top of page

3 TEMMUZ '23 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ


3 TEMMUZ 2023 Haftalık Burç Yorumları


Tatilden sonra iş başı yapacağımız YENİ haftanın bizlere mesajı: SINIRLARININ FARKINA VAR!


Bu hafta dolunay ile erdem ve ahlakla hareket etmenin yolumuzu nasıl aydınlattığını göreceğiz. Sınırların ve özgürlük kavramının hayatımızdaki yerini sorgulayacağız.


Kopmalar, ayrılıklar, iflaslar, kayıplar haftanın konuları… Yaşanacak olaylar bize hem özel yaşamımızda hem de toplumsal anlamda ‘’Özgürlüğümüzün sınırı neresi? Kurallar toplumsal yaşamda neden gerekli? Kurallar olmazsa ne olur? ’’ gibi sorular sorduracak.


Her türlü ikili ilişkiler penceresinden olmazsa olmaz kurallarımızı ve etik kavramını sorgulayacağız. Bu sorgulama iş arkadaşımızla yaşadıklarımızla da olabilir partnerimizle de çocuklarımızla da. Merkür’ün de bu konvoya katılması ile yazılar, iletişim ve eğitimler sayesinde toplumsal yaşamda farkındalıklar geliştirebiliriz.


Toplumda yaşamak ve topluma ait olmanın farklı kavramlar olduğunu keşfetmek için fırsatlar sunacak bir hafta var önümüzde. Topluma aidiyet ile aile kavramlarını ve aileden size geçen alışkanlıkları fark edebiliriz. Ailemizin bize öğrettiği ahlakı veya ailemize rağmen bizim etik kavramını nasıl öğrendiğimizi düşüneceğiz. Sorumluluklarımız ve toplum önündeki unvanlarımız ve yerimizi sağlamlaştırmak için rutinler geliştirme şansı barındıran bu hafta ödevlerimizi erteleme alışkanlığımızın altında yatan nedeni de aydınlatabilir.


Bu hafta içgüdülerimizi, gizli saklı kalanlarımızı açığa çıkarabilir. Hayatımızdaki tüm insanlar ve durumlar bir özelliğimize ayna tutmaktadır.


"Her şey yansımadan ibarettir"

Örneğin, bastırdığımız duygularımız varsa, damlayan musluklar ve su akıtan radyatörlerle karşılaşabiliriz. Arabamızın frenlerinin bozulması yaptığınız bir şeye son vermeniz konusunda bir uyarı olabilir.


Diyelim ki arabamızın farları bozuk, bu durum bize hayatta hangi yöne gittiğimizi görüp göremediğimizi sorgulamamızı istiyordur belki de. Dolunay da bu konunun aydınlanmasına yardımcı olabilir.


Özetle, yaşamımıza giren her ne olursa olsun, aynaya bakıp bize ne öğretmeyi amaçladığını görmeliyiz. Kim bilir belki de yansıtan kişi farkında olmadan bize rehberlik edecek bu yüzden bu dolunay bizim ruhumuzu zihnimizle fark etmede farkındalık yolumuzu aydınlatsın. Bu aydınlanma yolunda bize yansıttığı bir şey yüzünden başka birini değiştirmeye çabalamak yerine kendi içimize yönelip kendimizdeki o yansıyan yönü değiştirmeliyiz.Mutlu haftalar diliyorum.Şifa olsun!Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Dolunay enerjisi ile haftaya başlamaktasınız. Hayatınızda olmasını istediğiniz ne ise ona yönelmek isteyeceksiniz. Sizin isteklerinize onay vermeyen aile büyüklerinizle çatışma yaşamanız muhtemel. Aile büyüklerinin sağlığı ile ilgili birtakım sorunlar ortaya çıkabilir. Hafta ortasında İçinde bulunduğunuz sıkışmışlık hissinden kurtulmak için arkadaşlarınızla vakit geçirebilirsiniz. Hafta sonu ise kendinizle baş başa kalmak ve iç hesaplaşma yapmak, belki bir takım meditatif şifa uygulamalarına yönelmek isteyebilirsiniz. düşüncelerinizin çok dağınık olduğunu hissedebilirsiniz. Aynı zamanda hayat motivasyonunuzu arttırıcı etkinlikler yapmak için ideal bir süreç.
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Bu hafta dolunayın sizden istediği şey yakınlarınız ve mesafenizin çok olduğu kişilerle bağınızı gözden geçirmeniz. Mantığınızla mı hareket edeceksiniz yoksa duygularınıza kapılıp çıkan fırsatlardan vaz mı geçeceksiniz karar aşaması sizleri beklemekte. İnsanların sizi nasıl anmak istediği konusu hafta ortasında odağınız olacak. Diğer yandan aldığınız kilolardan kurtulmak açısından da bu zaman dilimini kullanabilirsiniz. Hafta sonuna doğru sosyalleşmek isteyeceksiniz. Seçimleriniz biraz daha sessiz sizi dinlendirecek aktiviteler olabilir. Arkadaşlarınızla yaptığınız fikir alışverişi ile tıkandığınız birçok konuyu halledebilirsiniz.İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


