top of page

Güneş Koç Burcu'nda...
Sevgili Arkadaşlarım,


Astrolojide bilgi kaynağı ve farkındalık yıldızı Güneş 20 Mart saat 18.32’de su elementindeki seyrini bitiriyor. Ateş elementi ve öncü nitelik taşıyan Zodyak çemberinin ilk burcu olan Koç Burcu’na geçiş yapacak. Bir aylık süreç içerisinde doğasını rahat sergileyebileceği ve yücelimde olduğu seyirde, kendimizi ruhsal olarak daha enerjik ve cesaret odaklı hissetmemize vesile olabilir.


Kişisel haritalarımızda Koç Burcu hangi evinizi kesiyorsa o ev konularına odaklanmamıza da mercek tutacaktır.


Güneş Koç Burcu seyrinde;

  • Spora başlamak verimli olabilir.

  • İkili ilişkilerimizde mümkün olduğunca ben merkezci davranışlardan uzak durmak,

  • İstediğimizi elde edemeyince çocukça tavırlar sergilemekten kaçınmak,

  • İlişkilerimizdeki dengemizi koruyabilmek adına daha faydalı olabilir…

13 Nisan’da kesinleşen ve 5 gün boyunca bizi etkisi altına alabilecek Güneş, Plüton arasındaki zorlayıcı enerjide hissedebileceklerimiz ise; yaşamımızdaki otoriter figürlerle restleşmelerden, baskı ve manipülasyon içeren kontrolsüz davranışlardan uzak durmak faydalı olabilir.

Unutmayalım! “Kontrolsüz güç, güç değildir.”

  • Bu enerjinin yaşamımıza bırakacağı etkileri dikkate alarak, kendimizi güçlü hissetmek adına sevdiklerimizin zayıf yönlerini kullanmaktan ve intikamcı duygulardan uzak durmaya özen gösterebiliriz.

  • Bugünler arasında dünyayı yöneten büyük otoriter güçlerin gölge tarafları ile yüzleşebilir ve ölçüsüz söylemlerine bolca tanıklık edebiliriz.

  • Geniş kitleleri etkiyebilecek konular, takıntılı güç savaşları bolca gündemimizde yerini alabilir.

27 Mart’ta, Merkür de Koç Burcu’na geçecek. Ruhsal ve zihinsel olarak güçlenebileceğimiz bu süreç; bağımsız düşüncelerimizin bazı zamanlarda başımıza dert açmaya açık bir enerji içinde olabileceğinin farkında olmak faydalı olabilir. Gerektiği yerde gerektiği gibi konuşmaya özen göstermek, yaşamlarımıza kolektif bilinç olarak huzur getireceği bir döngüyü deneyimleyebilmemiz dileğiyle,


Şifa Olsun...
Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

İyi ki doğdunuz sevgili Koç Burçları...

Bu dönemde çevremiz üzerinde ilk bakışta enerjik ve yaşam dolu bir imaj bırakabiliriz. Girdiğimiz ortamlarda gözler üzerimize çevrilebilir ve ruhen kendimizi iyi hissedebiliriz. Âdeta hayatın neşeli ve keyifli bir dönemini deneyimleyebiliriz. Bu süreç içinde zihnen yalnızken üretmek bizler için daha faydalı olabilir ve gece uykuya dalmakta zorlanabiliriz. Yakın çevremizle aramızdaki iletişimi daha dengeli yönetmemiz gereken bir zaman içinde olabiliriz. Finansal konularda alma verme dengemize özen göstermek iyi bir fikir olabilir. Stres kaynaklı sindirim sistemi sıkıntılarına açık bir dönem olabilir. Yeni plan ve projelerimize yönelirken kendimizi daha gerçekçi bir şeklide ortaya koyabilir ve ruhsal olarak kendimizi daha cesaretli hissedebiliriz. Ufak dokunuşlarla dış görünüşümüzde değişiklik yapmak isteyebiliriz.

