top of page

26 EYLÜL '22 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

26 Eylül - 2 Ekim 2022 Haftalık Burç Yorumları


Herkes her şeyi ben bilirim deyip duruyor. Bilirkişilerimiz çok... Kendimize hâkim olmamız gereken haftalardan geçtik. Özellikle eş, patron, usta vb. otorite figürleriyle ilgili sorunları artık geride bırakıyoruz.

💫

Bu sefer fikirler çok fazla kafamızı kurcalayacak. Özellikle bu hafta yeniayın enerjisi ile adalet teması ortaya çıkacak. Fikir ayrılıkları yerine kararsızlıklar hüküm sürecek. Arkadaşlık ilişkilerine dikkat etmeliyiz. Bizi gerçekten düşünerek konuşanlar ile bizi manipüle etmeye çalışanlar arasında denge yakalamaya çalışmalıyız.

💫

Duyacağımız bazı sözler bu süreçte bizi yaralayabilir. Kendimizi ifade etmekle ilgili problemler yaşayabiliriz. Çoğu zaman suçlanıyor olabiliriz. Hatta haksız yere… Fakat işittiğiniz cümleler sizi yaralıyorsa bilin ki o konudaki sınavları henüz vermemişsiniz. Öğrenmeniz gereken şeyler var.

💫

Evlilikler, boşanmalar, ev değişimi, ayrılıklar hüküm sürebilir. Sizi temsil eden kişiler tarafından sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer sabırlı olursanız bu hafta kendi fikirlerinizi sunabilme, konuşabilme, ifade edebilme ortamına erişeceksiniz. Sizi anlayan kişilerle zamanınızı geçirmeyi DENEYİMLEYİN!


İlişkiler

Venüs üçgen Plüton: İlişkilerde dürüstlük esas olacak. Ya hep ya hiç düşüncesi içerisinde olacağız. Ayrılık kararlarını göze alabileceğimiz gibi hiç istemediğimiz bir konuda kendimizi “evet” derken bulabiliriz.


Mars üçgen Satürn: Gecikmeler bir şans yaratabilir. Farklı bir fırsatı doğurabilir. Neden olmuyor? Karamsarlığı yerine daha güzel imkânlar için enerjinizi depolamayı denemelisiniz.


Venüs Terazi’de: 29 Eylül itibariyle Venüs burç değiştirecek. Yaratıcı çözümler bizimle olacak. Denge ve uyum için stratejist davranacağız. Yaşamımıza ahengi çağıracağız. Estetik, görsellik, tasarım konularında güçlü enerjiler bizimle olacak. Değerlendirelim.


Finans

Merkür kavuşum Venüs: Anlaşma, sözleşme, imza ve onay konusunda fikirlerin uyuşması, el sıkışma, tamamlanma verecektir. Ama dikkat edelim Merkür hala Retro… 2 Ekim itibariyle durağandan düz harekete geçecek. Yani onaylar konusunda önceki beklediklerimiz, istediklerimiz için çalışma yapmalıyız.


Güneş karşıt Jüpiter: Alan sınırlarımızı genişletmeyi deneyebiliriz. Bakış açımızı büyütebiliriz ama zirveye oturmayı, patron olmayı denememeliyiz. Beklentilerimiz genişleyebilir fakat onlara sahip olmak için acele etmemeliyiz.


Mutlu haftalar diliyorum.


Şifa Olsun. . .


TEMEL SEVİYE ASTROLOJİ EĞİTİMLERİMİZ BAŞLIYORRR !!!


Vedik ile Batının buluştuğu ilk ve tek müfredat -DENEYSEL ASTROLOJİ


TARİH: 15 EYLÜL 2022 EĞİTİM SÜRESİ: 32 HAFTA TEMEL Her Hafta Perşembe Günü Saat: 20.30 - 23.00 Eğitim kitaplarımız deneysel yayınevinde sizleri beklemektedir.


Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Makbule Hanım ( @astromarjin ) Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Sizi sevdiğini söylese de ilk hatanızda sizi yargılayacak insanlarla uğraştınız. Özgüveninizin sarsıldığını düşünüyor ve gereksiz fikirlerle vaktinizi geçiriyor olabilirsiniz. Yeniay enerjisiyle artık görevler değişiyor. Sizi ruhsal anlamda etkileyen her ne konu varsa artık başınızdan atma, başkasına devretme dönemi gelecek.

Görevlerinizi biliyorsunuz fakat tam anlamıyla, hakkını vererek yapamadığınız için kendinizi suçluyordunuz. Şimdi ise destekleneceksiniz. Beklentilerin karşılığına ulaşacaksınız. Bu iyi de olabilir kötü de. Fakat bir sonuç almak sizi rahatlatacak.

Pek tabi retro dönemi devam ettiği için önceki hatalardan ders çıkararak adımlar atmanız gerekecek. Bu sayede fark edileceksiniz. Riskli girişimlerden bu hafta da uzak durmalısınız. Fakat fırsatları elinize geçireceksiniz. Artık hazırlık yapma dönemi değil. B planları ile ilgilenmek yerine yola çıkmayı deneyimleyeceksiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Sizi ilgilendirmeyen konularla ilgili fazla emek, çaba, zaman ya da para harcadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Belki de boyunuzu aşan işlerle ilgileniyor, başka insanların yapması gereken sorumlulukları üstleniyor olabilirsiniz.

