top of page

Akrep Burcu Kadını...
Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı inanın tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!

Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da ay burcunuzu. Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım.

Öyle ki Güneş her yıl 22 Ekim ile 23 Kasım tarihleri arasından geçerken Akrep Burcu parselinde seyreder. Ay ise 28 günde bir Akrep Burcu’na gelir ve yaklaşık 2 gün boyunca bu burçta kalır. Yükselen Burç ise Akrep Burcu’na her gün gelir ve yaklaşık 2 saat ufuktaki doğu çizgisi bu burçta kalır.

Haritalarınızda özellikle Güneş’iniz, Ay’ınız ya da yükselen burcunuz Akrep ise burcun doğası sizi fazlaca ilgilendiriyor demektir.

Güneş, Akrep Burcuna geçtiği an sonbaharın en yoğun yaşandığı koyu zamanlardır. Bu zamanlarda doğa, tabiat yeşil rengini kaybederek sararmaya başlar. Günler daha da kısalır ve kış mevsimi daha fazla kendini ön plana çıkartır.


Bu tutumda kışa hazırlanmak için sonbahar inanılmaz derecede doğa için önemlidir. Çünkü sonbahar olduğu zaman yapraklar dökülür, dökülen yapraklar tekrar toprağa karışarak gübre olabilir. Ve kış için daha fazla enerji tüketmemeyi sağlaması adına bitkiler yapraklarını dökerler.

Enerji verecek tüm mekanizma ve organizmalar yavaş yavaş kış uykusuna dalmaya başlarlar. İşte bu nedenden ötürü Akrep burcu değişimlerin ve dönüşümlerin sürecidir. Düşünün ki yemyeşil parlayan kocaman bir ağaç bu mevsime denk geldiği zaman kup kuru sadece dallardan ibaret bir yapıyı alır. Halbuki yeniden doğmak için bu bir nevi soyunma bu bir nevi arınma biçimidir.

İşte Akrep bize doğanın arınması gibi kendi içimizdeki duygulardan düşüncelerden, eşyalardan, insanlardan arınmamızı sağlayacak bir zamanı taşır.

Siz sevgili Akrep kadınları bilhassa Akrep burcu dişil özellikler taşıdığı için sizin bu konularda mistik güçlerinizi doğa yapısından aldığınızı söyleyebiliriz.

Krizler, yeni başlangıçlar, girişimler ve risk gerektiren alanlarda kendinizi silkeleyip küllerinizden yeniden doğma enerjisine sahip bir yaşam biçimini aşılayan bir burca sahipsiniz. Bu burç doğasındayken grinizin olmaması sizi fazlasıyla ilgilendirecek. Gri olmaması demek ya siyah ya beyaz ya hep ya hiç ben netlik arayışındayım ve ben netliği severim diyen bir yapıya sahip olmanıza vesile olacak.


Fakat duygularınızda bunu kontrol etmeniz pek de kolay olmayabilir. Doğadaki Akrepleri düşünün onları bir kavanoza yerleştirdiğimiz zaman 40 gün aç susuz o kavanozun içerisinde yaşarlar. Fakat ne zaman ki yemeğin ve suyun gelmediğini görürler, kendi zehirleriyle kendilerini sokar ve öldürürler.


Siz de bazı durumlarda sonuna kadar gidiyor bütün krizleri üstleniyor ve bunları dönüştürmek için çaba sarf ediyor olabilirsiniz. Fakat bu gereğinden fazla bir emek sarf etmenize vesile olacaktır ve ondan sonra da kendi hayatınızda pişmanlıklar, zorluklarla ve sıkıntılarla uğraşmanıza da işaret edecektir. Bu uğurda hayatınızdan çıkartmanız gerekenleri daha evvelden çıkartmak için mücadeleyi bırakmamanız gerekli.

Kendi hayatınızda sonuna kadar gitmektense en azından bir şeylere durup düşünüp bunun bana yararı değil zararı oluyor deyip yarar kısmını fayda sağlayacak alanlara kişilere etmenlere doğru ayırt ederek uygulamayı sağlamanız gerekli.

