top of page

Boğa BurcuBoğa Burcu boynuzlu imgelemdir. Korumacı, sabırlı, ağır ve yavaş hareketi sembolize eder. Mal varlığı ve maddiyat demektir. Etinden faydalanılır fakat Boğa burcu erkek bir imge olduğu için elde tutulandır. Harcanılmayan, kesilmeyen, besleyip büyütülen, dişisini dölleyen, üretime katkı sağlayan bir hayvandır. Tıpkı bu özellikler gibi elde tutulan, verimli, üretime katkı sağlayan, mal varlığı ve hak edişleri gösterir.

Boğa ile güvence alanını inceleriz. Maddiyat ve dünyevi öğeleri, determiniteyi keşfederiz. Zıt burcu Akrep'e nazaran Boğa daha çok ön plandadır ve korumacı iç güdüsü vardır. Korumacı, otoriter, yönetimi elde tutmayı seven, finansal becerileri ön planda olan bir mizacı belirleyen çizgilere sahiptir.

Zor sinirlenir, tıpkı bir Boğa gibi sabırlıdır fakat sabrı zorlandığında etrafında hiç bir matador bırakmayacak kadar öfkeli olabileceği unutulmamalıdır.

(21-22 Nisan, 22 Mayıs)

Latince: Taurus

Yönetici: Venüs

Yücelim: Ay

Element: Toprak Nitelik: Sabit

Somut dünya ile tanışmak, determinite içinde kendi yerimizi sınamak ve elde ettiklerimizi anlamlandırmak adına Boğa burcu konuları ön planda olacaktır. Boğanın sabırlı olması ise karıştırılan bir konudur. Şöyle düşünülmelidir. Bebek aslında ihtiyaçları için sabırsızdır. Fakat hareket edemez. Hareket kabiliyeti pek gelişmemiştir. Kundakta ya da kucaktadır. İhtiyaçları içinse son derece hassastır ve ihtiyaçlarını elde etmek için elinden ne geliyorsa yapar. Ağlar, kusar, sızlanır. Sadece bunları dile getiremez. Fakat sabittir. İsteklerini elde edene kadar somurtmaya, ağlamaya devam edecektir. İşte Boğa'nın pozisyonunda karıştırılan en önemli konu bu sabrın konusudur. Sabırlı olmak ve sabit fikirli olmak arasındaki fark karıştırılmamalıdır.

KARŞILAŞTIRMALI BAKIŞ

BOĞA BURCU

*

Sabit Toprak'tır.

Ayakları yere sağlam basar.

Güvence ister.

Otoriterdir.

Yönetmeyi sever.

Değişimi istemez.

Değiştirmeyi yeğlemez.

Kontrol etmeyi yeğler.

Maddi güvencedir.

Determinitedir.

Somutluğa giriştir.

AKREP BURCU

*

Sabit Su'dur.

Sezgiler ile hareket eder.

Riski sever.

Değiştirip, dönüştürmeyi yeğler.

Meraklı ve araştırmacıdır.

Sezgileri ile kontrolü gerçekleştirir.

Soyutluğa birlikte adım atmaktır.

Sezgi ve duygular ön plandadır.

Kaybetmeyi ve yeniden kazanmayı hedefler.


Boğa ile Akrep Aksını şu şekilde özetleyebiliriz. Korku filmlerini düşünün. Bodrum katından garip sesler geliyor. Ve durup parapsikoloji boyutunda ürkütücü ve korkutucu. Bu durumda iki farklı ev sahibini inceleyelim. Boğa burcu ev sahibi ile Akrep arketipi ev sahibi bu olay karşısında nasıl tepkiler verecektir?

Akrep arketipli ev sahibimiz eline feneri alacak ve meraklı iç güdüsü ile bodrum katına inen basamakları bir bir aşacaktır. Orada neler olup bittiği hakkında fikir sahibi olmak ve oradaki sıkıntıyı çözmek, değiştirip dönüştürmek isteyecektir. Boğa arketipli ev sahibimiz ise bodrum katına inmeyi reddedecek ve bodrum kapısını kilitleyecek hatta duvar örecektir. Yine de önlem alamamışsa evini taşımak için girişimde bulunacaktır. O nedenle Boğa otorite ve kontrolü severken zıt burcu Akrep daha çok olayın derinine inmek ve sorunu kökünden çözmek isteyecektir.


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page