top of page

Balık Burcu Kadını...Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!


Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da ay burcunuzu. Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım.


Öyle ki Güneş her yıl 19 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasından geçerken Balık Burcu parselinde seyreder. Ay ise 28 günde bir Balık Burcu’na gelir ve yaklaşık 2 gün boyunca bu burçta kalır. Yükselen Burç ise Balık Burcu’na her gün gelir ve yaklaşık 2 saat ufuktaki doğu çizgisi bu burçta kalır.


Haritalarınızda özellikle Güneş’iniz, Ay’ınız ya da yükselen burcunuz Balık ise burcun doğası sizi fazlaca ilgilendiriyor demektir.


Zodyak çemberinin son burcu siz Balık’lar sonları, tamamlanmaları iyi bilen, sabretmeyi, her yöne evrilmeyi başaran bir doğaya sahipsinizdir. Çünkü sonları bilmek için başlangıç ve gelişmelere hâkim olmak gerekir. O nedenle olgunluğu, toleransı ve her alana hizmet etmeyi gayet iyi başarırsınız.


Belki de en yanlış tanınan, hep sona atılan ve hep ezilen burç size ait duruyor fakat balık demek öyle ağlak, sulak ve duygusal demek değildir. Öyle üretken, verimli ve toleranslı bir doğaya sahipsiniz ki büyük ihtimal insanlar sizi bir türlü bir kategoriye koyamadıkları için bu gibi anlamları size yüklediler. Aslında bir kategoriye ait olmak zorunda da değilsiniz.


Sizler adeta insanların yaşamlarında bir köprü görevi görür, her alana her eyleme bir Hızır gibi yetişirsiniz. Hayatı besleyen, üretkenliği öne taşıyan ve insanların başarılara ulaşması için onları destekleyici köprülerle güçlendiren doğanız sizi her zaman bir rehber ruh kılıyor.


Kaçınılması Gereken Yönler: Hareketsizlikten kaçınmalısınız. Duyguların kolayca akmadığı, kapalı kutular ardındaki iletişimin olduğu alanlar size göre değildir. Vur ya da kaç doğanız bu zamanlarda bir anda ortaya çıkabilir ve duruma sabretmek yerine kaçma eylemi ya da duyumsamazlıktan, görmemezlikten gelme gibi davranışlar gösterebilirsiniz. O anın gerektirdiği her ne ise içinizi dinlemeli ve o anda müdahale etmeyi, ertelememeyi öğrenmelisiniz.


Üzerine Gidilmesi Gereken Yönler: Fedakâr yapınızı başkalarıyla ortak çalışmalar içerisine girerek kazan- kazan durumları yaratmayı sağlayarak başarılar elde etmeye odaklanmalısınız. Hayal gücünüzün değerini bilen insanlarla bir arada olmayı, sizi ve düşüncelerinizin değerini bilen kişi/olay ve eylemler içerisinde olmayı başarmalısınız. Ruhani dürtülerinizi besleyecek çevresel etmenler edinmeyi başardığınız müddetçe insanlara ilham kaynağı olacak ve mutluluk kapılarınızı aralayacaksınız.


Yükselen Burcunuz Balık ise: Yaşam öncelikleriniz insanların ihtiyaçlarını gidermek üzerine şekillenebilir. Çevreniz paraya ihtiyacı olan insanlarla çevrili ise muhasebe, iktisat gibi işlere yatkınlığınız artacaktır; eğer ki çevreniz sağlık açısından gereksinimlere ihtiyaç duyuyorsa şifa alanlarına ya da evin komikli kızı, erkeği olan taklitçi bir çocuğu rolüne de bürünebilirsiniz. Motivasyon alanlarınız içinde bulunduğunuz ortam şartlarına göre şekillenmeye meyledecektir.


Ay Burcunuz Balık ise: İhtiyaç duyduğunuz sınırsızlık, bolluk ve her şeyin olabileceğine inanan kişilerle birlikte olmaktır. İlk tanıştığınız insanlara bir aile şefkati ve sıcaklığı hissettirebilirsiniz. Başkalarının ihtiyaçları giderildiğinde onlardan çok siz daha fazla mutlu olursunuz. Kendi duygularınız başkalarının duygu dünyasından kolayca etkilenebilir. Doğru empatiyi sağladığınız müddetçe yaşamınız daha fazla kolaylaşacaktır.


Sağlık Açısından: Balık ayakları temsil eder. Ayaklardan tüm sinir sistemimiz geçer. Onlar bizi ayakta tutmak ve adımlarımızı sağlam yere basmamız için psikolojik anlamda da destekleyen uzuvlarımızdır. Balık doğası gereği ayak sağlığınıza her şeyden fazla önem ve özen göstermelisiniz. Doğru ayakkabı seçimleri, ayakları sıcak tutmak her zaman kendimize hatırlattığımız bir şifa yöntemi olmalı.


Balık Kadınını Yanlış Tanımayın: Akıl yolu ile anlaşılması zor olan olayları sezen ve sezgi ile mantığı geçersiz kılan doğa yapınız başkaları tarafından kolay anlaşılmayacaktır. İçimde bir his var, biliyorum, hissediyorum gibi cümleleriniz bunlar doğru olmasına karşın sizin yanlış anlaşılmanıza ve sanki bir hayal dünyasında yaşıyormuşsunuz gibi düşünülmenize vesile olur.

Sizi gerçekten dinleyen, anlamak için çaba sarf eden kişilerle diyaloglarınızı güçlendirmeye özen göstermelisiniz. Başkaları ne düşünürse düşünsün sizin sezdikleriniz doğrudur ve bu tutumunuzu değiştirmediğiniz müddetçe geç de olsa insanlar sizi anlamaya ve hak vermeye başlayacaklardır.


Balık Kadınının Gölge Tarafı: Bağışlayıcı yapınız suiistimallere açık ilişki modellerini öne taşıyacaktır. İnançlarınızın sorgulandığını ve acabaların kafanızda soru işaretleri bıraktığı iletişim modellerinden uzaklaşmanız gerçeklere daha fazla yakınlaşmanızı ve kendinizden emin, sağlam adımlarla yaşam planlarınızı oluşturmanızı destekler.

***

Balık kadınına savaş derseniz eline tüfeği alır ve cepheye koşar. Balık kadınına yemek dağıtılacak derseniz kazanları hazırlar aş evlerine gönüllü koşar ya da inşaat yapılacak deyin, kasketini alır inşaata koşar. Balık doğası sizi çok yönlü, ihtiyaçları karşılayan ve sevgi dolu bir yapıya sürüklüyor. Bunun tadını çıkarmayı başardığınız an hayat size doğru huzurla akmaya başlayacak…


Balık Burcu Ünlülerimiz: Burçin Terzioğlu, Ayşenil Şamlıoğlu, Beren Saat, Burcu Kara, Defne Joy Foster, Eva Longoria, Gülse Birsel, Işın Karaca, Jennifer Love Hewitt, Pamela Spence, Nebahat Çehre, Rihanna, Fisun Önal, Aydan Şener
Teşekkürler,

KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comentarios


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page