top of page

Ay Tutulması...Sevgili Arkadaşlarım,


19 Kasım günü saat 11.57’de 2021 yılın en önemli göksel olaylarından biri olan Ay tutulmasını yaşayacağız. Aslında her ay bir yeniay ve bir dolunay yaşarız. Fakat Cuma günü gerçekleşecek olan bu tutulma son 580 yılın yani yüzyılların en uzun ve en önemli tutulması olacak.


Hadi gelin birlikte bu önemli ve çok konuşulan tutulmadan biraz bahsedelim.


Boğa Burcunun 27 derecesinde Algol sabit yıldızı eşliğinde gerçekleşiyor ve biz astrologlar için hayli önem taşıyor. Kadınlarımızla, sağlık konularımızla ve aynı zamanda halkımızla ilgili konularda kontrolümüz dışında oluşabilecek durum ve gelişmelere açık, önemli bir zaman dilimine işaret ediyor olabilir.


Algol sabit yıldızı gökyüzündeki en şanssız, tehlikeli ve sert etkileri olan bir sabit yıldızdır. Bu sabit yıldız aynı zamanda doğa anayıda anlatır ve gücünü temsil eder. Onun için ısrarla her birimiz günlerdir doğal afetlere karşı dikkatli olmalıyız diye uyarmaktayız.


Aynı zamanda Algol sabit yıldızı ve Mitolojik hikayesindeki Medusa’nın kesik başı bize İstanbul’u da anlatmaktadır. Hafif sarsıntılara açık bir dönemde olabiliriz.


Önümüzdeki 1.5 /2 yıllık süreçte bireysel ve dünya halkı olarak yaşayacağımız değişim ve dönüşümlerin başlangıcında olabiliriz.


Bu süreç içinde dünya üzerindeki liderlere yapılan suikast girişimlerine tanıklık edebiliriz.

Depremler, volkanik patlamalar, terör, şiddet eylemleri katliamlar, ani değişen hava şartları gibi maalesef üzücü beklenmedik gündemlerimiz oluşabilir.


Sağlığımız açısından baş boyun bölgemize ve üst solunum yolu hastalıklarında artış yaşayabileceğimiz bu altı aylık süreç içinde kişisel hijyen önemlerimize ve sağlığımıza ekstra olarak özen göstermeyi ihmal etmeyelim.


Ülkemiz genelinde Siyasi krizlere ramak kalmış olabilir.


Bu süreç içinde Türkiye’de kendi elektronik para birimini açıklayabilir.

Bankalarda krizler oluşabilir ve belki de bizleri şok edebilecek türden bir iflas haberi duyabiliriz.

Beklenmeyen krizlere ve dolandırıcılık olaylarına karşıda tedbirli davranmayı ihmal etmeyelim.

İnternet ortamlarında alışveriş yaparken dikkatli olmak bizler için faydalı olabilir.

Medusa haksızlığa uğrayan bir kadını anlatır ve bu süreç içinde haksızlığa uğramış kadınlarımızın kendini rahat akışta ortaya koymasına, seslerini duyurmasına ve bireysel olarak güçlenmelerine gökyüzü vesile olabilir.


Evet Akrep Boğa aksında gerçekleşecek olan tutulmalar bizleri biraz psikolojik yönde zorlayacak türden olabilir, böylesi önemli ,zorlayıcı , sert etkiler içeren bir dönemde bireysel olarak şartlarımızı fazla zorlamamalı ve işleyen sisteme teslim olarak yaşamı kolaylaştırmayı deneyimlemeliyiz.


