top of page

Balık Burcu Erkeği...


Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!


Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da ay burcunuzu. Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım.


Öyle ki Güneş her yıl 19 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasından geçerken Balık Burcu parselinde seyreder. Ay ise 28 günde bir Balık Burcu’na gelir ve yaklaşık 2 gün boyunca bu burçta kalır. Yükselen Burç ise Balık Burcu’na her gün gelir ve yaklaşık 2 saat ufuktaki doğu çizgisi bu burçta kalır.


Haritalarınızda özellikle Güneş’iniz, Ay’ınız ya da yükselen burcunuz Balık ise burcun doğası sizi fazlaca ilgilendiriyor demektir.


Merhamet, fedakârlık, pratiklik, neşe ve hüznün bir arada olduğu ağlarken gülüp gülerken ağlayan bir doğa yapısına sahip olan siz Balık Burcu erkekleri yalnızlığı, tek olmayı doğanızdan gereği iyi bilir ve iyi gözlemlersiniz.


Kendi değer yargılarınızı koruyabildiğiniz her ortamda huzuru kendinize çekebilen, zorluk ve sorumluluklardan kaçmayan yeter ki içinde uyum ve huzur olsun her işi yapabilen bir yapıyı taşıyorsunuz. Sizler Zodyak kuşağının son burcuna mensupsunuz. Sonlar, bitişler ve yeniden yaşam enerjisini beslemek sizi adeta gönüllü bir eğitmen, bir yaşam planlayıcı ve bazen de çok iyi birer psikolog yapar.


Tüm bu yönlere rağmen sizler sulu göz ya da bindiği gemi bile batar diye tabir edilen bir burç taşımıyorsunuz. Öyle ki bu konuda en dert çeken burç siz olabilirsiniz. Hâlbuki en iyi muhasebecilerin, başarılı politikacıların ve zihin aktiviteleri gerektiren her tür iş ve eylemde başarılı insanlar balık burcu doğasını taşıyan insanlar oluyorlar.


Kendinize haksızlık edilmesine bile boyun eğen yapınız ise bu durumu sanki kabule geçmişsiniz gibi bir izlenim yaratıyor olabilir fakat sizi yakından tanımaları için önerim bu yazıyı değer kıldığınız kişilerle paylaşmanız olabilir.


Kaçınılması Gereken Yönler: Bazen çözümler hızlıca gelmeyebilir. Bazen de problemin öylece ortada kalması gerekebilir. Olaylara müdahale şeklinizi değiştirmediğiniz müddetçe problemli durumları çözüme kavuşturmak için fazladan çaba sarf edebilirsiniz. Bu durum sizi değer eksikliğine doğru sürükleyebilir. Dikkatli olmanız gereken olaylara müdahale etmeden evvel akışı iyice gözlemlemek ve yapabileceklerinizi önceden listelemek olmalı.


Üzerine Gidilmesi Gereken Yönler: Suyun bir çözücü gücü vardır. Kirlerinden, paslarından ayırır ve saflaştırır. Çoğu zaman ise koruyucudur. Fazlasında boğulur, kıvamında arınır ve temizleniriz. Sizler çok iyi birer şifre çözücü özelliğe sahipsiniz. Yaşamı pratize etmek konusunda kendinize doğru alanlar yaratmayı başardığınız an başarının size doğru akmasını olanaklı kılmayı sağlayabilirsiniz.


Yükselen Burcunuz Balık ise: Yaşam öncelikleriniz problemli süreçlerin çözümleri üzerine şekillenebilir. Çok iyi bir dinleyici olursunuz fakat her şeye müdahale etmeden yaşamı akışına bırakmayı başarmalısınız. Hayal gücünün sınırlarının zorlandığı durum ve koşullar sizde merak dürtüsü yaratabilir. Olayların ardındaki sırlı perdeler çoğu zaman ilginizi cezbedecektir. İnsanların ihtiyaçlarını gidermek ise her zaman öncelikli motivasyonlarınız arasında yer alacaktır.


Ay Burcunuz Balık ise: Duygularınızda istikrar yakalamanız zorlaşacaktır. Hem her şeyin içinde bulunmayı hem de her şeyden uzakta durmayı başarmak için mücadele edebilirsiniz. Aynı Ay’ın med-cezirleri gibi duygu dünyanız içinizde git-geller ile mücadele içerisinde olacaktır. Bağışlayıcılık ve merhamet sizi öne taşıyacak ve toleranslı tutumunuz ilişkilerinizi destekleyecektir.


Sağlık Açısından: Vücudun son uzuvları, örneğin ayaklar, parmak uçları gibi bölgelere karşı hassasiyete önem vermelisiniz. Ayak masajları ve refleksoloji kronik tüm hastalıklarınızın hızlıca arınma sürecine girmesine yardımcı olacaktır. Nemli rahatsızlıklar, balgamlı rahatsızlıklar, soğuk algınlıkları ve rutubetli ortamlara karşı dikkatli olmalısınız. Ayak sağlığınızı ise her şeyden öte öncelikli tutmayı sağlamalısınız.


Balık Erkeğini Yanlış Tanımayın: Balık erkeği kararsız, umarsız ve bağımlılıklara eğlenceye düşkün değildir. Uğruna yapılacak bir eylemin içinde olmadığı durumlarda koşullara ayak uydurmaya meyleder. Yine bulunduğu ortamdan kaçmaz ama ortama ayak uydurmak adına kendi yöntemlerini geliştirir. Öyle ki bir balık erkeğinde yanlış giden şeyler görüyorsanız önce kendi yaşamınızı sorgulamalısınız. Onlar çok iyi birer yansıtıcıdır.

Eğer yaşamınıza dâhil olan kişiler hedefsiz, umarsız ve ne yaptıklarını bilmeden belirli çizilen kurallara uyan insanlardan ibaretse siz balık erkekleri olarak yanlış anlaşılmaya her zaman müsait olacaksınız demektir.


Balık Erkeğinin Gölge Tarafı: Eğer kendi isteklerinizi ortaya çıkaracak yollar bulamıyorsanız bulunduğunuz ortama bağımlılık geliştirmek yerine kendinizi silkelemeyi ve yeniden mücadele içerisine girmeyi başarmalısınız. Sizler başkalarına onlar istemediği müddetçe yardım edemezsiniz. Onların yanında olmak sizi önemli kılmaz. Bazı koşullarda hayır demeyi başarmalı, empatiyi bırakmalı ve kendi alan sınırlarınızı çizmeyi başarmalısınız.

***

Fedakâr ve mücadeleci yapınız her zaman onur ve takdire borçludur. Sizi siz yapan değerlerinizi korumayı hiçbir zaman ihmal etmemelisiniz. İnsanların sizi anlaması çoğu zaman gecikecektir fakat doğru bildiğiniz yoldan gitmeyi bırakmadığınız müddetçe sezgileriniz yine sizi yanıltmayacak geç de olsa doğru şekilde anlaşılacaksınız.


Balık Burcu Ünlülerimiz: Murat Boz, Hüsnü Şenlendirici, Albert Einstein, Beyazıt Öztürk, Kutsi, Galileo Galilei, Vivaldi, Marlon Brando, Ferhan Şensoy, Ercan Saatçi, Salvador Dali, Frederic Chopin, Michelan Gelo, Hidayet Türkoğlu, Nejat İşler
Teşekkürler,

KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page