top of page

Başak Burcu Erkeği...


Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı inanın tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!


Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da ay burcunuzu. Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım.


Eğer bir Başak erkeğiyseniz hayatınız boyunca kıl bir karakteriniz olduğuyla ilgili eleştirilere maruz kalabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte toplandığınız yemekli bir organizasyonda herkes siparişlerini verirken siz “garsonu yanınıza çağırıp bunun içerisinde ne var, şunu neyden yapıyorsunuz, bunun içerisinde sirke kullandınız mı?” Gibi sorularla garsonu meşgul eden bir kişi olabilirsiniz.


Halbuki en iyisini en güzelini düşünmek arkadaşlarınızın aklına değil sizin aklınıza geliyordur. Eğer ortada bir problem varsa, çözüm için onların değil sizin o ortamda bulunmanızda hikmet vardır. Acil bir durumda yine müdahale edecek kişi siz ve yine danışılacak kişi siz olursunuz. Bunun farkında olup da sizi bu alanda eleştiren kişilere kulak asmadan hayatınızı idame ettirmeniz gerekir.


Başak doğası sizin iş yaşamınıza ve kariyerinize de oldukça fazla etkide bulunur. Özellikle hesap kitap işleri, organizasyon, düzenleme, envanter, detay gerektiren süreçler, edite etmek, düzenlemek, şifa ve bakım işleri sizin için olmazsa olmazınız haline gelebilir.


Gereğinden fazla ilgi gösterdiğiniz anları her zaman gözlemlemelisiniz. Al-ver dengesine en çok dikkat etmesi gereken burç Başak burcudur çünkü. Kendinizden fazla ödün verdiğiniz ve başkalarının ihtiyaçlarını karşılamaya yöneldiğiniz her adımda kullanılabilme ve mağdur olabilme ihtimaline de sahipsiniz.


Hayatta iki tip insan olduğu düşünülür. "Başak Burcu çalışır, diğer burçlar yer!"


Birisinin çalışan birisininse çalışıp kazandığı paraları yiyen kişiler olduğu düşünülür. Siz hep çalışan kısım ve sizin çalışarak kazandığınız paraları harcayan kısımlar da hep çevreniz ve arkadaşlarınız olacaktır. Bu duruma isyan etmek yerine hayatınızı al-ver yasasına ve al-ver dengesine göre kurmayı öğrenmelisiniz.


Kaçınılması Gereken Yönler: Bir Başak erkeği detaylara oldukça boğulur ki bu da onun hayatında olayı bütüncül görmesine engel olur. Kendisini bu alanlarda zihinsel anlamda meşgul edebilir. Bir dedektif edasında kişinin tüm detaylarını yakalayabilir ve bu detaylarla ilgilenmekten kişiyle ilgilenmeye ya da olayla ilgilenmeye karşı enerjisini kaybedebilir. Bir Başak erkeğiyseniz hızlı ve pratik çözümler elde edebilmek için olayları parçalamak ve o şekilde yönetmek sizin için daha kolay olacaktır. Hayatı formüle etmek sizi kurtarırken bu formülleri işin içinden çıkılmaz bir hal haline getirdiğiniz an yaşam sizin için duracaktır. Önceliklerinizi kaybettiğiniz an hiçbir şey yapmak istemeyip kendi kabuğunuza çekilebilirsiniz. Halbuki bir yerinden başlamak için evren her zaman size çağrıda bulunur. Çağrılara kulak verebilmek için akışa bırakmayı öğrenmelisiniz.


Üzerine Gidilmesi Gereken Yönler: Başak erkeğinin düşünce ve fikirlerinin üzerine gitmesi gerekir. Kendi düşünce ve fikirleri insanlığa fayda sağlayacak önemli planlar olabilir. Kendi plan ve projelerini besleyecek ve onları bir ışıkla aydınlatıp parlatacak kişileri hayatına çekmeyi öğrenmelidir. Başarılı insanlarla iş birliği yaptığı müddetçe kendi başarısını ikiye katlayabilir. Bu başarı ona sorumluluk haricinde hayata katkı sağlamak ve insanlığa faydalı işler yapmak için onu besleyecektir. Bir Başak erkeğinin sadece tek bir gününü gözlemlemek bile birçok kişinin onun hayata karşı yaklaşımından feyz almasına vesile olabilir. Çünkü günlük rutinleri önceliklerini sıralaması olaylara karşı sistematize yaklaşması onun kendi Başak doğasından gelmektedir.


Yükselen Burcunuz Başak ise: İş ve aşkı birbirine karıştırtıyor olabilirsiniz. Özellikle hayatınızda gönül eğlendirecek durumların sizin için bir zaman kaybı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Size fayda ve yarar sağlayacak her türlü etmen sizi her daim motive edecektir. Önemli olan kısım burada hayat önceliklerinizi belirlerken size bu önceliklerin ne gibi faydalar sunduğunu bilmek için güç sarf etmenizden ileri gelir. Ama bunu başardığınız zaman da motivasyon kanallarınızı açar ve kendinizi gayet güçlü ve iyi hissedersiniz. Bir işe yarama içgüdüsü ve olayları çözüme kavuşturma iç güdüsü sizin için her zaman motivasyon kaynağı olacaktır.


