top of page

İkizler Dolunayı...
Sevgili Arkadaşlarım,


Bir yılın daha sonuna iyisiyle, kötüsüyle gelmiş bulunuyoruz. 19 Aralık saat 07.35’te İkizler Burcu'nun 27 derecesinde gerçekleşecek olan dolunaya doğru ilerliyoruz.


Astrolojide etkileri iyicil olan, şansın ve olumlu enerjisiyle dokunduğu yeri bereketlendiren, genişleten Jüpiter’in bu dolunaya olumlu enerjisini aktarması sebebiyle yaşamlarımızda zor günleri deneyimlerken, içimizde her şeye rağmen bir umut ışığı yanabilir.


Ay’ın, Dolunay esnasında Polaris ve Betelgeuse sabit yıldızları ile temas halinde olması vesilesi ile astrolojide Kutup yıldızı rehber ve yol gösterici olarak kabul edilen bu güçlü etkileşim, önümüzdeki günlerde yaşamımızda bize doğru bilgiyi getiren, aktaran, yol gösteren kişileri karşımıza çıkabilir. Bizleri aradığımız gerçek bilgiye ulaştırabilir diye de düşünebiliriz.


Önemli bilgi akışana ve gizli kalmış bilgilerin ortaya çıkışına bolca şahitlik edebileceğimiz bir dönemde olabilir.


Jüpiter’in olumlu etkisini yansıttığı dolunay bizlere yeni keşifleri, teknolojik gelişmeleri ve dijitalizim, yani dijital dünya ile ilgili olan her konuda olumlu yöndeki yenilikleri düşündürebilir.


İleriki süreçte kripto para birimi bolca gündemimizde yerini alabilir ve yatırımcısına bolca inişli çıkışlı gelişmeler yaşatabilir.


Bu süreç içinde gökyüzünde değişken nitelikteki yerleşimin çok olması sebebiyle, gündemlerimiz sürekli değişebilir ve stabil kalmak biraz daha zorlaşabilir.


Ek olarak dolunay anında Venüs’ün, Oğlak Burcu'nda gerilemesi, Pluton'la kavuşum halinde olması ekonomik, insan ilişkilerimiz, manevi değerlerimiz, sevgiyi içselleştirme şeklimiz ve estetik değerlerimizde Retro hareketini başlatması üzerine bir de dolunay atmosferi de eklenince finansal ve ikili ilişkilerimizde zorlanabileceğimiz bir enerjiyi de beraberinde yaşamlarımıza getirebilir.

Türkiye astroloji haritamızın 12. evinde bulunan 29 derece İkizler Burcu'nda olan Ay'ımızın etkilenmesi sebebi ile bu dolunay enerjisi, önümüzdeki süreç içinde halk olarak bazı kısıtlamalar, zorlanmalar ve salgın hastalıkta ciddi durumlarla da karşılaşabileceğimizi de anlatmaktadır.


12. ev izole olmayı, hapishaneleri, perde arkası dönen işleri ve gizli düşmanlık vb. olayları anlatır. Demek oluyor ki kısa zaman içinde tam bir kapanma olmasa dahi kısıtlamalı gündemler ve okulların online eğitime geri dönüşünü tekrar ülke yöneticilerimiz tarafından uygulanması söz konusu olabilir.


Perde arkasındaki gizli kalmış sırlarda bizi hem zor duruma sokabilecek hem de şaşırtacak türden olabilir. Bu süreçte kapalı yerlerde tutulan gizli belgeler ve belki de şahıslar ortaya çıkabilir.


Bireysel olarak zorlanabileceğimiz bu dönem içinde Jüpiter’in bizlerden istediği gibi etik ve ahlaklı olmayı, ne olursa olsun dürüst davranmayı ve Satürn'ün bizlere öğretmek istediği gibi hayatı kurallarına göre oynamaya özen göstermeyi ve işleyen sisteme teslim olmayı ihmal etmeyelim.


