top of page

Akrep Dolunayı...
Sevgili Arkadaşlarım,


Çekişme, rekabet, hırs, intikam gibi kelimelerin konu olacağı sarsıntılı bir dolunay bizleri bekliyor. Tüm bu betimlemeler size Koç ve Terazi aksını çağrıştırabilir. En nihayetinde ikisi de Mars ve Venüs tarafından yönetilen burçlardır fakat konu Mars ve Venüs'ün yönettiği dişil burçlar olan Akrep ve Boğa'ya gelince işler daha da sabitleşir. Tüm bu anlamlar ben bilirimciliğe kadar uzanır ve tatsızlık çıkana kadar iki taraf da biriktirmeye, dolmaya, sabretmeye devam eder.

Ta ki patlak veren o nokta gelene kadar. Bu çok saçma bir sebepten bile olabilir. Aynı turşunun sirke ya da limondan yapılması gibi...


Hani hayatınızdan kayıp giden Akrep ya da Boğalar varsa ve neden gittiklerini bir türlü anlamlandıramıyorsanız size basit gibi görünen sebeplerin ardında yatan gerçeklerle uğraşmanız gerekecektir.


Bu dolunay da aynı vurguyu bize yaşatacak.

İkinci önemli husus, Kasım, 2021 itibariyle başlayacak olan Boğa/Akrep tutulmaları için de bir sinyal verecek...


Bakalım bu dolunayı nasıl deneyimleyeceksiniz..

Kendinizi sınayın çünkü tutulmalar dolunayların 10 katı etkisindedir...

Deneyimlerinizi bekliyorum...Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.Koç Burçları ve Yükselen Koçlar Parasal konular, finansal kaynaklarımızın ön planda olacağı bir dönem geçirebiliriz. Gelirlerimizi arttırma yönünde bazı kararlar alabiliriz ancak riskli adımlar için uygun bir zaman olmayabilir. Bir süredir beklediğimiz imkanlar karşımıza çıkabileceği gibi bizi gergin hissettirecek gündemlerimiz de olabilir. Ev ve aile içinde bizi huzursuz eden bazı durumlar söz konusu olabilir. Hedef ve projelerimiz doğrultusunda ilerlerken sezgilerimizin artabileceği bu dönemde, iç sesimize kulak vererek ilerlememiz fayda sağlayabilir.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar İkili ilişkilerin, ortaklıkların ön planda olacağı bir dönem geçirebiliriz. Ne istediğimizi daha iyi bildiğimiz bu süreçte karşımızdakilere karşı daha net olabiliriz. Tatmin olmadığımız ve yıprandığımız durumları noktalama kararı alırken, bazılarımız için yeni ilişki başlangıçları gündemimize gelebilir. Kariyer hayatımızı ilgilendiren konularda tedbirli davranmamız gerekebilir. Radikal kararlar almaya eğilimli olduğumuz bu süreçte duygusal dürtülerle hareket etmeden önce durumları iyi tartmak iyi olacaktır. Yönümüzü belirlerken yakın çevremizden alacağımız destekler olabilir.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler Geçmişi geride bırakabileceğimiz, önemli farkındalıklar geliştirebileceğimiz bir dönem geçirebiliriz. Arkamızdan çevrilen işler varsa gün yüzüne çıkabilir ve dostu düşmanı daha iyi tanıyabilir, buna bağlı olarak radikal kararlar alabiliriz. Bazılarımız için gizli aşklar, platonik aşklar gündemde olabilir. Yeniliklere kucak açmakta zorlanabileceğimiz bu süreçte sabit fikirlilikten ve inatlaşmalardan biraz uzak durmak fayda sağlayabilir. Kariyerimizi, günlük rutinlerimizi ilgilendiren sürpriz fırsatlarla karşılaşabiliriz. Bir sağlık problemimiz varsa iyileşme, tamamlanma söz konusu olabilir.


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler Aşk hayatımız, hobilerimiz, çocuklarımız, hayattan keyif aldığımız alanlar ön plana çıkabilir. Bu alanlarda bazı radikal kararlar alabiliriz. Duygusal anlamda besleneceğimiz ancak duygu yoğunluğunu dengede tutmanın önem taşıyacağı bir süreç olabilir. Aşk hayatımızı ilgilendiren tamamlanmalar yaşayabileceğimiz bu dönemde, bazı konuları netleştirebiliriz. Riskli yatırımlardan uzak durmamız gerekebilir. Alım satım konularında bir sonuç beklediğimiz durum söz konusu ise bu dönemde hızlı olumlu sonuçlar alabiliriz. Hedeflerimizi projelerimizi ilgilendiren konularda ise beklenmedik sürpriz gelişmelerimiz söz konusu olabilir.


Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar İş hayatımızı ve evimizi, ailemizi ilgilendiren konularda önemli gelişmelerimiz söz konusu olabilir. Bir süredir kararsız olduğumuz konular için iç dünyamızda netleşebileceğimiz bir süreç geçirebiliriz Yer değişiklikleri, taşınma gibi konular gündemimize gelebileceği gibi, içimizde tuttuğumuz bazı durumları gün yüzüne çıkarabiliriz. Kariyerimizi ve geleceğimizi ilgilendiren konular için bir karar verme sürecinde olabiliriz veya hızlı değişimlerle karşılaşabiliriz. İkili ilişkiler veya ortak iş birliği içinde olduğumuz kişilerle ilgili de önemli bir yön belirleyebiliriz.


