top of page

HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI...

21 Haziran 2020Sevgili Arkadaşlarım,


21 Haziran 2020 günü bir Tutulma yaşayacağız Yengeç burcunun tam ‘0’ derecesinde. Nedir bu tutulma? Neden bu kadar bizim için önemli?

Aslında hep çağlar boyu, tarihler boyu hep karşımıza bir tutulma çıkıyor. Tutulmanın sonrasında hatta arifesinde de hep bu tutulmanın etki ettiği bir durumla karşı karşıya kalıyoruz. Onun için aslında bu dolunaylar, yeni aylardan belki de çok çok daha etkili bir durum. Yengeç Burcu'nun ‘0’ derecesinde Halkalı Güneş Tutulması yaşayacağız.


Bu tutulmada en çok öncü burçlar etkilenecek. "KOÇ, TERAZİ, YENGEÇ ve OĞLAK" burçları etkilenecek.


Haritalarınızda ‘0’ derecelerde gezegenleriniz varsa siz de daha çok etkileneceksiniz.


Sadece bizleri değil, içerisinde bulunduğumuz dünyayı, içinde bulunduğumuz bu kaosu etkiliyor. Çünkü 21 Haziran coğrafi bilgilerimize dönecek olursak Kuzey yarı küreye Güneş ışınları Yengeç dönencesine dik gelir yaz başlangıcıdır ve o gün en kısa gece ve en uzun gündüz yaşanır.


Bir de üzerine tutulma yaşayacağız. Bu tutulma bizim için çok değerli. Önümüzdeki süreçlerde bizi nerelerde etkileyeceğini de özetliyor. Tutulma Afrika’dan ilerliyor Arabistan’ı geçiyor oradan da orta doğuya ve Çin hattının üzerinde gerçekleşiyor ve bitiyor. Başka bir ülke olarak Amerika’da pek tabii etkileniyor olacak bu tutulmadan.
Bu tutulmadan başladığı işi bir türlü bitiremeyenler etkilenecek. Başladığı işi yarıda bırakanlar etkilenecek. Başkalarının hedeflerini bulması için yardım edip kendi hedeflerini unutanlar da pek tabii etkilenecek. Bir tarafımız dünyaya dönükken diğer tarafımızın da bilgelikle aktığı, bilgeliğe ve aydınlanmaya ihtiyacı olan kişiler daha fazla etkilenecekler bu tutulmadan iyi ya da kötü.


Bir tarafta rasyonalite varken diğer yandan da bu bilgileri öğrenmek istiyorum diyenler olacak.

Uzun zamandır sevgili okurlarım bilir, ülkeden kaçmayın, ülkeyi terk etmeyin diyorduk, terk ettiğiniz yer de sizi iyi gelecek beklemiyor olabilir diyorduk. Mültecilere değindik ve dedik ki “mülteci sorunu” sonrası oluşan krizlerle mücadelemiz karmik bir etkiye dönüştü artık…

Sadece bizim ülkemizde değil, görüldüğü gibi tüm ülkeler için geçerli olan “Kaçtığımız yere, kaçtığımız şeyi de götürürüz ”diyorduk. Artık bunun idrakine vardık bu tutulmadın da etkisiyle.

Artık evlerimizde daha çok çalışmaya döneceğiz. Daha çok eve iş getiren bir model olacağız.


Farklı olan ve varsa bunları paylaşacağız.


Vedik Astrolojiye göre ‘Mrigashira’ nakshatra 4.padasında gerçekleşiyor bu tutulma. Bu pada çok fazla kuşku, şüphe ve tartışma çıkartıyor olacak ikili ilişkilerde. Bu Yengeç burcunda oluyor diye İkizlerden uzaklaşmamamız gerek. Astrolojide antiscia kıllanırız ve Yengeç burcun İkizler burcuna yansır. Yani Yengeç burcunun içerisinde İkizler burcu da vardır. Burada söylemeye çalıştığım Yengecin içe dönük yapısının aslında çokta o yönde olmadığıdır. Çok daha değişken bir yapıya sahiptir diyebiliriz. Fakat bir yere ait olma isteğinden de vaz geçemez. Yengeç enerjisi üzerimize sinerken, ikizler burcunun da doğasından etkileneceğiz.