Aynı gökyüzü altında,

Sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir dolunay atmosferi yaşamımız dileğiyle


Şifa Olsun…Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.Koç Burçları ve Yükselen Koçlar Dolunay enerjisi ile birlikte yakın çevremizle olan iletişimimizde yoğun bir dönemi deneyimleyebiliriz. Yakın çevre ilişkilerimizde ani farkındalıklar yaşayarak bazı bitişlere karar verebiliriz. Fakat ikili ve iş ortaklık ilişkilerimizde ani kararlar vermemiz gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz. Sakin kalmak ve yaşamı akışına bırakmak bizler için daha faydalı olabilir. İletişim ve ticari imzalar kaynaklı kayıplara açık bir enerji içinde olabileceğimiz bu dönemde bolca bir anda gelişen kısa seyahatler gündemimizde olabilir.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar Dolunay enerji ile birlikte biraz daha kendi iç dünyamızı keşfetmek isteyebilir ve finansal kaynaklarımız mercek altına almak isteyebiliriz. Finansal olarak biraz daha rahatlama yaşayabiliriz. Beklediğimiz bir kredi başvuruşumuzdan olumlu yönde dönüş alabiliriz. Ortak finansal kaynaklarımızda çatışmalı durumlara açık olabilir ve beklemediğimiz ödemelerle karşılaşabiliriz. Alma ve verme dengemizi korumaya özen göstermek bizler için faydalı olabilir. Geçmişten gelebilecek nafaka, miras gibi konularımızda değişime açık bir dönemi yaşayabiliriz.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Dolunay enerjisi ile birlikte kadersel olarak yaşamımıza ortaklık eden kişilerle ve sağlığımızla ilgili gündemler içinde olabiliriz. İlişkilerimizde krizlere açık bir dönem olurken dolunay enerjisi ile sorunlarımızı çözüme kavuşturmak isteyebiliriz. Sonuç odaklı olabileceğimiz bu süreç içinde daha çok kendimizi sorgulayabilir ve hayatımıza yeni bir yön belirlemek isteyebiliriz. Yaşamın detaylarında boğulmamaya ve kontrolcü, kaygılı bir iletişim tarzını seçmemeye özen göstermeliyiz.


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler Dolunay enerjisi ile birlikte yaşamımızdaki önceliğimizi sağlığımız alabilir ve ailemizle ilgili hassasiyet içeren gündemlerimiz oluşabilir. Geçmişten gelen bir kronik rahatsızlığımız tekrar gündemimize gelebilir ve özellikle bu süreçte bağışıklık sistemimizi yüksek tutmaya özen gösterelim.İlişkilerimizde dönüşüm içeren bir enerji içinde olabilir ve bize zarar verdiğini düşündüğümüz kişilerle aramıza sınır koyamaya karar verebiliriz. Ciddi birliktelikler, ciddi iş ortaklıkları karşımıza fazlası ile çıkabilir. Bizden saklanmış üstü örtülmüş gerçeklerle yüzleşmeye açık olduğumuz bu süreç içinde yaşanmışlıklarımıza son noktayı koymak ve iç sesimizdeki yüklerimizden kurtulmak isteyebiliriz.


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar Dolunay enerjisi ile birlikte yakın çevremiz, çocuklarımız ya da partnerimizle olan ilişkimiz yaşamımızda daha çok ön plana çıkabilir. İçimizdeki gücü keşfedebileceğimiz bu süreç içinde çevremize karşı daha ciddi yaklaşabilir ve kontrolcü davranışlar içinde olabiliriz. Ağzımızdan çıkanlara çok dikkat etmeli ve beklemediğimiz anda oluşabilecek krizli durumlara karşı tedbirli davranmalıyız. Sosyal çevremizdeki kişilerle ilgi farkındalıklarımız artabilir ve bizimle aynı bakış açısında olmayan kişilerle yollarımızı ayırmaya karar verebiliriz.


