top of page

Aslan Dolunayı...
Sevgili Arkadaşlarım,


16 Şubat 2022’de İstanbul koordinatlarıyla saat 19.56’da 27 derece Aslan Burcu’nda sosyal ilişkilerimizin ve yaratıcılık alanlarımızı yükseltebileceğimiz bir dolunay deneyimleyeceğiz.

İlişkilerimiz bu dönem daha çok iş ve stratejiler üzerine şekillenebilir. Hayat alanlarımızın yönetimi kimlere bağlı ise o kişilerle ilişkilerimiz öne taşınabilir.


Dolunay anında, yükselende Başak Burcu’nun yer alması ve Aslan Burcu’nun önemli derecelerinde gerçekleşmesi sebebiyle;

  • Liderler, üst kıdemli yöneticiler, gençler, gıda, eğlence ve sağlık sektörü ile ilgili konuların hayatımızda daha ön planda olabileceğini anlatabilir.

  • Dünyayı yöneten liderlerle ilgili önemli olabilecek gündemler için de olabilir. Bizi şok edebilecek türden gerçeklerle karşılaşabilir, sert söylemlerine tanıklık edebiliriz.

  • Finansal para piyasalarında, spekülatif yatırım araçlarında ani iniş, çıkışlı dalgalanmalar yaşanabilir.

  • Gıda ve ilaç sektöründeki satışlarda kısıtlamalarla karşılaşabiliriz.

  • Zorlayıcı yaşam koşullarının gerçekleriyle yüzleşirken içsel olarak isyana sürüklenebiliriz.

  • Üniversite de okuyan gençlerimizin ve eğitim sektöründeki görevlilerimizin eşit ve adil olamayan haklarını, daha çok sorgulamak isteyebileceği bir sürece adım atabiliriz.

Yaşamımızda fanatik davranışlar sergilememek, doğruluğundan emin olmadığımız söylemlere alet olmamak ve değişime direnç göstermemek bu zor süreci psikolojik olarak daha kolay geçirmemize olanak sağlayabilir.


Sabit burçta gerçekleşen bu dolunay, yaşamımızda bir an önce sonuca ulaştırmak istediğimiz konularımızla ilgili uzun vadede çözüme ulaşabileceğimizin farkında olmak faydalı olabilir. Kendimizi akışa bırakmayı ve şartlarımızı gereğinden fazla zorlamadan teslimiyete varabilmeyi deneyimleyebiliriz.


Bireysel olarak zaman ve yönetim konusunda dikkatli davranabilmeyi ve önceliklerimizi belirlemeyi ön plana alabiliriz.


Bu Dolunay’da Ay Düğümleri, 19 Kasım 2021 yılındaki Ay Tutulması derecesinde gerçekleşecek. Geçtiğimiz yılın Kasım Ayından beri yaşadıklarımızı karmik ve kadersel seçim aşamaları ile değerlendirmek için bizlere fırsat sunabilir.

Güneş, önceki tutulmanın derecesi ile sert bir görünüm alıyor. Radikal kararlar alırken bu kararları kendimiz için aldığımızı sorgulamamız gerekebilir. Bir başkası adına mı yoksa kendi başarılarımız için mi seçim yapıyoruz? Bunu sorgulayabiliriz.


Dolunay Deneyimi:

  • Kendimizi fazlaca çalışmaya ve sorumluluklara adamak yerine, kendimize vakit ayırmayı düşünmek faydalı olabilir. Yaşamımızı keyiflendirecek deneyimleri önümüzdeki 14 gün boyunca sürdürebiliriz.


Dolunay Sembolü:

  • Sevdiğimiz kişilerle oyunlar oynamak, çocuklar gibi eğlenmek ve kendimizi şımartmak olabilir.


Bu dolunay döngüsünde;

  • Hayatı, kuralına göre uymadan yaşayanların, etik ve ahlaki değerleri hiçe sayanların daha çok zorlanabileceği,

  • Hayat rotasına vicdanını alarak yön verenlerin ve yolunu doğruluktan ayırmayanlarınsa bolluk, bereket ve huzurla yol alabilecekleri bu döngüyü sağlıkla deneyimlemesi dileğiyle...


