top of page

Akrep Burcu Erkeği...


Bir kişiyi sadece Güneş Burcu’nu baz alarak anlatmayı inanın tasvip etmiyorum. Astroloji sadece burçlardan ibaret değil! Lütfen bu hatırlatmamı es geçmeyin!

Karakter analizi yaparken sadece burcunuzu değil, yükseleninizi de baz alın ya da ay burcunuzu. Ufak tüyolarla açıklamaya çalışacağım.

Öyle ki Güneş her yıl 22 Ekim ile 23 Kasım tarihleri arasından geçerken Akrep Burcu parselinde seyreder. Ay ise 28 günde bir Akrep Burcu’na gelir ve yaklaşık 2 gün boyunca bu burçta kalır. Yükselen Burç ise Akrep Burcu’na her gün gelir ve yaklaşık 2 saat ufuktaki doğu çizgisi bu burçta kalır.

Haritalarınızda özellikle Güneş’iniz, Ay’ınız ya da yükselen burcunuz Akrep ise burcun doğası sizi fazlaca ilgilendiriyor demektir.

Akrep burcu erkeği ile karşılaştığınız an onun hangi burca ait olduğunu hızlıca benimsersiniz. Çünkü Akrebin bütün özelliklerini netlikle dışarıya karşı çıkartabilme potansiyeline sahiptir. Keskin ve net bakışları vardır. Karizmatik bir özelliği vardır. Kendi iç doğasına doğru kendinizi çekilirken bulursunuz. Ay bir girdap gibi içine çeken bir yapıya sahiptir. Bir anda sizin kendi içinizi açar sizinle konuşur sizin psikolojik sıkıntılarınızı bulur ve onlara bir anda parmak basar ve kimsenin sizi dinlemediği kadar size kulak kabartır sizi dinler sizi anladığını fazlasıyla gösterir.

Bu bütün özellikleriyle birlikte Akrep bu iç dünyasını ortaya çıkartmayı inanılmaz derecede sever. Fakat Akrep erkeğinin işi başından oldukça aşkındır. Çünkü hayatı farklı gözlerle görmeye alışkındır. O her zaman sorunlu olduğu işlerin üzerinde gitmek için uğraşır. Kendi başına şımarmaya bir lüksü yoktur.


Şımaran insanlardan, egolu karakterlerden de nefret eder. Hele ki bir kadın onun hayatına takmış takıştırmış lüks pahalı eşyalar alıyorsa o kadın onun için kesinlikle yanlıştır ve kaçmak için türlü yolları deneyecektir. Çünkü o özelin herkese karşı özel olduğunu düşünür ve hayata karşı sorumluluk bilincine sahip olan insanları kendi hayatına çekmek ister.

Akrep Erkeği genellikle hayatın negatif ve zorlu taraflarını iyi bildiği için bunları değiştirip dönüştürmek hususunda da koruyucu ve kollayıcı bir yapıya sahiptir. Özellikle hayatına giren kadınını, aşkını daha fazla korur kolar ve onlara sahip olmak ister. Ama bu sahiplik özelliği bazen karşı tarafı kışkırtmaya sıkıntı duymaya da vesile olabilir.


Kaçınılması Gereken Yönler: Bir Akrep erkeğiyseniz sahip olmak yerine ait olmayı öğrenmelisiniz. Karşı tarafa güvenmeyi deneyimlemelisiniz. Akrep erkekleri kimsenin aklına gelmeyecek türlü şeytanlığı aklına getirebilecek bir kapasiteye sahip olduğu için burcunuzun özelliği olarak kendinizi karşı tarafın size karşı atacağı yanlış adımların olabileceği konusunda kuşkulandırabilirsiniz. Fakat güven temasını işlediğiniz müddetçe karşı tarafa baskı koymak yerine onla birlikte uyumlu bir şekilde ilerlemeyi başarmalısınız. Öte yandan farklı düşünceler ve fikirlere açık yürekli olmalı benimsemeseniz bile bunları dinlemeli ve ön yargıları kendinizden uzak tutmayı başarmalısınız.


