top of page

30 MART HAFTASI BURÇ YORUMLARI


30 Mart haftası doğadan ilham alın ve kızıl derili atasözlerini takip edin. Bu hafta Mars ile Satürn’ün 0 derece Kova burcundaki girişini yaşayacağız. Salı günü bizi bu alamda çok etkileyecek.


Pazartesi günü biraz hülyalı olabiliriz ama Salı günü kendi hayatlarımız adına, hayatımızdaki sınıf ve statü farklılıklarıyla ilgili daha fazla mücadele içerisine gireceğiz. Kendimizi hırslarımızla, mücadelelerimizle sınayacağız. Kendi içimizdeki bireycilik ve toplumsalcılık kavramlarıyla uğraştıracağız. Kendimizi bununla yoracağız.


Diğer yandan Ay’ın bütün geçişi, özellikle hafta sonunda kadar kendi içimizde ailemizde ve evimizde bazı değişimler yapmamız gerektiğini vurgulayacak. Hafta sonunda ise kendimizi daha rahat daha özgür hissetmemize rağmen, haftanın son günü Pazar günü, biraz daha sorumluluklarla yüzleşmek durumunda kalacağız. İşlere yeniden dönüş yaşayabiliriz. Eksik kalan işlerimizi yeniden tamamlamak için, güdülenebiliriz.


Onun için bu haftayı diğer hafta sıkışmamak adına, iş konusunda daha fazla sorumluluklar alarak yapabildiğimiz kadar idame ettirmeye çalışalım. Perşembe günü Ay ile Satürn’ün karşıtlığı, yer merkezli sıkıntılar çıkartabilir. Bazı bürokratik işlerle ilgili, toplumu etkileyecek zorluklar ve sıkıntılar yaşamamıza vesile olabilir. Etkisi birkaç gün daha süreceği için farklı haberler alabiliriz. Fakat kendimizi, umutsal anlamda düşürmemeliyiz.


Cumartesi günü Merkür’le Neptün’ün kavuşumu şifa adına yeni düzenlemelerin geleceğini gösterse bile, hem manevi anlamda kendimizi güçlü tutmamıza işaret ediyor. Hem de virüslere karşı direncimizin, yitebileceğini, daha fazla bağışıklık sistemimizin güçlendirmemiz gerektiğini öne çıkartıyor. Onun için bu hafta özellikle burçlarınıza göre tek tek yazarak inceleyeceğimiz konular Kova burcunun doğası üzerine olacak. Kullanmanız gereken semboller kızıl derili sembolleri olacak.


Sembollerinizi nerede kullanacağınızı öğrenmek için bir sonraki paylaştığım yazımda burç yorumlarınızı okumayı unutmayın.


"Siz de kendi haritanızdaki Aylık transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."

Koç Burcu ve Yükselen Koçlar

Sevgili Koçlar bu hafta, kendi hayatınızda keşif edeceğiniz alanlar, arkadaşlık, ilişkiler üzerine olacak. Sosyal çevrelerin içerisinde, farklı alanlar keşif edebilirsiniz. Sosyalleşmek için yeni kanallar bulabilirsiniz. Genel anlamda kendinizi daha çok evin içinde hissedeceksiniz. Fakat ev dediğiniz alanların, sizi tatmin etmediğini, tamamlanmadığınızı ve yarıda kalmış sevinçlerinizin ve heyecanlarınızın olduğunu düşünebilirsiniz.Bunları düzeltmek adına, arkadaş dediğiniz kişileri yeniden gözden geçirmek zorunda kalacaksınız.

Aşk hayatınızda ise belirli seçim aşamalarına gelmiş olabilirsiniz. Fakat bazı durumları da görmezden gelememiş de olabilirsiniz. Özellikle ağzınızı açıp, gözlerinizi yumduğunuz konular ve kavramlar varsa, bu konularda haklıyken haksız konumuna düşmüş olabilir ve bu hafta bu sıkıntılarla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Burasının kurtarıcılığı, duygularınızın üzerine gitmek olacak. Duygularınızı daha fazla karşı tarafa empatiyle sunabilirseniz, ilişkilerde olumlu özellikler yaşayacaksınız.