İçsel öfkeniz gün yüzüne çıkabilir. Pazartesi dolunay etkisi ile haftaya başlayacaksınız. Gelir gider dengenizi gözden geçireceğiniz bir süreç olacak sizler için. Hayat planlarınızı, mevcut kaynaklarınıza göre ayarlamanız gereken bir dönem. Bu dönem yapacağınız sıcak ilişkiler, hayallerinizi gerçekleştirmek adına fırsatlar çıkarabilir. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için yaratıcı düşünceler geliştirmeye çalışabilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki insanlarla olan ilişkilerinizde dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Ancak, duygusal kararlar vermek yerine, mantıklı düşünmek ve ihtiyaçlarınızı daha fazla ön plana almalısınız. Maddi kaynaklarınızı etkili bir şekilde yönetmek için aceleci kararlar vermekten kaçınmalısınız.
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


İkili ilişkilerde karar aşaması içerisinde olabilirsiniz. Haftaya başlarken dolunay enerjisi ile başlamaktasınız. Ruhsal olarak ne istediğiniz konusunda sizi zorlayabilir. İkili ilişkilerde önceden yaşadığınız deneyimlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Kriz anlarında, çevrenizdeki insanların etkisine kapılmadan hareket etmek ve krizleri çözmek için ortak bir yol belirlemek belirlemelisiniz. Hafta ortasında farklı kültürler hakkında bilgi edinerek, sınır algınızı kırabilir ve daha açık fikirli olabilirsiniz. Hafta sonu hedeflerinize ulaşmak için ani kararlar almanız gerekebilir, ancak bu kararları verirken dikkatli olmanız ve sonuçlarını göz önünde bulundurmanız gerekmekte.ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Yapılacak her ne ise onu yapacak ve aldığınız her kararın sorumluluğunu bilerek harekete geçeceksiniz. Hafta başında dolunay enerjisi gün içerisinde yaptığınız işleri bitirmek adına çok çalışabilirsiniz. Benden ruh ve zihin dengenizi korumakta zorlanabilir ve karamsarlığa kapılabilirsiniz. Hafta ortasında ise eşinizle veya ortağınızla ortak şekilde hareket etmek isteyebilirsiniz. Birlikte bir şeyler yapmak her türlü ikili ilişkinizi canlandırabilir. Değişim ve dönüşüm süreci, bazen zorlu bir deneyim olabilir. Bu nedenle, ruhsal sağlığınızı korumak için kendini sınırlarınızı belirlemelisiniz. Hafta sonu yaratıcılığınızı kullanarak, hayalleriniz için yeni yollar keşfedebilir ve kendinizi sürekli olarak geliştirebilirsiniz.BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Pazartesi gününe dolunay enerjisi ile başlayacaksınız. Aşk ilişkiler ve yeni edineceğiniz hobilerle ilgili birtakım gündemler yaşamanız muhtemel. Boş vakitlerinizi değerlendirmek için organizasyon ve plan yapabilirsiniz. Bu durum hem zamanınızı verimli kullanmanızı hem de kendinize yeni hobiler edinmenizi sağlayabilir. Hafta ortasından itibaren en yakın dostlarınıza veya eşinize/ortağınıza karşı aşırı empat tavırlar içerisinde olabilirsiniz. Onları anlayışla karşılayabilir ve istekleri doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Birlikte zaman geçirmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken mevzu ise karşınıza çıkabilecek krizlere karşısında ani tepkiler vermemeye dikkat etmelisiniz.

Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Ailem için daha ne yapabilirim benden beklentilerini karşılayamıyor muyum sorunsalı ile haftaya başlamaktasınız. Pazartesi günü yaşanacak dolunay tamda aile temalarını yaşatacak sizlere. Aile büyüklerinizle ilgilenebilirsiniz. Sorumluluklarınızı yerine getirmekten kaçınmayacak ve onlara sabırla yaklaşacaksınız. Bu sayede sorumluluklarınızı daha kolay bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Kariyer hedeflerinizi belirlerken birden karar değiştirebilirsiniz. Bu durum sizi karasız bir yapınız varmış gibi gösterebilir dikkat. Aniden gelişecek bir fırsatla gayrimenkul alımı yapabilirsiniz. Hafta ortasında toplumsal konulara kayıtsız kalamayacak ve bir topluluk içerisine katılmak isteyebilirsiniz.
AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Her türlü iletişimde otoriter tavrınızı ortaya koyacak ve bakış açınız geleceğe dönük olacak. Hafta başına dolunay enerjisi ile başlayacaksınız. Yakın çevrenizle ciddi konuşmalar yapabilirsiniz. Kardeş ve akrabalarınızın sorumluluğun sizin üzerinizde olması sizleri yorabilir. Bu durumun anlaşılmaması ani ve dürtüsel davranışlar içerisinde olmanıza yol açabilir. Çocuklarınıza empati ve hoşgörü ile yaklaşabilirsiniz. Teknolojinin sunduğu fırsatları kullanarak, meraklarınızı besleyebilir ve yeni beceriler öğrenebilirsiniz. Bunun için, yeni teknolojik gelişmelere açık olacaksınız. Bu sayede, kendinize yeni ufuklar açabilir ve hayatınıza renk katabilirsiniz.YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Önümüzdeki günlerde maddi konulara odaklanmanız gerekecek. Pazartesi günü gerçekleşecek dolunay enerjisi gelirinize göre giderlerinizi planlamanız için önceden hazırlık yapmanız için size itici güç sağlayacak. Planlarınızı yaparken gelecekteki finansal hedeflerinizi de göz önünde bulundurabilirsiniz. Hafta ortasında günlük rutinlerinizi veya sorumluluklarınızı artırmak için daha fazla dikkat göstermeniz gerekebilir. Hafta sonuna doğru aile büyüklerinizle vakit geçirecek ve bağlarınızı kuvvetlendireceksiniz. Boş vakitlerinizde eğlenceli aktivitelerde bulunmak isteyebilirsiniz. Aşk hayatınızda ise birlikte zevk alacağınız bir çok aktivite içerisinde olmak sizlere iyi gelecektir.OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Bu haftanın başrol oyuncusu sizlersiniz. Dolunay sizin burcunuzda gerçekleşecek ve ileriye dönük hedefler belirleyeceksiniz. Bu hedefleri belirlerken karşınızdaki kişinin farklı bir odak noktasına sahip olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. Kendinize olan güveninizi artırmak ve sizi besleyen şeyleri partnerinize ya da ortağınıza açıkça ifade etmelisiniz. Sizler gibi yaptığı her işte başarılı olmak isteyen kişiler için emeklerinin karşılığını alacağı bir dönem olacak. Hafta ortasında Kendinize verdiğiniz değer konusu sizler için önem kazanabilir. Aynı zamanda çok çalışıyorum fakat hala neden istediğim ücretleri kazanamıyorum düşüncesi içerisine girmeniz muhtemel. İlgi alanlarınızı geliştirerek büyütmek için iyi bir fırsat yakalayabilirsiniz. Ayrıca, yakın çevrenizle ve iletişim kurduğunuz kişilerle hoşgörülü olmanız gereken gündemler yaşayabilirsiniz.KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Pazartesi yaşanacak dolunay enerjisi inzivaya çekilmenize yol açacak. Karamsar bir tutum içerisinde olabilirsiniz. Sağlıkla ilgili bir durum varsa hastanede tüm işlerinizi halledebilirsiniz. Hafta ortasında ise kendi isteklerinize odaklanabilirsiniz. Hayatta daha fazla nasıl ilerleyebilirim konusu gündeminizde olabilir. Hafta sonuna doğru maddi koşulların belirsizliği sizi zorlayabilir. Kazancınızda oluşan süreli değişen koşullar karşısında ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz. Yakın çevrenizle bir takım seyahat planları yapabilir eğer maddiyatınız el vermiyorsa bir araya gelmek için zaman ayıracaksınız.
BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


Bu hafta umutlar evinizde bir dolunay gerçekleşecek. Emeklilik döneminde ya da ilerleyen yaşlarda nasıl bir hayat kurmak istediğinizi sosyal çevrenize anlatmak isteyebilirsiniz. Sahip olduğunuz idealleri gerçekleştirmek için organizasyonlar ve planlar yapmak isteyebilirsiniz. İlgi duyduğunuz alanlarınıza yönelerek boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Sosyal çevrenizde farklılıklar yaratabilir. Kendi egonuzun ötesinde toplum için faydalı düşünceler geliştirmek, iletişim trafiğinizi arttırabilir. Hafta sonuna doğru kendinizi motive etmek için sevdiğiniz şeyleri yapmaya yönelebilirsiniz. Aynı zamanda bu hafta şifa çalışmaları yapabilmek için ideal bir zaman dilimi sizleri beklemekte. Teknolojinin yardımıyla kendinize yeni hobiler bulabilir ve konu ile ilgili eğitici videolar izleyebilirsiniz. Maddi konularda ise hızla eriyen gelirlerinizi dengeye nasıl getirebilirim düşüncesi sizleri yorabilir.
Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page