top of page

28 KASIM '22 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ
28 KASIM 2022 Haftalık Burç Yorumları


Bu günün izi!


Geçmiş yaşadıklarımız bu günün izini verir. Bu tıpkı bizden önce bu yolları geçmiş kişilerin bıraktıkları izleri takip etmek gibidir. Bu hafta geçmişten beri gelen ve bir türlü emek gösterip müdahale edemediğimiz konuları pişirip önümüze servis edecek.


Duygusal anlamda çöküntüdeyiz. Özellikle hayvanlara karşı şiddetin, insanlık adına duyguların, vicdanın kalmadığıyla ilgili sorgu süreçlerinin göbeğindeyiz. Yay yeni ayı olmasına rağmen hepimiz sosyal medya detoksu yapmak, haberlerden ve yaşanılanlardan uzak kalmak ihtiyacı güdüyoruz. Yay gibi eğlenceli, keyifli, neşe dolu olacağımız yerde karanlığa gömülmeyi tercih ediyoruz...


Yönetici Jüpiter “S” yani durağan konumdaydı hatırlarsanız.. Benim konularım önceliğiniz dedirtmişti hepimize. Ve şimdi Jüpiter’in alanları olan hak, hukuk, adalet ve en çok da vicdan aradığımız dönemdeyiz!


Bu hafta enerjimizi bölmemeye, tek bir alana odaklanmaya niyetlenmeliyiz. Ve bu süreçte neyi büyüttüğümüze dikkat etmeliyiz. Kin ve nefreti mi yoksa iyilik ve merhameti mi?


Mutlu haftalar diliyorum.

Şifa olsun!
Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Yabancı kültürdeki insanlarla yoğun iletişiminizin olacağı bir haftaya girmektesiniz. Arkadaşlarınızla grup aktivitelerinde bulunabilirsiniz. Hukuksal konularda harekete geçtiğiniz takdirde istediğiniz kalıcı sonuçları elde edebilirsiniz. Hafta ortasında iletişimde bazı yanlış anlaşmalar söz konusu olabilir. Kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz. Hayatınızdaki kardeşler ve kısa seyahatlerde bazı aksaklıklar yaşayabilirsiniz, dikkatli olmakta fayda var. Rüyalarınızda artış olabileceği gibi ruhsal konulara eğiliminiz artabilir. İnzivaya çekilmek isteyebilirsiniz. Hafta sonu için gezi planları yapabilirsiniz.


BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR

Kasım ayının enerjileri sizleri epey zorladı. Derin bir nefes almak ister gibisiniz. Kariyer alanınızda hareketli bir süreç sizi beklemekte. Belki aynı statüdeki biri ile tanışabilir ve bir aşk yaşayabilirsiniz. Bu dönem arkadaşlarınızla yapacağınız aktiviteler enerji çalışmaları, belki inzivayı hatırlatacak yerlere gitmek sizleri rahatlatacaktır. Eğer sanatsal faaliyetler içindeyseniz bunları topluluklar önüne çıkarmak isteyebilirsiniz. Diğer yandan Bazı arkadaşlıklar konusunda sorguladığınız bir dönem içerisinde olabilirsiniz. Hayal kırıklığı yaşamış olmanız olası. Bu olaydan size gelen mesajı almaya niyet etmenizde fayda var. Hafta sonu içsel olarak harekete geçmek istemekle yalnız kalmak arasında gelgitler yaşayabilirsiniz. Gerginliklerle dikkat.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Uzun zamandır kendinizi motive etmek adına zorlandığınız bir süreç içindesiniz. Enerjiniz içe çekilmiş ve dağınık bir zihin içinde yön bulmaya çalışıyor olmak sizi yormuş olabilir. Birde evlilik ve ortaklaşa çalıştığınız kişilerle yaşadığınız olaylar bu dönem tuz biber etkisi yaşatabilir. Yaşadığınız aksaklıklar sevgi dilindeki patavatsızlıklar artık son bulsun moduna solsanız da bu süreci yönetmeyi öğrenmeniz adına yaşadığınızı bilmeniz gerekli. Belki de siz göremediğiniz olayları şimdi net bir şekilde gördünüz. Her yaşadığımız şey bizler için deneyimdir unutmayalım. Yurtdışı yabancılar, akademik alan, hak hukuk konusunda disipline edildiniz şimdi ise hareketlenme ve sağlam adımlar atma dönemi diyebiliriz. Kariyer konusunda yeni gelişmeler yaşarken, global şirketlerden teklif alabilirsiniz. Dikkatli olmanız gereken alan ise sözleşmeleri iyi okumalı ve anlamalısınız. Hafta Sonu ise arkadaşlarınızla dışarıda olmak isteyebilirsiniz. Hareketsizlik size göre olmadığı için iyi değerlendirmekte fayda var. Umut etmeyi hayatınıza tekrar katma zamanı.


YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Haftaya uzun zamandır maddi kaynakların kullanımı konusunda yaşadığınız süreci yönetmeyi bildiğini göstererek girmektesiniz. Teknoloji ile ilgili yaptığınız iş girişimlerinin sonucunu aldığınız bir hafta olabilir. Denediğiniz farklı kazanç kapılarının artık meyvesini toplayacağınız bir hafta sizleri beklemekte. İş ve çalışma koşullarında desteğin artacağı zaman dilimi içinde olabilirsiniz. Zihinsel gerginlikleriniz, içe çekilme, birden agresif haller almanıza anlam veremiyor olabilirsiniz. Öfkenizi de yaşamayı bu zamana kadar içinize attığınız şeyler neler artık bul ve devam et demeyi öğrenmelisiniz. Geçmişi bırakmak sizler için zor olabilir. Bu nostaljik yaklaşımlarınızı farklı alanlarda kullanmayı öğrenmelisiniz. Belki ilgi alanı olarak koleksiyonculuğa yönelebilir, tarihi yerlerde bulunabilirsiniz. Hafta sonu toplumsal kimliğinizi ortaya çıkarmak isteyebilirsiniz. Kariyerinizde ilerleme yöntemlerini bulmak isteyebilirsiniz. Hayat akarken zamanı kaçırmadan yola devam etmek sizler için iyi olacaktır.


ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Zorlandığınız bir türlü hayatınızdaki insanlara kendinizi anlatamadığınız bir süreç yaşamış olabilirsiniz. Kendi isteklerinizi doğru kelimelerle anlatma çabanız sizleri yormuş olabilir. Hayatınıza aldığınız kişilere özel olduğunu hissettirmek adına yaptığınız çabaların sonuçsuz kaldığını, anlaşılamamanın vermiş olduğu hüznü derinlerde hissediyor olabilirsiniz. Oysaki eşit davranmak ve arkadaş gibi olmak istediğinizi anlamayan birçok kişi hayatınızdan ya çıktı ya da sorunlar yaşattı. Bu dönemde ise işler artık sizin istediğiniz gibi ilerleyecek. Gökyüzü tamda sizin istediğiniz gibi kalbinizi hissedecek insanları çıkaracak karşınıza. Kendinizi anlatmak yerine özel olduklarını bilerek yola devam edecek insanlarla ilerlemek isteyebilirsiniz. Sosyal ortamlarda karşılaşacağınız kişilerle sizlere aşk yaşayabilirsiniz. Bir hobi edinebilir, bu konuda eğitim alabilir ve iş haline dönüştürebilirsiniz.BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Aileniz ve atalar konusunda sürekli yaşadığınız değişen koşullar yaşamaktasınız. Sinirler gerilmiş olabilir. Ufak tefek konular gün geçtikçe büyümüş olabilir. Artık bu durumun bitmesi konusunda sürekli kendinize verdiğiniz temkin işe yaramıyor dahi olabilir. Size anlatmak istediği mantığı kavramanızda yarar var. Sağlık konusunda uzun zamandır aksattığınız kontrollerinizi yaptırmanızda fayda var. Alerjik bünyeye sahip iseniz ilaçlarınızı almayı ihmal etmeyin. Hafta sonu etkisi kendinizi bir inanç sistemine ait hissedemiyor bir yöne eğilim konusunda zorlanma enerjisi içinde olabilirsiniz. Bu enerjiden sıyrılmak adına harekete geçeceğiniz bir süreç sizleri beklemekte. Yön belirleyeceğiniz bir zaman dilimi.
Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Sizler için ikili ilişkiler çok önemli ve harekete geçtiğiniz takdirde farklı kültürlerdeki insanlarla tanışabilir ve bir ilişki içinde olabilirsiniz. Bu dönem var olan ilişkinizi bir sonraki adıma taşıyabilirsiniz. Arkadaşlarınızla kısa seyahatlerin tadını çıkarabilirsiniz. Eğitim ve öğrenim konularında daha derinleşmek isteyebilirsiniz. Eğer evliyseniz uzun süredir içinizde büyüttüğünüz ilişkinizle ilgili konuları partnerinize anlatabilirsiniz. Kişinin sizin ihtiyaçlarınızın farkına varması açısından hafta sonu destekleyici etkiler mevcut. Uzun seyahatler konusunda bilet alırken iki kere kontrol etmekte fayda var. Belki bunu bir tatile çıkarak yapabilirsiniz. Kibir ve egolu insanlardan uzak durmak isteyeceksiniz. Günlük rutinlerinizde artış gözükebilir. Hiçbir şeye yetişemiyor hissi sizleri yorabilir. Her şey dağılmış ve bir türlü toparlayamıyor olabilirsiniz.


AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Kendi derinliğinizin farkına vardığınız süreçlerden geçmektesiniz. Siz dahi dönüştüğünüz insana hayretler içinde bakmaktasınız. Aslında ne istiyorsunuz bunu biliyorsunuz artık. Hayatınızda size zarar veren her kim varsa hepsinden arındınız. Eğer hala bu konuda direnç gösteriyorsanız size evrenin küçük sürprizlere hazırlıklı olmanız gerekmekte. Ev aile yuva konularında uzunca süredir sınanıyorsunuz. Kısıtlanmışlık hissi boğmuş olabilir. Bu süreçte aile büyüklerinin sağlıklarıyla uğraşmak zorunda kaldığınızı belirtmekte. Akrabalarınızdan ya da kardeşlerinizin desteğini hissedebilirsiniz. Taşınma ile ilgili gündemleriniz mevcut ise harekete geçtiğiniz takdirde kolaylıkla yapabilirsiniz. Çocuk sahibi olamayan kişiler ya da ikinci çocuk düşünen kişiler için destekleyici fırsatlar olabilir. Belki uğraştığınız hobilerden para kazanmaktasınız işiniz büyüyebilir.


YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Sizin döneminiz başladı. Hayat akışınızda bir hızlanma oldu. Evliliğinizde ya da ortaklaşa yaptığınız işlerde yanlış anlaşılmalar söz konusu olmuş olabilir. Partneriniz hiç istemediğiniz agresyon içinde olabilir. Eğer öyleyse neden bu ilişki içinde olduğunuzu sorgulamanız size iyi gelecektir. Sevgi dilini tekrar keşfetme zamanı diyor gökyüzü. Lütfen kibirli tavırlardan uzak durun. Büyük aile yapısına sahipseniz bu dönem onlarla sık sık ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Sürekli bir yerlere gitmek hayatı keşfetme, doğru bilgiyi hayatınıza katmak isteyeceksiniz. En yakın arkadaşlarınızla dahi uzun süredir kısıtlanmalar yaşadınız. Uzaktan uzağa teknoloji ile haberleşmek özlem gidermek istemeyebilirsiniz. Onları ziyaret etmek için harekete geçebilirsiniz.


OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Kendinizi sevginin ne olduğunu sorgularken bulacağınız bir dönem içinde olabilirsiniz. Sevgi kelimesinin derinine inmek orayı anlamak isteyebilirsiniz. Kendinizi sevmekle alakalı kitaplar okuyabilirsiniz. Sahi sevgi neydi? Uzun süredir günlük rutinlerinizde aksaklıklar yaşıyorsanız eğer bu konuda girişimlerde bulunacaksınız. Düzen sizin için önemli olacak. Sağlık konularında dikkatli olunası bir süreç özellikle parmaklarınızda oluşacak kesiklere dikkat. Bazılarınız için maddi kaynaklar açısından sağlam adımlar yaşarken bazılarımız için para akışında kısıtlanmalarla karşılaşmış olabilir. Şimdi Harekete geç ve bilgini ortaya koy dönemi. Aşk evinizde köklü değişim söz konusu ve siz artık neyi istediğinizi tam olarak biliyorsunuz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Sizler gibi sabit burcun ikilem içinde kalması sizleri yoruyor olabilir. İlk defa yönsüzlük duygusunu tatmaktasınız. Kısıtlanmış, sırtından vurulmuşluk hissini yoğun yaşadınız. Şimdi ise her anlamda iradenizi kullandığınız anda hayatınızda çözemediğiniz ne varsa çözebileceğinizi müjdeliyor gökyüzü. Size destek olmak için partnerinizde hareket geçecek. Sosyal ortamlarda tanıştığınız biriyle beraberlik yaşamanız olası. Bu açıdan algılarınızın açık tutmanızda fayda var. Sizin gibi entelektüel birikime önem veren kişiler için tamda sizleri besleyecek partnerlerle karışabilirsiniz. Maddi kaynaklar v konusunda yeni fırsatlar elde edebilirsiniz.


BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


Kendi alanınızı, aile bireylerinden korumak adına verdiğiniz çabanın sonuçlarını alacağınız bir dönem. Hayatınızı kimseye karıştırmak istemeyeceksiniz. Sizi aşağıya çeken her şeyden uzaklaştığınız bir süreç. Toplumsal kimliğiniz yeni bir yön buluyor. Süreç size kariyerinizde aldığınız paranın değerini sorgulatacak. Sizden yaşça büyük insanların sizin değerinizi anlamasını sağlamak isteyebilirsiniz. Bilinçaltınızda korkularınızla yüzleşme yaşamaktasınız uzun süredir. Şimdi bu dönem bu alanda ne kadar sağlam adımlar attığınızı kanıtlama zamanı. Maddi kaynaklar konusunda uzun süredir Belirsizlikler sizleri yormuş olabilir. Hafta sonuna doğru yön belirleyeceğiniz bir süreç olacaktır.

Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page