İş konularında ise özgüveninizi kayıp etmiş olabilirsiniz. Fakat Satürn Kova enerjisi sizi iş konusunda güçlendirecek. Geçici kayıplar yaşayabilirsiniz ve kendinizi bazı konularda yetersiz hissedebilirsiniz ve bu yetersizlik nedeniyle başarısızlık dürtüsü önünüzde olabilir. Özellikle çalışıyorsanız, patronlarınız tarafından tatminkar olmayan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Buna mukabil, ihanete uğradığınızı, kullanıldığınızı düşünebilirsiniz. Gerçeklerle yüzleşmeyi tercih edeceğiniz bir hafta olmalı. Özellikle cumartesi günü, bu sorunların üstesinden gelmek için yeniden adımlar atabilirsiniz. Boğa Burcu ve Yükselen Boğalar

Bu hafta kaşif olmanız gereken alan, kariyeriniz, sosyal statünüz ve titriniz olacak. Kendinizi kariyer anlamında ön plana çıkartacak alanlarda yenilikler yaratmak için uğraşabilirsiniz. İş konularında zorlu, sıkıntılı ve mücadele verdiğiniz bir zamanda olduğumuz için. Zorunlu yaptığınız işlerin içerisine kendinizi hapis olmuş gibi hissedebilirsiniz. Ekonomik olarak kendinizi sınırlamak zorunda kalabilirsiniz ve buda sinir sisteminizi haliyle ruhsal çöküşünüzü tetikleyebilir. Huzura ve sessizliğe ihtiyaç duyduğunuz bir dönemdesiniz.


Mücadeleden kaçmamanız, cesaretinizi kayıp etmememiz lazım. Tedbirli olmanız ve dikkatle ilerlemeniz lazım. Özellikle Perşembe günü, ilişkilerinizde kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Kendinizi ruhsal açıdan besleyebilecek bir gün yakalayacaksınız.

Aşk ilişkilerinizde ise, artık sorumluluklarınızdan uzaklaşıp, dinginlik yaşamak istediğiniz zamandasınız. Belki de yalnızlığınızın keyfini sürmek, size daha iyi gelebilir. Özellikle hafta sonu, hayatınızda takıntılı ve çekinceleri olan kişilerle konuşmalar gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu hafta, sezgisel anlamda güçlenecek ve aşk yaşamınızda manevi arayış içerisine gireceksiniz. Yaşadığınız ilişkilerde tek taraflı düşünceler içerisinde olabilirsiniz.

İş ve para konusunda ise, direncinizi kırmalı ve fikirlerinizin eski olduğunu düşünen kişilere, kulağınızı kabartmalısınız. Bireysel kazançlarınızda, değişime direnç göstermek yerine, geçmişten bu yana yapmak istediğiniz, yarım kalan işlerinizi toparlamak ve ekonomik durumunuzu yüceltmek adına, bir adım atmaya geçmelisiniz. Kullanmanız gereken kızıl derili sembolünü ise evinizde yüksek bir yere yerleştirebilirsiniz. İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Bu hafta keşif etmeniz gereken alanlar, sosyal medyanız, hayatınız, akademik kariyeriniz, eğitimleriniz, hobileriniz ve ilgi alanlarınız üzerinde kaşif rolü üstlenmek sizi bu hafta bekliyor.


Genel anlamda parasal zorluklar ve kariyerle ilgili mücadele verdiğiniz bir hafta yaşayabilirsiniz. Bazen bazı durumlarda, nasıl davranacağımızı bilemeyebiliriz ve nasıl kararlar vereceğimiz hususunda zorluklar yaşayabiliriz.