Başak Burcu ve Yükselen Başaklar Dolunay enerjisi ile birlikte kariyerimizde önemli gelişmeler yaşayabiliriz. İş kaynaklı olarak bir şehir değişikliği gündemimizde olabilir. Çocuklarımızla ya da yeni başlayabilecek bir ilişkimizde biraz mücadele içeren durumlarla karşılaşabiliriz. Küçük ev içi kazalarına açık olabileceğimiz bir enerji altında olabiliriz tedbirli davranmayı ihmal etmeyelim. Beklettiğimiz bir ev içi tadilat projemizi başlatmak içinde uygun bir zamanda olabiliriz. Kendi ailemiz ile ilgili konular bolca gündemimizde olurken, zihinsel olarak yorgun olabileceğimiz bu süreçte ertelediğimiz bir sağlık problemimiz tekrar gündemimizde olabilir.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler Dolunay enerjisi altında yarım bıraktığımız bir eğitimimize dönemeye karar verebilir ya da yurt dışı bağlantılı beklediğimiz haber gündemimizde yerini alabilir. Hukuksal davamız var ise beklediğimiz yönde olumlu bir tamamlanma sonlanma yaşayabiliriz. Duymak istediğimiz karar bize ulaşabilir. Yurt dışı bağlantılı iş ve kariyer fırsatlarıyla karşılaşabiliriz. Gayrimenkul alım satımı gündemimizde olabilir. Bolca kısa seyahatler içinde olabileceğimiz bu süreç içinde araçlarımızın bakımını yaptırmayı ve trafik kurallarına uymayı ihmal etmeyelim.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler Dolunay enerjisi ile birlikte finansal anlamda bir netlik yaşayabilir ve biraz daha rahat nefes alabiliriz. Maddi konularımız daha çok ön planda olabilir ve miras gibi köklerimizden beklediğimiz gündemlerimizde olumlu yönde gelişmeler yaşayabiliriz. Hesapta olmayan maddi çıkışlarla da karşılaşabiliriz. Sevdiklerimizin sağlığı ile ilgili gündemlerimiz olabilir ve kontrolümüz dışında olayları deneyimleyebiliriz. Geçmişte değerlendirmeyi düşünmediğimiz bir kariyer fırsatıyla karşılaşma ihtimalimiz yüksek olabilir.Yay Burcu ve Yükselen Yaylar Dolunay enerjisi ile birlikte ikili ilişkilerimizde var olan sorunlarımızı olumlu ve kalıcı yönde çözüme ulaştırabileceğimiz bir enerji altında olabiliriz. Gergin ve kontrolcü bir tavırda olmak bu süreç içinde bize kazanç değil olumsuz yönde kayıplar yaşatabilir. Sen ve ben dengesini kurmakta zorlanabileceğimiz bu atmosferde, yaşamda bizi nelerin mutlu, nelerin mutsuz ettiğini fark edebilir ve güçlü değişimler yaşayabiliriz. Bu dönemde kredi başvurusu yapmayı düşünüyorsak çok aceleci davranmamalı sakin olarak ilerlemeliyiz. Ortak gelirlerimizi ve harcamalarımızı daha dikkatli olarak yönetmemiz gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar Dolunay enerjisi ile birlikte iş yaşamımızda önemli gelişmeler yaşayabilir ve olumlu yönde terfi gibi hak edişlerimizi alabiliriz. Maaşlı çalışanlar için bekledikleri olumlu parasal gelişmelere açık bir süreç olabilir. Maddi manevi iyileşme sürecini deneyimleyebiliriz. Dış görünüşümüzde ufak değişimler yapmak isteyebiliriz ama Venüs’ün Retro seyrini başlattığını unutmadan, cerrahi dokunuşlarımızı Ocak Ayının sonuna kadar bekletmeye almak bizler için daha uygun olabilir. Yeni plan ve projelerimize yönelirken aynı zamanda dengesiz yön kaybedebileceğimiz durumlarla da karşılaşabileceğimizin farkın olalım.


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar Dolunay enerjisi ile birlikte çocuklarımızla ve partnerimizle ile ilgili olumlu yönde gelişmeler yaşayabiliriz. Platonik ve gizli ilişkilere karşı tedbirli olmamız gereken bir süreç içinde olduğumuzu unutmayalım ve Jüpiter’in bizden istediği ahlaki etik olan kurallara uymaya özen gösterelim. Tutkulu ve hırslı davranışlarda bulunmak bu dönem içinde bizlere için olumsuz olabilecek sonuçlar doğurabilir. Geçmişten gelen bazı konular ve zaman zaman kafamızı karıştırabilecek bitmiş ilişkilerimiz tekrar gündemimize gelebilir. Ailemize yeni bir bireyin katılması ile ilgili müjdeli haberi alabiliriz.Balık Burcu ve Yükselen Balıklar Dolunay enerjisi ile birlikte çalışma yaşamımızda şansımızın açıldığını hissedebilir ve biraz kalabalıklar içinde inzivaya çekilmek isteyebiliriz. İş sebebi ile yer değişikliği düşünebiliriz. Ailemizle ilgili beklenmedik gündemlerimiz oluşabilir. Geçmişte değerlendirmediğimiz için belki de üzüldüğümüz bir kariyer fırsatı ile tekrar karşılaşabiliriz. Acele kararlar almak için uygun bir zamanda olamayabiliriz. Yeni bir iş başvurusu yapmak için olumlu yönde bu dolunayın enerjini değerlendirebiliriz. Aile büyüklerimizin sağlık durumlarında değişime açık bir enerji altında olabiliriz.

Hepimize Şifa Olsun...


Sevgilerimle,


Kenan Yasin Bölükbaşı

Asa Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Commentaires


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page