top of page

ISPANAK ZEHİRLENMESİ ASIL NEDENİ


Son haftalarda zehirlenme vakaları artınca ve kamuoyunu çeşitli yanlı haberler meşgul edince kolları sıvayıp yine merakıma yenik düşüp İkizler Ay’ımı çalıştırıp bu konuda ne yapabilirim, nasıl öğrenebilirim diye sordum kendime…


HANGİ SEMBOL?


İlk aklıma gelen Ispanak hangi sembol ile ilişkili astrolojide, bunu kavramayı istedim. Gezegenler birer sembol ve her objeyi, temayı, eylemi bir gezegen ile bağdaştırabiliriz. Astroloji biliyoruz ki bir sembol ilmi..

Örneğin gözlük, Merkür gezegeni ile bağdaşır. Okumak ve görmek ile alakalı bir araçtır ve Merkür okuma, yazma, kabiliyet ve araç ile ilişkili gezegendir.

Örneğin Atlar, Jüpiter ve yay burcu ile alakalıdır. Özgürlüğü, keşfetmeyi, sınırları genişletmeyi, yolculukları anlatır.


Ispanak ise Mars ve Merkür ile sembolize ediliyor astrolojide.

Bu bilgiyi edindim.


Sıra geldi bu zehirlenme olayını neyin gösterdiğine?


Bu hafta gökyüzü transitlerinde Mars ve Neptün 150 derecelik açısı vardı.

Neptün, tarihteki salgınlarla alakalı bir jenerasyon gezegeni. Neptün, balık burcunda ve balık; yayılma, popülasyon hareketlerini temsil ediyor. Mars ise bir tetikleyici ve kendi yönetimindeki konu/nesne/obje/eylemlere karşı bir sembol doğuruyor.


Yani konu ıspanak değil de Mars’ın diğer göstergelerinden biri olabilirdi. Yangın, kaza vb. gibi. Ki bunları da bu hafta içinde fazlasıyla gördük.

  • Sivas'ta fabrika yangını 08.11.2019 - 13.11 | Son Güncelleme 08.11.2019 - 15.35 İstanbul(DHA)

  • Arnavutköy’de fabrika yangını kontrol altına alındı 02.11.2019 - 17.09,Son Güncelleme: 02.11.2019 - 18.25

Peki, neden Neptün ve Mars uyumlu çalışmıyor da sanat, şiir, beste, ilham gibi Neptün’ün içerdiği bu güzel konular ortaya çıkmıyor?


Çünkü Neptün ile Mars arasındaki açı görülmeyen dediğimiz 150 derecelik bir açı. Titanik’in batma olayında çok fazla karşımıza çıkan bir açı türü. Görülmeyen, bilinmeyen yerden gelen demek.


Bu nedenle kazalar, yangınlar ve salgın hastalıklar gibi nedenleri bu transit açıklamakta.

Bunu da kavradık. Fakat hala yetinmiyorum tüm bu bilgilerle.. Çünkü halkın zehirlenmesi! Bu ne acı bir durum.

Kendimizi teslim ettiğimiz, güvendiğimiz devletimiz, Tarım Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, kontroller… Tüm bunlar öyle ki masamızdaki mahremimize kadar girmiş ve bizi asırlardır tükettiğimiz bir ıspanakla vuruyor…

Bu işin içinde bir bit yeniği olduğu da içimi kemiriyordu. Bu konuda yine Astroloji muazzam bir kapı.


Horary dediğimiz an astrolojisi tekniği kullanabiliyoruz. O ana ait içinizi kemiren bir soru varsa bunu sorarak anın haritasını açıyorsunuz ve size bu harita cevabını sunuyor.


Marilyn Monroe’nun ölüm sebebinin ne olduğunu öğrenmek için danışabildiğimiz gibi çok basit sorularda bile astrolojiye danışabiliyoruz. Bir Kurban Bayramı günü “Halamda kavurma var mı?” diye sormuştum örneğin.


Size her zaman cevap ve çözüm sunan bir matematik ilmi var karşınızda. İşte burada da Ispanak zehirlenmesinin ardında yatan gerçeği sordum.


ISPANAK ZEHİRLENMESİ ASIL NEDENİ NE?


Haritayı inceleyelim birlikte.

Yükselen 23 derece kovada. Ispanak’ın sembolü Mars ise 8. Evde (zehirlenmeler evi) terazi burcunda, zararlı bir yerleşimde. Yükselen burca üçgen açı ile bağlanıyor. Diğer ıspanak göstergesi Merkür ise akrepte. (Akrep, zehirlenmeler) retro, tekrarlanan vakalar ve 21 derece olarak yine yükseleni kare açı ile görüyor.


