top of page

Güneş Tutulması ve Burç Yorumları

04 Aralık 2021
Sevgili Arkadaşlarım,

4 Aralık 2021 günü İstanbul koordinatları ile 10.43’te yılın önemli bir göksel olayı olan Güneş Tutulmasına şahitlik edeceğiz. Ay’ın dünyaya en yakın pozisyonda olması sebebi ile aynı zamanda bu tutulmaya süperay da diyebilir ve etkilerini 2022 yılında da uzunca bir süre hissedebiliriz.


Yaklaşık etkileri 2 yıl kadar sürebilecek bir tutulmadan bahsetmekteyiz.


Yay Burcunun 12 derecesinde gerçekleşecek olan bu tutulma İkizler _Yay aksındaki son tutulmamız olacak.


2022 yılındaki tutulmaları Akrep _Boğa aksında deneyimleyeceğiz. Ay Tutulmasında olduğu gibi gerçekleşecek olan bu tutulmada yine ülkemizden de gözlemlenmeyecek.


Tutulmanın ateş elementinde ve değişken bir burçta gerçekleşecek olması sebebiyle, global anlamda hareketlenmelerinde yaşanabileceğini düşünebiliriz.


Değişken bir burç olması sebebi ile birden çok farklı gündemler içinde olabilir adeta hangisine yetişeceğimizi şaşırabiliriz.


Tutulma anında Mars ve Jüpiter arasında gerçekleşen zorlayıcı atmosfer etkin olabileceği için inançlarla ilgili konularda görüş ayrılıklarına şahitlik edebiliriz.


Ek bir bilgi olarak, Çanak tip bir haritada gerçekleşen bu tutulmanın da lider gezegeni Mars olarak karşımıza çıkıyor peki bu ne demek?


Hayatımızın bir kısmı yaşanacak, diğer kısmını bırakılacak gibi düşünebiliriz.

Ruhsal olarak öğrenmemiz gereken, tecrübe etmemiz gereken bir deneyim alanı içinde olabiliriz.

Ciddi bir ekonomik buhran süreci içine girebilir, sansasyonel olaylara tanıklık edebiliriz.

Tutulmanın ekseninin Güney Ay Düğümü tarafında olması sebebi ile kayıplara, sıkıntılara odaklanıldığı bu zamanlarda , 12 derece Yay’da gerçekleşen bu göksel olay ayrıca,

Yaşamlarımıza hareket, neşe, iyimserlik ve güzelliklerini de hissettirebilir ve Mars Jüpiter zorlayıcı atmosferinde bazı konularda müsrif davranabilir, gereksiz harcamalar içinde de olabiliriz.


Yandaş bir tutum sergileyebilir ve gökyüzü tarafından bireysel kibrimizle sınanabiliriz.

İkili ve özel ilişkilerimizde ağzımızdan çıkanlara çok dikkat edelim, bilmeden kalp kırma ihtimalimiz yüksek olabilir.


Türkiye astroloji haritasının 6. Evine denk düşen bu tutulma önümüzdeki günlerde Mars’ın da Yay Burcuna geçişi ile ateşli hastalıklarda yayılma riskini de anlatabilir. Pandemi konusunda her birimizin bireysel olarak kurallara ve hijyene çok daha fazla dikkat etmemiz gerektiğini de göstermektedir.


Güneş tutulması bir devrin bitişi yeni bir devrin başlangıcı gibidir.

Ülkemiz genelinde vakaların artışı sebebiyle kısıtlamalar özellikle eğitim sektörü için tekrar tartışma konusu olabilir,


İlerleyen aylarda yurt dışı çıkış yasaklarını tekrar gündeme getirebilir diye düşünmekteyim.

Global anlamda gıdayla ilgili sıkıntılı süreçlerin başlangıcına start verebilir ve bizleri bir bilinmezin içine sürükleyebilir. Özellikle gıda ile ilgili sıkıntılar Çin’den çıkıp bütün dünyaya yayılabilir.


Ülkemizde gıda ile ilgili sıkıntılı süreçlerin içinde olabiliriz.

Kripto para birimi gibi manipülatif yatırım araçlarında çalkantılı gündemler oluşabilir.