Şifa Olsun…Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.Koç Burçları ve Yükselen Koçlar Dolunay enerjisiyle birlikte çocuklarımız ve partnerimizle ilgili önemli olabilecek gündemler içinde olabiliriz. Uzun süredir devam eden bir ilişkimizde tamamlanma yaşayabilir ilişkimizi evlilikle taçlandırmak isteyebiliriz. Yeni farkındalıklar yaşayabilir ve mutsuz olduğumuzu düşündüğümüz alanlarda radikal değişiler yapmak isteyebiliriz. Yeni bir iş başvurusu yapmayı düşünüyorsak önümüzdeki 14 günlük süreci rahatlıkla değerlendirebiliriz. Kariyerden elde ettiğimiz gelirlerimizde olumlu yönde hak edişlerimizi alabilir ve kişisel hırslarımızdan arınmayı başarabildiğimiz takdirde sosyal çevremiz vesilesi ile şanslı fırsatlarla karşılaşabiliriz. Yaşamımızdaki var olan belirsizliklerin sonuca ulaşabileceği bir süreci deneyimleyebiliriz. Toplum önü yerlerde ruhsal ışığımız çok yüksek olabilir. Duygusal tamamlanmalara açık bu döngüde kendimize vakit ayırmayı ihmal etmeyelim.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar Dolunay enerjisiyle birlikte İş ve kariyer yaşamımızda, toplum önü duruşumuzda zorlanmadan kendimizi ön plana çıkarabileceğimiz 14 günlük bir süreci deneyimleyebiliriz. Ev ve aile ilişkilerimiz gündemimizde yerini alabilir. Var olan bir ilişkimizi aile büyüklerimizin onayına sunarken kısıtlamalarla karşılaşabiliriz. Ebeveynlerimize karşı kırıcı davranışlardan uzak durarak şartları akışına bırakmayı denemek faydalı olabilir. İşimiz, özel hayatımız ve ailemiz arasındaki dengeyi kurmakta zorlanabileceğimiz bir zaman içinde olurken aynı anda İş ve kariyer yaşamımızda sürpriz gelişmelerle de karşılaşabiliriz. Yakın çevremizden olumlu yönde destekler görebiliriz. Hayatımızda kabul etmek istemediğimiz gündemler içinde olabilir ve değişime direnç göstermeden geleceğimize sağlam adımlar atarak ilerlemek isteyebiliriz.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Dolunay enerjisiyle birlikte zihnimiz daha çok ticari ve akademik alanlarda başarı odaklı olabilir. Yakın çevremiz, kısa seyahatlerimiz ve eğitim programlarımız vesilesi ile hayatımızda yeni deneyim alanlarına adım atabiliriz. Uzun vadede aldığımız kararlarımızın sonuçları adına rahat bir nefes alabileceğimiz ve kendimi zorlanmadan ifade edebileceğimiz bir zaman içinde olabiliriz. Ebeveynlerimizin sağlığı ile ilgili beklemediğimiz gündemler içinde yer alabilir ve yer değişikliği, ev taşıma gibi isteklerimizi uzun zamandır bekletiyorsak artık bu 14 günlük süreçte düşüncemizi eyleme dönüştürmek ve tamamlanmalar yaşamak içinde ideal zamanda içinde olabiliriz. Ayrıca ay sonuna kadar olan süreç içinde finansal anlamda önemli gündemler içinde olabilir ve var olan bir borcumuzda yeni bir yapılandırma fırsatı ile karşılaşabiliriz. Ertelediğimiz eğitim başvurularımızı bu süreçte olumlu yönde tekrardan gündemimize alabiliriz.


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler Dolunay enerjisiyle sevdiklerimizle birlikte özel dairemizde huzurlu gündemler içinde olabilir, özlemini duyduğumuz dengeyi kurabilir ve geleceğe yönelik planlarımıza rahatlıkta odaklanmak isteyebiliriz. Yaşamımızda var olan sorunları aydınlatan, rahatlatan ve yeni olabilecek hak edişlerimizi alabileceğimiz bir süreci deneyimleyebiliriz. Maddi ve manevi olarak bereketli bir dönem içinde olurken sürpriz yönde gelişebilecek gündemlerimiz vesilesiyle yeni kazançlı fırsatlar ile karşılaşabiliriz. Finansal konularımız daha çok gündemde olurken geleceğimize yönelik yeni kararlar almak isteyebiliriz. Yurt dışı bağlantılı olabilecek işlerimiz içinde oldukça destekleyici bir süreçte olabiliriz. Yurt dışı bağlantılı olabilecek işlerimiz içinde oldukça destekleyici bir süreçte olabiliriz. Ortak gelirlerimizde bazı tamamlanmalar yaşarken alma verme döngümüzü iyi korumamız gereken 14 günlük bir zamanı deneyimleyebiliriz. Kendi iç sesimize yönelirken aynı zamanda kendimize verdiğimiz değeri de sorgulamamız gereken bir döngüye adım atabiliriz. Kredi baş vurusu yapmayı planlıyorsak bu süreci olumlu yönde değerlendirebiliriz. Ebeveyn olmaya karar veren Yengeç burçları içinde oldukça şanslı ve destekleyici yönde bir enerji hâkim olabilir.


