top of page

BAHAR AYLARI NELER GETİRECEK ?Hepimiz oldukça endişeli, sıkıntılı ve zorlu bir süreçteyiz. Önümüzde neler olacağını fazlasıyla merak ediyoruz. Bu konuyla ilgili astrolojik teknikler bize güzel bakış açıları sağlıyorlar.


Bunlardan bir tanesi de ingress dediğimiz giriş haritalarıdır, Sevgili arkadaşlarım.


Güneş’in Koç burcuna geçiş anı, yani 0 derece Koç burcunda olduğu anın haritasını çıkarttığımız zaman. Güneş Koç burcu geçiş haritasını çıkartmış oluruz. Bu haritaya göre önümüzdeki yılda ya da önümüzdeki sezonda neler olacağını, ileriki günlerde neler yaşayacağımızı bize açıklayan bir şema edinmiş oluruz. Bu şemayı gelin birlikte değerlendirelim ve özellikle Corona virüs gibi bu pandemik dünya olaylarının, hayatımızda nasıl gelişeceğini bu haritanın bize gösterdiği şekilde inceleyelim.

Sevgili arkadaşlar, İstanbul haritasına göre çıkarttığım haritada yükselende Neptün durmakta, yani belirsizlik, karasızlık ve derin bir kaosun hakim olduğu bir zamandayız.


Öte yandan Oğlak burcunda, büyük bir stelyum var. Yani gezegen yığılması var. Bu Oğlak burcundaki tema bizim önümüzdeki kısıtlılık ve engelleri anlatıyor.


Özellikle Venüs ile üçgen açıda olması iyicil gözükmesine rağmen bu kaos içinde, bizim daha çok zayıf yönlerimizin özellikle keyif alanlarımızdan geleceğini özetliyor aslında.


Yani keyiflerimize sınırlar gelecek. Evimizde kalmakta ve sınırlarla mücadele etmek durumunda kalacağız. Sevdiklerimizle, görüşmekte ve konuşmakta bazı engeller yaşayacağız.

Keyiflerimizden taviz vermek zorunda kalacağız. Konserdi, şarkıydı, müzikti, resimdi, sanattı gibi.

Diğer yandan Jüpiter’in buradaki bakış açısı da önemli.


Jüpiter akciğerleri gösterir ve insan vücudundaki akciğerlerin zayıf bir konumda olduğunu bize söyler.


Çünkü Jüpiter, Oğlak burcunda düşüştedir. Bu konuda, solunum yollarıyla zayıflık yaşadığımızı gösteriyor.


Hemen yanındaki Mars ise iltihapları, virüsleri anlatır ve Plüton da bunlara yerleştiği için akciğerlerdeki iltihabın büyük kitlelere yayılma enerjisini sembolize ediyor.Korku, ölüm ve kayıp hakimiyet kuruyor. Özellikle bu haritaya göre, bahar ayları boyunca bu korkunun ve bu paniğin hakimiyetinin devam edeceğini görmekteyiz. Pek tabi Satürn’ün de bu duruma dahil olması özellikle hükümetin, otoritenin ve sistemlerin kısıtlamaları, kurallarıyla hayatımızda bazı engellerin yaşanacağını da bize sembolize etmekte.


Özellikle büyük kurumlar bankalar, şirketler, işletmeler, firmalar buralarda daha fazla kaosun ve gerilimin hakim olacağını da sembolize ediyor. Tıpkı 2008 yılının son zamanlarındaki Jüpiter Plüton kavuşumu gibi yine büyük ekonomik krizlerin çıkabileceği ve devlet tarafından olumsuzlukların olabileceğini sembolize ediyor.


Fakat tüm bu konuyu aşmak ve tüm bu konunun iyileşmesi için bazı durumları yaşamak zorundayız. B planları yapmalıyız. Toprak enerjisini güçlendirmeliyiz. Yani sınırlar ve engellerden korkmamalı, korkularımızın üzerine gitmeli ve toplumca birlik olmalı, kurallara uymalı ve bu kuralları başkasına uyması için uyarılarda bulunmaya deva etmeliyiz.


Çünkü bu durum bizi daha fazla güçlendirecek ve tüm bu olayı yaşadıktan sonra kendimizi, daha güçlü daha korkusuz daha endişesiz ve daha iyi hissedeceğiz.


Teşekkürler,

KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page