top of page

Aslan Burcu Kadını...
Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı inanın tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!


Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da ay burcunuzu. Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım.


Yaratıcılık deyince aklınıza gelen her ne varsa aslan burcuna ithaf edebilirsiniz. Renkler, canlılık, çocuklar, anasınıfı, oyun hamurları, sahne, tiyatro, senaryo, heykel, müzik, sanat, mimari, çizim vb. Hepsi aslan doğasının bizlere sunduklarını anlatıyor.


Kadın dişildir, üretkendir, hayatın yaratım alanıdır, sabredendir, bekleyendir. Aslan Burcu ise bu söylemlere hiç uzak değildir. Fakat aslan doğasında farklı hususlar vardır.

Örneğin Aslan Burcu’nun kısır bir burç olduğunu söylesem bana ne dersiniz?


Aslan, doğumla değil doğan çocuğun bakımı ile ilgilenir desem? Onu hayata hazırlamayı, onun zevklerine ortak olmayı, ilgi ve merak duyduğu alanlarla ilgilenmeyi yeğler aslında. Çocuğun doğumu, beslenmesi, barınması, hayati ihtiyaçlarını karşılaması aslan doğası ile alakalı değildir. Aslan, tüm bunlar sağlandıktan sonra kişinin yaratıcılığı, üretkenliği, verimi ve özgüveni ile ilgilenir.


Bir aslan burcu kadınını tanımak istiyorsak eğer işte bu yaratım alanını incelememiz gerekiyor. Sahneye çıkmak demek topluma açılmak demek aslında. O nedenle aslan burçları sorumluluğun ne olduğunu o kadar iyi bilir ki.


Bir çocuk doğurmanın, beslemenin, korumanın kolay olduğunu, hele ki günümüzde hastanelerin, devlet kurumlarının bu kadar gelişmiş olduğu modern yaşamımızda çocuk doğurmanın ve büyütmenin zor olmadığının idrakindedir. Asıl zorluk onun gelişimine katkıda bulunmaktır. Yaratıcılık alanlarını keşfetmesini sağlamak, karakterini sağlamlaştırmak, özgüven aşılamak, hayatın iyi ya da kötü taraflarını ona göstermek, düştüğünde nasıl kalkacağını öğütlemek, topluma fayda sağlayacak bir birey olarak yetişmesini sağlamaktır marifet. İşte Aslan Kadını bu rolleri layığı ile yerine getirir.


Belki de çocuk yapmak istememesi de buradan kaynaklanır. O özünde çocukları çok iyi anlar, bilir fakat sorumluluğu en mükemmel şekilde yerine getirecek imkânları yoksa o sorumluluğu almayacaktır.


Bu örnekleri sadece bir bebeğin doğumu olarak düşünmemeliyiz. Yeni bir projenin doğumu, iş ve kariyer planlamalarının sorumluluğu, evliliğin iki aşığın birlikteliğinden ziyade iki bireyin geçinebilme stratejisi olduğunun idrakinde olan bir yapı ile düşünmeliyiz Aslan Kadınını…

İlişkilerde en masum çocuk rolünü de alır, en stratejist şeytan rolünü de. Bir aslan kadını için hayatın sürpriz yönleri olmalıdır. Hayat büyük bir oyun bahçesi kıvamında olmalıdır. Bu durum onları eğlenilecek kadın rolüne sokmaz, aksine hayatın sorumluluklarını alırken en kaliteli şekilde yaşamınızı idame ettirme özellikleriyle donatılırsınız.Kaçınılması Gereken Yönler: Bir aslan kadını takdir edilmekten ziyade taklit edilir! Takdir edilmeyi beklemek en büyük tuzağıdır. Beklemek bilhassa karşılık beklemek en büyük tuzaktır bir aslan kadını için. Beklenti duymak ve onaylanma ihtiyacının karşılanması onun iki büyük düşman konusudur. Beklemeden sadece olduğu gibi davranmayı, kendini olduğu gibi kabul etmeyi sağladığı müddetçe hayatın keyfini rahatlıkla çıkarabilir.


