top of page

28 AĞUSTOS'23 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

28 AĞUSTOS 2023 Haftalık Burç YorumlarıBu hafta içimizdeki sınırsız potansiyeli keşfetmek ve ortaya çıkarmak için ne yapmamız gerektiğini sorguluyoruz.

Ruhumuzla zihnimiz arasında bir seçim yapmak zorunda kalsak hangisini seçeriz? Aslında batı dünyasının ayrım yapması ile ruh, zihin, beden ayrı kavramlar gibi ele alınmaktadır. Fakat üçü de bütünün ayrı veçheleridir! Bunu unutmadan içsel ikilemi inceleyeceğiz. Hayatımızın birçok noktasında kararlar almak zorunda kalırız. Bu kararlar, bazen gözlerimizle gördüklerimize göre, bazen de içimizdeki hislere göre alınabilir.


Gördüklerimize göre hareket etmek, genellikle mantıklı ve somut bir şekilde karar vermemizi sağlar. Örneğin, bir trafik lambasının yeşil olduğunu gördüğümüzde yola çıkmamız, bu yaklaşımın bir sonucudur.


Ancak, bazen içimizdeki hislere göre hareket etmek daha doğru olabilir. Özellikle, insanlarla ilgili kararlar vermek söz konusu olduğunda, hislerimizin de bu kararda etkisi büyüktür.

Örneğin, bir işe alım sürecinde, sadece kişinin özgeçmişine bakarak bir karar vermek yeterli olmayabilir. İçimizdeki hislerimiz, kişinin işe uygunluğuna dair daha fazla bilgi verebilir.


Dolayısıyla, her zaman gözlerimizle görünenlere dayanarak karar vermek doğru olmayabilir. İçimizdeki hislere de kulak vermek gereklidir. Ancak, bu hislere tamamen güvenmek de riskli olabilir. Bu nedenle, karar verirken hem gözlem hem de içimizdeki hisleri


İçimizdeki sınırsız potansiyeli keşfetmek ve ortaya çıkarmak için ne yapmamız gerektiğini sorguluyoruz.


Haftanın tüyosu, herhangi bir konuda inandığımız şeyleri sorgulamamız gerektiği. Özellikle kendimizi kayıtsız şartsız teslim ettiğimiz dogmatik bilgileri irdelemeli ve düşünce ve inanış sistemlerimizi sağlam temellere oturtmalıyız. Geçmişimizle ilgili muhakeme ve muhasebe işlerinde tüm olasılıkları düşünerek aydınlanmaya çalışmalıyız.


Haftanın ödevi, SWOT analizini iyice araştırmak, örneklerini incelemek ve kendi SWOT analizimizi yapmak. Bu analiz, kendi güçlü ve zayıf yönlerimizi ve fırsatlar ile tehditleri belirlememize yardımcı olacak.


Haftanın sözü oldukça anlamlı; Değerlerimizi belirleyip, kırmızı çizgilerimizi çekerek korumak! Bu durum gerçekten kazanmak için gerekli niteliklere sahip olduğumuzu anlamamızı sağlayacaktır.