Harita radikal ve ıspanağı, zehirlenmeyi, kolektifi(kova), olayın kök sorununu öğrenmek isteyen, olaya şüpheyle yaklaşan astrolog beni, (Kovanın yöneticisi Satürn –kök sorun- 11. Evde –astrolog- ve olaya şüpheyle yaklaşan -12. Ev girişinde ve Plüto kavuşumunda-) anlatıyor.

Karşı taraf 7. Ev ise aslan yönetiminde. Güneş yöneticisi ve Güneş ile Satürn arasında sekstil açı var.


Bunlar firmalar, yönetimi ele geçirmiş üst firmalar. Akrep sebebi ile ilaçlama firmaları, geri dönüşüm sektörü içerisinde yer alan işlemler yaptığını düşünüyorum. Hani ürüne zarar veren herbisitler (otlar) ayıklama amaçlı kullanılan zirai ilaçlama firmaları.


7. evin içinde kıstırılmış Başak burcu da var. 7. Evin 2. Yöneticisi olarak düşünebiliriz. Bu da başak burcunun yöneticisi Merkür’e gitmemize vesile oluyor ki Merkür ve Güneş kavuşumu var.


4. Ev olayın kök sorununu ve sorunun cevabını vermemize olanak tanır. 4. Ev ikizlerde ve yöneticisi Merkür retro ve 9. Evde. 9. Ev, olayın basına taşındığını gösteriyor. Ispanak yöneticisi Mars’ın da Jüpiter ile uyumlu açısı yine olayın basına taşındığını destekliyor.


Fakat burada bir yalancılık söz konusu. Merkür ve retro. Bir diğer gösterge ise 1. Evdeki Neptün ile Merkür’ün, Güneş’in açısı. Yine Neptün zahiri, bilinmezlik, zehirlenmeler, yalan, riya açıklaması.

Halkın zehirlenmesini 1. Ev yerleşimi ile gösterdiği gibi, 7. Evin temsili zirai ilaç firmalarının yöneticisi ile kontakta olması durumun direkt karşı tarafla ilişkili olduğunun kanıtı.

Bir diğer önemli gösterge ise Ay.


Ay, sorunun nedenini gösteren en önemli unsurdur Horary tekniğinde. Soruyu soran kişinin de asıl sormak istediğinin ne olduğunu anlatarak bizi her zaman doğruya ulaştırmaya çalışır.

2. ev girişinde. Sorun para kaynaklı. Koç burcunda ve yöneticisi Mars bu paranın kazanımı için bazı sağlık tehditleri oluşacağının habercisi.


Ay, Venüs’ün ışığını almış ve önce Satürn’e sonra da Güneş’e taşıyacak bu ışığı. Venüs’ten 2 derece evvel almış. Zaten bu çıkan haberlerin 2 hafta evveline dayandığını ispatlıyor. Yine 11 dereceden 16 dereceye ise 5 derece var. Yani bir 5 hafta sonra yeni yaptırımlarla ithal ürünlerin ülkemizin pazarında yer bulacağını belirtiyor…


Kendi üretimimiz değil de dışarıdan üretilen ürünlerin ülke pazarında satılacağını anlatıyor. Venüs yay yerleşiminin tam MC derecesinde olması da olayın görünen yüzeyde yurtdışı bağlantılı ürünlerin ticareti ile ilgili çok ama çok sevimsiz bir oyunun içinde olduğumuzu gösteriyor.


SONUÇLAR


*İyileştirici etkiler;

Satürn / Mars arasında yücelim bazındaki karşılıklı ağırlama

Bu konudaki sosyal sorumluluk projelerinin ve tüketici derneklerinin önemli çalışmaları ile yaptırım gücünü kullanması,

Mars’ın Jüpiter ile arasında altmışlık uyumlu açısı ve Jüpiter’in kendi asaletinde oluşu,

Medyanın doğru kullanımı sayesinde gerçeklerin deşifre olabilmesini gösteriyor.


*Olumsuz etkiler;

Mars/Plüton karesi ile zehirlenmenin kolektife etkisi ve büyümesi

Merkür’ün geri hareketi ile yeniden Güneş’e doğru gitmesi…

Medya gücünün, büyük ilaç firmalarında olduğu

Güneş/Neptün üçgeni

Firmaların aldatıcı haberleri ile kamuoyunu oyalaması ve yanlı medyayı rahatça kullanabilmeleri


Söz Sizin…

Teşekkürler

KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com


Kaynaklar:

Bitkiler Astroloji & Mitoloji Kitabı, Devrim Dölen & Emine Gücek, Zodyak Astroloji Yayıncılık

2019 Medikal Astroloji Ders Notlarım, Rana Çelikkol & Devrim Dölen

2017 Horary Workshop Notlarım, Sharon Knight / AstroArt Astroloji Okulu

Soru Astrolojisi Kitabı, Deborah Houlding & Öner Döşer

Hürriyet, Milliyet ve Habertürk Gazeteleri

Comentarios


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page