top of page

Dr. Gülseren Budayıcıoğlu -Kova Burcu-Sevgili psikiyatristimiz Dr. Gülseren Budayıcıoğlu bir Kova Güneşi taşıyor. O doğduğunda Güneş Kova Burcu parselinde imiş. O nedenle idrak ve farkındalıkta insanlığa hizmet etmenin önemini vurguladığını söyleyebiliriz.


Kova Burcu doğası gereği farklılıkları, sıra dışı düşünceleri ve aykırılıkları anlatır. Buna rağmen sabit nitelikteki burçtur. Yani o hep bize çizilen özgürlük ve bağımsızlık diye bağıran marjinal yapı yerine kova doğasında daha temkinli, adım adım giden Satürn gezegeninin eril doğasını görürüz. İnsan sevmekten ziyade insanlığı sevmesi ile tanınır. Gülseren Hanım da Kova Güneşi ile mesleğinde, güneş gibi parlamak istediği alanlarda insanlığa hizmet etmeyi tercih etmiş başarılı psikiyatristimizdir.

Haritasındaki Uranüs, Mars ve Neptün gezegenlerinin oluşturduğu hava üçgeni oldukça dikkat çekiyor. Fikir ve düşüncelerini aktarmak için çeşitli yollar kullanmayı, kendi görüş ve deneyimlerini yazıyla, radyo ile ya da çeşitli medya ve iletişim kanallarını kullanarak ortaya çıkarmasını oldukça destekliyor.


Kova Güneş’i ise Jüpiter gezegeninden uyumsuz bir görünüm alıyor. Bu sert açı ise onun bu konuda kendini daha çok geliştirmesi ve mücadele etmesine vesile oluyor. Hangi konu? Jüpiter konuları. Yani akademi, hak ve adalet, hukuk, yayıncılık, lojistik gibi konular. Peki, bu konular nasıl konular? Jüpiter Akrep’te yani Akrep doğasında konular… Psişe, dönüşüm, acı ve travmatik deneyimler, cerrahi müdahaleler, farmakoloji ve tıp konuları…


Haritalar nasıl konuşuyor öyle değil mi? Sizler neler görüyorsunuz?

Paylaşımlarınızı bekliyorum…


Farkındalıkla,

Kenan Yasin Bölükbaşı
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page