top of page

Güneş Başak Burcu'nda...


İyi ki doğdunuz mutlu yıllar…


Sevgili Arkadaşlarım,


Gökyüzünde Güneş’in de Başak Burcu'na geçmesiyle ve birden fazla gezegenin toprak elementinde olması sebebi dolayısıyla yaşama daha fazla bağlanabilir ve daha pratik çözümler üretebiliriz.


Bireysel haritalarımızda toprak elementi baskın kişiler dünyevi yaşama sıkı sıkı bağlanabilir ve ayakları yere sağlam basabilir.


Bu dönem için de mizacımız biraz içe dönük, zaman zaman melankolik ve mükemmeliyetçi olabilir.


23 Ağustos/23 Eylül tarihleri arasında;

  • Kendimizi daha çözüm odaklı hissedebiliriz.

  • Yaşamlarımızda daha mantıklı adımlar atmak ve etrafımızda daha verimli olmak isteyebiliriz.

  • Sosyal çevremize hizmet ve fayda üretme zamanı olabilir.

  • Kendimize daha acımasız eleştiri yapabilir, yakın çevremize karşı fazla tevazu içinde olan bir ruh haline bürünebiliriz.

  • Alçak gönüllü olmanın bu dönemde zaman zaman yaşamlarımızda bizlere kayıplar getirebileceğini hatırlayalım.

  • Herkese hak ettiği kadarını vermemiz gerektiğini, bu dönemde deneyimleyerek öğrenmek zorunda kalabiliriz.


Güneş’in Başak Burcu'nda seyrine devam ettiği süreçte, yaşamlarımızda eğer negatif yönünü kullanırsak;


Kendimize hayattan zevk almayan, memnuniyetsiz, huzursuz ve takıntılı bir dönemi yaşatabiliriz.


Bu süreçte, yaşamı zorlaştırmayı değil, kolaylaştırmayı tercih edelim ve eleştiri oklarını sevdiklerimize fırlatmayalım.


Her şey ayarında güzeldir fazlası ise zararlıdır.


İstediklerimizi özverimizle, çalışkan ruh halimizle ve öz disiplinimizle, kolay akışta elde edebileceğimiz bu dönemde, yaşamın güzelliklerini deneyimlememiz dileğimle...


  • Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

  • Günlük transit etkileşimleri ile ilgili yazılarımıza da Instagram sayfamızdan @kenanyasin ulaşabilirsiniz.


Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Bu dönemde günlük rutin işlerimiz ve çalışma ortamlarımızda istediğimiz başarıyı yakalayabilir yeni farkındalıklar kazanabiliriz. Sağlığımızla ilgili yaptırmamız gereken rutin bir kontrolümüz var ise bu zamanın enerjileri değerlendirmeyi ihmal etmemeliyiz. Sağlığımızın daha hassas olabileceği bu dönemde sindirim ve bağırsak sistemimizde sıkıntılar yaşayabiliriz. Dilersek bu süreçteki enerjileri, altın objeler kullanarak ve altın renkli gösterişli bir kalem tercih ederek olumlu yönde dengelemeyi deneyimleyebiliriz.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Bu dönemde ikili ilişkilerimizde aradığımız öz veriyi bulabilir ve olumlu değişimler yaşayabiliriz. Riskli yatırımlar içinde olmak isterken borsa ve kripto paralar ilgi odağımız haline gelebilir. Ani bir aşk kapımızı çalabilir. İçimizdeki yaratıcılığı keşfedebilir ve olumlu finansal gelişmeler yaşayabiliriz. Dilersek bu dönemde sarı tonlarında kıyafetler tercih ederek, içimizdeki yaratıcı gücü ortaya kolayca çıkarabilecek sanatsal faaliyetler içinde olarak, D vitamini takviyesi alarak ve doğada güneş altında vakit geçirerek olumlu yönde dengelemeyi deneyimleyebiliriz.İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Bu dönemde ailemizin evimizin varlığının değeri ve güvenliği daha çok gündemimizde olabilir. Sevdiklerimizin faydasına işler içinde olmak bizleri mutlu edebilir. Kariyer alanlarımızda istediğimiz başarıyı yakalayabileceğimiz ve toplum önünde alkış alabileceğimiz bu süreçte daha çok ailemizle ev ortamlarında vakit geçirmek isteyebiliriz. Köklerimizdeki erkek figürlerden yana şanslı bir dönem olabilir. Dilersek bu dönemde ruhsal bütünlüğümüzü yakalamak adına ailemizle bir tatil programı ayarlayabilir, güneş altında açık alanlarda uzun yürüyüşler yapabilir ve ruhsal çalışmalar içinde bulunarak olumlu yönde dengelemeyi deneyimleyebiliriz.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Bu süreçte kendimizi mutlu hissetmek adına sık seyahat programları içinde olabiliriz. Daha meraklı olabileceğimiz bu dönemi yeni online eğitim programlarına katılarak değerlendirebiliriz. Yakın çevremizle iletişimimiz artabilir. Küçük ev kazalarına karşıda dikkatli olmamız gereken bir dönem olabilir. Yurt dışı bağlantılı işlerimiz içinde verimli ve başarılı bir dönemi yaşadığımızı düşünebiliriz.


