top of page

Astro Bilgi - Haritanızdaki Yanık Gezegen - Combust


Sevgili Arkadaşlarım,

Yanık (combust), bir gezegenin dünyadan çıplak gözle görülmesi mümkün olmadığında gerçekleşir. Gezegen Güneş’in ışığı nedeniyle örtülür. Bu görünüm Güneş’ten 0 ila 8,5 derece arası mesafede olduğunda gerçekleşir ve haritamızdaki bu gezegene “combust” ya da “yanık” deriz.


Gezegenin doğasındaki enerji Güneş tarafından örtülür. Bu durum o gezegenin gücünü tam kullanamamasına neden olur ve genellikle o konulardaki etkisini azaltır.


Örneğin Merkür gezegeninin yanık olduğunu düşünelim. Kişi zihninde yaşadığı olayları sürekli kadersel algılayabilir ve “Bu olanlar hep benim başıma geliyor” diyebilir.


Ayrıca kişi, yaşadığı bu durumu kendi kaderi olarak benimseyebilir ve o şekilde de inanç geliştirebilir. Bu yanıklık odaklanmakla ilgili sıkıntılara vesile olur. Astrolojide konunun ne olduğunu gezegenler belirlerken, nasıl gerçekleşeceğini gezegenin yerleştiği burç belirler.


Örneğin Merkür gezegeninin Oğlak Burcu seyrini düşünelim. Güneş’e yakın derecelerde olması ve yanık olması sebebiyle kişi her konuyu kadere bağlayabilir. Bir türlü bakış açımı değiştiremiyorum diyebilir. Hatta ileri boyutta bakış açısını değiştirememesi boyun kireçlenmesi gibi bir sağlık sorunu olarak hayatında tezahür edebilir.


Pek tabi harita bütündür ve tek bir gösterge boyun kireçlenmesi yaratmayacaktır. Fakat bu ihtimale götüren etkenler kişinin haritasındaki olumsuz yerleşimlerden kaynaklanıyor olabilir.


Eğer kaderinizi değiştiremeyeceğinizi, kendinize yeni bakış açıları katamadığınızı ve kısıtlandığınızı düşünüyorsanız “yanık” – “combust” gezegeninizi güçlendirme vakti gelmiştir. Uzman astroloji bilgisine sahip olmadan rahatlıkla faydalanabileceğiniz kitabımda sizler için basitçe sembol çalıştırarak olumsuz yerleşimdeki gezegenlerinizi güçlendirme formüllerini kaleme aldım. Haritanıza özel sembolleri çalıştırıp, “Astrolojiyle haritanızın üzerine çıkabilirsiniz.”
Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page