Belki de bu süreçte gökyüzü her birimize bugüne kadar sahip olduklarımızın kıymetini anlamamız için bir teste tabi tutabilir…


Değişme direnmemek, yaşamın getirdiklerini alıp kabul edip yolumuzda sağlam adımlarla ilerlememiz dileğiyle...Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.Koç Burçları ve Yükselen Koçlar Bu süreç içinde yaşamımızda risk aldığımız konuları bir kez daha gözden geçirmek ve güvenli limanlarımızı keşfetmek isteyebiliriz. Finansal kazanımlarımızda artış yaşayabilir ve paramızı nasıl değerlendirmemiz gerektiğini öğrenebiliriz. Sosyal çevremizde bazı kısıtlamalı durumlarla karşılaşabiliriz. Bu süreç içinde inatçı ve sabit fikirli olmamak bizler için faydalı olabilir. Kariyer ve iş hayatımızda sürpriz gelişmelere açık bir dönemde olabilir.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar Bu süreç içinde kendimizi daha çok önemseyebilir ve ufak dokunuşlarla tarzımızda değişikliğe gitmek isteyebiliriz. İkili ilişkilerimizde krizli durumlar yaşayabilir ve ani kazanabileceğimiz farkındalıklarla yolunda gitmeyen, vadesi dolmuş ilişkilerimizde kontrolümüz dışında bitişler gündemimizde yerini alabilir. Kariyer yaşantımızda otoriter figürlerle restleşmeye ve krizli durumlar oluşturmaya açık bir enerji altında olabiliriz, bu enerjinin farkında olarak şartlarımızı fazla zorlamamız gereken bir dönemi deneyimleyebiliriz. Tutulma vesilesi ile yaşamda önümüze aniden beklemediğimiz yönde çıkabilecek krizleri çözümlemeyi ve yaşamı akışına bırakarak yol almayı öğrenme zamanımız olabilir.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Bu süreç içinde bilinçaltımızda travma oluşturan korkularımızla yüzleşmek zorunda kalabilir ve daha çok yaşamın derinliklerine çekilebiliriz. Danışmanlık almak ve zihinsel olarak şifalanmak içinde ideal bir zaman içinde olabiliriz. Rutin hayatımızda ve iş ortamlarımızda kontrol dışı gerginlikler yaşayabiliriz. Agresif çıkışlar yapmamak ve dürtüsel davranmamak bizler için faydalı olabilir. Yurt dışı bağlantılı işlerimizde bazı engellerle karşılaşabiliriz. Ortak gelirlerimizde olumlu artışlara vesile olacak bu tutulma evresi ile miras, nafaka, krediler gibi konularımızda beklentimiz yönünde olumlu gelişmeleri de yaşayabileceğimiz şanslı bir süreç içinde de olabiliriz. Sağlığımıza ekstra olarak özen göstermeyi de ihmal etmeyelim.


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler Bu süreç içinde geleceğimize odaklanarak, daha çok plan ve projelerimize yönelmek ve hayallerimizin peşinden inatla koşmak isteyebiliriz. Sosyal çevremizde kontrolümüz dışında gelişmeler yaşayabilir ve uzun zamandır hissettiğimiz ama kabul etmediğimiz gerçekleri kabule geçmek zorunda kalabilir ve yeni bir çevre düzenlemesine karar verebiliriz. Manevi bir değişim sürecinde olabiliriz. Beklemediğimiz yönde çevremizden yardım talepleri alabilir ve şaşkınlık yaşayabiliriz, arabuluculuk görevi üstlenmek durumunda kalabiliriz. Tutulmanın enerjisi ile yeni bir başvurusu gündemimizde olabilir. Ortak gelirlerimizde oluşan kısıtlama ve blokajların çözüm sürecini yaşayabiliriz.


