top of page

5 EYLÜL '22 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ05 Eylül - 11 Eylül 2022 Haftalık Burç Yorumları


İlişkiler, finans, varlık, değer gezegenimiz Venüs bu hafta burç değiştiriyor. Kılı kırk yaracağımız, harcamadan evvel iki kere düşüneceğimiz zamanlara giriyoruz. Hesap kitap yapmayı abartabilir, elde olanı korumaya yönelebiliriz. İlişkilerde de aynı etkilerle yüzleşeceğiz fakat yaşama dair cevaplarınız bilgili, zeki bir kadında olabilir.


Bir öğretmen bir danışman size bu hafta destek olabilir. İletişim gezegenimiz ise retro hareketine hazırlanıyor. Bu hafta Merkür’ün hızı düşüyor. İletişim, mailler, yanlış kargolar, hata ayıklama en çok enerjimizin gideceği konular olacak.


Zekâ ve tecrübe kazanacak!

Dürüstlükle ve adanmışlıkla ilgili her konuda bu haftayı olumlu yaşayacaksınız. Beklediğiniz, uğraş verdiğiniz konularda tamamlanmalar gerçekleşecektir. 10 Eylül Dolunayı aynı vurguya işaret edecek. Amaçlarınızın ufukta belirmesi, inandığınız konularda artık ayağa kalkmak sizinle. Ayrıca sizin için önemli birinin size aracı olması da söz konusu.


Bu süreçte kısa yollar, kestirmeler işe yaramayacak. Dürüst olmak, af dilemek, affetmek, yüzleşmek, o konu üzerine düşünmek yerine artık eyleme geçmek ve edindiğiniz tecrübeleri kullanmak faydalı olacak.


Acıma dürtüsü, karşı tarafı düşünmek, ah keşke onu üzecek bir şey demeseydim gibi düşünceler işe yaramayacak. Hayatın akışını bozan her ne varsa bazen uygulamak gerekir. Ama o üzülmesin, kırılmasın demek yerine yolu düşünmek, amaçları düşünmek gerekir.💫 Mutlu haftalar diliyor, deneyim dönüşlerinizi bekliyoruz…


Şifa Olsun. . .


TEMEL SEVİYE ASTROLOJİ EĞİTİMLERİMİZ BAŞLIYORRR !!!


Vedik ile Batının buluştuğu ilk ve tek müfredat -DENEYSEL ASTROLOJİ


TARİH: 15 EYLÜL 2022 EĞİTİM SÜRESİ: 32 HAFTA TEMEL Her Hafta Perşembe Günü Saat: 20.30 - 23.00 Eğitim kitaplarımız deneysel yayınevinde sizleri beklemektedir.


Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Makbule Hanım ( @astromarjin ) Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Zorluklar bizi pes ettirme noktasına taşıyabilir ve yeni arayışlar içine sürükleyebilir. Biz amacımızdan vazgeçersek yeniden her şeyi yapmaya gönüllü olmayı tercih etmişiz demektir. Unutmayalım ki kaçtığımız yere kaçtığımız şeyleri de taşırız. Sil baştan başlamak için hiç de uygun olmayan bir haftadayız.

O halde yapılan hataları yanlışları ayıklamak için kolları sıvamalıyız. Artık olan oldu. “Ah keşke şöyle olsaydı, burada niye böyle yaptı” demek yerine “olan oldu, önümüze bakalım” demek en doğru hamle olacak.

Geride bıraktıklarımız, unutmak istediklerimiz bu hafta bizimle. Öyle dürüst ve vicdanlısınız ki bırakırken bile bıraktığınız yeri / kişiyi / ilişkiyi düzelterek, onu üzmeyerek ilerlemeye çalışıyorsunuz. Bazen kırıcı olmak gerekebilir. Bunu göze alarak ilerlemeyi denemelisiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Yol ayrımları ve seçim aşamaları bu hafta sizinle. Özellikle Dolunaya giden günler içinde artık bir karar almalı ve bu kararınızı karşı tarafa sunmalısınız. Evet ya da Hayır. Çok basit iki seçenek önümüzde duruyor. Fakat önceki yaşadıklarınız bu kararı vermekte size engel olacak. Yani yeniyi öne taşıyamamanızın sebebi geçmiş tecrübeleriniz ve yaşanmışlıklarınız nedeniyle.