Bir Akrep burcu kadınının sezgileri inanılmaz derecede kuvvetlidir. Ondan hiçbir şey kaçmaz. Kuşkucudur, şüphecidir fakat nokta atışı tahminlerle her şey onun önüne çıkar. Çekmeceyi açsın pat diye açtığı çekmecenin içerisinde gizlenen saklanan herhangi bir şey varsa onun karşısına çıkar.

Yani sizler kendi hayatınızda bir dedektif gözlüğü takıyormuş gibi düşünmenizi isterim. Bu gözlüğü taktığınız an hayat bir anda netleşiyor ve olayların kök sorunlarının neler olduğunu iyi idrak edebiliyorsunuz. Fakat siz bu kadar hisli davranırken karşınıza gelen kişilerin bu kadar derin düşünememesi sizi çileden çıkartıyor olabilir. Bu uğurda tolerans geliştirmeyi öğrenmeniz gereken bir burca sahipsiniz.


Kaçınılması Gereken Yönler: Bir işin sonuna kadar gitmek yerine onu idare edebilmeyi sağlamanız gerekli. Özellikle bir şeyi idare etmek için onu topyekün temeliyatından temelinden kopartmak sarsmak siz iyi gelmeyecektir. Yapmanız gereken şey bir şeyin bitmesi için onun temelli bitmesi temelli yıkılması gerekmediğini öğrenmektir. Bazı durumlarda idare edebilme potansiyeline de sahip olmalısınız. O nedenle onun size yaptıkları ya da hayatın size yaşattıklarını kafaya takmak yerine tolerans geliştirip daha çok bu da şekildedir deyip sınırlar çekmeyi başarmalısınız.


Üzerine Gidilmesi Gereken Yönler: Sabit bir burca sahip olduğunuz için giriştiğiniz işlerde üstün başarı ve performans sergileyebilirsiniz. Sabırlı ruh halinizi odaklandığınız işe dönüştürdüğünüz zaman kendinizi inanılmaz derecede güçlendirebilirsiniz. Özellikle krizler, sıkıntılar ve riskli durumları yeniden dünyaya kazandırmak yeniden faydalı enerjilere dönüştürmek hususunda yeteneklerle donatılarak bu dünyaya gelmişsiniz. O nedenle bu yeteneklerinizi ortaya çıkartmayı sağlamalısınız.


Yükselen Burcunuz Akrep ise: Gözleriniz keskin olur. Hatlarınız keskin olur. Dışardan size bakan göz ilk bakışta sizin net duruşunuzu fark eder. Kendinizi netlikle ifade etmek ve net çizgilere sahip olmak sizin için önemli olacaktır. Ve motivasyon kaynağınız genellikle psikoloji üzerine yoğunlaşmış olabilir. Herkes sizi Güzin abla gibi görüyor olabilir, herkes size gelip derdini anlatıyor olabilir. Yapmanız gereken şey bana geçmişin değil geleceğin lazım diyerek kendinizi çok fazla negatif geçmiş hatıraların içerisinde boğularak bulmamayı sağlamanızdır.


Ay Burcunuz Akrep ise: Sizin için ihtiyaç duyduğunuz şeyler keskin olmalı, net olmalıdır. Mahremiyete çok fazla önem gösterirsiniz. Mahrem alanlara çok fazla ihtiyaç duyarsınız. Bilhassa evinizde mahrem alanınızın olması kimsenin girmediği kimsenin rahatsız etmediği temizliğinden bile sizin sorumlu olduğunuz bir odanızı olması size ait olan eşyalarınızın defterlerinizin olması sizi inanılmaz mutlu eder. Ayrıca Ay Akrep insanları evinde gizli bir mahzen tutmayı canı sıkıldığı zaman gidip rahatlayacağı bir ortam elde etmeyi çok severler. Bunu ortaya çıkartmaya çalışmalısınız.


