top of page

Aslan Burcu Erkeği...

Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı inanın tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!


Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da ay burcunuzu. Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım.


Bir aslan burcu erkeğiyseniz 100 kilometre öteden de aslan burcu erkeği olduğunuz anlaşılacak demektir. Yolda giderken onca kalabalık içinde polis sizi bulur, gümrük memuru sizi çevirir, güvenlik sizi kontrol eder… Neden? Çünkü ışığınız önem arz eder. Siz doğuştan bu özelliklerle dünyaya gelmişsinizdir.


Sahne, ışık, canlılık, heyecan, yönetim ve liderlik olguları aslan özelliğinizden aslan doğasından ileri gelir. Fakat bir aslan erkeğini anlamak için doğadaki aslanları gözlemlemeliyiz. Doğadaki dişi aslanlar erkeğine nazaran daha fazla sorumluluk sahibidirler. Erkek aslanlar ise daha miskin gözükürler.


Şöyle bir düşündüğümüzde sıcak Afrika savanlarında bir ağacın gölgesini bulmuş yeleli erkek aslanımız miskince uyur, burnuna sinek konar, pençesiyle onu iteler. Konfor alanı bozulmadığı müddetçe keyiflidir fakat acıktığı an sinyaller en mükemmel avını yakalamak için onu güdüler.

Gözüne bir antilop kestirir. Ona ve ailesine yetecek kadar besili bir av olması gerekir ve tüm sinüs, co-sinüs hesaplamalarını yaparak avı için bir hamle yapar. En mükemmel şekilde avını yakalar ve sonra onun keyfini çıkarır, yine konfor alanına geri döner.


Bu doğal gözlem bize birçok şey ifade ediyor. Aslan enerjisini kullanmak için ona layık hedefler belirlenmesi gerekiyor. Aslında sizler özünüzde tembel ya da miskin değilsiniz sadece size uygun av henüz oluşmadıysa konfor alanınızdan uzaklaşmayı yeğlemeyen kişisiniz. Size uygun, sizin okuduklarınıza, değerlerinize layık bir iş modeli, bir partner ya da bir ev, araba olmadığı müddetçe size uygun bu hedef oluşana kadarki süreci keyfince değerlendiren kişisiniz.

Egosal tavırlar ya da kendini bilmez hallerin size yakıştırılması tamamen çıkarsaldır çünkü elde ettiklerinizi korumak için alan sınırları çekmeyi iyi başarmak gerekir. Bunu başaramayan kişilerin çevrenizde daha çok sizi manipüle etmeye, kendi çıkarlarını düşünen biri olduğunuza inandırmaya çalışmaları kaçınılmazdır.


Kral olmak sorumluluk gerektirir. Belli konularda kendi halkını gözetip başkalarına resti çekmeyi gerektirir. Ee, bu konularda da yönetimi elde tutmak için her daim güçlü gözükmeyi başarmak gerekir. Güçlü olmak sadece fiziki değil, manevi açıdan da gereklidir ki o nedenle dış görünüşünüz haricinde kendinizi manevi açıdan besleyecek aktivitelere yönelmeniz de başkaları tarafından eleştiri oklarına maruz kalmanıza sebebiyet verecektir.Kaçınılması Gereken Yönler: Sizden beklenilen bir şey söz konusu olduğunda inada bindirip yapmama özelliğinizden vazgeçmelisiniz. Evet, sizler sürpriz yapmayı, sevdiklerinizin ihtiyaçlarını onlardan önce fark edip onların bu ihtiyaçlarını hızlıca karşılamayı ve onları mutlu eden kişinin siz olduğunuzu kanıtlamayı seviyorsunuz fakat bu durum zorunluluk ve sorumluluk arasındaki ince farkı algılamanıza engel olabilir.


Belirli koşullarda size dayatılanları pek tabi yapma zorunluluğunuz yoktur fakat sorumluluk söz konusu olduğunda başkalarının beklediklerini erteleme huyunuzdan hızlıca vazgeçmelisiniz.


Üzerine Gidilmesi Gereken Yönler: Sizler yöneticilik vasıflarıyla donatılmış şekilde hayata doğmuşsunuz. Birinin emri altında hayatlarınızı idame ettirmek yerine kendi yönetiminizi üstleneceğiniz kariyer planları ve yaşam standartları yaratmak geliştirmeniz gereken yönler olmalı.


Güneş, Aslan burcunu yönetir. Yönetim gücünü diğer burçlar gibi gezegenlerden değil direkt yıldızımızdan aldığınızı hatırlamalısınız. Nasıl ki başka organlar olmadan vücut yaşıyor ama kalp olmadan yaşayamıyorsa siz de kendi içinizdeki siz olmadan olmaz durumunu göz önünde bulundurarak kendi değerinizi yüceltecek yaşam planlarına yönelmeyi başarmalısınız.


