top of page

3 NİSAN '23 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ3 Nisan 2023 Haftalık Burç Yorumları


PAZARTESİ


Haftaya Ay’ın Başak burcu seyriyle başlıyoruz. Ev işleri için ideal zaman. Toparlamak, organize olmak hatta sağlık kontrolleri yapmak, rutin bakımlar için ideal zaman. Ayrıntı ve detay gerektiren işlerle uğraşmak için de ideal. Başak yöneticisi Merkür artık Boğa burcunda olacak. (19.22) Somut verilerin, kalıcı bilgilerin peşine düşmek isteyeceğiz. Uzun ömürlü, sağlıklı ve kalıcı planlar yapmaya odaklanacağız. Sözleşme ve imza gibi konular bu hafta gündemde olabilir.


SALI


Pazartesi günü (21.55) kesinleşen Merkür’ün Plüton ile kare etkisi devam edecek. Zihinsel yorgunluk, pasif-agresif davranışlara dikkat. İletişimde daha çok bir fikri savunan kişiler sebebiyle kendinizi ikna ediliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Kurnazlık, strateji ve paranoya gibi konular da gündeme gelebilir.

4 ve 5 Nisan’ı iyi değerlendirelim. Merkür retroya girmeden alım-satım, ticari faaliyetler için Ay’ın da Merkür yönetimindeki Başak burcunda olduğu bu günler önemli. Özellikle saç kesim, bakım konularını da bu günlerde halletmeye çalışalım. (Ayrıntılar; Aylık yayınladığım saç bakım takviminde)


ÇARŞAMBA


Günlük modumuzu gösteren Ay, Terazi burcuna girecek. (00.51) Denge, uyum ve huzur arayışında olacağız. Sosyalleşmek için de uygun bir gün. Sanatsal zevkler edinmek için de öyle. Merkür’ün Satürn ile uyumlu açısı rasyonel düşüncelere ve konsantrasyon içerikli işlere destek atacak. İletişimde ciddiyet önemli olacak. Kendi zihnimizle baş başa kalmak ve yaşamı sorgulamak, plan ve zaman programları yapmak için ideal.


PERŞEMBE


Terazi burcunun 16 derecesinde bir dolunayımız var. Mısır sınırı Jüpiter. Hak, hukuk, adalet temaları yoğun olarak gündeme gelecek. Önümüzdeki 14 gün boyunca akademi, seyahatler, eğitim, adalet ve yönetim konularına eğileceğiz. Kültürel yozlaşma, abartı, koyu tartışmalara dikkat etmemiz gerekecek. Dolan Ay’ın Uranüs ile 150’liği görülmez kazalara, ani haberlere de gebe... Bilhassa finansal açıdan hesapta olmayan durumlar nedeniyle canımız sıkılabilir.


CUMA


Perşembe günü kesinleşen Güneş Chiron kavuşumu ruhsal bir arınma, uyanış etkisi getirecek. Hayallerimiz ile odaklandığımız konuları birleştirmek için içsel bir mücadele içinde olacağız. Geleceğe dair planlarımızı yenilemek isteyeceğiz. Venüs’ün Neptün ile uyumu ise (20.58) lükse ve rahatlığa karşı ilgimizi arttıracak. Ufak kaçamaklar yapmak isteyebiliriz. Ütopik filmler izlemek, sanatsal aktiviteler yapmak için uygun bir gün. Sezgilerimiz güçlenecek.


HAFTASONU


Merkür’ün Mars ile uyumlu açısı (09.28) fikir ve düşüncelerimizde kararlılığı getirecek. Pratik çözümler yakalayacağız. Teknik konularla ilgilenmek için fırsat verecek. Özellikle tadilat, tamirat gerektiren işlerinizi bugüne bırakabilirsiniz. Çalıştığınız konularda hızlanabilir, ivme kazanabilirsiniz.

Haftanın son günü ise Ay Yay burcunda olacak ve zihni genişletmek, yeni yollar keşfetmek için güzel bir zaman olacak. Merkür’ün Uranüs ile paralel hizalanmasına dikkat etmeli ve uçuk fikir ve düşüncelere karşı temkinli olmalıyız.


Mutlu haftalar diliyorum.