Dilersek bu süreçte altın aksesuarlar kullanarak, sık sık yakın çevremizle kısa seyahatler düzenleyerek ve kariyer hayatında adeta güneş gibi parladığına inandığımız kişilerle fikir alışverişi içinde olarak olumlu yönde dengelemeyi deneyimleyebiliriz.Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Bu dönemde finansal anlamda aradığımız istikrarı yakalayabilir aniden gelen önümüze gelen yatırım fırsatlarını değerlendirmek isteyebiliriz. İçinde bulunduğumuz ay genelinde kişisel harcamalarımızda aşırılıklara kaçan istekler içinde olabiliriz. Bu enerjinin farkında olarak ayağımızı yorganımıza göre uzatmamız gerektiğini unutmayalım. Uzun zamandır süre gelen bir ilişkimiz var ise bunu ciddiyete taşımak için ideal bir dönem olabilir. Dilersek bu süreçte oluşabilecek enerji olumlu yönde dengelemek için, mor renkli bir cüzdan kullanmayı tercih edebilir, altın tonlarında aksesuarlar kullanabilir ve ayrıca ayna da Güneş’in sembolüdür bunu hatırlayarak çantamızda ayna taşımayı deneyebiliriz.
başak burcu
Başak burun

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Bu dönemde çevremiz üzerinde ilk bakışta enerjik ve yaşam dolu bir imaj bırakabiliriz. Ruhen enerjimiz çok yüksek olabilir. Âdeta hayatın neşeli ve keyifli bir dönemini deneyimleyebiliriz. Yaşamımıza ortaklık edenlerle stresli durumlar yaşayabileceğimiz enerjiler altında olabiliriz. Bunun farkında olarak kendimize gereksiz stresler oluşturmamalıyız. Stres kaynaklı sindirim ve bağırsak sistemi hassasiyetine açık bir dönem olabilir. Hayatımızda ki otoriter figürlerden istediğimiz desteği bulacağımız şanslı günleri yaşayabiliriz. Ufak dokunuşlarla dış görünüşümüzde değişiklik yapmak isteyebiliriz. Dilersek bu süreçte üzerimizde güneş sembollü bir aksesuar taşıyarak, sarı tonlarında kıyafet tercih ederek, sarı renkli gıdalar tüketerek ve güneşli havada yürüyüşler yaparak olumlu yönde dengelemeyi deneyimleyebiliriz.
Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

