top of page

5 ARALIK '22 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

5 Aralık 2022 Haftalık Burç Yorumları


Toplumsal Sağduyu Zamanı

Bu bakışa felsefede gelenekselcilik diyoruz ve toplumların sağduyulu şekilde uyması gereken belli doğal yasalarla tezahür edilen, düzenin (özellikle ahlaki) ilkelerine duyulan ihtiyacı vurgulayan ideoloji demekteyiz.


Kısaca Oğlak temasının yoğunlaşacağı önemli bir haftaya giriyoruz ki bu da bize sınırlarımızı çizme, görüşlerde netlik, dar kalıplar, tek bir odağa kitlenme, eğlenceden uzaklaşma ve finansal dertlere düşme gibi durumları getirecek.


Özellikle gelenekçi kalıpların içinde yozlaşan her tür durum ve konu hakkında sorgulamalarımız artıyor… Tahammülsüzleşmek de buna eşlik edebilir. Çoğunlukla ayağı yorgana göre uzatma deneyimi bizi bekliyor diyebiliriz.


Bir prodüktör ya da bir mühendis gibi yaşamımızı inşa edebilmek adına önemli bir döngüye tam da 7 Aralık’ta giriyoruz. İletişim ve beceriler gezegenimiz Merkür, Oğlak Burcu’na geçiş yapıyor. Bu süreçte yetkilendirilmeye istekli olacak ve yapıcı sistemler içerisinde olmaya önem vereceğiz.

10 Aralık’ta ise ilişkilerde gelenekselliği savunan bir zamana gireceğiz. Tutku, haz ve finans gezegenimiz Venüs, Oğlak Burcu’na giriyor. Önümüzdeki bir aylık süreçte kendimizi şımartmak konusunda engelleyebilir, zaman kontrolü üzerine düşebiliriz. Hedefleri tamamlamak, yeni planlar yapmak ve sorumluluklar almak bir keyif biçimine dönüşebilir.


Ve bu hafta Dolunay haftamız… Mars’ın gücünü yoğunlukla hissedeceğimiz bir dolunay 8 Aralık’ta bizi bekliyor. Önümüzdeki 14 günlük süreçte agresif tavırlardan uzak durmak önemli olacak. Girişim, risk ve cesaret gerektiren süreçler için acele kararlar almamalı ve adımlarımızı sağlamca atmaya özen göstermeliyiz. Aile ilişkilerine dikkat etmeli ve bizim için önemli olan kişilere gereken değer ve özeni göstermeyi hedef belirlemeliyiz.


Mutlu haftalar diliyorum.

Şifa olsun!
Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Yapmak istediklerinizi paylaştığınız an hevesinizi kaçıran kişi ya da olaylarla uğraşmak canınızı sıkmış olmalı. Artık bilinçlendik ve demek ki bir fikri icraata geçirmeden evvel biriyle paylaşmamamız gerekiyormuş. Olayları önceden tahmin etmeye çalışmak inanın ki o olayları yaşarken harcayacağınız enerjiden daha fazladır.

Bu hafta dolunayın da etkisiyle fikir ve düşüncelerinizin ömrünü uzun tutmak isteyebilirsiniz. Eyleme geçmeden evvel daha çok araştırma, fikir üretme vb. bilgi toplama durumunda kalabilirsiniz. Fakat çıkış yolu olumluya odaklanmak! Yakın süreçte ilişkiler konusunda paylaşımlara ve verimli zamanlara gireceksiniz, şimdiden düşünce stilinizi değiştirmelisiniz…


BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Görünenin ardındaki gerçekliklere fazlaca kafa patlattık. Hayat felsefemizi değiştirecek olaylar yaşadık. Şimdi ise yaşamımızın yönünü değiştirmeden evvelki son duraktayız. Elde olana, değere, varlığa yöneldiğimiz zamanı yaşıyoruz. Dolunayın enerjisi 2. Evinizden sizi karşılıyor ki tahmin etmediğinizden daha çok varlığınız olduğunu, şükretmeniz gerektiğini size hatırlatacak bir gökyüzü altındasınız…

Sadelik yaşam felsefeniz olmalı ve büyük planlar içinde oldukça onların bir türlü eyleme geçmediği ve bir plan olarak kaldığına dikkat etmelisiniz. Gökyüzü enerjisiyle alım-satım işleriyle ilgilenebilir özellikle altın konusunda fırsatlarınız olabilir.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Daha önceden halletmeniz gereken meseleler var… Kendinizi geçmiş yaşadıklarınızla yargıladığınız bir dönemdesiniz. Kendinizi çok fazla eleştirmek size bir şey kazandırmayacak. Yapmadıklarınız ya da bir türlü fırsat bulamadıklarınıza kafayı takmak yerine yapabileceklerinize odaklanmanız için gökyüzü size son uyarıları yapıyor. Özellikle bu hafta dolunay sizin burcunuzda parlayacak ki yaşam sevincinizin, motivasyonunuzun artacağı bir süreç sizi bekliyor olacak.