Üzerine Gidilmesi Gereken Yönler: Akrep erkekleri inanılmaz derecede değişim ve dönüşümü gerçekleştirebilen bu konuda yeteneklerle donatılmış bir şekilde hayata gelirler. Krizli ve riskli durumlarda kendinizi bir Akrep erkeğinin kollarına emanet edebilirsiniz. Bunun haricinde sanatsal yönleri de fazlasıyla yüksektir. Özellikle içli, hisli duyguları bir kadından daha fazla algılayabilir sizin duygularınızı sizden daha fazla hissedebilir. Acılarınızı tatlı yönlerinizi zorluklarınızı ya da mutluluklarınızı paylaşmak için karşı tarafla açık olmalı ve kendi iç dünyanızı yavaş yavaş aktarmak yerine karşı tarafa direk göstermeyi başarmalısınız. O zaman sizin gerçek kimliğinizi karşı taraf görecek ve size hak ettiğiniz değeri ve öz güveni verecektir.


Yükselen Burcunuz Akrep ise: Oldukça karizmatik bir görünüşe sahip olabilirsiniz. Daha çok teniniz esmer ya da koyu ten olabilir. Taktığınız takılar ya da giydiğiniz kıyafetler siyaha çalan daha koyu renkler olabilir. Hayatı daha uçlarda yaşamak isteyen ve uçları severek motive olan bir yapıya sahip olabilirsiniz. Eskrim sporlar, farklı ilgi alanları ve farklı hayat görüşünüzle direk kendinizi belli edersiniz. Kendi iç dünyanızda bambaşka bir insansınızdır. Ama onu kimsenin anlamadığını düşünüp kendinizi uzaylı gibi hissedebilirsiniz. Kendiniz gibi düşünen insanlarla bir arada olmak sizi mutlu edecektir. Fakat motivasyon kaynağınızın her zaman dönüşüm içerdiğini bilmelisiniz.


Ay Burcunuz Akrep ise: İhtiyaç duyduğunuz alan netliktir. Net olmak keskin bir şekilde cevapları sunmak sizin için besleyici özellik olacaktır. Anneye karşı düşkün olabilirsiniz. Aileye karşı düşkün olabilirsiniz fakat ailenin travmatik durumları varsa sıkıntıları ve zorlukları varsa kardeşleriniz ya da yakın çevreniz haricinde siz ailenin sorumluluklarını almak zorunda kalan kişi olabilirsiniz. Ay Akrep burcu insanları acıdan beslenebilirler. Burada dikkat etmeniz gereken yol ruhsal anlamda kendinizi depresyona karşı kışkırtmamaya karşı özen göstermektir. Daha çok duygularınızı soğuk kanlı ve serinkanlı bir şekilde karşı tarafla paylaşmaya açmalısınız.Sağlık Açısından: Akrep burcu cinsel bölgeleri cinsel organları gösterir. Cinsel birleşmeye girdiğiniz kişilerle ilgili daha fazla temkinli ve dikkatli olmalısınız. Rektum bölgesinde gösterdiği için bol baharatlı yiyecekler yememeli ve basur gibi durumlarla karşılaşmamak adına yiyeceğinizi ve içeceğinizi kontrol etmeye özen göstermelisiniz. Asitli ve acı yiyeceklerden uzak durmayı başarmalısınız. Şifa kaynağınız ise sudan beslenme üzerine gerçekleşebilir. Özellikle bol sıvı ve sulu gıdalar tüketmek daha sağlıklı ve dinç hissetmenizi sağlayabilir. Sıvı tüketimini arttırmak vücudumuzun içsel direncini ortaya çıkartmanıza vesile olacaktır.


