top of page

Ayhan Işık Astroloji Gözlemi

16 Haziran 1979 (Ölüm Yıldönümü)Bugün Taçsız Kral’ın ölüm yıl dönümü.


Asıl adı Ayhan Işıyan, “Taçsız Kral lakabı ile Türk sinemamızın büyük emektarı…


Ayhan Işık, cebinde bin bir yetenekle bu ülkede doğmuş bir sanat emektarımız. Çocukluk yıllarından beri durmak bilmeden çalışan, o dönemin sosyo-ekonomik koşullarına ayak uydurmaya çalışan ve genç yaşlarda abisinin vefatı ile yaralanan bir ruh.


Haritasına göz gezdirelim istiyorum.


Siz de gördüklerinizi yorum bölümünde ekleyebilirsiniz.

Şimdiden kaleminize sağlık diliyorum…


Ayhan Işık bir Boğa erkeği.

Venüs yönetimindeki Boğa Burcu onun ressamlığını, yönetmenliğini, şairliğini, edebiyatını, oyunculuğunu açıklıyor. Ayrıca Jüpiter ve Güneş kavuşumu var. Yine Kuzey Düğüm ile Jüpiter’i de exact kavuşumda.

Jüpiter yönetim kabiliyetini, yaymayı, çekimleri toplumsal vizörden görebilmeyi ve iyimser bakışları anlatıyor. Varlık ve kazancın güvenceler dahilinde olması gerektiğini, B plansız yaşanamayacağını da gösteriyor.


Fakat onun duyarlılığını Ay burcunun Balık oluşundan görüyoruz. Eğer Ay’ı da daha somut bir burca yerleşseydi belki de şöhreti, malı, mülkü çok daha öncelik tutan bir yapı ortaya çıkaracaktı fakat Balık doğası ona duyarlılığı, sadakati ve yine sanatının derinliklerini gösteriyor.


İki ana ışık kaynağı Güneş ve Ay, Venüsyen bağlantıda. Venüs Balık burcunda yücelir ki Ay’ı Balıkta ve Venüs Boğa burcunu yönetir ki Güneş’i Boğada… Buradan Venüs konularının önemini kavrıyoruz.


Peki ya Venüs’ü?


Venüs’ü hem Retro hem de Koç burcunda (zararlı yerleşim)

Retro gezegenlerin kadersel bağlantıları olduğunu biliyoruz. Ve Venüs ergenlik çağlarımızı, yaşlarımızı anlatıyor. O yaşlarda Ayhan Işık’ın hayatına baktığımızda onu sanata bu kadar bağlayan tutkunun küçük yaşlarda kaybettiği abisinden ileri geldiğini görebiliriz.

Bilgi: (…)çok genç yaşta kaybedilen ağabey, Işık için hayat boyu hep örnek kişilik olur. Özellikle resim alanındaki ilerleyişini hep örnek aldığını, onun vefatı sonrası evin geçimine yardımcı olmak için 12 yaşında iken okurken çalışmaya da başladığını belirten Işık(…)


Abisinin vefatı kadersel. (Retro Venüs) ve onun hayat ışığını taşımaya devam etmek için sanat dallarını kullanması da yine Venüs konularından ileri geliyor. Ek olarak Venüs’ünün Ay Düğümleri ile kadersel açılar kurduğunu belirtmemiz de gerekecek. Özellikle Venüs, Güney Ay Düğümü ile 150 derecelik açıda.


Venüs Koç Burcuna yerleşmiş.


Venüs Koç burcunda zararlı çalışır diye biliyoruz fakat #deneyselastroloji farkı ile size şunu belirtebilirim ki zararlı yerleşen gezegenler diğer tüm gezegen konularından daha fazla çalışmaya, kişinin o hayat konularına yönelmesine ve başarıyı elde edene kadar o gezegen konularını çalıştırmasına vesile olur.


Koç burcu yarışmaları temsil eder. Venüs ise sanatı anlatır.

12. Ev ise sinemayı gösterir.


Bilgi: 1952 senesinde Yıldız Dergisi'nin açtığı yarışmaya girmesiyle resim hayatındaki geri planına itilerek sinemaya doğru yönelişi başlar. Yarışmayı birincilikle kazanarak sinemaya geçer.


Daha da güzeli 1952 yılında Ayhan Işık 23 yaşını deneyimliyordu yani Astrolojideki Profeksiyon yönetimi ile 12.evini yaşıyordu. 12.evinde bulunan Venüs’ünün tam da bu yılda 1952 senesinde ona yarışmayı kazandırdığını ve hayatının dönüm noktası haline gelmesini özetliyor.


Buradan çıkarımlarımız,


- 12.evlerden korkmayınız. Bu ev sadece hastalıkları, aldatılmaları ve değersizliği göstermiyor.

- Zararlı yerleşen gezegenler hayatımızın başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olmuyor. Aksine bizi hırslandırıyor.

- Retro gezegenler ve Ay Düğümleri bağlantıları kadersel etkiler veriyorlar. Değiştiremediğimiz gerçeklikleri fakat buradaki enerjinin yönünü farklı bir alana çevirmek bizim elimizde.


Sizler neler görüyorsunuz?


Paylaşımlarınızı bekleyeceğim.Bütüne Şifa Olması Dileğimle...Sevgiyle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Sun on 1st haritası kullandım fakat araştırmalarım sonucu sabah saatlerinde doğduğunu belirtebilirim. Yine Güneş’inin 1. Ev girişine yakın olacağını ve ev konumlarının Boğa’dan başlayabileceğini hatırlatmalıyım.

Kaynaklar: tr.wikipedia.org/wiki/Ayhan_Isik (Son görüntüleme: 27.05.2020)

web.archive.org/web/20140812022758/http://www.cizgidiyari.com/forum/foto-roman/1946-ayhan-isik-aska-inanmiyorum-cizgi-roman.html (Son görüntüleme: 27.05.2020)

alkislarlayasiyorum.com/icerik/41883/ayhan-isik-aska-inanmiyorum

(Son görüntüleme: 27.05.2020)


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com


Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page