top of page

Balık Dolunayı...
Sevgili Arkadaşlarım,


21 Eylül’de saat 02.54’te 28 derece Balık Burcu’nda Sheat sabit yıldızının da eşlik edeceği bir dolunay gerçekleşiyor. Sonbahar Ekinoksuna yakın bir zaman diliminde olduğu içinde aynı zaman da hasat dolunayı da diyoruz. Yeni ayda attığımız tohumların karşılığını alabileceğimiz bir dolunay diyebiliriz.


Sheat sabit yıldızı doğası gereği zorlayıcı ve serttir. Fırtınaları, selleri, afetleri destekleyici etkileri taşıyor olabilir.


Hadi gelin birlikte biz derin uykumuzda iken yaşayacağımız bu dolunayın etkileri neler olabilir biraz konuşalım.


Dolunay anında;

  • Mars Ay’a zorlayıcı bir enerji yolluyor ve bizleri bitirmemiz gereken muhasebesini yaptığımız ortaklık veya ikili ilişkilerimiz adına daha fazla düşünmeden dönüştürme fırsatı sunuyor olabilir.

  • Ani tamamlanmalar ve sonlanmalar yaşayabiliriz.

Çünkü dolunay tamamlanma enerjini temsil eder.

  • Sakarlıklara kazalara açık bir enerji altında olabiliriz.

Bu dolunaya Plüton’da olumlu enerjilerini aktarıyor ve aynı zamanda gökyüzünde Jüpiter ve Merkür’ün de olumlu birlikteliği hâkim olacak. Plüton’un, Merkür’le zorlayıcı bir enerji oluşturması bu dönem içinde bizlere zaman zaman kafa karışıklığı yaşatabilir.


Venüs ve Uranüs’ün de birbirlerine kafa tutar bir enerjiye ilerlemeleri bu süreç içinde hızlı başlayan her türlü birlikteliği sonlandırabilecek türden olabilir. Aynı zamanda biten ilişkilerde çekişmeli durumları, uzlaşma sağlanamayan bir atmosferi ve yıkıcılık içeren günleri de beraberinde getirebilir. Bu enerjinin farkında olmak, bireysel olarak kendimizi maddi ve manevi koruma altına almayı ihmal etmemiz gerektiğini vurguluyor.


Gökyüzünde her ne kadar saflık ve fedakârlık içeren bir dolunay yaşıyor olsak ta bu süreç içinde yaşadığımız olaylarda daha çok derinleşebilir ve kadersel olarak gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalabiliriz.


Işığın gücüyle kendi gölgen ile yüzleş ve tekâmül yolcuğunda aydınlanmak için çekinmeden yol almayı dene…


Huzurla sağlıkla ve mutlulukla gelen değişimler yaşamamız dileğiyle…


Şifa Olsun…Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


Koç Burçları ve Yükselen Koçlar Dolunayın etkisi altında biraz iç sesimize yönelebilir ve kendimizi kalabalıklar içinde yalnız hissedebiliriz. Etrafımızı gözlemlemek isterken, sağlığımızla ilgili ani bir gelişme yaşayabiliriz. Bu süreç içinde alerjik reaksiyonlara ve zehirlenmelere karşıda dikkatli olmaya özen gösterelim. Haberci rüyalar alabiliriz. Sezgilerimize güvenmek ve aceleci davranmamakta bizler için faydalı olacaktır.


Göklerin mesajı: İç sesine yönel ve sezgilerine güven


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar Dolunayın etkisi altında sosyal ve ikili ilişkilerimizden yana şanslı bir dönemi yaşayabilir ve çevremizdeki arkadaşlarımızın sayısı artabilir. Sosyal gruplar içinde aranılan bir isim olabilir, fikirlerimizle çevremize ışık tutabiliriz. Kendimizi adeta yeniden keşfetmek ve geçmişe takılı bir ruh halinden uzaklaşmaya niyet etmek için bu dolunayın enerjilerini olumlu yönde kullanmak ve şifalanmak için ideal bir zaman olabilir.