Çoğunlukla bir şeye başlayıp, yarıda bıraktığınız süreçler varsa, bunları tekrar tamamlamak için bu hafta yeniden eğitim planlarınıza kariyerinize ya da uğraş vermek istediğiniz alanları yeniden düzenleyebilirsiniz. Biraz kendi üzerinizdeki baskıyı almak isteyeceksiniz ve eğer ki üzerinizde bir otorite figürü varsa onlarla fikir çatışmaları yaşayabilirsiniz. Çarşamba günü bu fikir çatışmalarına dikkat edin. Ailevi problemler ve zorluklar yaşanabilir. Güneş ile Ay’ın karesi hepimizi bekliyor.

Öte yandan Cuma günü ilişkilerde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Aşk ve ilişkiler hayatınızda bazı şeyleri bitirmek için bir cesaret adımı göstermek isteyebilirsiniz. Fakat burada tek başınıza kalmaktansa, size hak veren ve sizin düşüncelerinizi onaylayan insanları çevrenize toplamak isteyebilirsiniz. Bu konuda çıkacak dedikodulara karşı şimdiden gardınızı almanız lazım. Özellikle


Cuma günü ilişkilerde, iyi bir tutum olmasına rağmen ahlaki konularda sıkıntı ve stres yaşayabilirsiniz. Sezgilerinizi ön plana çıkartmayı düşünmelisiniz ve yaratıcılığınızı, tutkularınızla harmanlayarak ilişkilerinizde istediğiniz cesareti kendinizde bulmayı deneyimlemelisiniz. Maddi durumda ise pozitif düşünceleri tercih etmelisiniz.


Biraz daha Balık tarafınıza, teslim olmalısınız. Özellikle iş konularında, Neptün ve Merkür’ün tam tepenizde dolanması, teslimiyet kurmanız gerektiğini söylüyor. Öte yandan ortaklık ya da yardım teklifleri alabilirsiniz bu hafta. Ortaklı yaptığınız işlerde başarılar elde edeceksiniz. Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç

Bu hafta kaşif olmanız gereken alan maddi ilişkileriniz hanesinde olacak. Özellikle Salı günkü bu Satürn Mars kavuşumu, sizin borçlar, ödenekler ve ortak kazançlar haneniz üzerinde yeni yollar keşif etmeniz için sizi sınayacak. Genel anlamda bu hafta kendinizi, olumsuz sonuçlanacak durumlara şüpheyle yaklaşırken bulabilirsiniz.


Çevrenizdeki insanların sizi ve yaptığı eylemleri, düşünmeden hareket etmesi ve bu tür davranışlar sergilemesi sizi biraz üzebilir. Fakat çevrenizdeki insanları yanlış seçimler yaptığına dair uyarılarda bulunmanız gereken bir haftadasınız. İlişkiler hanenizde dedikodular sizle olabilir. Çatışmalar, depresyon ve aldandığınızı düşündüğünüz ilişkiler içerisinde olabilirsiniz. Güven arayışınızı ortaya çıkartacak koşullar için mücadele vermeniz gerekecek. Vicdani muhakemede boşu boşuna hayatınızda bu durumların olmadığını düşünerek hareket etmelisiniz. Kıskanan kişilerle çekişmeler yaşayabilirsiniz.

İş konusunda, maddi konularda bu hafta kendi özgürlüklerinizin kısıtlandığını hissedeceksiniz ve emeklerinizin karşılığını alamadığınızı düşüneceksiniz. Bu durum sizi umutsuzluğa sürükleyebilir fakat bu durumun gelip ve geçici olduğunu bilmeniz gerekli. Hayatınızda yeni başlangıçların oluşması için, fırsatları bu kriz durumundan çıkartıp, maddi konularda biraz daha koşulları oluşturmak adına bu sıkıntılar yaşanacak.