Yapılması gerekense ikili ilişkilerimizi çok fazla önemsemek olmalı. Yapacağımız işlerde, girişimlerde fikir almak, danışmak bizler için uyun olacak. Ölçüp tartarak hareket etmememiz mi gerekecek. Tam teslimiyet mi? yoksa kuşku duymak mı? Örnekleyecek olursak; dırdırcı kadın modeli, stolker olmak gibi adlandırdığımız rollere büründürebilir bu tutulma bizleri.


Yani her duyduğumuza inanmamak kanmak mı? Kuşku duymak, şüphe etmek ya da güvenmemek mi? yoksa iyiye güzele ve doğruya niyetleniyorum mu? Korkularıma rağmen teslim oluyor demek ve bunları başarmak önem sıramıza yerleşecek. Bunları başarabiliyor olmak, ilişkilerimizde güven prensibi ile ilerleyebileceğiz.


Bunları başaramaz isek boşanmalar, ayrılıklar, zorluklar olacak. Bu ayrılıklar aslında çokta düzgün bitmeyecek, etik olmayacak. Terk ettiğimiz yeri düzgün bırakmamız gerekecek. Ayrıldığımız ortamı toparladıktan sonra gitmez isek karma devreye girecek ve tarih tekerrür edecek ve tekrar ilerde karşımıza çıkartabilecek bir etkide olacak bu tutulma. Ölçüp tartmak, yeterli geliyor mu? Kendimizi yeterli hissediyor muyuz? Bazı noktalarda.


Heyecan verici enerjiler de hakim olacak. Güzel enerji nerede biz orada olmak isteyeceğiz. Parterimiz bize heyecan veriyor mu sorgulayacağız? Ya da önünüze engeller mi koyuyor? İlişkilerde de bu sorular önceliğimiz olacak. Sınırlarımızı belirlemek isteyeceğiz. Pek tabii bu durum sadece parteriniz değil, tüm ikili ilişkilerde geçerli olacak.

Maddi kısmına değinecek olursak. Yengecin öncelikle Medikal Astrolojide mide ile alakalıdır. Mide solar pleksus ile de alakalıdır. Mide yanmaları söz konusu olabilir. Bu tutulma Mide yanmalarımızı tetikleyebilir. Çünkü yeni bir iş başlangları yapmak isteyeceğiz. Hayatın içerisinde kendimizi artık nerede konumlandırmak istediğimizi gözlemleyeceğiz. Bunları sadece ‘Aile ve Yuva’ hanemizde değerlendirmeyeceğiz. Bir şeyleri ortaya çıkarmak, yeni bir iş yapmak ve artık içimizdeki yetenekleri dışarı çıkarmak isteyeceğiz.
"Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."Saklı kalan ne varsa içimizde artık ortaya çıkarmak isteyeceğiz. Yeni süreçlere hazırlık aşamasındayız. Kurumsal bakış açısında çok fazla şey deneyimleyeceğiz. Mide yanmaları içe kapanmalar, içe durmalar ve dik durmakta zorlanmalar söz konusu ise Solar Pleksusu düşünün kendinizi gözlemleyin. Yeni ne yapmak istiyorsunuz sorusunu kendinize yöneltin? Tutulma blokajlarımızı gözlemlememize vesile olacak. Çaba göstermek ve mücadele etmekle ilgili sınanacağız.


İki önemli tarihimiz var!


Tutulmalar belirli yerleri vurgularlar.


28,29 Haziran Mars ‘0’ derece Koç burcuna geçiş yapıyor olacak. Altı ay boyunca Koç burcunda kalacak. ‘0’ derece bizim için önemli bir vurgu olacak. Önümüzdeki Altı Aylık serüvende ‘0’ dereceye ne gelirse 21 Hazirandaki tutulmayı tetikleyecek. Bu sebeple de bizim için önemli olacak. Bu etki ile artık yapmamız ve atmamız gereken adımları atacağız. Ya bir şeyleri sonlandıracağız, ya da başlatacağız. Hırslarımızı ön plana taşıyacağız.