Akrep Erkeğini Yanlış Tanımayın: Bir Akrep erkeği kavgacı, gürültücü, önyargılı ya da çok vurdumduymaz değildir. Akrep erkeği evet amiyane tabirle tükürdüğünü asla yalamaz bir şeye hayır dediyse bir daha geriye dönüp ona evet demez. Fakat hayır diyene kadar ömründen ömür gitmiştir ve sonuna kadar mücadele etmiştir. Onu bu şekilde algılamanız gerekli. Geriye dönüp bakmayan uzun süre kin tutuyormuş gibi gözüken bir yapısı olabilir. Halbuki kin tutmuyordur kendisini siz yokmuş gibi hissettirip sizin hiç var olmadığınızı düşünerek kendine bir sınır bir duvar çekiyordur. Çünkü belli bir durumla sonuna kadar mücadele ettiğine inanıyordur. Fakat bir şeyi bitirmek hususunda da gönüllü olmayacaktır. Tam zıddı bir şekilde sonuna kadar gitmeyi bir şeylerle mücadele etmeyi durumu yeniden toparlamak için bir sonraki B planlarını görmek isteyecektir. Fakat hayır dediyse o zaman onu tekrar evete döndürmeniz onun hayatıyla ilgili sıkıntılı ve hırslı intikamcı bir yüzüyle karşılaşmanıza vesile olabilir.


Akrep Erkeğinin Gölge Tarafı: Akrep erkeğinin gölge tarafı fazlaca sahip olmakla ilgilidir. Karşı tarafın yapacağı sıkıntılı ve zorlu durumları önlemek amaçlı karşı tarafı baskıcı bir hale getirebilir. İstemeden bir maço erkek tavrına girebilir. Koruyucu kollayıcı bir yönün içerisine girebilir. Ya da her türlü şekilde karşı tarafı eleştiren ona ait olduğunuzu görmek isteyen her alanda sizin yanınızda olmak isteyen bir yapıya bürünebilir. Size bir mahremiyet alanı bırakmayabilir. Çünkü kendi mahrem alanında size karşı tutulmuş olabilir. Tutkularını, arzularını ve hırslarını kontrollü bir şekilde yürütememe gibi durumlarıyla karşı karşıya kalabilir. Bu durum geçici süreçlerdir. Fakat Akrep erkeğinin gölge tarafında tutkulu, arzulu, yıpratıcı bir yapı da vardır. Kendini küskünlüğe adayabilir ve hak etmediğini düşündüğü değerler nedeniyle kendini toplumdan uzaklaştırabilir. Bu gölge taraflarından bir an önce kurtulmayı başarması gereklidir.

***

Bir Akrep erkeğiyseniz, bilin ki hayatın zorlu sınavlarını göğüsleyebilecek özel yeteneklerle bu dünyaya gelmişsiniz demektir. Rafine zevkleriniz vardır. Özel ilgi alanlarınız ve hayat görüşünüz bambaşkadır. Başkalarıyla ilgilenmek onların zorluklarını, problemlerini çözmek için onların yanında olmak sizin motivasyon kaynaklarınızdır. Hayata geliş amaçlarınız insanların yalnızlığını, acılarını dindirebilmek onları iyileştirebilmek zor da olsa ellerinden giden şeyle mutlu olmayı öğretebilmek sizin başlıca görev alanları içerisinde gelir. Kendi duyarlılığınız oldukça yüksektir. Fakat aynı duyarlılığı bir başkasından beklediğiniz zaman yanılabilirsiniz. Onun için duyarlılık toleransınızı biraz fazlaca yükseltmeye önem göstermelisiniz. Sizinle aynı duyarlılığı paylaşmayan insanlar da bu hayatta yaşıyorlar onları da olduğu gibi kabul etmeyi başarmamız gerekli. Eğer bunları yaparsak Akrep kendi hayatında odaklandığı planlarda çok güçlü bir model yaratabilir. Kendi hayatınızı güçlendirmeniz verimlileştirmeniz ve kendi yeteneklerinizi doğru kullanmanız dileklerimle.


Akrep Burcu Ünlülerimiz: Kıvanç Tatlıtuğ, Ahmet Kural, Leonardo Dicaprio, Teoman, Alp Kırşan, Kemal Sunal, Berk Oktay, Burak Sağyaşar, Dostoyevsky, Alain Delon
Sevgiyle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA Member


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page