseyebilirsiniz. Öngöremediğiniz, arka planda kalan bazı riskli durumlar içerisinde kalabilirsiniz. Ev değişikliği ya da mevcut evinizde bazı restorasyon işleri ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Yatak odanızda kullanacağınız bir Jüpiter semboliği size iyi gelebilir. Komodininizde ya da nevresiminizde at, kuş ya da fil sembolü bulundurabilirsiniz. Bir rahatsızlığınız olduğunda büyük hastaneleri ya da kıdemli doktorları tercih etmeniz şifa enerjisini daha rahat çalıştırmanıza vesile olabilir.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Sosyal çevrenizden, grup aktivitelerinizden gelecek destekler bu süreçte size refah sağlayabilir. Sosyal medyada tanınırlık, ünlenme için güzel bir dönem olabilir. Beklediğiniz bir title varsa bu dönemde alabilirsiniz. İlişkiler anlamında da olumlu bir dönem içerisinde olduğunuzu söyleyebiliriz. Telefon kılıfınızda ya da sosyal medyanızda at, fil ve kuş figürlerini kullanabilirsiniz. Sosyal çevrenizden ya da üniversite arkadaşlarınızla yapacağınız seyahatler size iyi gelebilir.


YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER

Mesleki anlamda terfi alabileceğiniz, kariyerinizde öne çıkacağınız bir dönem olabilir. Toplum önü statünüz değişebilir, alkış ve takdir toplayabilirsiniz. Günlük işlerinizde yaşanan yoğunluk maddi kaynaklarınızda artışa neden olabileceği gibi sektör değişikliği gündemini de getirebilir ya da iş kollarınız artabilir, aynı anda farklı işleri bir araya getirebilirsiniz. Başarılı, vizyoner insanlarla bir arada olmak, çalışırken kullandığınız bilgisayarınızın ana ekranına idolüm diyebileceğiniz kişilerin resimlerini koymak ya da at, kuş, fil görselleri koymak faydalı olabilir.


ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR

Akademik alanda uzmanlaşmak, uzak yerlere seyahatler, yabancı dil gibi alanlarda desteklenen bir süreçtesiniz. Yurtdışı bağlantılı işler yapmak, yayın yapmak, akademik kariyerde başarı kazanmak, ithalat ihracat gibi gündemleriniz olabilir. Borsa ve şans oyunları ile ilgileniyorsanız şanslısınız. Aradığınız aşkı bulmak için de etkili ve şanslı bir dönem. Seyahat biletlerinizi saklamak, iyi ve kaliteli filmler izlemek, yabancı kültürlere ve inançlara ait araştırmalar yapmak bu transit sürecinde size iyi gelebilir.


BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR

Borçlar, krediler, miras gibi konular gündeminizde olabilir. Bu transit süreci sizi bir ev, emlak, arsa alımı gibi konularda destekleyebilir. Operasyonlar, cerrahi müdahaleler. Okült konulara yönelmek, şifa çalışmaları ile ilgilenmek için verimli bir dönem. Eğer evli iseniz eşinizin maddi kaynaklarında artış söz konusu olabilir. Banyonuzda at, kuş, fil figürleri bulundurabilir. Harcamalarınızda yabancı bankalara ait kredi kartlarını kullanmayı tercih edebilir ya da kredi kartlarınızı koyu lacivert bir kılıfta saklayabilirsiniz.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER

İkili ilişkiler, ortaklık alanından aldığınız bu transit sizi evliliğe sürükleyebilir. Yaşça olgun ya da tecrübe sahibi kişilerle önemli dostluklar paylaşabilirsiniz. İmzalar, anlaşmalar, danışmanlıklar ve iş birlikleri için olumlu bir görünüm. Girişimci ruhunuz artabilir, öncü özelliklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Evinizin çıkış kapısına ya da evin giriş kısmına kuş, at gibi Jüpiter semboliklerinden oluşan bir tablo asabilirsiniz ya da basitçe elinizle çizebilirsiniz.


AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER

Bu transit süreci içerisinde günlük rutin işleriniz artabilir, sorumluluklarınızı fazla abartabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili gündemleriniz olabilir, evcil hayvan sahiplenebilirsiniz. İş arkadaşlarınız, astlarınız ve sizi asiste eden kişilerden yana şanslı olabilirsiniz. İş yükünüzün artmasına rağmen etik davrandı iseniz karşılığını maddi anlamda da alabileceğiniz bir dönem olabilir. Çalışma masanızda ya da çalıştığınız alanlarda at, kuş sembolleri kullanabilirsiniz. Karaciğer yağlanmalarına ve şeker rahatsızlıklarına da açık olabileceğiniz için dikkatli tüketim yapmalı; at ve kuş besleyerek enerjileri olumlu yönde çalıştırabilirsiniz.


YAY VE YÜKSELEN YAYLAR

Bu transit sürecinde genel anlamda avantajlı etkiler altındasınız. Vizyonunuzun genişlediği, olayları daha geniş pencereden gördüğünüz bir dönem olabilir. Akademik kariyer elde etmek, yeni eğitimlere başlamak, sahne önü işler yapmak için de şanslı etkiler altındasınız. Çocuğunuzun hayatında da olumlu gelişmeler olup sizi gururlandırabilir. Çocuk planınız varsa bu dönem oldukça şanslısınız. Öğrendiklerinizi sindirmek, kendinizi ortaya çıkarabilmek ve yeni sosyal alanlar içerisinde bulunmak için etkili bir yerleşim. Mahkeme ile ilgili bir konunuz varsa ödül alabilirsiniz. Konser, tiyatro, opera gibi kültür sanat etkinlikleri içerisinde olmak bu süreçte size iyi gelebilir.


OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR

Aile, köklerle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eviniz bir anda kalabalıklaşabilir. Şu anki evinizden daha büyük bir eve ya da daha yüksek tavanlı bir yere taşınabilirsiniz. Ev, arsa alma gibi konularda cesaretle girişim yapabilir, risk alabilirsiniz. Köklerinizden kalan miras konularınız da gündemde olabilir. Kendi içinize yöneldiğiniz, topluluklardan uzak durup izole olduğunuz bir transit süreci olabilir. Evin içeresinde haritalar, büyük objeler, seyahat ve kültür kitapları bulundurabilirsiniz.


KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR

Yazılı ve sözlü ifade beceriniz artabilir, almış olduğunuz eğitimleri pratiğe dökme imkanı yakalayabilirsiniz.İletişim trafiğinizin arttığı, kısa seyahatlerin gündeminizde olduğu, kardeşleriniz ve yakın çevreniz tarafından da destekleneceğiniz bir süreç içinde olabilirsiniz. Kalabalıklar içerisinde aktif rol alabilir, konuşmalarınız, yazışmalarınız artabilir. Genel anlamda ticaret, fikir alışverişleri, seyahatler gibi konular gündeminizde olabilir. Seyahatlerinizde geniş yolları ve otobanları tercih etmeniz, eğer hususi aracınız yoksa büyük araçlar ve otobüsleri tercih etmeniz Jüpiter semboliklerini çalıştıracaktır.


BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR

Maddi kazanımlarınızın ve kaynaklarınızın arttığı bir süreç içerisinde olabilirsiniz. Yaptığınız birikimleriniz artabilir ve değer kazanabilir. Konfor alanlarınızı da kaybetmeden para kazanımlarınızı arttırabilirsiniz. İş hayatınızda da başarınız artabilir. Bir şekilde beklentileriniz de artacaktır. Büyük harcamalar yapmadan evvel dikkatli olmalısınız. Cüzdanınızda yabancı kültürlere ait bir para bulundurabilir, paranızı bölerek farklı para birimlerinde değerlendirebilirsiniz.Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page