top of page

HARİTANIZDAKİ DURAĞAN GEZEGENLER!Sevgili Arkadaşlarım,

Astroloji evrenin bir konuşma dilidir. Alfabesi ise gezegenlerdir. Gezegenler ise ışık taşıyanlardır. Onlar gökyüzünün gezginleridir. Gezginler yıldızların ışığını arz âlemine taşır ve iletirler. Bu ışık iletimini ise ileri hareketle yaparlar. Bazense geri hareket ederler.


Geri hareket etmeden evvel ise 1-2 gün dururlar. Durduğu anlarda taşıdıkları ışık da durur. Işık, hareketini kaybeder fakat daha yoğun bir şekilde parlamaya başlar. İşte tam o anlarda ışık taşıyan gezegenin içerdiği tüm konular o ışıkla daha çok parlar.


O konular bizim en önemli konularımız haline gelir. Yani bir gezegen durduğunda biz de duralım, hiçbir şey yapmayalım demek o kadar yanlıştır ki. Işığı doğru kullanmak varken ondan kaçmayı niye seçelim?


Artık hepimiz astrolojinin rehberliğinden ve nimetlerinden faydalanabiliyoruz. O halde ışığı durduğu anlarda daha kaliteli kullanabilen birkaç harita örneği vermek istiyorum sizlere!


Sinan Akçıl

Deniz Gezmiş

Şahan Gökbakar

Steve Jobs

Gökhan Türkmen

Jimmy Wales (Wikipedia kurucusu)


"Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."


Yukarıdaki tüm belirttiğim kişiler Merkür gezegeni tam durduğu gün doğmuşlar. Peki, kendi hayatlarında da durmuşlar mı?


Merkür; yazmak, çizmek, anlatmak, aktarmak, araştırmak, becerileri kullanmak demektir. Merkür gezegeni yukarıdaki belirttiğim kişilerin hayatındaki belki de en önemli vurgudur! Aksini söyleyebilir miyiz?


Arkadaşlarım, bir gezegen durduğunda o gezegen konularını diğer tüm hayat konularınızdan daha fazla ön plana taşımayı deneyin. Diğer tüm konuları dondurun fakat o gezegen konularını daha çok parlatmaya çalışın!


Haritanızdaki Duran Gezegenler ve Durdurmamanız Gereken KonularıMerkür S: Araştırın, yazın, eğitim alın, konuşun, anlatın, aktarın, rol yapın, oynayın, becerilerinizi geliştirin, muhakeme yeteneklerinizi geliştirin, bir kitaba başlayın, şarkı besteleyin, enstrüman çalın, şiir okuyun, seslendirin, kaydedin ve bol bol yazın…


Sizler için hazırladığım tüm yazılarıma

ulaşabilirsiniz.Sizler için hazırladığım tüm videolarıma

ulaşabilirsiniz.
Venüs S: Sevin, kedi besleyin, haz duyacağınız eylemler içerisinde olun, boyayın, sanatla ilgilenin, her hareketinize sanat katın, kalp çakranızı aktive edin, affedin, bağışlayın, sevdiğinizi haykırın, sarılın, tatlı pişirin, komşularınıza dağıtın, keyfinizi hoş edecek her tür eyleme kendinizi açın…
Mars S: Koşun, terleyin, spor yapın, kırın, parçalayın, tamir işleriyle uğraşın, para harcayın, ihtiyaçlarınız için emek sarf edin, cesaret gerektiren her tür eyleme dalın, gücünüzü toplayın, dans edin, eyleme geçin, motivasyonunuzu yükseltin, hız yapın, maceralara dalın…DİĞER DURAĞAN GEZEGENLER

Deneyimlerime göre Jüpiter ve Satürn diğer gezegenlerden farklı çalışıyor. Önceki gezegenler kişisel konularda daha fazla mücadele vermemiz gerektiğini kişiye sunarken Jüpiter ve Satürn duraklarını kişi kaderi gibi algılayabiliyor.


Jüpiter gezegeni durakta olanlar bu durak konularını çok fazla önemsemiyorlar. Yaşanan zorluklarla mücadele etmek yerine onları hiç yokmuş gibi farz edebiliyor ve umursamıyorlar.


Örneğin Jüpiter S’te kitap yazmaya başlayan kişiler o kitabın yayınlanmasıyla ilgili sarf etmesi gereken emek kısmı ile uğraşmamayı düşlüyor ve daha çok atalete sürükleniyor.


Satürn S ise kişi direkt bu benim kaderim diye düşünüyor ve bir çeşit öğrenilmiş çaresizlik yaşıyor ve kendine Satürn S zamanı yaşadıklarını bir duvar olarak çekiyor.


Önerilerim:

Jüpiter S: Ruhsal ve ilahi olana yönelin. Sizi keyiflendirecek işler içerisinde olun. Hayat hırslarınızı ve planlarınızı bir kenara bırakın. Özgür olduğunuzu düşünün ve özgürlüğü içinizde hissedin. Atları sevin, onları besleyin. Yolculuklara çıkmaya çalışın fakat planlamayın sadece olduğunuz yerden uzaklaşmayı ve yolda karşılaşacaklarınızla ilgilenmeyi düşleyin…

Satürn S: İradenizi güçlendirin. Kısa aralıklı oruçlar tutmayı deneyin. Kendinizi sevdiğiniz konulardan yoksun bırakın. Çayı, kahveyi şekersiz; yemeği ise tuzsuz yemeyi deneyin. Sert ve rahatsız bir yatakta uyumayı deneyin. Soğuk yerlere gitmeyi, soğuk havalarda yürüyüş yapmayı, az sıvı tüketmeyi ve tüketilecekse de soğuk sıvı tüketmeyi deneyin.

1-2 günlük durak sonrasında kendinizi daha iyi hissedecek ve yaşamdaki her deneyiminizin keyfini daha iyi çıkaracaksınız…

Bütüne Şifa Olsun,


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page