Bu süreçte kendi kabuğumuza çekilmek ve iç sesimize yönelmek isteyebiliriz. İnzivaya çekilme dönemini deneyimleyebiliriz. Bağımlıklardan kurtulup kendimize güvenimizin daha çok arttığını hissedebiliriz. Ortak gelirlerimizde artış olabilir. Uyku problemlerine açık bir dönemi yaşayabiliriz. Bağışık sistemimiz güçlü tutmalıyız. Dilerseniz bu süreçte sarı ve turuncu tonlarında kıyafetler tercih edebilir, yatağımızın baş ucunda Güneş sembollerini bulundurup enerjiyi olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Bu süreçte adeta sosyal çevremiz içinde güneş gibi parlayabilir ve gruplar içinde aranılan bir isim olabiliriz. Kendimizden yaşça büyük olgun figürlerle bu zamanı değerlendirmek, kişisel gelişimimiz adına bizlere yön belirleyici olabilir. Yakın çevremizde sürpriz olumlu gelişmeler yaşayabiliriz. Sağlığımızla ilgili rutin kontrollerimizi yaptırmak için ideal bir zaman olabilir. Alma verme dengemizi korumamız gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz. Bu süreçte kulüplere derneklere önemli organizasyonlara katılarak, altın aksesuarlar tercih ederek enerjiyi olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Bu süreçte kariyer ve iş alanlarımızda uzun süredir beklediğimiz olumlu gelişmeleri yaşayabiliriz. Beklediğimiz terfi haberini alabilir, toplum önü konuşma gerektiren alanlarda taktir toplayabiliriz. Yeni bir iş başvurusu yapmak içinde bu dönemi değerlendirebiliriz. Hayat hedeflerimize ulaşmak ve yeni yapılanmalar içinde olmak içinde oldukça şanslı bir dönemi deneyimleyebiliriz. Dilersek bu süreçte güneşli günlerde uzun doğa yürüyüşleri yaparak, sarı tonlarını tercih ederek ve biraz yoğun iş temposu içinde ufak molalarla ruhumuzu dinlendirmeyi ihmal etmeyerek enerjiyi olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.

Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Bu süreçte yeni kültürler keşfetmek isteyebilir, Güneş enerjileri altında yarım bıraktığımız eğitimlerimize geri dönmeyi düşünebiliriz. Önümüzde yurt dışı bağlantılı bir iş sektöründen kapı açılabilir ve sosyal medya aracılığıyla yaptığımız işlerimiz var ise bu alanlarda istediğimiz başarıyı yakalayabiliriz. Yakın çevremizle bazı fikir ayrılıkları yaşayabileceğimizin farkında olarak gereksiz stres oluşturabileceğimiz ortamlardan uzak durmayı tercih etmeliyiz. Yabancı bir dil öğrenme programları içinde ideal bir dönem olabilir. Dilersek bu süreçte gittiğimiz uzak şehirlerin resmi olan basit buzdolabı magnetlerini kullanarak, sarı tonlarını tercih ederek, farklı kültürleri anlatan programlar izleyerek olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.

Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

Bu süreçte ruhsal olarak benliğimiz daha çok ön plana çıkarabilir ve ortak gelirlerimizde önemli artışlar yaşayabilir. Uzun süredir devam eden miras konulu davalarımız var ise bu dönemin enerjileri ile olumlu yönde beklediğimiz sonuçları alabiliriz. Yaşamın daha çok gizemli yönlerine ilgimiz artabilir. Yeni iş ortaklıları adına teklifler gündemimizde olabilir. Dilersek bu süreçte ruhsal çalışmalar yaparak, ihtiyacımız var ise bireysel danışmalıklar alarak enerjileri olumlu yönde dengeleyebiliriz.

Balık Burcu ve Yükselen Balıklar

Bu süreç içinde yaşamlarımızda iş ortağımız ve parterimiz önemli bir yer tutabilir. Yakın çevremizin bakışlarını üzerimizde hissedebileceğimiz bu dönemde rekabetçi yönümüzü kullanmamalı gereksiz kriz yaratabilecek ortamlardan uzak durmalıyız. Kısıtlanmak isteyemeyebilir ve beklenmedik bir tatil programına katılabiliriz. Ateşli hastalıklara karşıda önem almalı hijyen kurallarını ihmal etmemeliyiz. Dilersek bu süreçte ikili ilişkilerimizde partnerimize ufak hediyeler alabilir, altın aksesuarlar tercih edebilir ve ruhumuzu dinlendirecek kısa bir tatil planı yaparak olumlu yönde dengelemeyi deneyebiliriz.
Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page