Yani parayı kazanmak adına bu sıkıntıları yaşayacaksınız. Şu anki sıkıntılar aslında size bazı şeyleri değiştirmek ve yeni başlangıçlar yapmak için de bir fırsat sunacak, bu krizi fırsata çevirelim. Aslan Burcu ve Yükselen Aslan

Kaşif olmanız gereken alan ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve karşınıza koyduğunuz kişiler alanında olacak. Bu hafta genel anlamda hayatınızdaki zorunlulukları ilerlettiğiniz bir hafta olabilir. Mecburiyetten yaptığınız işler içerisinde olabilirsiniz. Şu anki içinde bulunduğunuz durumun değişmesi zamana bağlı olacak ve zamansal anlamda kısıtlılıklar yaşayacaksınız. Adım atmak için başkalarına bağlı ve bağımlı olduğunuzu hissedeceksiniz ve yeni adımlar atmadan evvel, onaylar alma zorunluluğunuz olacak. Şartların değişmesi biraz süreç alacak.


Bu durum 13 Mayıs’a kadar sürecek olan Mars Kova transitin etkisiyle devam edebilir. Ondan sonra şartlar değişebilir.

İlişki hayatınızda ise şüpheler bu hafta doruk noktasına ulaşabilir. Yanlış arkadaşlıklara yönelebilirsiniz ve ilişkiler hususunda biraz aldandığınızı düşünebilirsiniz. Duygusal anlamda kendinizi daha zorlayacağınız bir haftanın içerisinde olacaksınız.


Kibirle suçlanabilirsiniz, Aslan egosuyla suçlanabilirsiniz. Maddi konularda ise duyarlı davranacaksınız ve işlerin yürümesi için duygularınızı bir kenara atacaksınız. Maddi alanlarda bu hafta sizi karar aşamasına taşıyacak. Özellikle ilişkisel hususta da ortaklıklar içerisindeyseniz burada kararsızlıklardan uzak durmanız gereken bir hafta olacak.


Umutsuzluklarınızı karşı tarafla dürüstçe paylaşıp, ortak bir iştirakte buluşmaya çalışmalısınız. Güzel bir hafta sizlerin olsun. Başak Burcu ve Yükselen Başak

Bu hafta kaşif olmanız gereken alan, sorumluluklarınız ve günlük rutin işler üzerine gerçekleşecek. Buralarda yeni projeler üretmeli, farklı olanı deneyimlemeyi başarmalısınız. Genel anlamda kendinizi kuyunun en dibinde hissettiğiniz bir hafta olabilir.


Fakat endişelerinizde ne kadar sınırları zorladığınızı düşünürseniz, o kadar kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Bir durumun en kötü yanını görmek, sizi güçlendirecek ve en kötüsü olacak şeyin ne olduğunu bilmek size umut aşılayacak. Fazla kafaya takmamaya çalışmalısınız. Eğer ki düşüncelerinize engel olamıyorsanız, olayların en kötüsünü görmeye çalışmalısınız. Bu sizin bu haftaki ilacını ve kurtarıcınız olacak. Sıkıntılı olanlara yardım etmeniz ve psikolojik anlamda insanlara hizmet vermeniz sizi daha fazla güçlendirecek.

Aşk ilişkilerinizde ise, daha çok ailevi bağlara önem vermemiz gereken bir hafta. Birlikte olmayı önemsemelisiniz. Sizi mutlu eden kişilerle birlikte olmayı ve yaşam enerjinizi daha fazla keyiflendirmeyi deneyimleyeceksiniz. Aile içerisinde huzuru yakalayabileceğiniz bir hafta olacak. Sizi destekleyen kişilerin, varlığı sizi güçlendirecek.

İş konusunda ise, yapmanız gereken şeyler daha fazla birikecek ve kendinizi biraz daha sorumlu hissedeceksiniz. İstediğiniz hedeflere ulaşmakta, kendinizi başarısız hissedebilirsiniz ve yeteneklerinizin engellenmesiyle karşılaşabilirsiniz. Uzun vadede başarı getirecek işler içerisinde bulunduğunuz için şu anki gündeminizi düzeltecek maddi yetersizliğinizi yaşayabilirsiniz. Bu hafta daha çok maddi yetersizlikler bu alanlarda seyir edecek.