Bu nedenle kendinizi geriye çekmek, bekleme durumuna almak, seyredip gözlemlemekle geçiriyorsunuz. Sizler verdiğiniz sözleri, aldığınız kararları tutmayı diğer her şeyden daha fazla önemseyen burçsunuz. Olacaksa sonuna kadar dediğimiz türden ama bu hafta esnemeyi öğrenmek gerekecek.

Bu süreçte iç sesinize güvenerek ilerlemeniz gerekecek. Yönetici gezegeniniz Venüs artık sizi toprak elementinden destekleyecek. Ama bunun için ayıklamayı, sapla samanı ayırmayı ve kararlar almayı başarmalısınız.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Gizlenen her ne varsa ayyuka çıkıyor. Özellikle alacağınız haberler, mesajlar bir anda yönünüzü değiştirebilir ve verdiğiniz karaları uygulamaktan vazgeçebilirsiniz. Yolda ilerlerken at değiştirilmez derler ama yolun getirdiklerini de yola çıkmadan bilemeyiz.

O nedenle karşınıza çıkan kurnaz tipler, işgüzar ilişkiler yönünüzü değiştirmenize vesile olabilir. Venüs’ün burç değiştirmesi bu konularda titizlikle davranmanıza neden olacak. Ama kararlar almak konusunda yeterince zamanınız kalmadığını düşünebilirsiniz.

Kendinize, sezgilerinize güvenerek karar almak kurtuluş yolu olacak. Kimsenin söylediklerine güvenmemelisiniz. Yaparız, hallederiz diyen kişilere güvenmek yerine onlar yapmadıklarında siz yapabilecek misiniz? Bunu düşünmeniz gerekecek. Bu sayede kendinize güvenerek yolda ilerleyebilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Zor günler geride kalıyor. Ertelediğiniz tatil, kaçamak gibi planlarınız varsa geç değil. Evet, Merkür retro olacak fakat bu daha önce planlanan işleri yürürlüğe koymakta hiçbir sorun taşımaz. Ayrıca Venüs de sizi bu hafta destekleyecek. Yakın çevrenizde kutlamalar, kuzenler, akrabalar, komşularla geçireceğiniz keyifli vakitler haftanızı güzelleştirecek.

Neşenizin hep yarım kaldığını hissedebilirsiniz. Her şey iyi giderken içinizde nedensiz bir hüzün, yarıda kalmış bir iş / ilişki nedeniyle aklınızı karıştırıyor yüreğinizi burkuyor olabilir. Neyi düşünürseniz onu kendinize çekersiniz. Düşüncelerinizi olumluya çevirmek için güzel zamanlar.

Bırakın çoğu şey yarım kalsın. Hayat devam ediyor ve elbet bir gn tamamlanacak ama siz bu süreçte belki birçok daveti, mutluluğu kaçırıyor olacaksınız. Bu hafta kendinizi akışa bırakmak için güzel zaman…

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Güç nedir? Para mı, zaman mı, liderlik mi, ilişkiler mi, iktidar mı? Bu hafta sorularımız bunlar. Hangi konulara aldanıyorsunuz? Çevrenizi, sevdiklerinizi kırıyor ve sadece kendinizi mi düşünüyorsunuz? Biz aslanlar diğerlerinin tahmin edemeyeceği kadar vicdanlıyızdır aslında. Onların bize bulunduğu ithamlar yürek sancısı çekmemize vesile olabilir.

Kendimizi ispat etme çabası içerisinde değiliz ama anlaşılmama, fark edilmeme durumundayız ki insanların bizi anlayamamaları bizi bu süreçte çok yalnızlaştırdı. Şimdi ise o vicdan tarafını ortaya koyma zamanı. Bu hafta içinizden geldiği gibi bir iyilik yapmak, birilerini mutlu etmek için çok güzel zaman.

Hangi tarafta olacağımızı kendimize gösterme zamanı. Acımasız kararlar almış gibi hissetsek de tarafımızı seçebilmek için fırsat önümüzde. Birliğin, bütünün iyiliği için diyebilecek etkileri bu hafta kullanalım. Bir bağış, ödeme ya da bir başkasını mutlu etme bizi hızlıca dengeleyecektir.


BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Başarısızlık, zarara uğrama konuları bu hafta sizinle. Bu sadece maddi parasal konularda değil daha çok zaman konusunda kendinizi kaybetmiş hissettirebilir. Ben ona güvendim ya da bu duruma çok emek verdim fakat karşılığını göremedim dediğiniz konular öne taşınıyor.

Başaklar her daim B planları ile ilerlemek ister fakat bu sefer bu durumu telafi edecek bir B planı da bulamayabilirsiniz. Moraliniz bozulabilir. İnsanların verdikleri taahhütleri yerine getirmemeleri sizde derin yaralar bırakabilir. Beklentilerin yüksek olması da aynı hayal kırıklıklarına sizi sürükleyebilir.

Değerinizin anlaşılmadığını hissettiğiniz için kutlamalara, davetlere yanıtsız kalıyor; size gelen hediyeleri, mutlu güzel sözleri anlamsız buluyor olabilirsiniz. Dolunayla birlikte düşünceleriniz değişecek ama biraz daha zamanınızı yapıcı kullanmaya özen göstermelisiniz. Özellikle maddi konularda abartılı harcamalardan uzak durmaya devam etmelisiniz.Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Makbule Hanım Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Biz bizeyken her şey iyi ama bir üçüncü kişi geldiğinde her şey bozuluyor ve olayın büyüsü kaçıyor diyeceğiniz bir hafta. Moralleri yüksek tutmaya çalışmalısınız fakat sessiz kalıp beklemek yerine o davete hiç gitmemek, o konuya hiç karışmamak, ortamın içinde bulunmamak da bir tercihtir.

Bir şeyleri idare etmek yerine o şeyden uzak kalmak daha iyi bir hamle olarak gözüküyor. Hayal kırıklıkları yaşamamak adına, orta yolu bulma çabanızın anlamsız olduğunu bu hafta size gösterebilir.

Hastalıklara karşı açıksınız. Ruhsal çöküntüler çoğunlukla mental problemlerden ileri gelir ki olumsuz düşünce yumakları sizi bir anda halsiz, çaresiz bırakabilir.

Bu hafta ayak bakımı, refleksoloji gibi konular hızlıca arınmanıza destek olacaktır. Sağlığımız en önemli değerimiz. Önce fiziksel bedeni dengelemeye ve sonra ruhsal konularla ilgilenmeye çalışmalıyız. Her şeyin üst üste gelmesi gibi şikâyetler yerine kendi kişisel bakımınıza ve sağlığınıza yer açmayı deneyimlemelisiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Peşin hükümlerden kaçınmalısınız. Ön yargılarınız bu hafta sizi zor durumlara sürükleyebilir. Hiç tahmin etmediğiniz kişiler sizi yanıltacak hamleler içinde bulunabilir. “Aa, ondan hiç beklemezdim, gerçekten beni şaşırttı” diyeceğiniz durumlar olacaktır.

En çok maddi konulara odaklı durumdasınız. Ve yine sizi yanıltacak, tahmin etmediğiniz destekler maddi konularda da size gelebilir. Özellikle iş ilişkilerinde bağlarınız güçlenebilir. İlişkiler konusunda desteklendiğiniz, bereketlendiğiniz bir hafta olabilme ihtimali oldukça yüksek. Sadece sizi tutan geçmiş deneyimler ve önyargılardan uzak durmalısınız.

Dolunayın da etkisi ile doğumlar, hamilelikle ilgili haberler alabilirsiniz. Bu haftayı tecrübelerinizle şekillendirin çünkü mücadele etmek sadece zaman kaybettirecektir. Rekabet etmek, mücadele içinde olmak yerine kabul etmek size beklediğiniz saygınlığı hızlıca taşıyacak.


YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


İlişkiler ve problemler bu hafta sizinle. Önceden belli olan konuları görmezden geldiyseniz, o halleder, hallolur, yapar dediyseniz hayal kırıklıkları baş gösterebilir. Yanlış olan konularda ısrarcı davranmak sonunda gereksiz inatlaşmalara doğru sizi sürükleyecektir.

Ne karşı taraf hatasını anlamakta olumlu olacak ne de siz ona bunu anlatmak konusunda pes etmeyeceksiniz… Ama bu zaman kaybından başka bir şey değil. Siz zaten tüm bu olanları önceden tahmin ediyordunuz. Endişe ve şüpheleriniz olayların bu raddeye gelmesine vesile oldu.