Şifa olsun!Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Pazartesi günü yarım kalan işlerinizi titizlikle tamamlamak isteyebilirsiniz. Yapılacaklar listesini gün gün programlayabilirsiniz. Merkür Boğa burcuna geçişi ile maddi ve manevi değerler konusu daha fazla gündeminiz haline gelecektir. Varsa ticari yatırımlarınız bu süreçte yapmak isteyebilirsiniz. 21 Nisan'a kadar yapmak isteyeceğiniz atılımları başlatın çünkü sonrasında Merkür retro hareketine başlayacak ve 15 Mayıs’a kadar devam edecek. Geçmiş konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. 6 Nisan’da zıt burcunuzda dolunay var. İkili ilişkiler gündeminizde olacak. Bu zamana kadar görmezden geldiğiniz her şey gün yüzüne çıkabilir ve belki de bir tamamlanma yaşayabilirsiniz. Dolunayın yarattığı etki ile ilişkilerinizi birden bitirmek yerine kök sorunu bulup odaklanmanız sizler için daha iyi olacaktır.BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Ev içi görev dağılımını tekrar gözden geçirebilirsiniz. 3 Nisan Merkür Boğa geçişiyle iletişim becerilerinizi daha fazla ön plana çıkacak. Bilgi edinmek ve bunu paylaşmak sizlerin öncelikli motivasyonu olabilir. Kişileri öz değerleri konusunda motive eden konuşmalar yapabilirsiniz. Eğer yeni bir eğitim almak istiyorsanız 21 Nisan’a kadar adın atın. Sonrasında Merkür retro hareketi başlayacak ve geçmiş yarım kalmış konular gündeminizi oluşturacak. 6 Nisan’daki dolunay, sorumluluklarınızın adilce paylaşılmadığını size hissettirebilir. Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde stresli olaylar gündeme gelebilir. Sağlık konusunda bu zamana kadar ertelediğiniz bir durum varsa gün yüzüne çıkabilir.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Hafta başında evinizle ilgili düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. Bahar temizliği için yeterli gücü kendinizde bulamıyorsanız bugünü değerlendirebilirsiniz. 3 Nisan’da Merkür’ün burç değiştirmesi sizi önümüzdeki günlerde içe döndürebilir. Etrafınızı gözlemlemek isteyebilir fakat aksiyon almakta zorlanabilirsiniz. Özellikle 21 Nisan ve sonrası çocukluk döneminde yaşadığınız koşullar gün güzüne çıkabilir. Bu konuda yardım almak isteyebilirsiniz. Unutkanlık ve dalgınlıklarınız artabilir. 6 Nisan’da oluşacak Terazi dolunayı varsa aşk hayatınızla ilgili sınamalar yaşatacak. Eğer sanatla ilgili bir şeyler yapıyorsanız bu süreçte daha görünür hale gelebilir. Yaratıcılığınızı kullanın!YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Pazartesi iletişimin kuvvetli olduğu bir gün içinde olabilirsiniz. Varsa kardeşlerinizin sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Merkür’ün burç geçişi, sosyal gruplar içerinde aktif ve hareketli bir dönemi size taşıyacak. Bilgi paylaştığınız arkadaş ortamlarında kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Bu dönem sosyal medyada daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Fakat profil çalınmalarına, yanlış bilgi paylaşımlarına dikkat! 6 Nisan’daki dolunay; ev, aile, yuva konusunda bazı pürüzlerle canınızı sıkabilir. Anlaşmazlıklar gün yüzüne çıkabilir. Huzursuz bir enerji söz konusu olacağından öfkelenmemeye dikkat etmeniz gerekli. Aile içinde oluşacak adaletsiz tutumlara katlanmak istemeyeceksiniz.ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Kendinize verdiğiniz değeri sorguladığınız bir hafta. Maddi kaynaklarınız konusunda bütçe planlaması yapmak isteyeceksiniz. Merkür’ün burç geçişi toplum içerisinde kendinizi daha net ifade etmenizi sağlayacak. Eğer çalışıyorsanız yaptığınız işte bilgi birikimlerinizi aktarmanız gündeme gelebilir. Entelektüel yapınızı daha fazla öne taşıyacaksınız. Kariyer konusunda girişimde bulunmak istiyorsanız eğer 21 Nisan’a kadar yapmanızı öneririm çünkü Merkür retro hareketine başlayacak ve iletişimde bazı sıkıntılar yaşamanız muhtemel. 6 Nisan’daki dolunay dostlarınızla bir araya gelip biten ilişkileriniz konusunda konuşmalar yapmanıza vesile olabilir. Nerelerde hata yaptığınızı, geçmiş sayfaları karıştırmanıza vesile olacak. Varsa kardeşlerinizle olan bir durum gün yüzüne çıkabilir ve tartışmalar yaşayabilirsiniz.BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Bu hafta inanç ve felsefi konulara ilginiz artabilir. Başkalarına rehberlik edebilir ve bu konuda güvenlerini kazanabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek isteyebilirsiniz. Hak hukuk ile ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. 21 Nisan’a kadar yurtdışı akademik ve hukuksal konularla alakalı başvurularınızı yapmalısınız. Sonrasında Merkür retro hareketine başlayacak ve başvurularınızda birtakım aksaklıklar çıkabilir dikkatli olun derim. 6 Nisan’daki dolunay maddi manevi değerleriniz konusunda birtakım sorunlar ortaya çıkabilir. İkili ilişkilerde alma verme dengenizin bozulduğunu fark edebilirsiniz. İlişkilerde değer yargılarınızı sorgulayabilirsiniz. Etrafınızda haksız kazanç edenlere karşı tahammülünüz azalabilir.

Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.
TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Bu hafta sizin burcunuzdaki dolunay yaşamınızda önemli konuları gün yüzüne çıkartacak. Tedirgin ruh hali sizi bekliyor. Hayatı akışına bırakamayabilirsiniz. Merkür’ün burç geçişi ise ortak bütçeye sahip olduğunuz kişilerle mali konuları konuşturtacak. Yeni bir banka hesabı açmak isteyebilir ve yatırım şeklinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Hayatınızdaki kişilerle direk iletişim kurmak yerine dolaylı bir anlatım şeklini ortaya koyabilirsiniz. Sezgilerini ön plana çıkabilir. Dolunayın enerjisi olayları daha objektif bir bakış açısıyla görmenize yardımcı olacak. İlişkilerde denge ve uyum konusunda sorgulama dönemi geçireceksiniz.AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Size faydası olmayan kişileri hayatınızdan uzaklaştırmak isteyeceğiniz bir hafta geliyor. Özellikle sosyal medya profil temizliği yapabilirsiniz. Takip ettiğiniz konuların yönü değişebilir. Yaşama bakış açınızı değiştirmek için önce kendi çevrenizi değiştirmekle işe başlayacaksınız. Merkür’ün burç geçişi her türlü ikili ilişkilerde sizler için iletişimi önemli hale getirecek. Karşınıza aldığınız kişilerde (bilhassa partner) entelektüel bir birikim arayacaksınız. 6 Nisan’daki dolunay inzivaya çekilme isteği yaratabilir. Her şeyden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Fakat şüpheci tavırlara dikkat! İçten içe kendinize zarar verebilirsiniz. Duygusal çalkantılarınız artabilir. Gizli saklı bir ilişki içindeyseniz eğer gün yüzüne çıkabilir.YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Hayatınızdaki otorite figürlerinin mükemmeliyetçi tutumu sizleri yorabilir. Kime değer verip, en tepeye yerleştirdiyseniz o kişilerle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Değer yargılarınızın yönünü değiştirmek için güzel bir haftadasınız. Eğer çalışıyorsanız pratik çözümler üretmeniz patronunuzun dikkatini çekebilir ve takdirini kazanabilirsiniz. Merkür’ün burç geçişi ile varsa evcil havyalarınızın bakımlarıyla ilgilenebilirsiniz. Ekip işleri yapmak ve sorumluluklar almak öne çıkacak. Olumsuz açıdan fazla eleştirilere maruz kalabilirsiniz. 6 Nisan’daki dolunay, sosyalleştiğiniz alanlarda uyumsuz olan kişilere karşı tahammülünüzü zorlayabilir. Katlanamayabilirsiniz. Bu nedenle bazı kişilerle arkadaşlığınızı sonlandırmak isteyebilirsiniz.


OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Bu hafta sizler için hak, hukuk ve adalet temasını ön plana taşıyacak. Fikir anlaşmazlıkları yaşayabilirsiniz. Bir türlü iletişim kuramadığınız kişiler varsa bu haftayı değerlendirebilirsiniz. Maddi konularda daha yaratıcı çözümler üretmek için de bu hafta ideal. Varsa çocuklarınızla eğitici oyunlara yönelebilirsiniz. Yaratıcılığınız ön planda olacaktır. Aşk hayatınızda bilgi paylaşımını önemseyebilirsiniz. 6 Nisan dolunayı ile sizden yaşça büyük kişilerle anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz fakat akıl almak için ideal. Bir işte çalışıyorsanız eğer patronunuzun dengesiz tutumları iş ilişkinizde sizleri zorlayabilir. Anne ile ilişkinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz.
KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Giderlerinizin gelirinizden fazla olması sizi sıkıntıya düşürebilir. Bütçe planlaması yapmak için güzel bir hafta. Ay'ın burç geçişleri maddi konuları düzenlemeniz için size fırsatlar verecek. Merkür’ün burç geçişi ile ev, aile, yuva konularında öncelikler oluşturmanızı sağlayabilir. Aile içinde fikirler ve bunları paylaşmak önem kazanabilir. 6 Nisan dolunay etkisi ile olaylara geniş bir perspektiften bakabilirsiniz. Kendi kültürünüz dışında yaşayacağınız bir ilişki ile geleneksel yapınızın dışına çıkabilirsiniz. Rüyalarınızda geleceğinizle ilişkili birtakım semboller görebilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı işler yapıyorsanız eğer bu hukuksal birtakım anlaşmazlıklar ortaya çıkarabilir.BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


Pazartesi sabahı ikili ilişkiler zihninizi meşgul edebilir. İnsanların size bakış açılarını fazla önemseyebilirsiniz. Aynı gün Merkür’ün burç geçişiyle odak noktanız kardeşler yakın akrabalar, eğitim, kısa seyahatlere yönelecek. İletişim yönünüzü daha aktif kullanabilirsiniz. Yeni şeyler öğrenmek için can atabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştırıcı teknolojik aletler satın almak isteyebilirsiniz. Bu tür alışverişlerinizi 21 Nisan’a kadar yapmanızı öneririm sonrasında Merkür retro hareketine başlayacak ve alacağınız elektronik eşyalarda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. 6 Nisan’da dolunay ile günlük yaptığınız işler, sağlık koşulları ve eğer çalışıyorsanız iş ve çalışma koşulları ile ilgili gündemler ortaya çıkabilir. Bu alanlarda özellikle insanlarla olan ilişkileriniz konusunda sınanmalar yaşayabilirsiniz.
Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88Komentarze


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page