Terazi Burcu ve Yükselen Terazi


Özellikle sorumluluk haneniz üzerinde Neptün ile Merkür’ün etkisi devam etmekte ve Cumartesi günü kavuşacaklar. Bu alanlarda yani günlük rutin işlerinizde, sağlığınızda sorumluluklarınızda, kendi önünüzü görememe durumları yaşayabilirsiniz. İnançlarınızı yitirebilir, duygusal bunalım içerisine girebilirsiniz. Özellikle ilişkisel anlamda, kendinizi güçlendirmeniz gerekli.


Derin düşünme ve meditasyon sizi bu hafta güçlendirebilir. Biraz içe çekilme ve sezgilerinizi dinlemek ve sezgilerinizi güçlendirmek ve manevi olarak kendinizi donatmak sizi güçlendirecek. Özellikle ilişkilerde tek taraflı düşüncelerle savaşabilirsiniz. İçinizden geldiği gibi davranmalı ve iç sesinizi özellikle ilişkilerde dinlemeye özen göstermelisiniz.

Maddi durumda ise düşüncelerinizi kontrol edemeyebilirsiniz. Özellikle sorumluluklar evinizde bu birleşmenin olması demek yanınızda çalıştırdığınız kişiler varsa ve sizin sorumluluğunuzda olan kişiler varsa bu kişilerle ilgili sadakat eksikliğiyle karşılaşabilirsiniz. Dedikodularla arkadan dönen konuşmalarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle kadın figürleri arasında size meydan okumak isteyen kişiler olabilir. Bir problemi çözüme kavuşturmak için daha fazla çaba sarf edebilirsiniz bu hafta.


Akrep Burcu ve Yükselen Akrep

Bu hafta kaşif olmanız gereken alan, kendinizi biraz daha içsel anlamda, maneviyatınızın daha güçlü olmasını hissettiğiniz bir hafta olarak geçireceksiniz. Özellikle size gelen teklifleri, projeleri, yardımları geri çevirme isteğinde olabilirsiniz. Biraz küsmüş olabilir, biraz etrafınızdaki ve çevrenizdekilerin düşüncesizce yaptıkları eylemler ve düşüncesizce hareketleri, sizi bazı konularda tedbirsizliğe sürükleyebilir. İkili ilişkilerde, özellikle kendinizi biraz daha sıkıntıda hissedebilirsiniz.


Venüs, bilhassa Boğa burcunda seyrine devam ediyor ve ilişkilerde hala güven teması arayışı ön planda olacak ama bu durum ilişkilerinizi, özellikle arkadaş çevrenizden yanlış tepkiler gelmesi sizi yanlış yönlendirmeleri ya da yanlış tavsiyeler bulundurmasına vesile olabilir. Elinizdeki şu andaki ait olduğunuz, durumları değiştirmek istemeyebilirsiniz ve değişimden korkabilirsiniz. Biraz içe çekilebilirsiniz, biraz geri planda kalabilirsiniz.


Özellikle doğru bildikleriniz, başkalarının doğrularıyla örtüşmediği için bu konularda tartışmalar çıkabilir. Biraz daha sabretmemiz lazım. Özellikle sağlık konusunda, bu hafta kendinizi oldukça güçlü tutmanız lazım. Çünkü diğer hafta bir dolunay gerçekleşecek ve hastalık aksınızda olacak o nedenle bu haftadan itibaren beslenme şeklinize ve beslenme alışkanlıklarınızı düzene sokmanız gerekli. İlişki konusunda artık kimle savaş gösterdiğinizi ve kimle mücadele ettiğinizi, hatta mücadele ettiğiniz kişilerin asıl sorunlarının ne olduğunu keşif edeceksiniz ve bu konuda kendinizi daha özgür hissedeceksiniz. Perşembe ve Cuma günü ilişkiler anlamında sizi biraz daha yoracak zamanlar olabilir.