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar Bu süreçte kariyer alanlarımızda hak ettiğimiz bir terfi haberini alabilir ve daha çok sorumluluklarımızın arttığını düşünebiliriz. Kariyer ve meslek yaşantımızda değişim zamanı olabilir. Başarı kokan ve bizi kişisel gelişimizde destekleyen bir dönemi yaşayabiliriz. Küçük ev kazalarına açık bir enerjinin de etkisinde olabileceğimizin farkında olarak temkinli davranmayı ihmal etmeyelim. Bu dönemde başlatmayı düşündüğümüz bir tadilatı başlatabiliriz. Ailevi konularımızda desteklendiğimiz gündemler içinde olabilir ve ebeveynlerimizin beklemediğimiz yönde sağlık sorunları ile karşılaşabiliriz. Taşınma konusu gündemimizde olabilir.
Başak Burcu ve Yükselen Başaklar Bu süreç içinde hayata bakış açımızı değiştirmek isteyebilir, yüksek öğretim gibi konularımız ve yurt dışı bağlantılı işlerimiz gündemimizde olabilir. Yoğun bir iletişim trafiği içinde olabilir ve kısa yolculuklarımızda artış içinde olabileceğimiz bu süreçte ilk önce sağlığımıza sonrasında trafik kurallarına uymaya dikkat edelim kazalara açık bir zamanı deneyimleyebiliriz. Bekar olan Başak burçlarının kapısını uzaklardan bir aşk çalabilir. Kadersel olan ikili ilişkilerimizde bazı yanılsamalar yaşayabilir ve yol ayrımının başında olduğumuzu düşünebiliriz. Spora ve diyete başlamak içinde ideal bir zaman olabilir. Kişisel gelişimimize yöneleceğimiz ve yaşama bakış açımızı değiştirebileceğimiz, belki de takıntılarımızdan, mükemmeliyetçi zihnimizden kurtulabileceğimiz ve en çok kendimize değer vermemiz gereken bir dönemi yaşayabiliriz.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler Bu süreç içinde finansal anlamda rahat bir nefes alırken kontrolsüz borçlanmalara karşıda tedbirli olmamız gereken bir dönemde olduğumuzu yaşayarak deneyimleyebiliriz. Özellikle ortak gelirler konusunda şanslı bir dönemde olabiliriz. Ailemize, sevdiklerimize ve karşı çocuklarımıza karşı abartılı küstah bir ruh haline bürünmemeye özen göstermeliyiz. Bu enerjinin farkında olarak kendimize gereksiz krizler oluşturmamaya özen gösterelim. Beklediğimiz miras nafaka gibi çözümsüz bir konumuzun bu süreç içinde rahat akışta çözüme kavuştuğuna şahit olabiliriz. Ailemizdeki kadın figürlerden yana şanslı ve destekleyici bir dönemi yaşayabilir ve geçmişten getirdiğimiz bir kırgınlığımız kalıcı olarak çözüme kavuşturabiliriz.
Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler Bu süreç içinde daha çok gündemimizde özel ilişkilerimiz, eşlerimiz ve iş ortaklarımız yerini alabilir ve hep birlikte köklü bir değişimin içinde olduğumuzu hissedebiliriz. Bekar olan Akrepler biranda evlenme kararı alabilir, evli olan Akrepler de yollarını ayırma evliliklerini sonlandırma kararı almak isteyebilirler. Yaşamımızda krizlere yer vermemek adına dilimizi yaydan çıkmış bir ok gibi kullanmamaya ve öfkeli bir ruh haline bürünmemeye özen göstermek bizler için faydalı olabilir. Kişisel gelişimimiz ve ikili ve ailevi ilişkilerimizle değişim ve dönüşümü deneyimleyeceğimiz bir süreç içinde olabiliriz. Daha çok mantığımızla ilerlemek isteyebileceğimiz günlerde kırıcı olmamaya özen gösterelim ve değişime direnmeyelim.Yay Burcu ve Yükselen Yaylar Bu süreç içinde daha çok günlük rutin hayatımızda ve iş ortamlarımızda düzenlemeler yapmak ve yeni radikal kararlar almak isteyebiliriz. Sağlığımızla ilgili beklemediğimiz gündemlerimiz oluşabilir, bu enerjinin farkında olarak ruhsal enerjimizi huzurlu ortamda yükseltmeli ve ekstra olarak hijyen kurallarına uymaya özen göstermeliyiz. Enerjimiz düşük olabilir ve arakamızdan çevrilen işlerle gizli olaylarla yüzleşmek durumunda kalabiliriz. Krizle değişimi deneyimleyebileceğimiz bir dönemde olabiliriz. Gece uykularımıza dalmakta zorlanabiliriz bu enerjinin farkında olarak ve önümüzdeki günlerde fazla kafein alımını azaltmak bizler için faydalı olabilir. Bilinçaltımızdaki gereksiz bağımlılıklardan kurtulmak ve şifalanmak içinde bir uzmandan danışmanlık almak için ideal bir zamanda olabiliriz.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar Bu süreç içinde daha çok özel ilişkilerimiz ve çocuklarımız gündemimizde yerini alabilir. Yaratıcılık gerektiren yönlerimizi ön plana çıkarabilir ve kendimize finansal olarak yeni bir kapı açmak için kollarımızı sıvayabiliriz. Yani kişisel hobilerimizi işe çevirme zamanı olabilir. Riskli manipülatif yatırım araçlarına karşıda tedbirli olmalı karşımıza çıkabilecek yeni fırsatları acele kararlar vermeden değerlendirmeyi öğrenmek zorunda kalabileceğimiz bir süreç içinde de olabilir. Kazanç sağlarken, ön göremediğimiz şekilde kayıpları da deneyimleyebiliriz. Ev alım satımı içinde bu zamanı değerlendirebilir ve yeni bir gayrimenkul yatırım fırsatı ile karşılaşabiliriz. Hamile olan Oğlak burçları sağlığına gereken önemi fazlası ile göstermeli ve hijyen kurallarına ekstra dikkat etmeli.


