top of page

İlişkilerdeki Kök Sorunu Çözme Zamanı...

Merkür Cazimi
Sevgili Arkadaşlarım,

“Her kim görür yüzünü, unutur kendi özünü”

Merkür iletişim gezegenimiz ve ilişkilerimizde en önemli temel unsurdur. Merkür Akrep burcunda ve Retro. Retro olması etkisini iki katına çıkarttığı anlamına gelebilir. Bu sebeple ilişkilerdeki iletişim isteği iki katına çıktığını söyleyebiliriz. Bu etki nedeniyle söylemediğimiz fakat söylemek istediğimiz o kadar birikimimiz var ki, hepsini bir çırpıda söylemek ve hafiflemek istiyoruz. Zihnimizde bastırdığımız “vakti ve yerin gelince söylemesini bilirimler” zamanı gelmiş olabilir.


"Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."

Hepimiz içimizdekileri kusmak ister gibiyiz. Sevgilimizle aramızda arka plana attığımız ve alttan aldığımız konular artık bizi aşmış olabilir. Zamanında “idare edilecekmiş gibi görünüyorlardı oysaki” değil mi?... Arkadaşımızı idare etmekten yorulduk artık. “Gün gelir kendine çeki düzen verir yaşadıklarından ders çıkartır artık” diye dinlediğiniz dertler bir bakmışız kendi dertlerimiz haline gelmiş. İşte tüm bunları artık konuşmak ve çözüme ulaştırmak istiyoruz.

Hatta belki oturup nasıl konuşacağımızı düşünmeden “inceldiği yerden kopsun” dedik. Pişman olur muyuz olmaz mıyız düşünmedik.

Aslında ikili ilişkilerin adı üstünde ikili olması olasılıkları arttırıyor ve konuşacak sorunlar çeşitlilik arz ediyor. Fakat temel sorun belli iletişim.

Gerileme sebebiyle söylemek istediklerimizi artık söyleyeceğiz, yüzleşeceğiz kendimizle… Ağzımıza vurduğumuz o mühürleri kırma vakti geldi…

Şimdi bu durumu avantaja çevirmek bizlerin elinde…

Oh! Söyledim rahatladım, artık bitirebilirim noktasında mı ilişkiniz yoksa hala kurtarmak istiyor musunuz? Kurtarmak istiyorsak ilişkilerimizi unutmayalım ki bir parmak karşı tarafı gösterirken üç parmağımız bizleri işaret ediyor olacak.

25 Ekim tarihinde Merkür Akrep burcunda Cazimi oluyor ve bizleri ve düşüncelerimizi korumaya alıyor… MERKÜR CAZİMİ saatleri 18:14’DEN gece 00:29 26 Ekim’e kadar.

İdrakimizin yönü de Akrep burcuna geçiyor ve o dipsiz derin karanlık kuyumuzda değişim dönüşümle yüzleşme ihtiyacı içerisine giriyoruz.

Örneğin bir ilişkiniz var ve “özünde iyi aslında onu demek istememiştir” alt metinleri okumaktan sıkılmış ve yorulmuş olmalısınız… Ancak bilmemize rağmen kalbimizle mantığımız bir çalışmıyor… Oysa söylesek içimizdekileri desek ki “senin bu tavrın bende bu duyguyu tetikliyor ve soğuyorum” buna nasıl bir çözüm geliştirebiliriz. Bendeki yansıman bu diyebilmeyi öğrenmeli ve içimizde çığ gibi büyütmemeliyiz problemleri. Dağ dağa küsmüş dağın bundan haberi yok misali yaşamamalıyız ilişkilerimizi.

Şimdi halımızın altına süpürdüğümüz o birikmiş sırları temizlememiz için desteklemeye geliyor Güneş’imiz.

İlişkimizi kurtarma zamanı…


Bütüne Şifa Olsun,


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

コメント


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page