Özellikle Ay’ın Aslan burcu transiti sizi 2.3.4 Nisan dolaylarında, biraz daha Ego çatışmalarıyla mücadele vermenize vesile olabilir. İş konusunda, kendinizi güçlü göstermek isteyeceksiniz. Başkalarının sizi gördüğü alanlarda, sıkıntılarınızı, engellerinizi göstermeden kendinizi güçlü bir konumda dışarıya sunmak isteyeceğiniz bir hafta olacak. Fakat kime güvendiğinizi, yeniden programlayabilirsiniz bu hafta. Kullanmanız gereken kızıl derili sembolünü ise ev ortamınız, aile ve yuva haneniz üzerinde olacak, kendi evinizde bu sembolleri barındırabilirsiniz. Teşekkürler. Şifa olsun.

Yay Burcu ve Yükselen Yay

Bu hafta kaşif olmanız gereken alan, genellikle kendi hayatınızda daha yaratıcı olacağınızı hissedeceksiniz. Daha detaylarla uğraşacağınız bir zaman olabilir. Kendinizi daha yapıcı, daha olayları dengeleyen, başkalarının sizin hakkınızdaki görüşlerini, düşüncelerini yumuşatan ve bu anlamda kendi kalitenizi ortaya koyacağınız bir zaman sizi bekliyor. Özellikle düşüncelerde, anlaşmalar ve uyum sizi bu hafta sarmalayacak. Diğer yandan, Ay’ın Aslan burcuna geçtiği Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri, ateş enerjisinden bir tutku alacaksınız ve kendinizi ilişkisel anlamda daha iyi hissedeceksiniz.


İlişki ve arkadaşlık ortamınızda davetler, organizasyonlar olabilir, fakat bunların malum durumumuz sebebiyle, iptalleri söz konusu olabilir, bu konuda iptaller biraz canınızı sıkacak. Fakat iş konusunda kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz ve iş konusunda uzun zamandır beklediğiniz zorluklar varsa, bu zorlukların üstesinden gelebilmek için artık silkelenmeyi, kalkmayı göz önüne alacaksınız. Çünkü burada, yılgınlıklarınız var, kendinizi değersiz hissetmeleriniz var ve başkalarının sizi kullandığını düşünme durumlarınız var.


Fakat bu konularda artık daha stratejik ilerleyeceksiniz ve hani bir laf vardır “köprüyü geçene kadar, ayıya dayı” demek gibi. Bazı kişileri idare etmek ve duyguları dengelemek, size kalacak ve bu size başarılar getirecek. Özellikle iş, maddiyat ve kariyer alanında. Kullanmanız gereken kızıl derili sembolünüz ise yakın çevre, evinizin bahçesi, balkon buralarda kullanabilirsiniz. Yakın arkadaşlarınıza hediyeler sunabilirsiniz ya da defterinizin arasında bu sembolleri saklayabilirsiniz. Teşekkürler, şifa olsun.

Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlak

Bu hafta kaşif olmanız gereken alan, para kazançlarınız hanesi olacak. Buralarda yeni şeyleri keşif etmeyi deneyimlemelisiniz ve maddi kazançlarınızda birebir konuştuğunuz ve sosyal ilişkilere girdiğiniz kişilerle aranızdaki güven bağlarını yeniden oturtmak üzerine zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu güven temaları, bu hafta sizi biraz sarsacak, özellikle ihanetlerle karşılaşabilirsiniz arkanızdan dönen işlerle ve süreçlerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz ve kıskanç kişileri kendi üzerinize çekebilirsiniz. Burada alacağınız gard aslında kayıp etme korkusunu yenmek üzerine olmalı.