Yükselen Burcunuz Aslan ise: Bir oyun oynanacaksa o grubun bir lideri, oyunun da kurallarını gözeten birine ihtiyaç vardır. O kişi siz olduğunuz müddetçe motivasyon kaynağınız hep aktif olacaktır. Yönetim bir başkasının eline geçtiğinde ise de-motive olmanız kaçınılmazdır. Kendinizi güçlü, yenilmez ve mükemmel hissetmek ana motivasyon kaynağınızdır.


Bunun için sporu yaşamınızın bir parçası haline getirmek ve doğru besinlerle ten renginizi hep canlı tutmak, soluk benizli bir yapıyla, içe çökmüş, kambur bir duruşa sahip olmanın sizin için olumsuz bir gösterge olacağını bilerek hareket etmelisiniz.


Ay Burcunuz Aslan ise: Bir aslan erkeğinin haritasındaki Ay yerleşimi hayatına girecek partnerini ve annesini temsil eder. Hayatınızdaki dişil yönler sizin için otoriter, baskın karaktere sahip ve kendi kurallarını koyarak hayatlarını idame ettiren yaratıcı kişiler olacaklardır.


İhtiyaç duyduğunuz alanlar içsel motivasyona, değer görmeye ve asil bir aileye sahip olmaya bağlı gelişecek ve şekillenecektir. Kendi soyunuzla, ailenizle gurur duymak ya da onların gurur duyacağı bir birey olmak hayatınızın öncelik konuları arasında olabilir.


Sağlık Açısından: Sporu hayatınızın bir parçası haline getirmeyi ihmal etmemelisiniz. Özellikle açık hava sporları ve Güneş ışınlarından faydalanabileceğiniz aktiviteler sağlık açısından sizi güçlü tutacaktır. Kalbi, kan ve koroner sistemleri besleyecek besinleri, bakliyatları ve kuruyemişleri yemeyi ihmal etmemelisiniz. Kan değerlerini rutin olarak kontrol etmenizde fayda vardır.


Aslan Erkeğini Yanlış Tanımayın: Aslan doğası yenilgiyi kabul etmez. Yenilmek, kaybetmek, olmazı kabullenmek ona göre değildir. O nedenle aslan erkeği çoğu durumda oyunbozanlık yapabilir. O bir yalancı değildir fakat onu güçsüz durumda bırakacak herhangi bir durum olursa gururuna yenik düşmemek için hayali bir durum yaratabilir, bir oyun oynayabilir ve güçsüzlüğünü örtmek için o oyunun arkasına sığınabilir.


Bu durum onun sadece güçsüz görünmek istememesiyle alakalıdır çünkü doğuşundan beri aslan erkeğinin en iyi öğrendiği bir şey varsa onun asla yenilmemesi, sorumluluğu ve yönetimi iyi idame ettirebilmesi için güçsüz ve vasıfsız gözükmemesi gerektiğidir.


Aslan Erkeğinin Gölge Tarafı: Aslan iki uçludur. Ya kral ya soytarı olur dersek? Bir sınıfta eğer ilgi onun üzerinde değilse, dinlenmiyorsa kapıyı sertçe vurarak durumu bozan ve ilgili olumsuz da olsa üzerine çekmeyi başaran kişi aslandır. Gölge tarafında ilgi çekmek ve hak ettiği değeri görebilmek adına attığı adımların onu tam tersine gözden düşürücü diğerkamlığa doğru iteklediğini kavraması gerekir.

Bir aslan erkeği olarak kendi hâkimiyetinize güvenmelisiniz. En iyi hakkaniyet doğası sizin içsel cesaretinizde saklıdır. “Muhtaç olduğunuz kudret, damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur” sadece bunu bile özümsemek sizin için dilediğiniz, istediğiniz her şeyi başarabileceğinize olanak tanır. Yeter ki olayları dramatize etmeyip, kırmızı halıların sizin için açılmasını beklemeyin. Sizin zaten attığınız her adımın bir kırmızı halı üzerinde olduğunu fark edin…


Aslan Burcu Ünlülerimiz: Murat Dalkılıç, Orhan Gencebay, Ben Affleck, Patrick Swayze, Napolyon, Alfred Hitchcock, Daniel Radcliffe, Engin Altan Düzyatan, Bill Clinton, Benito Mussolini, Arnold Shcwarzenegger, Uğur Mumcu, Antonio Banderas, Fidel Castro, Stanley Kubrick, Neil Amrmstrong, Robert De Niro
Sevgiyle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page