Göklerin mesajı: Büyük bir değişim zamanı


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Dolunayın etkisi altında kariyer ve iş yaşamlarımızda ektiklerimizin karşılığını rahatlıkla alabiliriz. Saygınlık ve görünürlük kazanabileceğimiz bir dönemi yaşayabiliriz. Yeni bir iş teklifi alabilir ve biraz kafa karışıklığı yaşayabiliriz. Seyahatler gündemimizde olabilir. Ev ve aile yaşamımız daha çok önem kazanabilir. Bu dönemde sosyalleşmek ve istediğimiz alanlarda eğitimlere başlamak içinde uygun bir zaman dilimi olabilir.


Göklerin mesajı: Geçeklerden kaçmaya meyilli olma.


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler Dolunay etkileri altında seyahat ve eğitimle ilgili konularda hızlı bir dönemi yaşayabiliriz. Uzak yerlerden beklediğimiz haberleri alabiliriz. Uzun zamandır beklediğimiz bir evrak işimiz var ise bu dolunay enerjisi ile olumlu yönde bir tamamlanmaya şahit olabiliriz. Kişisel yaratıcılık ve eğitim konularında şanslı bir dönem içinde olurken, ailemiz ile vakit geçirmekten daha fazla keyif alabilir ve onlarla ilgili konularda finansal harcamalar gündemimize gelebilir. Çevremizdeki kişilere bu süreçte fikirlerimizle yardımcı olabiliriz.


Göklerin mesajı: Sevdiklerinin desteğini al ve yaşamın akışında kal


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar isteklerimizin daha çok güçlendiği ve hayallerimizin gerçeğe dönüşebileceği ideal bir dönemi yaşayabiliriz. Fakat zaman zaman krizlerle karşı karşıya kalabilir ve kendimize yeni bakış açıları kazandırarak güçlü değişimler yaşayabiliriz. Kafamız dağınık olabilir, sezgilerimiz güçlü olabilir ve haberci rüyalar yaşayabiliriz. İkili ilişkilerimizde güzel bir dönemi yaşarken sevdiklerimizle zaman zaman krizli ortamda oluşturabiliriz. Bu enerjinin farkında olalım ve gereksiz kırgınlıklar yaşamamaya özen gösterelim.


Göklerin mesajı: İç sezgilerine güven ve ani kararlar alma.


Başak Burcu ve Yükselen Başaklar Dolunay etkileri altında yeni ortaklıklar ve oluşumlar içinde yer alabiliriz. Evli olan Başaklar bu dönemin enerjileri ile çözümsüz gibi duran olayları rahat akışta sakinlikle çözüme kavuşturabilir. Hayat bize yeni sorumluluklar getirebilir. Zaman zaman hassas ve kırılgan bir ruh haline bürünebilir ve yeni farkındalıklar kazanabiliriz. Krizli devam eden bir iş ya da özel ilişkimiz var ise dolunayın etkisi ile ani bir şekilde yollarımızı ayırma kararı da alabiliriz. Çekişmeli ortamlardan uzak durmaya özen göstermemiz gereken bir dönem olabilir.


Göklerin mesajı: Yakın çevrene dikkat et ve kimseyi gözünde büyütme.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler Dolunay etkileri altında günlük rutin ve çalışma alanlarımızda fedakârlık içeren bir zamanı yaşayabiliriz. Sağlığımıza çok dikkat etmeli ve hijyen kurallarına özen göstermeyi ihmal etmemeliyiz. Zihinsel yönden gerginlikler ve karışıklıklar yaşayabiliriz. Ruhen ve fiziksel rahatlayabileceğimiz aktiviteler içinde olmayı denemeliyiz. Güneş’in de Terazi Burcu’na geçmesi ile adeta yeniden parlayabilir ve ruhen yenilebiliriz. Partnerimiz ve çocuklarımızla birlikte kalite bir iletişim içinde olabilir ve onlarla daha keyifli bir dönemi yaşayabiliriz.