Haftanın kitabı, Dr. Muriel James ve Dr. Dorothy Jongeward tarafından yazılan “Kazanmak İçin Doğarız” kitabı. Bu kitap, Gestalt deneyleriyle kişiler arası ilişkilerin analizini ve aslında kendimizle olan ilişkimizi anlatıyor. Okuyucular, kendi hayatlarında bu teknikleri kullanarak daha sağlıklı ilişkiler kurabilirler.Mutlu haftalar diliyorum.Şifa olsun!Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Bu hafta hedeflenen konulara odaklanmak ve ihtiyaç duyduğunuz konuları ifade etmek için uygun bir zaman içerisinde olabilirsiniz. Sosyal çevreniz, hedeflerinizi gerçekleştirmek için size yardımcı olacak kişilerle tanıştırabilir ve onlardan destek almanıza yardımcı olabilir. Hayalleriniz için kendinizi motive etmek isteyebilirsiniz ve boş zamanlarınızda aktivitelerle bu ihtiyaçları karşılayabilirsiniz. Balık burcunda oluşacak dolunay etkisi ile yalnız kalmak isteyebilirsiniz. İç hesaplaşma yapmak sizlere iyi gelebilir. Duygusal ihtiyaçlarınızı belirlemek isteyebilirsiniz. Sağlık konusunda alerjik reaksiyona dikkat.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Uzak mesafeler için seyahat planı yapmak, hayatınıza heyecan katmak ve farklı kültürler keşfetmek için pazartesi sabahı sizleri desteklemekte. Maddi durum ile ilgili bir gündeminiz varsa ülkelerle ve yaşam şekilleri ile ilgili belgeselleri izlemek size iyi gelebilir. Hafta ortasında kendinizi yönsüz hissedebilirsiniz. Bu hayatta hedeflediğim şeyleri yerine getirdim mi? sorunsalı sizleri yorabilir. Dolunayın etkisi sizlerin umutlar evinde gerçekleşecek ve uzun zamandır umutsuzluk hissi çöken sizleri birazda olsun hayata bağlayabilir. Arkadaşlık ilişkilerinizde sınırlarınızın delindiğini hissedebilir ve bu açıdan alanınızı koruma altına alabilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Haftaya olumlu bir bakış açısıyla başlayarak, mistik konulara ilgi duymak gibi farklı bir alan keşfedebilirsiniz. Bu sayede kendinizi daha da geliştirebilir ve hayatınıza yeni bir perspektif kazandırabilirsiniz. Boş zamanları değerlendirerek, bu konularla ilgili kitaplar okuyabilir veya internet üzerinden araştırmalar yapabilirsiniz. Dolunayın etkisi ile sizden yaşça büyük kişilerle birtakım sorunlar yaşayabilirsiniz. Sorumlulukların içerisinde boğulmuş hissi ile zaman zaman zihninizin huzursuzlukları sizi yorabilir. Hafta sonu iletişim kurmaktan keyif aldığınız insanlarla bir araya gelerek sosyalleşebilirsiniz. Farklı bakış açılarından yeni şeyler öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışmak, hayatınıza renk katabilir ve size ilham verebilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Pazartesi sabahı ikili ilişkilerde iletişim şeklinize dikkat etmelisiniz. İletişim kurarken karşınızdaki kişinin ihtiyaçlarına odaklanabilir ve ona destek olabilirsiniz. Tartışmalardan kaçınabilirsiniz ve anlayışlı bir şekilde yaklaşmaya özen gösterebilirsiniz. Harcamalarınız konusuna odaklanabilir ve yapmanız gereken düzenlemeleri yapabilirsiniz. Dolunayın etkisi ile ruhsal rehberinizle karşılaşabilirsiniz. Geleceğe dair endişelerinizden kurtulabilirsiniz. Haksızlığa uğradığınız bir konu gün yüzüne çıkabilir ve bazı kişilerle olan iletişiminizi koparabilirsiniz. Eğer yurtdışı ile ilgili bir durumunuz söz konusu ise bu konuda bazı aksiliklerle karşılaşabilirsiniz.
ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Pazartesi sabahı sorumluluklar içerisinde boğulduğunuzu hissedebilirsiniz. Yapmak istediğiniz şeylerin aksaması sizleri yorabilir. Hayatınızda olan kişilerin ihtiyaçlarına yönelebilirsiniz. Onlarla bir şeyler yapmak bozulan enerjinizi toplamanıza yardımcı olabilir. Dolunayın etkisi ile içsel olarak hissettiğiniz sevgisizliğin nedenini bulabilirsiniz. Psikolojik olarak yendiğinizi düşündüğünüz şeyler ortaya çıkabilir, tekrar eden döngünüzü yapılandırmak için bir uzmandan yardım talep edebilirsiniz. Aynı zamanda maddi konularda son zamanlarda yaşadığınız yokluk enerjisi artabilir. Bunu yenmek adına var olan maddi manevi değerlerinize odaklanmanızda fayda var.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Pazartesi günü boş zamanlarınızda yaptığınız aktiviteleri değiştirme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Şu anda benim en çok neye ihtiyacım var sorusu? Size yön verebilir. Dolunayın etkisi ile ikili ilişkilerde uzun süredir aranızda aşılmayan sınırları kaldırmanız için zorlayabilir. Bu, birbirinizle daha iyi anlaşmanızı ve daha sağlıklı bir ilişki kurmanızı sağlayabilir. Ancak, bu sınırları aşarken karşınızdakilerin duygularını da dikkate almanız ilişkiyi bir bakıma kurtarıcı bir etki yaratabilir. Kendi iç dünyanızdaki sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyleri belirlemek, kendinizde değişim yapmanıza yardımcı olabilir. Bu değişimler, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir ve hayatınızda olumlu etkiler yaratabilir. Bu nedenle, kendinizle ilgili düşüncelerinizi ve duygularınızı keşfetmeye zaman ayırmak faydalı olacaktır.

Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Bu hafta kendinizi ailevi konulara yöneltebilirsiniz. Aile fertleri ile daha fazla zaman geçirerek aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz. Ayrıca kendi hayallerinizi ailenizle paylaşmanız, onların desteğini almanızı sağlayabilir. Motivasyonunuzu yüksek tutmak için ilgi duyduğunuz konulara zaman ayırabilirsiniz. Bu sayede yeteneklerinizi geliştirebilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Dolunayın etkisiyle günlük hayatınızda hızlı tempodan biraz uzaklaşarak kendinize zaman ayırmanız konusunda sizleri zorlayabilir. Yürüyüş yapmak, kitap okumak gibi aktivitelerle zihninizi dinlendirebilirsiniz. Sağlığa dikkat! Sosyalleşmek için çevrenizdeki insanlarla buluşabilirsiniz. Ancak, kendinize denk düşen insanlarla vakit geçirmeniz size daha fazla keyif verebilir. Bu sayede hem sosyalleşmiş hem de moralinizi yüksek tutmuş olursunuz.
AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Haftaya başlarken yakın çevrenizin karamsar tutumu sizleri mutsuzluğa itebilir. Onları tekrar ayağa kaldırmak adına motive edici konuşmalar yapabilirsiniz. Haftanın diğer günlerinde ise aile içi konulara yönelebilirsiniz. Yorulan zihninizi rahatlatmak adına onlarla vakit geçirebilirsiniz. Hayatın tadının tuzunun kalmadığı bir dönemden geçmektesiniz ve dolunayın etkisiyle de eski neşenizi kazanmak adına ihtiyaç duyduğunuz konulara odaklanabilirsiniz. Bazılarınız için ise bitmesi gereken ilişkiler içinde olmamanız gerektiğinin kararını alabilir ve artık kendi yolunuza devam edebilirsiniz. Hafta sonu ise uzun zamandır yapmadığınız işlerinizi toparlamak adına adım atabilirsiniz ve birçok işi hızlı bir şekilde yoluna sokabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Pazartesi maddi konuların gündeminizde olabilir. Hayatta daha güçlü olma ihtiyacınızı maddi güce bağlayabilirsiniz. Bu açıdan yeni kazanç kapılarını zorlayabilirsiniz. Dolunayın etkisi sizleri ev aile ve yuva konusunda etkileyecek. Ailenizin size koyduğu sınırlamalar ve beklentiler, kendi hayatınızı yaşamanıza engel yaratıyor olabilir. Bu durum kendinizi kısıtlanmış ve tutsak hissettirebilir. Açık açık konuşmak ve isteklerinizi veya istemediklerinizi söylemek bağlarınızı daha fazla güçlendirebilir. Hafta sonu ise çeşitli aktiviteler yapmak isteyebilir ve yeni hobiler edinebilirsiniz.
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Bu hafta kendinize odaklanma ve motivasyonunuzu arttırma fırsatı bulabilirsiniz. Hafta ortasında maddi konulara yönelebilirsiniz. Kazanımlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Gelir gider dengenizi yapılandırmak isteyebilirsiniz. Dolunayın etkisiyle haberleşme kaynakları konusunda sınırlarla karşılaşabilirsiniz. Yakın çevrenizle olan soğukluğun nedenleri ortaya çıkabilir. Bir yerlere gitmek isteyebilir fakat zihiniz oluşan karmaşa yüzünden adım atamayabilirsiniz. Bu zamanlarda meditatif alanlarla rahatlamak iyi gelecektir. Hafta sonu ise ev aile ve yuva konularına yönelebilir ve onlarla birlikte bir şeyler yapma isteği içerisinde olabilirsiniz. Eski aile meseleleri açılabilir ve can sıkıntısı gündemler açığa çıkabilir.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Pazartesi günü kendi iç dünyanıza çekilebilirsiniz. İç dünyanızda ihtiyaç duyduklarınızı mistik konularda olan becerilerinizle destekleyebilirsiniz. Hafta ortasında ise sizleri motive eden birçok alana yönelebilirsiniz. Kendi alanınızda kalmak sizlere iyi gelebilir ve düşen enerjinizi yükseltebilir. Dolunayın etkisi ile maddi olarak ihtiyaçlarınız tekrar gözden geçirebilirsiniz. Size verilen değer konusunu kafanızı karıştırabilir. İştahınızda azalma hissedebilirsiniz. Yediklerinizden tat alamayabilirsiniz. Hafta sonu ise iletişimde hızlanmalar söz konusu olabilir. Yavaş insanlara tahammülünüz azabilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


Hafta başında ciddi konuşmalar yaptığınız gruplar içerisinde olabilirsiniz. Yoğun geçen bir gün sonunda kendi içinize çekilmek dinlenmek isteyebilirsiniz. Hayatın işleyişi ve sosyal meseleleri kafanıza takabilirsiniz. Dünya ile ilgili gündemi takip edebilirsiniz. Bu hafta yaşanacak dolunayın baş rol oyuncusu sizsiniz ve duygusal olarak hassas günlerden geçebilirsiniz. Zihniniz eskiye odaklı olabilir ve sürekli neden ben derken kendinizi bulabilirsiniz. Hiçbir şey yapmak istemeyebilir ve enerjinizi toparlayamayabilirsiniz. Psikolojik olarak fazla etki altındasınız bu nedenle doğada yürüyüş yapmak, size iyi gelecek dinlendirici ve mutlu edici müzikler dinlemek iyi gelebilir.

Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88
Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page