Başak Burcu ve Yükselen Başaklar Yakın çevre ilişkilerimiz, iletişimi ilgilendiren konularımız, anlaşmalar, sözleşmeler, hukuksal işler, fikir ve düşünce şeklimiz ön plana çıkabilir. Yaşamımızla ilgili yeni bir yola çıkmak, hayatımızda yeni bir düzen oluşturmak istediğimiz dönemden geçerken, bu alanlarda destekler alabilir, hızlı tamamlanmalar yaşayabiliriz. Bu dönemde alacağımız kararlar, geleceğimizi şekillendirme yönünde önem taşıyabilir. Yakın çevremizde bulunan birisinden önemli bir teklif alabiliriz. Yeni bir anlaşma, yeni iş başlangıçları gündemimize gelebilir.


Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler Maddi- manevi değerlerimizin, finansal konularımızın ön planda olacağı bir süreç geçirebiliriz.Gelir-gider dengemizi kurmayla ilgili bazı kararlar almak isterken, bu alanlarda bizi biraz yorabilecek beklenmedik gelişmeler yaşayabiliriz. Bazılarımız ise borç, kredi, ödemeler ile ilgili konularda tamamlanmalar yaşayabilir.İkili ilişkiler veya ortaklıklarlailgili aldığımız fazla sorumluluklar varsa üzerimizdeki yükleri hafifletmek isteyebiliriz. Öfke ve hırsla ilerleyeceğimiz durumlarda sonradan pişmanlık hissedebiliriz. Duygularımızı kontrol etmek önem taşıyabilir.


Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler Hayatımızda önemli dönüşümler değişimler yaşayacağımız bir dönem olabilir. Kendimizle ilgili değişmesi gereken konuların farkındalığını yaşayabiliriz. Özellikle ilişkiler mercek altına yerleşirken, beklenmedik gelişmeler gündemimize gelebilir. Karşımızdaki kişilerin gerçek yüzünü daha iyi görebilir, bazı ilişkileri noktalama kararı alabiliriz. Bazılarımız içinse aniden bir ilişki başlangıcı yaşanabilir, ani evlilikler gerçekleşebilir. Ev, aile yuva konularında gereken sorumlulukları alıp almadığımızı da gözden geçirmemizi hatırlatan bir Dolunay olabilir. Yeni farkındalıklar geliştirerek atacağımız adımlar bizleri destekleyici etkide olabilir.


Yay Burcu ve Yükselen Yaylar Kendi kabuğumuza çekilerek yaşamımızla ilgili önemli düşünceler içinde olacağımız ve çok önemli aydınlanmalar yaşayacağımız bir dönem geçirebiliriz. Hislerimiz, sezgilerimiz bize atacağımız sağlam adımlar ve kararlar yönünde rehber olurken, rüyalarımız da önem taşıyabilir. Başkalarının yönlendirmelerine kulak vermek yerine, kendi içimizde durumları ölçüp tartmak çok daha iyi sonuçlar verebilir. Gizli düşmanlıklar, geçmişi ilgilendiren konular karşımıza çıkarken, bu dönemde kime ne kadar güvendiğimize de dikkat etmemiz fayda sağlayabilir. Sağlık konularında gözden geçirmemiz gereken durumlar söz konusu olabilir, bu alanda ani gelişen konular yaşanabilir.


Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar Sosyal çevremizi, hedef ve projelerimizi, kariyerden elde ettiğimiz gelirlerimizi ilgilendiren bir dönem geçirebiliriz. Bu alanlarda beklenmedik ani değişimlerden geçebiliriz. Yeni bir sosyal çevre içine girebilir veya var olan arkadaşlıklarımızı ilgilendiren bazı gerilimler söz konusu olabilir. Aşk hayatımızı ilgilendiren konularda ne istediğimizi artık çok daha iyi bilirken, aşkın, tutkunun, iletişimin kuvvetli olmadığı ilişkilerden kendimizi uzak tutmak isteyebiliriz. Kendimizi keyifli ve mutlu hissedeceğimiz bir ilişkiye, bir alana yönelme kararı alabiliriz. Yatırım konularında da riskli adımlar atmaya eğilimli olabiliriz ancak risk almamamız önemli olabilir. Yeni iş birlikleri, anlaşmalar, teklifler gündemimize gelebilir.


Kova Burcu ve Yükselen Kovalar Kariyerimizi, toplum önünde duruşumuzu ilgilendiren konularda hızlı değişimler, içsel dönüşümler, tamamlanmalar yaşayabileceğimiz bir dönem olabilir. Bu alanlarda yeni kararlar alabiliriz. Hayatımıza dair sorumluluklar almanın, somut adımlar atmanın önem taşıyacağı bu süreçte, değişime ve dönüşüme kendimizi açabilmek önem taşıyabilir. Ev, aile, yuva temalarında ise bazı ani gerginlikler olabilir, ilgilenilmesi gereken kavramlar karşımıza çıkabilir. İş ve aile hayatımızla ilgili denge kurmamız gerekebilir. Geleceğimizi ilgilendiren daha sağlam ve somut kavramlar elde edebilmek adına bazı kırılmalar yaşayabiliriz.


Balık Burcu ve Yükselen Balıklar Yaşam yolculuğumuz, hayata bakış açımız, kararlarımız ön plana çıkarken, hukuksal konular, kısa seyahatler, yakın çevremizi ilgilendiren durumlar da gündemimize gelebilir. Bu alanlarda gelişebilecek önemli gelişmelerimiz, tamamlanmalarımız olabilir. Belki de bazı konularda bakış açımızı değiştirmemiz gerektiğinin farkına varabiliriz. Bazı korkularımızdan özgürleşmemiz gerekebilir. İletişim kurarken fazla inatçı ve sabit fikirli tutum sergilememek önem taşıyabilir. Önemli yeni kararlar alabilir, yeni tekliflerle karşılaşabilir, yeni iş bağlantıları kurabiliriz. Hepimize Şifa Olsun...


Sevgilerimle,


Kenan Yasin Bölükbaşı

Asa Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page