Şöyle bir geçmişe dönüp bakın,


1968 yılı ,1986 yılı, 2004 yılında hayatınızda neler yaşandıysa aynı yönde tekerrürleri çok yüksek olabilir.


Tutulmalar enerjisi çok yüksek olabilecek kadersel olan etkileri yaşamımıza, bireysel doğum haritalarımızdaki kombinasyona bağlı olan alanlarda etkilerini ortaya çıkarabilirler.


Yaşayacağımız Güneş Tutulması Güney Ay Düğümü tarafında olacağı için yaşamımızda eski konuların açılması muhtemeldir demiştik. Unutmayalım sistem bizim farkında olduğumuz ama kabul etmediğimiz tabularımızı yıkıp, yerine yenisini inşa etmek için yeni bir döngümüzü başlatıyor olabilir. Ruhsal olarak öğrenmemiz gereken süreçler ve yeni tecrübe etmemiz gereken olaylarla karşılaşabiliriz.


Ne yaşadıysan kabul et ve sana hizmet etmeyen her duygunla ve olayla seni yüzleştirerek vedalaşmanı istiyor belki de evrende işleyen sistem.


Tutulma anında Jüpiter gezegeninin etkin olacağı bu süreçte etik, ahlaki değerlerimize sıkı sıkıya bağlanmalı ve insanlara yüreğimizdeki ışığı dürüstçe yansıtmayı ihmal etmemeliyiz. Vicdani anlamda muhasebe yapmamız gereken durumlara açık bu zaman diliminde rotamız kalbimiz istikametimiz doğruluk olsun…


Satürn ‘de bize anlatmak istediği gibi disiplinli olmalı ve yaşamı kurallarına göre oynamalıyız.

Bireysel olarak her birimiz yaşamlarımızda bir devir kapanmasına tanıklık ederken açılacak olan yeni döngü ruhlarımıza huzur, mutluluk ve sağlık getirsin.
Hepimize Şifa Olsun...
Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Yükselen Koçlar

Tutulmanın etkisi ile uzunca bir süre için sezgilerimiz güçlenebilir, manevi duygularımızı sorgulayabilir ve bolca plansız seyahatler gündemimizde yerini alabilir. Yeni imzalar ve sözleşmeler önümüze gelirken kendimizi finansal anlamda güçlü hissedebiliriz, fakat alma verme döngümüze dikkat etmemiz gereken bir süreci de deneyimleyebileceğimizi göz ardı etmemeliyiz. Hak, hukuk ve adaletle ile ilgili konularda savaşlar vermek zorunda kalabileceğimiz bu süreçte aynı zamanda sosyal çevre ilişkilerimizde sabırlı ve temkinli davranmaya özen göstermemize gerekebilir. Tepkisel davranışlardan uzak durmak bizler için faydalı olacaktır. Beklenmeyen ameliyat konularının gündemimize gelebileceği bu süreç içinde ekstra olarak sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Spora başlamak ve kendimizi şımartmak içinde ideal bir zaman dilimi olabilir.Yükselen Boğalar

Tutulmanın etkisi ile uzunca bir süre ruhsal olarak enerjimiz yüksek olabilir ve aldığımız kararlardan çevremizdeki kişileri bile şaşırtabilecek yönde değişimler içine girebiliriz. Ortak kazançlar hanimizde sıkıntılı günleri geride bırakabiliriz. Finansal anlamda artık rahat bir nefes alabilir ve birikimlerimizi değerlendirmek isteyebiliriz. Miras, nafaka gibi konularda beklentilerimizin de olumlu yönde gelişmeler ve netleşmeler getirdiğine şahit olabiliriz. Arkadaş çevremizde yeni başlangıçlar yapmak isteyebilir ve birden çok iş kapısı ile karşılaşabiliriz. Aile içinde duygusal iniş ve çıkışları deneyimleyebilir, ikili ilişkilerimizde tahammülsüzleşebiliriz ve statü değişimi yaşayabiliriz. Yeni bir anlaşma ya da evlilik kararı alma ya da sorunlu devam eden bir evliliğimizin bitişini de gökyüzü yaşamlarımıza getirebilir.Yükselen İkizler