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar Dolunay enerjisiyle birlikte ticari faaliyetlerimiz ve devam eden ortaklılarımızla ilgi gündemlerimizde tamamlanmalar yaşayabiliriz. Yaşamımızı kendimize göre dizayn etmek isteyebilir ve memnun olmadığımız konulara yönelebilir ve yeni radikal değişim içeren gündemlerimize yönelebiliriz. Hızlı kararlar almamız, sakin ve emin adımlarla ilerlememiz gereken 14 günlük bir süreç içinde olabiliriz. Sorumluluklarımızın ve yaşamımızı yeniden dizayn edebilecek büyük kararlarımıza odaklanmak üzerimizde baskı oluşturabilir ve stres kaynaklı kalp ve sırt bölgemizde hassasiyet hissedebiliriz. Dış görünüşümüzde ufak dokunuşlarla değişim yapmak isteyebiliriz. Karşılaşabileceğimiz blokajlı durumları hemen sonuca ulaştırmak isteyebileceğimiz bu dönemde, akışta kalarak yaşamın detaylarında boğulmamaya ve kontrolcü, kaygılı bir iletişim tarzını seçmemeye özen göstermeliyiz. Kalp ve sırt bölgemizde hassasiyet hissedebiliriz.


Başak Burcu ve Yükselen Başaklar Dolunay enerjisiyle birlikte geleceğe dair planlarımızda ve yakın çevre ilişkilerimizde yoğun bir tempo içinde olabiliriz. Bedensel enerjimizin bu süreç içinde biraz düştüğünü hissedebilir , iç dünyamıza yönelmek ve kendimize vakit ayırmak isteyebiliriz. Bizden saklanmış üstü örtülmüş gerçekler gün yüzüne çıkabilir ve yeni farkındalıklarla hayatımızda tamamlanmalar yaşayabiliriz. Güven duyduğumuz limanlarımızı yaşayabileceğimiz yeni aydınlanmalarla değiştirmek, güvenimizi sarsan kişilere karşı sınırlarımızı çizmek isteyebiliriz. Çalışma arkadaşlarımızla yoğun bir iletişim ve uyumu içinde olabiliriz. Sağlığımızla ilgili önemli gelişmeler yaşayabilir ve var olan bir hastalığımızda önemli yönde tamamlanmayı deneyimleyebiliriz. Devam eden bir yasal davamızda olumlu gelişmeler gündemimize gelebilir. Disiplinli ve programlı çalışmamızın kariyer alanlarımızda karşılığını bulabileceğimiz ve olumlu yönde gelişmeler yaşayabileceğimiz bir 14 günlük süreç bizleri bekleyebilir.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler Dolunay enerjisiyle birlikte umutlarımız, geleceğe yönelik hedeflerimizle ilgili olumlu gelişmeleri deneyimleyebilir yaşamın keyifli alanlarına çekilebilir ve kendi isteklerimize zaman ayırmak isteyebiliriz. Günlük rutin işlerimiz ve çalışma ortamlarımızda istediğimiz başarıyı yakalamaya açık bir enerji içinde olabilir ve adeta İçimizdeki gücü yeniden keşfedebileceğimiz bu süreç içinde çevremizde kişilere karşı daha merhametli yaklaşabiliriz. Çocuklarımız ya da partnerimizle ilgili yeni gündemlerimiz oluşabilir ve onlarla birlikte gelecek planlarımız adına olum yönde tamamlanma yaşayabiliriz. Maddi konularda şanslı fırsatlarla karşılaşabilir ve önemli olabilecek finansal yatırımlar içinde yer almak isteyebiliriz.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler Dolunay enerjisiyle birlikte iş hayatımız ve ailevi yaşamımız arasında kalabilir ve iletişim trafiğimizde artış yaşayabiliriz. Toplumsal statümüz ve kariyer yaşamımızda önemli bir değişime adım atabiliriz. Aile büyüklerimizin yanında sevgi ve sabırla yer almak zorunda kalabiliriz. İlişkilerimizdeki dengelerimiz açısından hassas bir dönemi yaşayabiliriz. Ayrıca bu 14 günlük süreç içinde ailemizle, aile büyüklerimizle var olan sorunlarımızı ve kırgınlıklarımızı kalıcı bir çözüme bağlamak açıcından oldukça olumlu yönde bizi destekleyebilir. Sosyal çevremiz vesilesi ile karlı olabileceğimiz bir kazanç kapısı ile karşılaşabilir ve finansal olarak rahat bir nefes alabileceğimiz bir zamanı deneyimleyebiliriz. Baş ve boyun bölgemizde hassasiyet hissedebiliriz.Yay Burcu ve Yükselen Yaylar Dolunay enerjisiyle birlikte radikal kararlar almamıza vesile olabilecek önemli gündemler içinde yer alabilir ve kısa seyahatlerimiz aracılığı ile olumlu gelişmeleri deneyimleyebileceğimiz bir döngüye adım atabiliriz. Hayata karşı bakışımız değişebilir, yaşamdaki yerimizi duruşumuzu ve kendi yaşam yolcuğumuzu sorgulamak isteyebileceğimiz farkındalıklar yakalayabiliriz. Geleceğimize yönelik aldığımız kararlarımızda beklediğimiz yönde olumlu olabilecek bir tamamlanma içinde olabilir ve bize hizmet etmeyen her duygumuzdan arınma yaşayabiliriz.Yakın çevremizle olan iletişim trafiğimiz hız kazanabilir. İşimiz vesilesi ile kısa seyahatlerimizde artış olabilir. Bu süreç içinde yeni olabilecek bir kişisel eğitim programında yer almak içinde oldukça destekleyici bir enerji içinde olabiliriz.Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar Dolunay enerjisiyle birlikte geleceğe yönelik planlarımızda kalıcılık yakalamak adına daha stratejik davranmamız gereken bir süreç içinde olabilir ve olumlu yönde enerjimizi karşımızdaki insanlara rahatlıkla aktarabilir ve toplum önü duruşumuzda önemli olabilecek bir tamamlanma yaşayabiliriz. Hayatımızdaki önemli başlangıçlara adım atabileceğimiz bir zaman diyebiliriz. Yeni yatırımlardan yana şanslı bir döngüde olabilir var olan bir borcumuzda yeniden yapılandırma imkânı ile karşılaşabiliriz. Sürpriz bir şekilde gelişebilecek bir uzak seyahate hazırlık yapabilir ve kendimizi ruhsal olarak dinlendirme imkanının huzurla bulabiliriz. Yurt dışı bağlantılı gündemlerimiz ve sosyal medyada üzerinden yaptığımız işlerimiz içinde verimli ve başarılı sürpriz gelişmelerle dolu olabilecek bir zamanı deneyimleyebiliriz. Sağlığımıza ekstra olarak dikkat etmeyi ihmal etmeyelim.