Göklerin mesajı: İstediklerinin peşinden git ve çabuk pes etme.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler Dolunayın etkileri altında aşka ve keyfe yelken açabileceğimiz bir dönemi yaşayabiliriz. Özel yaşamımızda karar veremediğimiz süreçlerimiz var ise kontrol edemediğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. Bekar Akreplerin kapısını yeni aşk çalabilir. Acele kararlar vermek ve yeni geleni hemen kabullenmek içinde uygun bir zaman diliminde olmayabiliriz. Yaşamımıza yeniyi alırken çok dikkat etmeli ve aceleci kararlar almadan önce bir kez daha düşünmeyi denemeliyiz. Önemli olan sırlarımızı ve planlarımızı bu dönemde herkes ile paylaşmamalı ve zihinsel olarak yalnızken üretmeyi tercih etmeliyiz. Sürprizli bir dönemin başlangıcı olabilir.


Göklerin mesajı: Herkesi kendin gibi görme.Yay Burcu ve Yükselen Yaylar Dolunay etkileri altında daha çok ailevi konular içinde olabilir ve daha çok fedakârlık etmemiz gereken bir dönemi yaşayabiliriz. Yeni bir gayrimenkul alma kararı verebilir ya da yaşam alanımızda değişiklik yapmak isteyebiliriz. Ev içinde tadilat yapmak zorunda kalabilir, iş ve kariyer alanlarımıza daha çok odaklanabiliriz. İş kaynaklı gelirlerimizde artış yaşayabiliriz. Ani tepkiler vermekten uzak durmaya özen göstermeyi unutmayalım.


Göklerin mesajı: Sosyal çevrenden beklediğin desteği alma zamanı.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar Dolunay etkileri altında yakın çevremizle ile ilgili yeni gündemler içinde olabilir ve onlarla olan ilişkilerimizde bazı fedakârlık yapmamız gereken durumlarla karşılaşabiliriz. Sosyal medya alanında işleri olanlar olum yönde yeni fırsatlarla karşılaşabilirler. Kariyer ve meslek alanında parlayabilir ve hayalimizde ki gibi bir teklif alabiliriz. Uzun zamandır hayalini kurduğumuz güzel gelişmeleri yaşayabilir ve bizim için önemli olan kişilerle birlikte keyifli vakitler geçirebiliriz.


Göklerin mesajı: Kısa yolculuklar için hazırlıklı ol.


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar Dolunay etkileri altında finansal olarak rahat bir nefes alabilir ve birikimlerimizi değerlendirmek isteyebiliriz. Yeni yatırım fırsatları karşımıza gelebileceği bu dönemde gözümü dört açmayı unutmayalım! Aldanma ve kandırılmalara karşı dikkatli olmalı, alma verme döngümüzü korumaya dikkat etmemiz gereken bir dönemi yaşayabiliriz. Önemli görüşmeler gündemimizde olabilir. Çevremizdeki kadın figürlere karşıda dikkatli olmalı ve gereksiz krizlere dönüşmek zorunda kalmamaya özen göstermeliyiz. Taşınmak içinde uygun bir süreç olabilir.


Göklerin mesajı: Kendini rahat akışa bırak.Balık Burcu ve Yükselen Balıklar Dolunay etkileri altında hayal gücümüzü devreye sokabilir ve istediğimiz yönde değişimler yaşayabiliriz. Ailemizdeki büyük yaşta olan kadınlarla ilgili gündemlerimiz olabilir. Finansal anlamda güzel gelişmeleri de gökyüzü bu süreçte bizlere getirebilir. Önümüze güçlü yönde değişim fırsatları çıkabilir. Bu süreçte duygularımızın devre dışı kaldığını hissedebilir ve ayaklarımızın yere daha sağlam bastığı kararlar almak isteyebiliriz.


Göklerin mesajı: Bugüne kadar aldığın kararları son bir kez daha gözden geçir. Hepimize Şifa Olsun...


Sevgilerimle,


Kenan Yasin Bölükbaşı

Asa Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comentários


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page