Dilerseniz bu süreçte üzerimizde güneş sembollü bir aksesuar taşıyarak, sarı tonlarında kıyafet tercih ederek, sarı renkli gıdalar tüketerek ve güneşli havada yürüyüşler yaparak olumlu yönde dengelemeyi deneyimleyebiliriz.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Bu süreçte kendi kabuğumuza çekilmek, iç sesimize yönelmek ve ruhsal olarak kendimizi dinlendirmek isteyebiliriz. İnzivaya çekilme dönemini deneyimleyebiliriz. Sosyal olmaktan ziyade yalnız kalmanın bize güç verebileceğini keşfedebilir ve ayrıca bağımlıklarımızdan kurtulup kendimize olan güvenimizi fark edebileceğimiz de bir süreç içinde olabiliriz. Uyku problemlerine açık bu dönemde bağışık sistemimiz güçlü tutmalıyız. Haberci nitelikte olabilecek yol gösterici rüyalara açık bu zaman içinde rüyalarımızı bir kenara not almak iyi bir fikir olabilir. İhtiyaç duyuyorsak bir uzamandan destek almak içinde ideal bir zamanda olabiliriz.

Dilerseniz bu süreçte sarı ve turuncu tonlarında kıyafetler tercih edebilir, yatağınızın baş ucunda güneş sembollerini bulundurup enerjiyi olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Bu süreçte adeta sosyal çevremiz içinde güneş gibi parlayabilir ve gruplar içinde aranılan bir isim olabiliriz. Gelecek ideallerimize yönelmek ve yeni fırsatlarla karşılaşmak adına oldukça enerjisel olarak destekleyici bir döngüyü deneyimleyebiliriz. Sosyal medya bağlantılı işlerimizde yeni duyuru ve reklamlarımız içinde bu transit süresini rahatlıkla değerlendirebiliriz. Yakın çevremizde sürpriz olumlu gelişmeler yaşayabilir ve onların hayrına olabilecek çalışmalarda yer almak isteyebiliriz. Sağlığımızla ilgili rutin kontrollerimizi yaptırmak için ideal bir zaman olabilir.

Bu süreçte kulüplere derneklere önemli organizasyonlara katılarak, altın aksesuarlar tercih ederek enerjiyi olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Kariyer ve hayat hedeflerimiz anlamında başarıyı yakalayabilir, bilinçli olarak enerjimizi önümüze çıkabilecek yeni iş tekliflerinde değerlendirebiliriz. Yeni bir iş başvurusu yapmayı planlıyorsak bu transit süresini rahatlıkla değerlendirebiliriz. Geçmişte değerlendirmediğimiz için belki de üzüldüğümüz bir iş fırsatı tekrar karşımıza gelebilir ve hayatın sahnesinde statü değişikliği yaşayabiliriz. Kariyer anlamında hak ettiğimiz değeri bulabileceğimiz bir dönemi yaşayabiliriz.

Dilerseniz bu süreçte güneşli günlerde uzun doğa yürüyüşleri yaparak, sarı tonlarını tercih ederek ve biraz yoğun iş temposu içinde ufak molalarla ruhunuzu dinlendirmeyi ihmal etmeyerek enerjiyi olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Bu süreçte yeni kültürler keşfetmek isteyebilir, Güneş’in enerjileri altında yarım bıraktığımız eğitimlerimize geri dönmeyi düşünebiliriz. Önümüzde yurt dışı bağlantılı bir iş sektöründen kapı açılabilir ve sosyal medya aracılığıyla yaptığımız işlerimiz var ise bu alanlarda istediğimiz başarıyı yakalayabiliriz. Yabancı bir dil öğrenme programları içinde ideal bir dönem olabilir. Kendi görüşlerimizin doğruluğuna daha çok inanabileceğimiz bu süreç içinde hayatımızda var olan ilişkilerimize daha gerçekçi bakmamız gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz.