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar Bu süreç içinde ailevi konularımız daha çok gündemimizde yerini alabilir. Plansız bir şekilde ani bir kararla yer değişikliği düşünebilir ve taşımaya karar verebiliriz. Enerjimizi doğru kullanmamız gereken bu süreçte ailemizin sağlığında beklemediğimiz bir değişim gündemimizde olabilir. Gizli ve platonik aşklara çekilmek için uygun bir zamanda olamayabiliriz, kendimize gereksiz krizler ve karmalar oluşturmamaya dikkat etmeliyiz. Bekar olan Kova burçlarının köklü ve güçlü bir değişim yaşayabileceği bir aşk kapısını çalabilir. Kariyer alanlarımızda gözle görünür başarılara imza atabileceğimiz güç bir süreç içinde olabiliriz. Hayalimizdeki güçlü isimlerden destek bulabileceğimiz bu süreçte üstlerimizle olan ilişkilerimizde krizli durumlardan da uzak durmak bizler için faydalı olabilir.


Balık Burcu ve Yükselen Balıklar Bu süreç içinde yakın çevre ilişkilerimizde yoğun bir iletişim trafiği içinde olabiliriz. Yarım bıraktığımız bir eğitime dönmek için bu dönemi değerlendirebilir ve önemli bir geçiş zamanında olabiliriz. Bilinç altı konularına çekilebilir ve gereksiz abartılı kaygılar içine kendimizi sürükleyebiliriz. Bizi yoran ve aşağıya çeken duygularımızdan arınmak ve kalıcı olarak şifalanmak adına mükemmel bir zamanda olabiliriz. Bu enerjiyi göz ardı etmeden bir uzamandan destek almayı deneyimleyebiliriz. Bizim için güçlü değişimleri yaşamaya açık bu zaman diliminde dengede kalmaya ve gizli düşmanlılara karşı tedbirli davranmaya dikkat edelim. Sosyal çevremiz vesilesi ile bir aşk kapımızı çalabilir ve güçlü bir iş fırsatı ile karşılaşabiliriz. Hepimize Şifa Olsun...


Sevgilerimle,


Kenan Yasin Bölükbaşı

Asa Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comentarios


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page