top of page

Başak Burcu Kadını...
Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı inanın tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!


Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da ay burcunuzu. Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım.Başak dünyanın mükemmelleştirme alanıdır. Başak denince aklınızda eksiğin koyulduğu, fazlalığın atıldığı bir dünya hayal etmelisiniz. Başak aynı bir filtre süzgeci gibidir. İstenilen tarafı size damıtır, istenmeyen posayı ise atmanıza vesile olur.


Bunu en iyi yapan aslında dişil yönlerimiz ve kadınlarımızdır. Başak kadınlarına baktığımız zaman hayatı iyi pratize eden, iyi analiz eden ve hızlıca çözüm üretebilen yapılarıyla karşılaşırız. Hele ki bizim gibi kültürel baskıları olan ülkelerde yaşan kadınlarımızı düşündüğümüz zaman... Adet dönemlerini bile saklamak zorunda kalan, istediği özgürlükte ortaya çıkamayan içgüdülerini hep bir bahane uydurarak belirli kalıpların altına gizleyerek ortaya çıkartmaya çalışırlar.


Özellikle mesturaysan evresinden başlayan bu sancılı süreç (keşke hiç olmasa) analitik zekaya, düşünmeye karşı tarafı ikna etmeye odaklanmakla çalışır. Bir Başak kadına sadece sorunu söyleyin o halleder, o direk sizin bulamadığınız çözümleri üretir hatta ekstra alternatif planlar yaratır.


Başak kadınları iyi analistlerdir. İyi asistan olurlar. Durumu iyi asiste etme enerjisine sahip olurlar. Çünkü onlar işine ve görevine bağlı çalışan ve olmayacağı kabul etmeyen bir doğaya sahiplerdir.


Öğrencilik yıllarınızda öğretmeniniz sizden tebeşir bulmanızı istediğinde tüm okulu dolaşıp o tebeşiri bulamadığınızı düşünün. Yine de eliniz boş bir şekilde sınıfa dönmemek için gider kırtasiyeden tebeşiri alır yine o ihtiyacı karşılayan başak öğrencisidir. Durumu hızlıca çözüme kavuşturan bir öğrenci...


Başak, işine ve görevine sadık bir plancıdır. Çözüm olmadan mutluluğu da yakalamayacaktır.Kaçınılması Gereken Yönler: Başak doğası zekayı olduğundan fazla kullanabilir. Bilhassa OKB yani obsesif kompülsif bozukluk şikayeti gördüğünüz çoğu kişide kafaya takmak, taktıklarından kurtulamamak onları çözüme ulaştıramadığı müddetçe zorluk ve sıkıntı çekmek başak doğasına aittir. Sinirsel gerginlikler ve sinir sistemi rahatsızlıklarını bu şekilde daha şiddetli yaşamak yine başak dünyasına aittir. Dünyanın oldukça fazla derdi vardır ama Başak bu dertlerle tek başına uğraşamayacağını bilmelidir. Onun için hayatın plansız, düzensiz ve bozuk olduğu zamanlarda çözüm yolunun gelmesi için belki de zamana ihtiyacı olduğunu bilmelidir. Bazı durumlarda bunu bırakmayı öğrenmelidir. Eğer bunu sağlayamazsa kendisine ve zihinsel gerginliğe oldukça açık bir hale gelir.


Üzerine Gidilmesi Gereken Yönler: Başak kadını oldukça pragmatisttir. Bu pragmatistlikden kastımız faydacı ve yararcı olmak üzerine şekillenir. Örneğin AVM den bir t-shirt aldınız ve defolu çıktı onu değiştirmek için tekrar aynı mağazaya gitmeniz gerekiyor. Fakat aynı gün de arkadaşlarınızla buluşmanız gerekiyor. O arkadaşınızı AVM ye davet eder, iki işi birden yapabilirsiniz. İşte bu pragmatist yön. Bu faydacı yönü geliştirmeyi öğrenmelisiniz.


Yükselen Burcunuz Başak ise: Hayatı analiz etmek, pratik fayda ve yararlar sağlamak sizin öncelikli motivasyonunuz haline gelir. Önceliklerinizi doğru sıraladığınız zaman, hem eğlenceye hem de işe vakit ayırabilecek potansiyele sahip olursunuz. Birçok konuda hobileriniz işe işiniz de hobinize dönüşebilir. Eğer bu değişim ve dönüşümü olumlu karşılayabiliyorsanız bu sizi oldukça motive eder. Yaşama karşı ilk yaklaşımınız ve attığınız ilk adımlar her zaman B planının olduğunu bilerek ilerlemelidir. B plancı olmak size her zaman güven içinde hissettirir ve motive eder. B planları yaratmak bazı durumlarda, kirli çıkı olmak, bir yerlere paralar saklamak ve hızlı çözüm için alternatif planlar üretmek için attığınız her eylem sizi hayata karşı daha sıkı tutacak ve sizi motive edecektir.


Ay Burcunuz Başak ise: İhtiyaçlarınızı karşılamak için her şey mükemmel olmalıdır. Özellikle buzdolabının düzeni ve içindeki ürünlerin envanter listesi sizin için en önem arz eden konu olabilir. Özellikle buzdolabında olmazsa olmaz malzemelerin bulunmasını sağlamak da sizin göreviniz haline gelecektir. Aileyi korumak, ailenin bakımı ve sağlığıyla ilgilenmek ve yine aile içi ekonomik düzeni, gelir ve gider dengesini hesaplayan kişinin siz olması kaçınılmazdır.