Üzerine Gidilmesi Gereken Yönler: Aslan Kadınının kendisini olduğu gibi kabul etmeyi başarması gerekir. Çünkü o aşktır, âşık olunmayı bekleyen biri değildir. Kendisi zaten aşktır, yaratımdır, özgüvendir. Herkesin gıpta ile izlediği, rol model aldığı kişidir. Kendisini değerli hissetmesi için başkalarından onay almayı beklememeyi başarmalıdır. Kendinizi değerli hissetmeniz için neler mümkün?


Yükselen Burcunuz Aslan ise: Sahnede olmak, alkışlanmak, desteklenmek en büyük motivasyon kaynağınızdır. Eğer yükselen burcunuz aslan ise onaylanma gereksinimi duymanızda bir sorun yoktur. Fakat bu konuda sorun yaşıyorsanız başkaları mutlu olsun diye daha fazla uğraşıyorsunuz demektir. Kabullenişe geçmeniz gereken, başkalarını değil en başta kendinizi mutlu etme istediğinizin olduğudur.


Ay Burcunuz Aslan ise: Kendi itilimlerinize güvenmeye ihtiyaç duyuyorsunuz demektir. Başkalarının sizi iteklemesini beklememeli, neyi istiyorsanız önce kendiniz istekleriniz için adım atmayı başarmalısınız diyebiliriz. Anne- kız ilişkisiyle ilgili önemli otorite problemleri ile de karşılaşabilirsiniz. Hani ünlü ailenin çocuğu olma durumu gibi ve ailenin başarılarının önüne geçmek, kendi başarılarını ispat etmeye çalışan çocuk sendromu ile de yüzleşme durumu ile de karşılaşabilirsiniz.


Sağlık Açısından: Kalp, kan ve dolaşım sistemi problemleri oluşabilir. Kan değerlerini rutin olarak kontrol etmenizde fayda vardır. Kardiyo egzersizlerine önem vermeniz, kardiyo-vasküler sistemi besleyecek gıdalar tüketmeniz, gün ışığından azami faydalanmanız ve özgüveninizi (solar pleksus) dengelemek için yaratıcılığınızı her daim aktif çalıştırmayı ihmal etmemelisiniz.


Aslan Kadınını Yanlış Tanımayın: Yönetim ve liderliği çok iyi üstlenir ama bu davranışları onun kibirli ve egoist olduğuyla ilgili eleştiriler almasının önüne geçemez. Fakat bilmelisiniz ki yönetmenin belli kuralları vardır ve en başta da sorumluluğu. O, her şeyi en iyi şekilde görebildiği için bazı durumlarda keskin cevaplar verecektir, olmazsa olmazları dile getirecektir. Yönetmenin zorluğunu, göz önünde olmanın sorumluluğunu çok iyi bilir, bilmeyenlerin ise genellikle eleştirilerine maruz kalması da kaçınılmazdır.


Aslan Kadınının Gölge Tarafı: Mükemmelleştirme zorunluluğunun sadece size ait olmadığını bilmeniz gerekir. Hayatın tüm sorumluluğunun üzerinizde olmadığını, Oh! Yo! Bu da mı benim başıma geldi dramatizeliğinden uzak durmayı başarmalısınız. Olayların tüm sorumluluğunun üzerinizde olmadığını bilmeniz gerekir. Okları hep kendinize yöneltmek yerine suçlu bir durum varsa başkalarının da bu suça ortak olduğunu, tüm her şeyin sorumlusunun siz olmadığınızı artık öğrenmelisiniz.

Bir aslan kadını olarak kimsenin sizi şımartmasını beklemeyin, siz zaten çok ama çok değerlisiniz. Önce bunu kendi içinizde benimseyin. Güneşiniz, Ayınız, yükseleniniz her ne olursa haritanızda aslan vurgusu varsa o alanlarda hayat size yaratım fırsatları tanımış demektir. Dilediğiniz, istediğiniz her şeyi başarabilir, kendi şans ve fırsatlarınızı yaratabilirsiniz.


Aslan Burcu Ünlülerimiz: Whitney Houston, Meryem Üzerli, Sandra Bullock, Jennifer Lawrence, Coco Chanel, Charlize Theron, Sibel Can, Zuhal Olcay, Deniz Akkaya, Sinem Kobal, Neslihan Atagül, Jennifer Lopez, Madonna
Sevgiyle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page