Hiçbir şey için geç değil. Özellikle Dolunayın etkisi kendine, yeteneklerine, ailene, köklerine güven diye bağırıyor. Elinize geçecek güzel fırsatlar var. Planlarınızı değerlendirerek yapmanız, ilişkiler konusunda riskli hamleler yapmamanız sizi güçlendirecek. Özünüze dönün ve potansiyelinizi ortaya çıkarmak için bildiğiniz hamleleri atın.


OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Saygınlık ve övgüyü en çok hak ettiğiniz hafta bu hafta olsa gerek. Özellikle toprak burçlarındaki yerleşimler sizi iyi bir yönetici gibi hissetmenize sebep olacak. Uzun süredir eyleme geçirmek istediğiniz düşünceler için güzel dönem. Biliyorsunuz ki Retro’lar yeni hamleyi sevmez ama önceki düşünceleri eyleme geçirmek için de fırsat tanır.

Bu hafta kendinize şans verin. Sizden beklenenin en iyisini yapabilecek özgüven sizde var. Sinirinizi bozan, size zaman ya da para kaybı yaşatan kişi ve konularla zaten çok vakit kaybettiniz. Artık bunları düzenleme zamanı. Hatta umutlarınız yüksek olduğu müddetçe sizi heyecanlandıracak birçok yeni yol keşfetmeniz de olası.

Özellikle Ekim Ayı daha çok bu konular üzerinde duracağız ama şimdiden kendinizi özgür hissedeceğiniz işler, kariyer süreçleri için adımlar atıyor olacaksınız. İlişkilerde yaşayacağınız heyecan ve umut da sizle birlikte olacak. Yeni biri, ilginç fikirleri, nüktedanlığı ile sizi etkileyebilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Rencide edici sözler, kırıcı cümle bulutlarıyla dolu bir maziyi geride bırakıyorsunuz. Çoğu konuda günah keçisi ilan edilmiş, kendinizi ifade etmekte güçlük yaşamış ve kapana kısılmış gibi hisler içindeydiniz.

Özellikle söylemek istediklerinizi içinize atmanız size bu konuda rahatsızlıklar taşımış olabilir. Şimdi ise gezegenlerin yer değişimi ve dolunay etkisi bir şelalenin altında ışıkla yıkanmışsınız gibi hissettirecek. Zafer tacını takmaya ne kadar yakın olduğunuzu size belirtecek. Mızmızlanmak yerine, yapacaklarınızı önünüzde sıralamak sizi bir anda istediğiniz ilgi merkezi çemberine alacak.

Dikkatli adımlar attığınız müddetçe bilgelik yolunu da aydınlatacaksınız. Ne kadar mütevazı olduğunuz konuşulabilir. Olayları alttan alan, olgunlukla karşılayan yapınız insanları büyüleyecektir. Ayrıca fikirleri ile size ilham olacak bir patron, eğitmen, üstat vb. kişiler de size bu hafta ışık olacaktır.


BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


Kurumlar, vakıflar, bankalar, krediler bu hafta sizinle. Birçok devlet işiniz olacak. Gücünüzü toplamalısınız. Büyük bir oluşum içine dâhil olabilirsiniz. İnsanların görüşleri sizi etkileyecek. İçinizde yaşama umudunu yeşertecek bilge kişilerle tanışmanız söz konusu.

Belirli eğitimlere katılabilir, önemli gruplar içerisinde söz hakkı alarak kendi görüşlerinizi beyan edebilir ortamlar yaşayabilirsiniz. Bu sürece kadar çok içinize kapalıydınız. Elinizde olanı koruyacağım diye daha da değersizleştirmiştiniz belki.. Öyle ki doğru hamleleri atamadığınız için kendinizi suçlamış da olabilirsiniz. Artık Dolunay sizin burcunuzda parlayacak.

Özellikle bu hafta dolunayın da enerjisi ile görüş açınızı genişleteceksiniz. Beklediğiniz haberler gecikebilir. Retro sürecinde yeni eylemler içinde olmak sizi zorlayabilir ama sanat, yaratıcılık, yorum ve bilgi, eğitim gibi konularda daha çok güçleneceksiniz.

Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page