top of page

Aslan Terbiyecisi Dolunay28 Ocak 2021, saat 22.16‘da Aslan Burcu’nun 9 derecesinde Ay dolacak. Dolunaylar tamamlanma, ortaya çıkma ve görünür hale getirmeyi sembolize ederler. Son iki haftadır uğraş verdiklerimizi ortaya çıkarma ve meyvelerini yeme zamanına eriştiğimizi bilelim.
Bu dolunay hepimizin içindeki Güneş’i parlatacak. Ateşi doğru alanlarda kullanmayı başardığımız müddetçe, o ateşle kavrulmak yerine onu ısı ve ışık kaynağı olarak kullanmayı başarabiliriz. Bu dolunay bize ışık yolunun vicdanımızda saklı olduğunu “Eğer bir şey biliyorsam o da hiçbir şey bilmediğimdir” demeyi deneyimletecek. Bir nevi antik Yunan filozofu kesileceğiz.


Herkesin düşüncelerinin ortaya döküldüğünü, kişilerin niyetlerinin davranışlarında, beyan ettikleri fikirlerde saklı olduğunu fark edeceğiz. Bu süreçte hırslarımıza ve tutkularımıza yenik düşmemeliyiz. Dolunayın etkisi yaklaşık 14 gün boyunca üzerimizde olacak. Özellikle sabit burçları Kova, Aslan, Boğa ve Akrep etkileyecek. Dolunayın sizlere öğüdü, sabit fikirlilikten uzak kalmalı, esnemeyi başarmalısınız olacak. Yay ve Koçlar riskli girişimlerden uzak durmalısınız. İkizler ve Teraziler destekleri reddetmemelisiniz. Yengeç, Balık, Başak ve Oğlaklar yaşamlarınızda uyumu sağlamak için fırsatları değerlendirmelisiniz.


9 derece felsefe, inanç ve yanlı tutumları sembolize eden yay doğasını anlatıyor. Bu süreçte haklı olduğumuzu kanıtlamak uğruna gereksiz çaba sarf edebiliriz. Yanlı tutumlara , görüş farklılıklarının ve fikir ayrılıklarının önüne geçilemeyecek derecede büyüdüğüne şahit olabiliriz.


Dolunay, Mars Uranüs kavuşumunu tetikleyecek. Yanlı tutumlar büyük başkaldırılara, ayaklanmalara dönüşebilir. Mars, Uranüs’ten ayrılıyor. Uzaklaşan açıda olası yeni başlayacak olayları değil, süre gelen olayların hortlayacağını, içte bastırılmış öfkenin ve kontrolsüzlüğün açığa çıkacağını anlatmakta.


Mars, Alhena sabit yıldızı ile hizalanacak. Bu yıldız bilinçli ya da bilinçsiz şekilde görevi olan kişileri sembolize eder. Yapılması, tamamlanması gereken bir görevin olduğunu anlatır. Yaşamımızdaki önemli kişilerin halledebileceği süreçleri hızlandıracağını ve bu gök konumunun sonuçlarının olumlu ya da olumsuz bize yansıyacağını anlatıyor.


Özellikle ülke yöneticilerinin ve devletlerin kendi halkları için yaptığı çalışmaların duyurularını hızlandıracak bir dolunay deneyimleyeceğiz. Fakat bu duyurular şeffaf paylaşımlar içermezse bu konuda hızla büyüyen bir öfke ve gerilimden de söz etmemiz gerekecek.