Tutulmanın etkisi ile uzunca bir süre yaşamda yol aldığımız kadersel olan, yol arkadaşlarımızla ilgi yeni gündemler içinde olabiliriz. Sorunlu olan ortaklıklarımızı sonlandırmaya karar verebiliriz. Yıkmak kolaydır ama yapmak zordur kelimesini bu süreçte unutmamız gerebilir. Bu enerjinin farkında olarak yol almak bizler için yaşayabileceğimiz dengesiz süreci, kolay atmak adına faydalı olabilir. Karşımıza aldığımız hayat alanlarımızda çok dikkatli adım atmalı ve empati duygumuzu kaybetmemeliyiz. Sağlığımıza ekstra olarak dikkat etmemiz gerekebilir. Evcil hayvanlarımızla ilgi yoğun gündemler içinde olabiliriz. Yaşamlarımızda kimin bizler için yararlı, kimlerin bizler için zararlı olduğunun muhakemesinin içine girebilir ve yeni farkındalıklar kazanabiliriz. Önemli başlangıçları ve değişimi deneyimleyeceğiz bir zaman içinde olabiliriz. Riskli yatırımlardan uzak durmak bu süreç içinde finansal anlamda bizler için daha faydalı olabilir.
Yükselen Yengeçler

Tutulmanın etkisi ile uzunca bir süre seyahatler ve yeni iş fırsatları bolca gündemimizde yerini alabilir. Hayata daha yaratıcı yönden bakmak isterken, yaşamımızdaki otoriter figürler ile krizli durumları deneyimleyebiliriz. Aşk, çocuk, hobi ve yuva alanlarımızla ilgi önemli değişimler yaşayabiliriz. Sosyal medya kullanımı gibi aşk ve tutkuyla ilgili saklanılan gizli kapaklı işlerin tekrar önümüze gelebileceği bir süreç içinde olabiliriz. Bu enerjinin farkında olarak yaşamı kurallarına göre oynamak, etik ve ahlaki değerlere göre yaşamak bizler için daha faydalı olacaktır. Kendi duygu ve düşüncelerimizi karşımızdaki sevdiklerimize dayatmamamız geren bir süreç içinde olabilir ve ortak bir noktayı bulmakta zaman zaman zorlanabiliriz. İlgi alanlarımızı işe yani finansal olarak kazanca çevirmek için yeni fırsatlara açık bir enerji içinde olabilir, içimizdeki yaratıcı gücü fark edebiliriz. Aciliyeti olmayan ameliyat programlarımızı kısa süreli ertelemek bizler için faydalı olabilir.
Yükselen Aslanlar

Tutulmanın etkisi ile uzunca bir süre maddi ve manevi anlamda gökyüzü tarafından desteklendiğimiz bir zaman içinde olabiliriz. Sezgilerimiz güçlenebilir, ikili ilişkilerimizde yeni farkındalıklar kazanabilir ve sorunlu devam ilişkilerimizi bitirme yönünde kararlar alabiliriz. Geleceğimizle ilgili daha net ilerlemek isteyebilir, yaşamlarımızda yeni bir sayfa açmaya karar verebiliriz. Ev içi kazalarına karşı dikkat etmemiz geren bir süreçte olabiliriz. Ailemiz ile ilgili geçmişte üstü kapalı kalmış konular tekrar açılabilir ve bu kırgınlıkları iyileştirmek için fırsatlarla karşılaşabiliriz. Uzun zamandır beklettiğimiz bir ev içi tamirat işimizi bu dönemin enerjileri ile olumlu yönde değerlendirebilir artık beklettiğimiz tadilatı başlatma kararı alabiliriz. Yalnız bir Aslan burcuysanız yaşamınıza yeni bir sayfa açmaya karar verebilirsiniz. Evli olan Aslan burçları ise bu süreç içinde ebeveyn olmaya karar verebilirler. Yaşamımızda kadersel bir sayfa kapanırken yeni bir döngünün başlamasına tanıklık edebiliriz.başak burcu
Başak burun

Yükselen Başaklar

Tutulmanın etkisi ile uzunca bir süredir omuzlarımızda ağırlık yapan, bizi boğan sorumluluklarımızdan kurtulabilir ve maddi anlamda şanslı bir dönemin içinde olduğumuzu hissedebiliriz. Bu süreç içinde olumlu değişimleri deneyimleyebilir, elimizdeki yatırımlarımızı gayrimenkul ev alımı gibi alanlarda değerlendirmek isteyebilir ve yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz. Uzun vadede risk içeren yatırımlara girmemek bizler için faydalı olabilir. Kısa seyahatlerimizde bazı aksaklıklarla karşılaşabiliriz. Bu enerjinin farkında olarak araçlarımızın bakımını aksatmamaya ve trafik kurallarına uymaya dikkat etmemeliyiz.