Dilerseniz bu süreçte gittiğiniz uzak şehirlerin remi olan basit buzdolabı magnetlerini kullanarak, sarı tonlarını tercih ederek, farklı kültürleri anlatan programlar izleyerek olumlu yönde dengelemeyi deneyebilirsiniz.başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Bu dönem daha fazla kendi içimize dönebilir ve ruhsal olarak enerjimizin düştüğünü hissedebiliriz. Ortak paralar, miraslar, krediler gündemimizde yer alabilir.Yeni bir ortaklık projesi teklifi ile karşılaşabiliriz. Cesur ve atak kararlar alabileceğimiz bu süreç içinde sonradan pişman olmamak için sakin kalarak, önce istişare ederek karar vermek bizler için daha doğru olabilir. Karşılaşabileceğimiz blokajlı durumları hemen sonuca ulaştırmak isteyebileceğimiz bu dönemde kariyer ve iş alanımız yaşamımızda daha çok ön plana çıkabilir. Çalışma arkadaşlarımızla aramızdaki ilişkiye daha çok dengede tutmamız gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz.

Dilerseniz bu süreçte ruhsal çalışmalar yaparak, ihtiyacımız var ise bireysel danışmalıklar alarak enerjileri olumlu yönde dengeleyebiliriz.Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Bu süreç içinde yaşamlarımızda daha çok iş ortağımız ve parterimiz önemli bir şekilde yerini alabilir. Kadersel yol arkadaşlarımıza karşı artan sorumluluk duygumuz sebebiyle zaman zaman stres içeren durumlarla karşılaşabiliriz. Yaşamı akışına bırakmamız gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz. Günlük rutin işlerimizde ya da iş yerimizde yoğun bir tempo içinde olabileceğimiz bu dönemde cesaretli çocuksu bir ruha bürünmeden ve gereksiz kriz yaratabilecek ortamlardan uzak durarak enerjimizi dengeli kullanmayı deneyebiliriz. Özel ve iş ilişiklerimizi oldukça hassas bir dengede yürütmemiz gereken bir döngüyü deneyimleyebiliriz. Finansal yatırımlarımızda inişli, çıkışlı dengesiz durumlara açık bir zaman içinde olabiliriz.

Dilerseniz bu süreçte ikili ilişkilerimizde partnerimize ufak hediyeler alabilir, altın aksesuarlar tercih edebilir ve ruhumuzu dinlendirecek kısa bir tatil planı yaparak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.


Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Bu dönemde günlük rutin işlerimiz ve çalışma ortamlarımızda istediğimiz başarıyı yakalamaya açık bir enerji içinde olurken farkında olmadan sırtımıza daha fazla sorumluluk yüklenebiliriz İçimizdeki gücü keşfedebileceğimiz bu süreç içinde çevremize karşı istediğimizi elde edemeyince daha çocuksu davranabilir ve telaşlı aceleci söylemler içinde olabiliriz. Grup içi çalışmalarda dikkatli olmalı ve iletişim şeklimizde dengeyi korumaya özen göstermeliyiz.Sağlığımızla ilgili yaptırmamız gereken rutin bir kontrolümüz var ise bu zamanın enerjileri değerlendirmeyi ihmal etmemeliyiz. Ruhsal ve zihinsel hızımızdan kaynaklı kazalara açık olabileceğimiz Güneş’in Koç seyrinde gereğinden fazla bedenimize yük yüklenmemeye dikkat edelim.

Dilerseniz bu süreçteki enerjileri altın objeler kullanmayı ve altın renkli gösterişli bir kalem tercih ederek olumlu yönde dengelemeyi deneyimleyebilirsiniz.Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Bu dönemde partnerimizle ve çocuklarımızla olan ilişkilerimizde aradığımız öz veriyi bulabilir enerjisel olarak olumlu değişimler yaşayabiliriz.

Riskli yatırımlar içinde olmak isterken borsa ve kripto paralar ilgi odağımız haline gelebilir. Zihinsel olarak daha cesaretli kararlar vermeye yatkın olabileceğimiz bu döngümüzde risk içeren yatırımlara girmeden önce iyice düşünmek ve fikrine güvendiğimiz kişilerle istişare etmek daha uygun olabilir. Bekar olan Yay Burçlarının ani bir aşk kapısını çalabilir. İş arkadaşlarımızla aramızda gergin gündemler içinde olabiliriz. İş yoğunluğumuz sebebiyle artabilecek kısa seyahatlerimizde trafik kurallarına uymayı ve araçlarımızın bakımını yaptırmayı ihmal etmeyelim. Yakın çevre ilişkilerimize daha gerçekçi bakmamız gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz.