Çünkü malum durumumuz vesilesi ile çalışamıyor olabilirsiniz ve ilişkilerinizde aklınızı ve fiziki dengenizi bir yere harcayamıyor olabilirsiniz ve enerji içinizde birikiyor olabilir. Bu potansiyel enerjiyi, kinetik duruma çevirmek yani üzüntülerinizi kolayca atlatmak için yapmanız gereken eylemleri ertelemek durumunda kalabilirsiniz. Buradaki durgun enerji sizi bu hanede bu zamanda birazcık daha zorlayacak ve özellikle güvence hanesinde zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu haftanın kurtarıcı teması, kızıl derili sembollerini kullanmak, sizin de Mars ve Satürn kavuşumunuz 2. evde olacağı için bu kızıl derili sembollerini cüzdanınızda saklamak oldukça önemli olacak. Cüzdanınızda bir kızıl derili tüyü saklayabilirsiniz, bir kızıl derili sembolü ya da bir resmi bulundurulabilirsiniz. Bu sizi oldukça güçlü hissettirecek. Güvenceler alanındaki restleşmeleriniz ve sıkıntılarınızdan bir nebze kendinizi kurtarma vesilesi olabilir. Fakat kadersel anlamda da karşınıza bazı çıkacak eylemler söz konusu olabilir.


Özellikle Salı ve Cumartesi günkü Ay’ın yapacağı 150 derecelik açılar, kadersel anlamda bu günlerde önünüze düşen hiç beklemediğiniz bir güvensizliğin ve güven temalarının sarsılmasıyla yüzleşebilirsiniz. Bunlara karşı da şimdiden gardınızı alıp temkinli olmanız gerekli. Teşekkürler, şifa olsun.

Kova Burcu ve Yükselen Kova

Bu hafta kaşif olmanız gereken alan, kendinizsiniz. Kendinizi bir bilim insanı olarak düşünerek her şeyi sorgulayan, merak eden, araştıran bir forma bürünebilirsiniz. Özellikle Salı günü gerçekleşecek, Mars Satürn kavuşumu sizin hayatınızda yeni bir başlangıç seyrini oluşturacak. Hayatınıza karşı daha fazla geniş ufuklarla bakmak için mücadele edeceksiniz ama öte yandan geleceğinize güvenle bakamamanıza vesile olacak geçmiş yaşamdaki sıkıntılar ve zorluklarla yüzleşmek durumunda kalacaksınız. Her ne kadar burada Kova burcuna bir geçiş olsa da önümüzdeki günlerde yine oğlak temaları sizin hayatınızdaki bu güvensizlikleri ön plana çıkartacak. Kaba insanlarla karşılaşabilirsiniz ve sizi anlamayan ve sizi anlamak istemeyen, dengesiz ve tutarsız insanlarla yüzleşebilirsiniz. Özellikle bu alanlarda kardeşler, yuva hanesinde çıkacak sıkıntılarla da yüzleşebilirsiniz.


Kendinizi ifade ettiğiniz alanlarla ilgili sıkıntılar ve zorluklar olacak. İnatçılığınızı ve dik başlılığınızı bir yöne doğru çevirmeniz gerekli. Duygularınızı ekarte edebilirsiniz, özellikle ikili ilişkilerde başkalarıyla konuşurken, duygularınızı geri plana atabilirsiniz. Fakat yapmanız gereken şey, maddiyatınızı daha fazla düşünmek. Bu zamana kadar oluşturduğunuz, güven temalarını ilerletebilmek ve insanların değişebileceğini kabul edebilmek. Çünkü inatçı olursanız ve dik başlı bir şekilde yaklaşırsanız, değişeceği varsa bile bunun da önünde bir blokaj ve engel koyabilirsiniz ve bu da sizi istemeden olumsuzluğa sürükleyebilir.