Yakın çevremizin vesilesi ile yeni kariyer fırsatları ile karşılaşabiliriz. Ailevi ilişkilerimizde ya da yaşamımızdaki otoriter figürlerle krizli durumlara açık bir dönem içinde olabiliriz. Kendi içimizdeki sesi dinlerken kendimizi kısıtlanmış gibi hissedebilir ve zihinsel olarak değişim ve dönüşümler yaşayabiliriz. Kendi değerimizi fark etmek ve yaşamımızdaki rutin işlerimizi bir ajandaya notlar alarak planlamak bizler için bu süreçte faydalı olabilir.Yükselen Teraziler

Tutulmanın etkisi ile uzunca bir süre boyunca içimizdeki yaratıcılığı fark edebilir ve kendimizi daha net ortaya koymak, bende buradayım demek isteyebiliriz. Araç alım satımı gündemimizde olabilir. Maaşlı işlerde kısıtlama yaşayabilir istediğimiz hak edişlerimizde gecikmeler ile karşılaşabilir ve kendimize bir B planı oluşturmak zorunda kalabiliriz. Sağlığımıza ekstra olarak dikkat etmeliyiz. Yanlış teşhis ve tedavilerle karşılaşma riskimiz yüksek olabilir. Acil olmayan ameliyatları bekletmek bizler için bu süreçte daha doğru olabilir. İkili ilişkilerimizde hassasiyet göstermememiz ve yakın çevremiz ile yaşanabilecek olası krizli durumları kişisel algılamamız gereken bir süreçte olabiliriz. Kişisel harcamalarımıza dikkat etmeli ve gereksiz borçlanmalardan uzak durmaya özen göstermemiz gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz. Terazinin dengesine kendimizi koyarak artık yaşamın adalet, hak ve hukuk mekanizmasını kendi tarafımıza çevirmeye karar verebiliriz.


Yükselen Akrepler

Tutulmanın etkisi ve tutulma anındaki Mars’ın enerjisinden direk etkilenen bir burç olan sevgili Akrepler hayatın koşuşturmacası içinde fazla çaba sarf ederek ve mücadeleci bir yapı ile daha çok hak edişlerini deneyimleyebilirler. Yakın çevremizle belki de geçmişte üstü örtülmüş olan ama hakkımızın yendiğini düşündüğümüz olaylarla yüzleşebiliriz. Yeni farkındalıklar yaşamamıza vesile olabilecek bu döngüde hırçın ve dürtüsel davranışlardan uzak durmayı denemeliyiz. Sevdiğimiz aile büyüklerimizin desteğini alarak olumlu yönde değişimleri yaşayabiliriz. İkili ilişkilerimizde empati duygumuzu kaybetmemeliyiz. Bireysel anlamda yoğun seyahatler içinde olabiliriz. Beklemediğimiz yönde ev tadilatları ile karşılaşabiliriz. Borç alışverişlerinde temkinli olmak, kendimize ayırdıklarımız ve başkalarıyla paylaştığımız alanlarda beklentilerimizi yüksek tutmamakta bu dönemde bizler için faydalı olacaktır.
Yükselen Yaylar

Tutulmanın etkisi ile uzunca bir süre kendi kimliğimizi ön plana çıkarmak isteyebilir ve kendimize olan saygımızı yeniden kazandığımızı hissedebiliriz. Yaşamlarımızda bir devrin kapanışına, yeni bir devrin açılışına tanıklık edebiliriz. Sezgilerimiz güçlenirken, haberci rüyalar alabiliriz. Gizli düşmanlıklara karşı temkinli olmak bizler için faydalı olabilir. Hayatta öncülük aldığımız konularda dikkatli davranmalı değişim için kendimize en azında ocak ortasına kadar zaman tanımalı ve finansal anlamda tedbiri elden bırakmamalıyız. Yakın çevre ilişkilerimizde gökyüzü tarafından teste tabi tutulabiliriz. Bu enerjinin farkında olalım. Ev içi değişimlere uygun bir dönem olabilir ve radikal farklı kararlar almak isteyebiliriz. Gökyüzü önümüze yeni yatırım fırsatları çıkarabilir, fakat yaşamımızda ileriki günlerde risk oluşturabilecek durumlara karşı tedbirli davranmayı ihmal etmemeliyiz. Diyete ve spora başlamak içinde ideal bir zaman içinde olabiliriz.Yükselen Oğlaklar