Kendi kişisel haritalarımızda Aslan ve Kova evlerimizi dikkatlice incelemeliyiz. Ayrıca Boğa evimize denk gelen Mars Uranüs kavuşumu yaşamımızdaki patlak veren konuyu gösterecek. Fakat asıl mevzu Aslan ve Kova aksımızdaki tıkanıklıklardan ileri gelecek.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.Koç Burçları ve Yükselen Koçlar Sizler dolunayı arkadaş çevrenizden ve yaratım alanlarınızdan deneyimleyeceksiniz. Bu süreçte aşina olduğunuz ve yabancıladığınız konular bir araya gelecek. Hem bildiğiniz hem de bilmediğiniz iki konu sizlerin kazanç hanenizde hareketliliğe yol açacak. Maddi konularda güvenceler elde etmek için sizi destekleyen kişilere kulak vermeli ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanızı engellemeyecek seçimler yapmaya çalışmalısınız. Yaratım alanlarınız için beklenmedik harcamalar yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ön plana çıkmaya çalışacağım derken temeli sağlam olmayan atılımlara dikkat! Özellikle arkadaş ortamında ya da sosyal çevrenizde şahit olduğunuz durumlar karşısında ileri görüşlü davranmak isteyebilirsiniz. Bu durum sizin için çözüm odaklı bir davranışmış gibi gözükse de hesapsızca atılmış bir adım olarak size geri dönebilir.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar Sizler dolunayı aile, yuva haneniz ve kariyer alanlarınızdan deneyimleyeceksiniz. Deneyim noktanız ise iki farklı konuyu tek bir çatı altında toparlayamamak olacak. Yoğun iş temposunun geri dönüşü ailenizi ve yuvanızı ihmal etmek olarak geri dönecek. Oysa yetmezmiş gibi aile içerisinde huzuru kovalarken sizler, bu iki konu arasında kalabilirsiniz. Bu durum sizlerde motivasyon kayıplarına sebep olabilir. Bu süreçte sağlığınıza daha fazla dikkat etmelisiniz. Aşırı gerginlik, agresiflik tansiyon problemlerine neden olabilir. Ani tepkileriniz sağlıksız kayıplar getirebilir. Aile içerisindeki huzursuzluğunuzu dile getirmek faydalı olabilir. Çalışma ortamınızda ise her an her şeye sinirlenecekmiş gibi yaydığınız enerji yansıması üzerine çalışmalar geliştirebilirsiniz.İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Sizler dolunayı yakın çevre, akraba, kardeşler ya da yurt dışı, yabancı kaynaklar hanenizde deneyimleyeceksiniz. Kontrolünüz dışında gelişen olaylarla karşılaşabilirsiniz. Hakimiyetinizi kayıp ettiğiniz durumlar olabilir. Yaşanan olayları kontrol altına alamamak noktasında pürüzler yaşayabilirsiniz. Yurt dışı yabancı kaynaklar, akademik konularda istediğiniz branşı ya da yardımı göremeyebilirsiniz. Bu tıkanıklıklar içe çekilme enerjisini beraberinde getirebilir. Kendinizi gözlemleyemediğinizi fark edebilir ve doğru bir yol izlemediğinizi düşünebilirsiniz. Ani geçiş ve kararlar almadan önce isteklerinizi gözden geçirmelisiniz.


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler Sizler bu dolunayda gelir-gider dengesi üzerine deneyimler elde edeceksiniz. Paylaşmayı öğrenmeyip sadece ben merkezci davranmak kazanç kapılarınızı kapayabilir. Yardımlaşmanın ve birlik içerisinde olmanın değerini kavramak size artı kazanç kapılarını aralayacaktır. Kendi değerinizi ve yerinizi bilmek yanınıza kar kalırken, başkalarını da hesaba katarak, empati geliştirmek tıkanıklıklarınızı çözmenize vesile olacaktır. Arkadaş çevrenizden destek alabilir ya da onları gözlemleyebilirsiniz.


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar Giriş yazımda belirttiğim gibi dolunayın sizlere öğüdü, sabit fikirlilikten uzak kalmalı, esnemeyi başarmalısınız olacak. İkili ilişkilerinizdeki tıkanıklıkların farkına varmalısınız. Ben demeyi öğrenmelisiniz. Ancak ben derken de nasıl biz olunacağını da iyi bir şekilde yönetmeyi başarmalısınız. Tek başınıza yapacaklarınızı organize etmeli ve yaratım gücünüzü artık sahneye sermelisiniz. Güneş gibi parlayacağınız alanları çok iyi keşfetmeli ve kolektife hizmet etmek üzere harekete geçmelisiniz. Başarı mı? yoksa başarısızlık mı? diyebilmek adına hedefleriniz doğrultusunda ilk adımı atmalısınız.


Başak Burcu ve Yükselen Başaklar Bu dolunay sizlere fırsatları yakalamayı deneyimletecek. Arka planda olan yönetmen mi? yoksa oyuncu mu? olacaksınız. Her ikisi de bir fırsat olacak sizler için. Ancak Amerika'yı baştan keşfetmeye gerek var mı? sorgulamalısınız. Deneyimledikleriniz tecrübelerinize dönüştüyse, doğru yolu bulacak ve aldığınız kararın arkasında durabileceksiniz. Kanatlanıp uçmanın vakti gelmiş olabilir. Gözden kaçırmamalı ve gelen fırsatları değerlendirmeyi ve yakalamayı becermelisiniz.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler Bu dolunay yaratıcılığınızı ortaya koymanızla ilgili deneyimler kazandıracak sizlere. Kararsızlıklarınızı geri plana atmalı ve artık kararlı davranmalısınız. Arkadaşlarınızdan gelen desteği geri çevirmemelisiniz. Artık üstün başarılarınızı parlatmayı başarmalısınız. Hobilerinizle ilgilenmeli ve bu konuda da eğitim almanız gerekliyse almalısınız. Gelen sponsorluk tekliflerini ince eleyip sık dokumalısınız. Garantici olmalısınız! Verilen vaatlerin yapılacağından emin olana kadar araştırmalarınızı sürdürmelisiniz.


Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler Bu dolunay liderlik vasıflarınızı ne şekilde sergilediğiniz konusunda deneyimler kazandıracak. Terfi etmek ya da her konuda hakim olma istekliliğiniz sizi kibre sürükleyebilir. Elma ile armutu karıştırmadan dengeyi ne şekilde yakalamak gerektiği konusunda tıkanıklıklar yaşatabilirsiniz. Alınacak kararlarda egonuzu devreye sokmak mı? yoksa ortak karar almak mı? ikileminiz tüm ilişkilerinizi sarsabilir. Bencil olmakla ilgili sınavlarınız olabilir.


Yay Burcu ve Yükselen Yaylar Aşina olmadığınız ancak ilginizi çeken konulara dikkat çekebilirsiniz. Küçük bir işletmeyken yurt dışına açılmak isteyebilirsiniz. Eğitiminizle ilgili yeni kararlar almak ve yabancı bir dil eğitimi almak ve kendinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Ancak bu adımları atmadan önce rutin düzeninizi bozacak ve sizi sağlığınızdan edecek riskli girişimlerde de bulunmamalısınız. Çabalarınızın boşa çıkmasını istemiyorsanız enine boyuna araştırma yapmalısınız.


Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar Para kazanç noktasında doğal yeteneklerinizin farkına varabilirsiniz. Bu farkındalıkla birlikte harcamalarınızı arttırabilir ve riskli girişimlerde bulunabilirsiniz. Risk almadan önünüze gelen fırsatları değerlendirmelisiniz. Ancak eşiniz, ortaklı kazançlarınız noktasında tıkanıklıklar olabileceğini göz ardı etmemelisiniz. Önce kendinize güvenmeli ver ardından yola koyulmalısınız. Kendi becerilerinizin ve yaratım gücünüzün farkına varmalısınız. Bu farkındalık size karlı kazançlar ve fırsatlar yaratmanıza vesile olacaktır.


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar Bu dolunay kendinizden emin olmanızı ve emin adımlar sergilemeniz gerektiğini deneyimletebilir. Ancak ikili ilişkilerdeki, kendinizi ifade etmekle ilgili tıkanıklarınız gündeme gelebilir. Yönlendirilme ihtiyacı içerisine girebilirsiniz. Biri olmadan bir destek almadan başarılı olamayacağınızı düşünebilirsiniz. Bu düşüncenize neden olan kök problemlere odaklanmalısınız. Özgüven eksikliğine neden olan sıkıntılarınıza çözüm geliştirmelisiniz. Kendinizden emin adımlar sergilemeli ancak kendi eksikliklerinizi agresif bir tutum sergileyerek ört pas etmemelisiniz. Gerçeklerle yüzleşmeli ve başkalarından etkilenmeden fikirlerinizi beyan edebilmelisiniz.


Balık Burcu ve Yükselen Balıklar Bu dolunay engellerin üstesinden ne şekilde geleceğiniz konusunda sizi agrese edebilir. Bildiğiniz halde çıkış yollarını bulamıyor olmak ya da adım atamıyor olmak öfkelenmenize neden olabilir. Öfkenizi ne şekilde kontrol etmeniz gerektiği konusunda deneyimler kazanmanız yararınıza olabilir. Uyumlanmalı ve sakin kalmayı görev edinmelisiniz. Ağırlıklı olarak kadın figürleri ile problemler gündeminize gelebilir. Çalışma ortamı hanenizde sürekli sorumluluklarınız değişkenlik gösterebilir. Çalışma ortamınızda iş arkadaşlarınız sürekli yer değiştiriyor, işten ayrılıyor olabilir. Bu düzensizlik nedeniyle sağlık açısından dengesizlikler baş gösterebilir. Sürekli rahatsızlık çekiyor olmanızın nedenlerine odaklanmalı ve bedeninizin size söylemek istediklerini gözlemlemelisiniz. Arkadaşlık ilişkilerinizi gözden geçirmeli ve onlarla da daha sakin bir iletişim içerisinde olmalısınız. Beden sağlığınızın uyumu yakalamaktan geçtiğini fark etmelisiniz. Hepimize Şifa Olsun...


Sevgilerimle,


Kenan Yasin Bölükbaşı

Asa Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA MemberDanışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page