İhtiyaç duyduğunuz şey; düzen, pratiklik ve hızlı çözümler üretebilme enerjisidir. Meraklı ve sorgulayan bir yönünüzün olduğunu da anlatabiliriz. Özellikle bir ürün alırken o ürünün içindekiler bölümünü okumak sizi her zaman rahatlatır. Aynı şekilde aşka, ilişkiye bakış açınızda da böyledir. Partnerinizle ilk karşılaştığınız an onun da içindekiler bölümünü okumak isteyebilirsiniz. Partnerinize onu inceleme altına aldığınızı çaktırmamayı da unutmamalısınız.


Sağlık Açısından: Başak bağırsaklar demektir. Bağırsaklar ve sindirim sistemi rahatsızlıkları Başak doğasını tam olarak doğru kullanamamanızdan kaynaklanır. Eğer analiz etmekle tıkanıklıklarınız varsa ve çözüme ulaşmayan sorunlar dağ gibi bedeninizde yığılmışsa ikinci beyniniz olan bağırsaklarınız sinyaller vermeye başlar.

Kısaca çözüm için karın egzersizleri, mekik çekmek, karın kaslarını geliştirmek ve diğer yandan bağırsak florasını besleyecek zengin içerikler, probiyotik gıdalar almayı ihmal etmemelisiniz. Ama bir Başak sağlığını hiçbir zaman ihmal etmez sadece vurgulu olan vücut bölgenizin burası olduğunu bilmenizi isterim.


Başak Kadınını Yanlış Tanımayın: Bir Başak kadını eleştirilmeye asla tahammül edemez. Eleştirildiği an size sorunlar çıkartır her daim aklında bir şeylerin olduğu ve ister istemez ikide bir sorunlar çıkartan biri gibi size yansıyabilir. Fakat bu sorunların içindeki yatan sebep kendini acımasız bir şekilde eleştirmesidir. Eleştiriye asla açık olmamasının sebebi kendi açıklarını oldukça farkında olmasından ileri gelir. Bir başkasının ona akıl verme gibi böbürlenmesi onu çileden çıkartabilir.


Başak kadınının size karşı hizmet edeceğini her zaman bilmelisiniz. Fakat bu hizmet onu kullanma durumuna dönüştüğü an Başak içindeki saflığı ve masumiyeti kaybeder ve size karşı cephe alır ve sizle işi bitene kadar iyi davranmaya ve durumu idare etmeye çalışır. Bir Başak kadını sizi terk ediyorsa bilin ki bu aslında sizin davranışlarınızdan ileri gelir. Kolay kolay beğenmeyen Başak Kadını sizi tercih etmişse onun için önemli olduğunuzu bilin. O her zaman sizin yanınızda olmaya sizi hayat standartları olarak beslemeye açıktır. O nedenle onları anlamak için daha fazla çalışmalısınız.


Başak Kadınının Gölge Tarafı: Mükemmelleştirme arzunuz ve detaylara karşı boğulmanız bazen bütünü kaçırmanıza vesile olabilir. Pastanın istenilen dilimini almayı iyi başarırken pastanın bütününü görmek konusunda zorlanabilirsiniz. Şöyle bir düşünün bir terasa çıktınız ve manzarayı izliyorsunuz, önünüzde çok güzel bir deniz var. O denizin öncesinde ise minik minik evler sıralanmış, herkes manzaranın tadını çıkartırken siz o evlerin uzayan bacalarına takılabilirsiniz. Ah keşke şu bacalar da olmasa da şu manzarayı iyi izlesem diyebilirsiniz.


Hayatı mükemmelleştirmeye çalıştıkça realist gözlükleriniz size olumsuzluğu da her daim gösterecektir. Bu durum sizin gölge tarafınızı oluşturmaktadır. Belirli durumlarda negatif düşüncelerinizi pozitif düşüncelerle dengelemeye ve daha çok hayatı optimist bir şekilde görmeye kendinizi alıştırmalı ve bu konuda eğitmelisiniz.


******


Başak burcu her zaman iyiyi, doğruyu ve çalışkanlığı simgeler. Çalışarak kazanmanın ne olduğunu anlayabilmek için Başak doğasını iyi tanımanız gerekir. Başak'tan önce gelen Aslan burcu şans ve talih oyunlarına meyledebilir. Fakat Başak, kazı kazancı değil, çalış kazancıdır her zaman. Çalışmak, üretkenliktir. Kadın her zaman üretkendir ve bir kadın doğası bir Başak doğasıyla birleştiğinde bu doğurganlığı ve üretkenliği öyle verimli hale getirir ki... önemli olan onun bu yapısını çiğnemeden, onun üretkenliğine engel olmadan ve çalışma isteğini, yaşam özgürlüklerini ona fazlasıyla vererek onu büyütmek için çaba göstermenizdir. Başak kadınının sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilmesi için ona alan tanıyabilirseniz ondan iyi ve ondan mükemmel bir partner daha bulamazsınız.


Başak Burcu Ünlülerimiz: Amanda Schull, Angel Coulby, Algı Eke, Begüm Birgören, Bergüzar Korel, Blake Lively, Claudia Schiffer, Ebru Cündübeyoğlu, Ece Uslu, Evrim Solmaz, Gamze Özçelik, Gülben Ergen, Hande Ataizi, Katerina Graham, Lea Michele, Marlee Matlin, Merve Boluğur, Pınar Altuğ, Pink, Rose McGowan, Saadet Işıl Aksoy, Salma Hayek, Sarah Roemer, Shania Twain, Sophia Loren, Yağmur Tanrısevsin, Belgin Erdoğan, Beyonce, Cameron Diaz
Sevgiyle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

コメント


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page