Ay Burcunuz Başak ise: Hayatınıza çekeceğiniz kadın profilleri genelde size fayda ve yarar sağlayan kişiler olabilirler. Hayatınızı pratize edecek insanlarla iş birliği yapmak içerisinde olabilirsiniz. Bu anneniz de olabilir yakın kız arkadaşlarınız da olabilir. Sizin hayatınızı sizin için şekillendiren kişiler her zaman önceliğiniz olacak ve mahremiyetinizde onları korumak isteyeceksiniz demektir. Mahrem alanlarınız düzenli, nizamlı ve tertipli olmasını önemsersiniz. Sizin iş başarınız yaşama karşı tutumunuz kendi evinizden kendi mahrem alanlarınızın tertibi ve düzeninden geçiyor olabilir.


Sağlık Açısından: Başak burcunun bağırsakları yönettiğini bilmeliyiz. Bağırsaklar vücudumuzun ikinci beynidir ve vücudunuza giren tüm molekülleri analiz eden taraf bağırsaklar olduğu için bağırsak bölgesini mutlu etmek sizi mutlu edecektir. Her zaman çok kaslı olmak ya da çok zayıf olmak istemezsiniz. Kendinizi sağlıklı bir şekilde hissetmek sizin için her şeyden önce gelir. Bazı durumlarda hastalık hastası durumuna düşebilirsiniz. Kendi sağlığınızı çok fazla düşünmek sizi hayatınızdan alıkoyabilir. Bazen mikroplara bakterilere de ihtiyacımız vardır. Fakat sağlıklı olmak için çok fazla çaba sarf ettiğiniz müddetçe sağlık sizden kaçabilir. Onun için mottomuz “Kirlenmek de güzeldir” diyebilmektir.


Başak Erkeğini Yanlış Tanımayın: Başak doğası titiz, temiz, dakik, pratik ve faydalı olduğu düşünülür. Fakat buradaki titiz, temiz ve dakik kısmının yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. Çünkü bir Başak erkeği titiz ve temiz olmayabilir. Onun için önemli olan iş yerine gidilecekse o kravatın düzgün takılmasıdır ama masanın üstünün dağınık ve pis olması başkalarını alakadar etmiyorsa onu da alakadar etmeyecektir.

Başak erkeği pragmatisttir yani faydacıdır. Çöp kovası temelli dolmadan o çöpü dışarıya atmak için vakit kaybetmez. O vakti farklı işler için değerlendirir. Bu da onun dağınık olmasını da bir şekilde açıklar. Onun için Başak denince akla tertipli ve düzenli olmak gelmemelidir. İstediği her zaman hayatında tertip ve düzeni yaratabilir ama bu isteğini karşılarken yaşam öncelikleri her zaman önem arz eder. Bu önceliklere göre hayatını sıraladığında temizlik, titizlik ya da dakiklik daha sonraki maddelerde gelebilir. Bu da onun hayata karşı yaklaşımından ve tutumundan ileri gelir ama temiz ya da dakiktir de diyemeyiz.


Başak Erkeğinin Gölge Tarafı: Başak erkeği hızlıca yapmak istediklerini yapamadığında ve kendi görev ve sorumluluklarını bir başkasına aktardığında durum biraz sıkıntıya uğrayabilir. Kimse onun kadar detaycı ve mükemmel bir şekilde işe odaklanamayacaktır. Fakat sorumluluklarını bir başka kişiyle paylaştığında eğer onun kafasındaki gibi iş çıkmamışsa görevler yapılmamışsa Başak erkeği çileden çıkabilir. Onun en büyük gölge tarafı teslim olmakla alakalıdır. Eğer dişi ağrıyorsa diş hekimine gitmek ve o koltukta hekime teslim olması gereklidir. Fakat şüphecilik ve doktorun doğru yapıp yapmadığını sorgulamak hatta doktordan daha çok bildiğini iddia eden davranış ve tutumlar içerisinde olmak onun teslim olamamasından, korku ve kaygı geliştirmesinden ileri gelir. Bu durumu dengelemesi için daha fazla uğraşmalıdır.


******


Bir başak erkeği prezantabl olmaya önem ve özen gösterir. Onun için yaşamın arı gibi çalışkan bir tarafı olduğu her daim içinde saklıdır. Çalışmadan duramaz bir şeyler üretmeden yapamaz ve insanlığa fayda sağlayacak projeler ve işler içerisinde olmadan kendi hayat amaçlarını ortaya çıkartamaz. O nedenle hayatı bu konular üzerinde şekillenecek ve yaşam önceliklerini de bu prensipler üzerinde geliştirecektir. O nedenle bir Başak erkeğiyle karşılaştığınız zaman onu her zaman öncelikleriyle, hedefleriyle ve yaşama karşı duruşuyla tanımaya çalışın.


Başak Burcu Ünlülerimiz: Deneysel Astrolog Kenan Yasin :) , Ali Sunal, Rafet El Roman, Alper Saldıran, Andrew Lincoln, Aras Bulut İynemli, DylanO’brien, Gökhan Türkmen, JamesMarsden, KeanuReeves, Ludacris, Mabel Matiz, Martin Freeman, Paul Walker, Cansel Elçin, Tommy Lee Jones, Yusuf Akgün, Michael Jackson
Sevgiyle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page