Tutulmanın etkisi ile uzunca bir süredir devam eden içsel sınavlarımızın bittiği bir süreci deneyimleyebilir ve yaşamda kendimize yeni bir rota belirlemek isteyebiliriz. Finansal olarak riskli yatırımlardan uzak durmamız gereken bir süreç içinde olurken, zaman zaman güçlendiğimizi düşünebilir ve gökyüzü önümüze yeni fırsatlarını da sunabilir. İkili ilişkilerde sorgulamalar yaşayabiliriz. Yakın çevre ilişkilerimizde farkındalıklarımız artabilir ve yeni bir düzenleme yapmak isterken aynı zamanda bizi şok edebilecek durum ve gelişmelere de açık olabiliriz. İkili ilişkilerde emek verdiğimiz konularda sınanmalara açık bir enerji altında olabilir, karşımıza aldığımız kişilere kendimizi anlatmakta zorluk hissedebiliriz. Biraz inzivaya çekilmek bizler için faydalı olabilir. Duygusal ve empatik bir beklenti içinde olmak bizlere bu süreçte ruhsal enerji düşüklüğü getirebilir. Gereksiz harcamalara dikkat etmemiz gereken bir zaman içinde olurken borç alışverişlerine karşıda temkinli davranmalıyız.
Yükselen Kovalar

Tutulmanın enerjileri ile yaşamımıza yeni arkadaşlar dahil edebilir ve yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz. İletişim trafiğimizin yoğunlaşabileceği bir zamanı yaşayabilir ve gökyüzünün önümüze çıkardığı şanslı bir zamanı deneyimleyebiliriz. Kariyer alanlarımızda farklı kararlar almak isterken değişim enerjileri altında olabiliriz. Radikal kararlar içinde olabileceğimiz bu süreç içinde arkadaş çevremizde bir temizlik yapabilir kendi sınırlarımızı belirlemek isteyebiliriz. Kimse tarafından onaylanma ihtiyacı içinde olmadan, destek beklemeden yaşama kendi ayaklarımızın üzerinde devam edersek çok güçlü bir yapı içinde yaşam yolumuzda güçlenerek devam edebileceğimiz fırsatlarla karşılaşabiliriz. Dış görünüşümüzde ufak dokunuşlarla değişim yapmak isteyebiliriz. Birden fazla iş yapma imkânı ile karşılaşabileceğimiz bu süreçte, aldanma ve aldatılmalara karşıda çok dikkatli olmamız gereken bir döngüyü deneyimleyebiliriz.
Yükselen Balıklar

Tutulmanın etkileri altında uzunca bir süre kendimizi sorgulayabilir, yaşamda sağlam adımlarla ilerlemek için kendimizi net bir tavırla ortaya koymak isteyebilir ve bazı yaşam alanlarımızda yeni düzenlemelere karar verebiliriz. Sezgilerimize güvenmemiz gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz. Yeni iş teklifleri ile karşılaşabilir ve hayallerimizin önümüzü aydınlatabileceği bir süreç içinde olabiliriz. Bizim için önemli olan insanlar ve toplum önü statümüzde değişimler olabilir. Eksik ve yarım bıraktığımız bir eğitimimiz var ise geri dönmeye karar verebilir ya da devam ettiğimiz bir eğitim programını dondurma kararı alabiliriz. Seyahat etmek isteyebilir ve yaşamdaki perspektifimiz geliştirmek isteyebiliriz. Finansal anlamda iyileşme sürecinde olurken, aşk ve ilişkilerle ile ilgili konularımızda dikkatli olmamız gereken bir dönemde olabiliriz. Yeni projelerimizi, bereketimizi ve bolluğumuzu başkalarıyla paylaşmak, yaşamımızı gözler önünde yaşamak bizler için iyi bir fikir olmayabilir.
Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page