top of page

Tüm Dünyanın gözleri bu dünyadan kaçan İki İnsanın Üzerinde!

Elon Reeve MuskGeçtiğimiz Pazar Günü SpaceX şirketi ilk defa uzaya iki astronot gönderdi. Uzaya ilk defa özel bir şirketin insan göndermesi ise tarihi bir an olarak karşımıza çıkıyor. Şirketin başında ise artık ismini birçok uçuk projeden bildiğimiz Elon Musk var.


Bu tarihi anlara şahit olduğumuz dönemdeyken sizlerle Elon Musk’ın doğum haritasını incelemek istiyorum. Haritasını incelediğimde eğer zengin olmak istiyorsanız nelere sahip olmanız gerekli? Bunu gözlemledim. Eğer başarı sahibi olmak istiyorsanız neleri göze almanız gerekli? Musk’ın, bu gibi sorularla savaşan gezegen yerleşimleri var. Sizler de kendi hayatlarınızdaki bu sorulara onun haritası eşliğinde püf noktalar bulabilirsiniz.


Elon Reeve Musk


28 Haziran 1971 yılında, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Pretoria ilinde doğmuş. Doğum saatini bilmiyoruz fakat astrolojide Güneş/MC tekniği ile kariyer yolculuğunu görebileceğimiz bir harita çıkarttım.
Sizler de kendi doğum saatinizi bilmiyorsanız kariyer yolculuğunuzun nasıl şekilleneceğini öğrenmek için MC noktanızı yükseleninize çekerek bu haritayı çıkarabilirsiniz. Bunu çok basit şekilde ücretsiz doğum haritası oluşturan sitelerden çıkarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken doğum saati kısmına öğlen 12.00 yazmak. Daha sonra Gezegenlerinizin ev ve burç yerleşimlerine göre kıyaslama yapabilirsiniz. Elon Musk’ın servetini nasıl kazandığını incelemek için en basit yol ile başarı, kazanç, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter’ini incelememiz gerekli.


Musk’ın Jüpiter’i Akrep burcunda. Akrep burcu e-ticaretle ilgilidir. Musk, kardeşi Kimbal ile birlikte Amerikan Gazetelerine internet şehir haberleri üreten Zip2 adlı bir yazılım şirketi kuruyor ve 4 yıl sonra şirketi yüksek bir ücretle satıyor.


Habercilik dediğimiz zaman Akrep burcunu es geçemeyiz. Akrep, istihbarat demektir. Dedektiflik ya da kriminal demektir. Ülkemizde de başarılı gazetelerin akrep burcunda yerleşen gezegenleri olduğunu biliyoruz.


99 yılında ise ilk online bankamız olan X.com ‘u kuruyor ve 1 yıl sonra PayPal ile bankayı birleştirerek servetini katlıyor. Buradan yine bankacılığı, başkalarının varlık ve kaynaklarının yönetimini gösteren Akrep Burcu’nun doğasını görüyoruz.


Peki, tüm bunları online olarak ve teknoloji ile birleştirerek yaptıran gezegenler haritasında görülüyor mu?


Teknoloji ve online/sanal dünya dediğimizde astrolojide aklımıza Satürn, Uranüs ve Kova Burçları gelir.


Eğer haritalarınızda bu gezegen ve burç yerleşimleriniz varsa sizler de yeni kariyer düzenine ve online sistemlere yatkınsınız demektir.


Musk’ın haritasında Satürn ve bereket gezegeni Jüpiter bir iletişim halinde. Ki bu nedenle Rusya’ya gidip incelemek için bir Füze satın aldığını söyleyebiliriz. Satürn gezegeni İkizler burcunda ki bu da oldukça meraklı, bilgi toplayıcı bir doğası olduğunu gösteriyor.


Çıkardığımız haritada Uranüs gezegeni 1. Evinde. Yani Kişi için Uranüsyen temalar kariyerinde öncelikli geliyor. Uçak, hava, uzay, mühendislik, marjinal, ani ve sıra dışı temalar Uranüs gezegenimiz ile alakalıdır. Musk’ın haritasında ilk eve yerleşmiş olması tüm bu konularda kariyer önceliği taşıdığını gösteriyor.


Eklenecek belki bir çok nokta var fakat son olarak önemli bir yerleşimden daha bahsetmek istiyorum ve yorumları size bırakıyorum. Hayata geliş amacımızı, hayat önceliklerimizi ve kadersel seçim aşamalarımızı astrolojide Ay Düğümleri ile görürüz.


Musk’ın haritasında Kuzey Ay Düğümü yani bu hayatta edinmesi gereken kadersel deneyim alanını Kova burcu kesiyor. Kova burcunun içerdiği konular onun bu hayatında yapması gereken ruhsal deneyim ve öncelikler olacak. Tam zıt yerleşimi ise Güney Ay Düğümü Aslan Burcunda. Yani bu dünyaya gelirken ona verilen hediyeler, yeteneklerle alakalı.


Asıl amacı Güney Düğümünden aldığı tecrübeleri, Kuzey Düğümündeki alana taşıyabilmek. Aslan Burcu’ndan, Kova Burcu’na giden bir ruhsal yolculuğu var.


Elon Musk bir işkolik. Servetini, yeteneklerini ve parasını lüks harcamalar, pahalı hobilere adamak yerine bunu dengeliyor ve çoğu zamanını, enerjisini, emeğini ve varlığını ofisindeki çalışmalarına, ekip işleri yürütmeye, uzay, havacılık ve mühendislik konularındaki emekleriyle harcamayı tercih ediyor.


Onu heyecanlandıran ve önündeki kadersel kapıları açtıran ise bu yerleşim. Yine biliyoruz ki Kova Burcu özelliği gereği önce taşlanır sonra alkışlanır. Musk’ın kariyer yaşamı da önce hayretler uyandırıyor ve sonrasında bu tecrübe ve deneyimlerle bilim dünyasına büyük katkılar sağlıyor. Hatta tarihi anlara tanık olmamızı sağlıyor…


Hepimizin kendi yaşamlarımızdaki kadersel yolları keşfetmesi ve doğru seçimlerle yaşam yolculuğumuzu idame ettirmemiz dileklerimle…Sevgiyle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page