top of page

Gülse Birsel -Balık Burcu-
Sevgili yazarımız, senaristimiz komikli kadınımız Gülse Birsel bir Balık Güneş’i taşıyor.

Hani balıkları hep ağlayan, sulu göz, sinsi ve sorumsuz bulurduk ya… İşte buyurun size ezber bozan bir örnek. Ayrıca Albert Einstein’ın da Balık Burcu olduğunu hatırlatmama gerek yok sanırım.


Farklılıklar doğru zaman ve doğru alanlar ortaya çıktığında inanılmaz başarılara vesile olur. Doğada buna adaptasyon diyoruz. Balık doğası imajinatif, kurgusal, var olmayan bir vizör ile dünya yaşamını görmek demek. Tabi tek başına yeterli değil.Gülse Birsel bir dolunay çocuğu. Güneş Balıkta iken tam zıt taraftaki başak burcunda ise bir Ay taşıyor. Yani a tarafı varken b tarafını da gözlemlemeyi iyi biliyor. İçgüdüleri ona çalışma ve pratize etme konularında tam bir zıtlaşma enerjisi veriyor.


Tatil yapmayı çalışmakla karıştırması, çalışırken tatil ihtiyacı duyması da bu ikilemin gerginliğinden ileri geliyor. Fakat balık doğası ona bambaşka bir vizör verirken onun kaleminden çıkan eserler ile bizlere de bambaşka karakterleri tanıştırıyor.


Bizler Burhan Altıntop’un bir hayali ürün olduğunu düşünmeyecek kadar benimsiyor, gerçekliğini hissediyoruz. Aynı şekilde diğer hayat verdiği karakterleri de bu şekilde düşünüyoruz. Aslına bakarsanız Gülse Birsel tam bir büyücü.


Yaratım enerjisi o kadar güçlü ki, doğadan aldıkları ve gözlem yeteneği ile çalışma azmini harmanlayarak sırt sırta veren iki ayrı dünyayı zahiri ve gerçek, cam arkası ve önü… tamamen bizimle bu köprüyü kurmayı başarıyor.
Haritalar nasıl konuşuyor öyle değil mi? Sizler neler görüyorsunuz?

Paylaşımlarınızı bekliyorum…

Farkındalıkla,

Kenan Yasin Bölükbaşı
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Commentaires


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page