Sanat, edebiyat konularında fırsatlar, eğitim ve felsefe konularına eğilmek, daha çok merak ve araştırma sizi bekliyor fakat ayran gönüllü olmamak, odaklanmak kurtarıcınız! İş ve projeler konusunda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle hiç ummadığınız kişilerden olumlu dönüşler alabilirsiniz, değerlendirin…


YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Fırsatları kaçırmış olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz fakat bazen geride durmak daha güçlü başlamamıza vesiledir. Beklemediğiniz sürprizler, davetler ve haberler içinde olabilirsiniz ama bu sefer de siz işin içinde olmak istemeyecek, daha çok korumacı tarafınızla yaklaşmak isteyeceksiniz. Özellikle dolunay 12. Evinizden size eşlik edecek ki bu da çoktan unutmuş olduğunuz bir konunun tekrar gündeme gelmesini, size yardımı dokunacak kişilerin olabileceğini göstermekte. Kendinizi çaresiz, güçsüz göstermemelisiniz ve ne olursa olsun emin bir duruşla, kararlı yanıtların peşinden gitmelisiniz. Bu tavrınızla farklı yollar ve seçimler elde edebilecek fırsatlar yakalayacaksınız.


ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Bir başkası için oldukça zor olan her konuda siz kolaylıkla işleri başarıyorsunuz. Bu konuda övgüler topladığınız bir süreçtesiniz ama bunu yeterince fark edemiyorsunuz. Bardağın çoğu zaman boş tarafına bakmaktan şikâyetçiyizdir fakat bu sizin kendi potansiyelinizi ve yeteneklerinizi farkında olmamanızdan kaynaklanıyor. Dolunayın enerjisi ile artık yaratıcılık ve yeteneklerinizi ön plana çıkarabileceksiniz. Hayat felsefenizi geliştirmek, yaşam enerjinizi arttıracak. Sağlık konusunda sıkıntılarınız varsa hızlı iyileşme de sizi bekliyor. Sadece çevrenize karşı dikkatli olmalısınız. Değer verdiğiniz insanları görmezden gelmek ve sorunun kendinizden kaynaklı olduğu konularda ayrılıklar yaşayabilirsiniz.


BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Meraklılık, entelektüelite ve yanında sinir, endişe konuları bu ara en tepenizde parlamaya hazırlanıyor. Tüm bu durum önceki yaşadıklarınızın bir vesilesi. Kayıtsız kalamadığınız konularda yanlış kelimeler sarf etmiş olabilirsiniz. İnsanların canını acıtacak sözler sarf etmeniz nedeniyle dha çok sorumluluk üzerinize binecek. Sabretmek sonucun sağlam ve kalıcı olacağına işaret eder fakat bu süreçte işi şansa bırakmamalı, ek çalışma ve planlar yürütmelisiniz. Dolunayın da enerjisi ile affetme, hoşgörü, alttan alma gibi durumlar sizi bekliyor olacak. Öfkenizi bir kenara bırakıp huzur ve uyum için çaba gösterme vakti geliyor. Biraz da “ben” deme vaktiniz ve bu sayede ilişkilerde samimiyeti gözlemleyeceksiniz.Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Eskiyi terk etmek ve yeni kaynaklara yelken açmak sizi bekliyor. Özellikle aile ve ev ile ilgili konulardaki zorlanmalarınızın yönü değişiyor. Kendinize yeni keşif alanları yaratmak için bir çaba içerisindesiniz ama bunu aile ya da sorumluluklarınız engelliyor. Şimdi ise ilişkilerinizin boyutu değişecek. Özellikle arkadaş olduğunuzu düşündüğünüz biriyle güçlü bağlar geliştirebilirsiniz. Eğer evliyseniz eşinizin akrabalarıyla olan ilişkinizin yönü de değişebilir. Peki ya rüzgâr tersine dönerse? Krizlerle başa çıkmak için B planları hazırlamalısınız. İnsanları dinlemeli, ben zaten biliyordum düşüncesinden uzakta kalmaya çalışmalısınız… Gerçek düşüncelerinin ne olduğunu öğrenmek size yaşadıklarınız konusunda çözüm sağlayacak.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Motivasyonunuzun arttığı, krizlerle başa çıkmak için daha çok efor sarf ettiğiniz bir dönemdesiniz. Kazanacağınızı bilerek yola devam etmek sizi motive ediyor. İnandığınız olgular için mücadele etmek sizi güçlü kılıyor. Fakat karşınıza aldığınız kişilerin hislerini / düşüncelerini gereğinden fazla ciddiye alma durumunu tekrar düşünmelisiniz. Özellikle dolunayın enerjisi ile sizi strese sokan etmenlerin ne olduğunu asıl nedenin, kök problemin nerede olduğunu keşfedeceksiniz. Ve bu süreçte vazgeçmek, bırakmak elde olanı korumaktan daha önemli olacak. Belirsizliklerin netlik kazanması, kararlar alırken rasyonel davranmanız ise size çözüm sunacak.


YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Maddi ve manevi konularda bir köprü kurma zamanındasınız. Huzur bulduğunuz ya da uzun süredir ilgilendiğiniz konuları artık dışa açma, sergileme dönemine gireceksiniz. Bu süreçte aldığınız güç kendi düşünce ve fikirleriniz olmalı. Bir başkasını dinlemeden içinize sinen her ne ise onu öne taşımanız önemli olacak fakat bu konuda özellikle ilişkiler alanında arada kalabilir, dengesiz tutumlar içinde uyum için esnemek zorunda kalabilirsiniz. Dolunayın da enerjisi ile hayallerin peşinden gitmek size kazanç sağlayacak. Manevi alanda aydınlanmalar ve bakış açınızı değiştirecek deneyimler yaşayabilirsiniz.


OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Hesap, kitap, muhasebe, ölçüp biçmek bu dönem ana konularınız arasında. Cimrilikle nam salmış bir burcunuz olmasına rağmen ağustos böceği karınca misali şimdi değil ama sonradan yaptıklarınızın değeri anlaşılıyor ama bu süreçte sabırlı olmak zorunda kalmanız canınızı sıkıyor olabilir. Dolunayın da enerjisi ile maddi konularda güçleneceğiniz bir döneme gireceksiniz. Venüs ve Merkür’ün de burcunuza girmesiyle daha gerçekçi olacak ve yaşamınızı pratize etmede, hızlı sonuçlar alma konusunda artılar kazanacaksınız. Kendi isteğinizle bir işten, sorumluluktan, projeden ayrılma kararı verebilirsiniz. Sağlığa ve sinirsel gerginliğe dikkat!

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Uzun zamandır bir rol model olma yükü üzerinizde olabilir. Hani benden beklenmeyeni yapmamalıyım, iyi bir insan olmayı başarmalıyım demekten yılmış olabilirsiniz. Hani eşimin ailesine benden bekledikleri gibi bir olmalıyım demek gibi ya da çocuğunuz için iyi bir ebeveyn, öğretmeniniz için, anne babanız vb. için rol model olmak artık sizi boğuyor olabilir. Ufak çılgınlıklar yapmak ya da yeni çevrelerle, yeni insanlarla tanışmak sizi rahatlatacak. Dolunayın da enerjisi ile ihtiyaç duyduğunuz desteği özellikle duygusal açıdan hissedeceksiniz. Fakat ahlaki açıdan kınanacağınızı düşünmek sizi geri çekiyor olabilir. Kendiniz için bir şey yapmak çevreniz için hoş karşılanmayacak diye kendinizi yıpratabilirsiniz. Ama ben demeyi başarmalısınız.


BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR

Sizi yıpratan, üzen, bunaltan bir sorun var. Bunu ortadan kaldırmak, sonlandırmak sizi yoruyor olabilir. Bu ailenizden biri olabileceği gibi iş yaptığınız ya da zorunlu bir ilişki kurduğunuz kişi de olabilir. Aynı şekilde negatif alışkanlıkların da kurbanı olmuş gibi hissedebilirsiniz kendinizi. Fakat dolunayın enerjisi ile örneğin erteleme huyunuz varsa bunu artık sonlandırmak için güzel zaman yakalayacaksınız. Aynı şekilde sorunların, kök problemin kaynağında çözüleceği bir dönemi yaşayacaksınız… Yaşamınızda sabit fikirli insanlar varsa onları incitmeden yanlış düşünceler içinde olduğunu anlatmanız size çözüm sağlayabilir.

Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page