Sağlık Açısından: Akrep burcun genital bölgelere hizmet eder. Özellikle genital bölge problemleri mantarlar, siğiller gibi durumlara dikkat etmelisiniz. Cinsellik hormonlarını da yönettiği için cinsellik hormonlarıyla da ilgili dikkatli olmanız gereken süreçlerden bahsedebiliriz. Ayrıca Akrep burcu değişim ve dönüşümün göstergesi olduğu için bir hastalığa ya da herhangi bir duruma yakalandığınızda onun üstünü örtüp geçmek yerine kök soruna inerek onu bir şekilde oradan söküp atmayı bir daha asla tekrarlanmayacak bir şekilde onu hayatınızdan çıkartmayı başarmalısınız. İyileşme süreci kökten iyileşme geldiği müddetçe sizi güçlendirecektir.


Akrep Kadınını Yanlış Tanımayın: Akrep kadınları kinci, intikamcı insanlar değillerdir. Onlar o kadar duyarlıdırlar ki bu duyarlılığı siz göstermediğiniz için size karşı gard alırlar. Yolda bulduğunuz üstü başı kir içinde olan bir köpeği çöpten çıkartıp onu temizleyen yıkayan ve tekrar doğaya kazandıran Akrep burcu kadınıdır. Bu kadın sıkıntılı zorlu olan yerleri bilir bulur ve onu değiştirip dönüştürerek tekrar doğaya kazandırır. Bu kendi içsel misyonunda vardır. Fakat bu duyarlılığı başkalarından görmediği zaman çileden çıkabilir. O zaman da sert bir yüzüyle karşılaşabilirsiniz. Fakat içinde öylesine merhamet ve duyarlılık vardır ki bunu ortaya çıkartmak için ona kesinlikle dürüstçe yaklaşmalısınız, çünkü ondan hiçbir şey gizleyemeyeceğinizi bilmelisiniz.


Akrep Kadınının Gölge Tarafı: Akrep kadınının gölge tarafı genellikle sahip olmakla, aşırı ilgilenmek üzerinedir. Biri onun hayatına dahil olduğu zaman sonuna kadar ona kendini adayabilir. Bütün arkadaşlık ilişkilerini iptal edip sadece bütün hayatının merkezine o kişiyi koyabilir. Bu bir risktir, bu sıkıntılı bir süreçtir bunu atlatabilmeleri için daha yapıcı olmaya özen göstermeli ve insanların onlara kendilerini anlattıkları kadarını tanımayla yetinmeyi sağlamalıdırlar. Çünkü onlar daha fazlasını bilmek, duymak, görmek isterler fakat bunları duyamadıkları zaman da karşı tarafın sevgisinden ilgisinden şüphe etmeye başlarlar. Bu şüphe bir sarmaşık gibi kalbini dolayabilir ve kalbini zehirleyebilir. Kuşku ve şüphe yerine güveni ortaya çıkartabilmek için duyarlı olmayı sağlamalı ve tolerans geliştirmeyi öğrenmelidir.


***


Akrep kadını bildiğiniz gibi seksüel becerileriyle ortaya çıkan ve orda burada yazılıp çizilen seksist yaklaşımda biri değildir. Tam aksine Akrep mahremiyeti çok fazla önemser. Bir kişiye ait olmak ve ona kendi iç dünyasını açmak bir Akrep için çok ama çok önemlidir. Akrep kadını kendini zehirli gösterebilir, fakat içte çok hızlı yaralanacak duygusal duyarlılıkları olduğu için bu onun bir savunma mekanizmasıdır. Ona yaklaşmak istiyorsanız kendi içinizi netlikle dürüstlükle karşı tarafa aktarmalısınız. Çünkü ondan sakladığınız en ufak bir durum onun hayatında size karşı bakış açısını altüst edebilir. Halbuki baştan yüz krediyi veren de yine bir Akrep kadınıdır. Lütfen onları üzmemeyi deneyimleyin.


Akrep Burcu Ünlülerimiz: Gökçe Bahadır, Selma Ergeç, Nur Fettahoğlu, Berrak Tüzünataç, Scarlett Johansson, Anne Hathaway, Katy Perry, Demi Moore, Özge Ulusoy, Şevval Sam, Carly Rae Jepsen, Çağla Kubat, Ayşe Özyılmazel,Başak Parlak, Ebru Özkan, Gökçe Akyıldız, Marie Curie
Sevgiyle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Commentaires


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page