Dilerseniz bu dönemde sarı tonlarında kıyafetler tercih ederek, içimizdeki yaratıcı gücü ortaya kolayca çıkarabilecek sanatsal faaliyetler içinde olarak ,d vitamini takviyesi alarak ve doğada güneş altında vakit geçirerek olumlu yönde dengelemeyi deneyimleyebilirsiniz.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Bu dönemde ailemizin, evimizin varlığının değeri, güvenliği ve sağlığı daha çok gündemimizde olabilir. Kariyer alanlarımızda istediğimiz başarıyı yakalayabileceğimiz ve toplum önünde alkış alabileceğimiz bu süreçte daha çok ailemizle ev ortamlarında vakit geçirmek isteyebiliriz. Ev ve ailevi gündemlerimize daha çok odaklanabileceğimiz bir döngüde diyebiliriz. Gayrimenkul alım satımı için bu süreci tercih edebiliriz. Hesabımızda olmayan kontrolsüz finansal çıkışlara da açık olabileceğimiz bu bir aylık dönemde gereksiz borçlanmalara karşı tedbirli olmak bizler için faydalı olabilir.

Dilerseniz bu dönemde ruhsal bütünlüğünüzü yakalamak adına ailenizle bir tatil programı ayarlayabilir, güneş altında açık alanlarda uzun yürüyüşler yapabilir ve ruhsal çalışmalar içinde olarak olumlu yönde dengelemeyi deneyimleyebiliriz.Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Bu süreçte kendimizi mutlu hissetmek adına daha sık seyahat programları içinde olabiliriz. Fazlası ile gerçekçi olabileceğimiz bu dönemi yeni online eğitim programlarına katılarak değerlendirebiliriz. Yakın çevremizle iletişim tempomuz artabilir ve onların karşılaşabilecekleri krizli durumlara karşı bireysel olarak sorumluluk duygumuz gereğinden fazla yüksek olursa bu enerji bizleri ruhsal olarak yorabileceğini unutmayalım. Yakın çevre ilişkilerimizde esnek davranmamız gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz. Yurt dışı bağlantılı işlerimiz içinde verimli ve başarılı bir dönemi yaşadığımızı düşünebiliriz.

Dilerseniz bu süreçte altın aksesuarlar kullanarak, sık sık yakın çevremizle kısa seyahatler düzenleyerek ve kariyer hayatında adeta güneş gibi parladığına inandığımız kişilerle fikir alışverişi içinde olarak olumlu yönde dengelemeyi deneyimleyebiliriz.Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Bu dönemde finansal anlamda aradığımız istikrarı yakalayabilir ve aniden önümüze çıkabilecek yatırım fırsatlarını acele kararlarla ve cesaretli olabileceğimiz bir ruh hali ile değerlendirmek isteyebiliriz. İçinde bulunduğumuz zaman dilimi sebebiyle alma verme döngümüzde dengesiz durumlarla karşılaşabileceğimizi unutmadan, kişisel harcamalarımızda aşırılıklara kaçan istekler içinde olmamaya özen gösterelim. Bu enerjinin farkında olarak ayağımızı yorganımıza göre uzatmamız gerektiğini unutmayalım. Kredi başvurusu yapmak gibi bir planımız var ise rahatlıkla bu transit dönemini tercih edebiliriz.

Dilerseniz bu süreçte oluşabilecek enerji olumlu yönde dengelemek için, mor renkli bir cüzdan kullanmayı tercih edebilir, altın tonlarında aksesuarlar kullanabilir ve ayrıca ayna da Güneş’in sembolüdür bunu hatırlayarak çantanızda ayna taşımayı deneyebilirsiniz.

Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88
Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page