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar Dolunay enerjisiyle birlikte ikili ilişkilerimize daha çok odaklanabilir ve kime neyi ne kadar verdiğimizi sorgularken hayatımızda netlik arayışı içinde olabiliriz. Finansal konularda şanslı fırsatlar içinde olabilir ve ailemizden beklediğimiz olumlu desteği bulabiliriz. Fikirlerimiz, ticari faaliyetlerimiz ve finansal dengelerimizde hızlı gelişmeler yaşayabileceğimiz günlerde olabilir ve hayatın sahnesinde akışta kalarak yer almak için fırsatlarla karşılaşabiliriz. Bu 14 günlük süreç içinde ailemizle olan gündemlerimize yönelebilir ve yeni olabilecek kararlarımızı başlatmak adına kendimize zaman tanımamız gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz. Devam eden ilişkimizi evliliğe taşıma kararı alabilir ve yaşamımızla ilgili önemli bir döngüyü başlatabiliriz.Balık Burcu ve Yükselen Balıklar Dolunay enerjisiyle birlikte ruhsal olarak yeni farkındalıklar yaşayabilir bu 14 günlük süreç içinde daha çok çalışma arkadaşlarımıza, gündelik rutinlerimize ve evcil hayvanlarımızla ilgili gündemlere yönelebiliriz. Sağlığımızla ilgili önemli ve olumlu olabilecek bir tamamlanma yaşayabiliriz. Hayatımız adına olumlu olabileceğiniz düşündüğümüz şanslı fırsatlarla karşılaşabiliriz. Girdiğimiz ortamlarda ilgi odağı olabilir ve ruhen kendimizi daha iyi hissedebiliriz. Bizler için daha çok kadersel frekansı yüksek olabilecek bir döngüyü huzurla deneyimleyebiliriz. Ani ve radikal kararlarımız için önümüzdeki ayı beklemek daha doğru olabilir. Bu enerjinin farkında olarak şartlarımızı gereğinden fazla zorlamamalı ve işleyen sisteme teslim olmayı deneyerek, yaşamımızda gelişebilecek kontrol dışı olayları huzurla kabul etmemize olanak sağlayabilir.

Hepimize Şifa Olsun...


Sevgilerimle,


Kenan Yasin Bölükbaşı

Asa Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page