Özellikle ilişkiler temasında daha duygusuz, daha duvarlar ören bir yapıyla karşılaşabilirsiniz. Sizin duygularınızı anlamak isteyen, kişilerle konuşmalar yaşayabilirsiniz. Bu duyguları açabilecek en güzel zaman Ay’ın Yengeç burcu transitinde olduğu zamanlar, Salı günü başlıyor, Perşembe günün saat 21.27 kadar devam ediyor. Bu günleri iletişim dahilinde ve kendi duygularınızı başkalarıyla paylaşarak geçirebilirsiniz. Bu sizi daha verimli hissettirecek ve rekabetçi insanlarla mücadele edeceğiniz bir zamana geçiş yapacaksınız. Fakat Mars ve Satürn kavuşumu sizi daha fazla bolluk ve berekete taşıyacak bunun için bir kızıl derili figürünü üzerinizde taşımanızın size iyi geleceğini düşünüyorum. Bir tüy olabilir bir arma olabilir, bunu üzerinizde taşımak sizi daha güçlü kılacak. Teşekkürler, şifa olsun. Balık Burcu ve Yükselen Balık

Bu hafta kaşif olmanız gereken alan, arkanızdan dönen işler ve gizli korkularınız olacak. Bu alanlarda daha meraklı bir dedektif gibi hayatınızın, perde arkasında olup biteni gözlemlemek isteyebilirsiniz. Bu hafta özellikle Salı günü Mars ve Satürn’ün birleşmesi, sizin 12. evinizde yani gizli kapaklı evde olacak. O nedenle gerçeklerden korkma, gerçeklerden kaçış ve fırsatları değerlendiremeyeceğinizi düşünmek ve bu konularda evhamlar yaratmak sizi biraz boğabilir.


Dikkat etmeniz gereken konular, hiçbir konuya geç kalmadığınızı düşünmek olmalı. Ben bunu başlatmak için geç kaldığınızı düşündüğünüz an sizden gerçekten fırsat kaçıp gidebilir. Fakat bu fırsatları değerlendirmek adına, her şeyin vakti zamanında ve yerinde olduğunu ve evrensel teslimiyete geçmeniz gerektiğini kabul etmelisiniz. Eğer bu şekilde olursa, kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Hayatınızdaki keyiflere biraz olsun uzakta tutmalısınız, özellikle ilişkiler anlamında, keyif yapılacak bir zamanda değiliz. Malumunuz hepimiz sıkıntıdayız.


Fakat biraz içsel huzursuzluk, yaratabilirsiniz kendi içinizde. Başkalarının hayatındaki keyif alma durumları, sizi keyifsizleştirebilir ve şüpheyle yaklaşabilirsiniz, kaygılar yaratabilir sizde bu durum. Buradaki iyileştirici tema, bir kızıl derili figürünü kullanmak üzerine olacak. Sevgili Balıklar siz bir kızıl derili sembolünü resmini, figürünü ya da bir tüyünü evinizin gizli bir yerinde barındırmak, kimsenin ulaşamayacağı bir yerde niyet edip saklamak sizi bu alanda kaygılarınızdan ve şüphelerinizden bir nebze olsun uzaklaştırabilir.


Özellikle iş konusunda daha savunmacı hale geçeceksiniz ve iş konusunda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Para kazançları hususunda, Güneş’in Koç burcundaki ilerleyişi, sizi daha güçlü kılacak. Özellikle Güneş ile Ay’ın uyumlu açıya geldiği, Cuma akşamı kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz ve hafta sonuna planlar yaparak girebilirsiniz. Hayatınızda nerelerde ne yapacağınızı ve nerelerden para kazanmanız gerektiğiyle ilgili, ilişkiler anlamında sizi destekleyen kişilerle konuşabilirsiniz. Özellikle para kazançları hususunda daha cesur olacaksınız, daha mücadeleci bir ruha sahip olacaksınız ve daha olumlu ve mutlu düşüneceksiniz. Fakat ilişkiler konusunda ve genel anlamda kendinizi biraz geri planda kalmış ve fırsatları kaçırıyor gibi düşünebilirsiniz. Bunu yenmek için de sembolleri kullanmak iyi gelecektir.


Şifa olsun.

KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com


Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page