top of page

Astro Bilgi – Sınır Dışına Taşmış Gezegen Nedir?


Bir gezegenin sınır dışına taşması (Out of Bounds) astrolojik incelemeler için önem arz eder. Eğer doğum anınızda gezegenleriniz Güneş’in denklinasyon sınırları olan 23 derece 27 dakika konumunu kuzeyde ya da güneyde aşarsa o gezegeninizin yönettiği konular daha agresifçe ortaya çıkabilir, taşabilir.


Özellikle Kişisel gezegenleriniz Merkür, Venüs ve Mars’ın sizin doğumunuzdaki denklinasyon sınırlarını dikkatlice incelemenizi önereceğim. Merkür’ünüz sınır dışına taşmış ise bilgiyi sindirmekte zorlanabilir, odaklanma problemleriyle yüzleşebilir, bir konuyu tamamlamadan başka bir konu hakkında fikirler yürütmeye daha açık hale gelebilirsiniz. Verdiğiniz sözlerin hükmü olmayabilir ya da yalanlara daha açık hale gelebilir, abartılı cümlelerle konuşan bir mizaç yapısı ortaya çıkarabilir.


Örneğin; Mars’ınız sınır dışına taşmış bir Mars ise savunma ve savaş tutumunuz daha agresifçe, yoğun bir şekilde ortaya çıkabilir. Riskler alma eğiliminiz gerçekçi tutumdan daha uzak ve taşkın şekilde ortaya çıkabilir.


Eğer Venüs’ünüz sınır dışına taşmış ise sevgi, haz ve denge arayışınızı daha uçlarda yaşayabilir, bir ilişkiye başladığınız an itibariyle hızlıca evlenmek isteyebilir ya da hızlıca o ilişkiden kopmak, bağımsızlaşmak isteyebilirsiniz.
Şifa olsun,

Sevgi, sağlık ve mutlu günlere…KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Opmerkingen


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page