Bir diğer tarihimiz 8 Ağustos olacak. Bu sefer Venüs ‘0’ derece Yengeç burcuna geçecek Retro’sunu bitirip. 8 Ağustos ve takip eden günlerde bu sefer ilişkilerimizle ilgili bir şeyleri ön plana getireceğiz. Neyi seviyorsak ona yöneleceğiz. Bu tarihler bizler için önemli. Sonra pek tabii buralara Güneş gelecek, Merkür Başak etkisi devreye girecek. İlerleyen dönemlerde bu konulara da değiniyor olacağız. Bahsetmiş olduğum bu vurgulara dikkat etmelisiniz.


Kişisel gezegenlerimiz Mars ve Venüs biri ilişkiler biri de aktifliğimizi sağlayan bizi eyleme geçirendir. Eylem yapmayan kişi kayıp edebilir, ama olumlu ama olumsuz bir eylem bir adım atması gerekebilir. Bizleri adım atmakta zorunlu kılacak her iki kişisel gezenimiz. Mars Koç transitini yaşıyor olacağız.


Ayrıca üzülerek belirtmek durumundayım ki Yengeç Medikal Astrolojide Midenin yanı sıra Cancer adı kendisinde saklı kanser etkisi veriyor olacak. İlerleyen dönemlerde Jüpiter Plüton buluşmaları, Ekim aylarında kanser vakalarında artış gözlemleyebiliriz. Kanser dediğimiz kontrolsüz hücre bölünmesidir. Bu konuya neden değindim? Çünkü burada önce kendi iç sesimize dönmeliyiz. Psikolojik olarak, beden diliyle, çakra diliyle kendimizi bu tutulmaya hazırlamamız lazım.


137 nolu Saros serisi daha evvelki yıllarda nerelerde olmuş ve nasıl etki etmiş incelediğimde. 1979, 1984, 1997, 2002, 2015 yıllarında kendinizi geriye dönüp incelemenizi rica edeceğim. Ülkemize dönecek olursak, bu araştırmalarım neticesinde bizler nasıl etkilenebilirize değinmek için yapılan araştırmalardır. Tarihçi değiliz en nihayetinde. Fakat Astroloji anın kalitesini bize gösterir ve aynı zamanda Astrolojinin çalıştığını da gözlemlemeniz adına yapılmıştır.

Sınırlarımız ile ilgili sıkıntılar ve zorluklar yaşayabiliriz. Dini propagandaların çok daha fazla olacağını söyleyebiliriz. Fettullah Gülen gündemimize tekrar gelebilir.


Çünkü Hamal sabit yıldızı Fettullah Gülenin Güneşi ile birleşiyor. Çok fazla sansasyon olabilir. Amerika tarafında sıkıntılar doğabilir ve ülkeyi ön plana çıkartabilir. Teslimiyet olacak mı? Geri gelecek mi? gibi gündeme gelen görüşmeler konuşmalara şahit olacağız. Teslimiyet olmayabilir fakat bir süre gündemimizi tekrardan meşgul edecek. Din sömürücülüğünün üzerinde duracağız bu dönem. Halkın, ailenin, yuvanın mahrem alanlarımızla ilgili sınavlar vereceğiz. Yengeç Vatan demektir, ülke toprakları demektir.


Ayrıca su ve denizler demektir. Buralarla da ilgili sıkıntılarla ve zorluklarla bu 6 aylık süreçte ilgileneceğimizi şimdiden söyleyebiliriz. Olması gerekenin önüne geçemediğimizi belirtmek ve bu Ülke vatandaşı olarak kötü bir şey olmasını benim de istemediğini bilmenizi isterim. Kıssadan hisse tutulmanın etkilerini detaylandırdım.
Sevgiyle...KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Yorumlar


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page