Bu durum emeğin karşılığını alamamak ile sonuçlanacak ve bunu biliyorsunuz. Sorun ailenizdeki bir kadın figüründen kaynaklanıyor olabilir. Anne, annelik, teyze, hala, eşin ablası kardeşleri vb. kadın figürleri ile ilgili sorunlarla uğraşıyor olabilirsiniz. Aslında kendi yaşamınıza değer katmanız gereken bir dönemdesiniz. Dekorasyonla, yaratıcı fikirlerle uğraşma dönemindesiniz.

Tüm bunları değiştirmek için olanı fark etmeli ve bazen de acımasız olmayı düşünmelisiniz. Baş etmekle uğraşmak yerine enerjinizi sömüren insanlardan uzakta kalmak sizi bu hafta dengeli kılacaktır.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Yaşam şartlarınızda tıkanıklıklarla yüzleşiyorsunuz. Bu sefer elinizden gelmeyen, size bağlı olmayan konularla ilgili tıkanmışlık düşüncesi içindesiniz. Bu zorlukları aşamayabilirim o halde bunlarla yaşamayı öğrenmeliyim diyebilirsiniz. Yaşamınız bir rutine sıkışmış ve birçok şeyin olması için zamanını beklemekten başka çare kalmadığını düşünüyor olabilirsiniz.

Bu durum özellikle maddi konularda kilitleniyor. Kararları veren başkaları ve siz onların bu kararları uygulamasını bekliyorsunuz. Maddi açıdan çözümlere ulaşmak için daha çok çalışmanız gerektiği hissiyatındasınız.

Belki de bunlara gerek yoktur. Doğru kararlar alamamak can sıkıcı olabilir ama yapmanız gereken hamleler bu konular değil. Daha çok hayat motivasyonunuzu arttırmalısınız. Yeni alanlara yönelmek, sanat, sosyal medya, sportif faaliyetler ya da yaratıcılığınızı öne çıkaracak hamleler bu hafta sizi daha umutlu kılacak.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Ani çıkışlar, inişler ya da “kul kurar kader gülermiş” demek… İşte bu hafta düşünceleriniz “bir şekilde hayat devam ediyor” diyor. Belki de büyük beklentilerinizden vazgeçtiniz fakat her şey her an olabilir umudunu da içinizde taşıyorsunuz.

Yeniayın enerjisi ile birlikte kendi içinize dönecek ve yaşamınızı baştan değiştirmek, yeniden yapılandırmak isteyeceksiniz. Sosyal ilişkileriniz size bu gücü ve öz güveni verecek. Arkadaşlık ilişkileriniz, paylaştığınız güzel deneyimler sizi güçlendirecek. Konuştuğunuz kişilerin hayatı ile kendi yaşamınızı karşılaştırmış olmak belki de daha fazla umutlu olmanızı sağlayacak.

Onların nasıl bir dönem içerisinde olduğunu görmek, yapmak istediklerini bilmek ve hayal kırıklıklarına şahitlik etmek sizi motive edecek. Bu sayede kendinizi toparlamak, yeni alanlara açılmak için cesaret toplamak bu hafta sizinle olacak.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Uzun süredir yapılacaklar tamamlansın diye bir bekleyiş içindesiniz. Bu sefer süreç sizin elinizde değil. Fakat olacaklar ertelendikçe canınız daha çok sıkılıyor. Bir taşınma, değişim, bir plan vb. durumlar kafanızı oldukça meşgul ediyor.

Kendi sınırlarınızı bilmenin sizi rahatlatacağını hissediyor olabilirsiniz. Küçülmeye gitmek, hesabı kitabı bilmek ve planlar üzerinden ilerleyebilmek sizi motive ediyor. Fakat yola çıkmışken yolda başkalarıyla da karşılaşmak kafanızı kurcalıyor olabilir.

Yapmanız gereken tek şey bu kaosun tadını çıkarmak. Bu hafta kendinizi en nihayetinde tamamlanmış hissedeceksiniz. İşlerin yoluna gireceğini gözlemleyeceksiniz. Zaten bir adım atıldığında diğerleri de hızlıca beraberinden gelir. Değerlendirin!


BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Saygı en önemli gerekçeniz. Bu hafta saygı teması üzerine derince düşünme zamanı. Çevrenizde sizden özür dilmek isteyen fakat sizi aramaya cesaret edemeyen kişiler olabilir. Siz bunu hissediyor ve biliyor olmalısınız. Dıştan bakan biri için daha soğuk gözüküyor olabilirsiniz ve duruşunuz nedeniyle karşı tarafın cesareti kırılıyor olabilir.

Yaşadıklarınızın içyüzü ile ilgilenmek sizi daha çok rahatlatacak. Yaşanılanları açıklığa kavuşturmak da öyle. Herkesin algıladığı gibi ya da tabiri caizse medyaya yansıdığı gibi olmadığını bilen bir tek siz olabilirsiniz ve içinizden bir ses artık anlatmalıyım diyebilir.

Fakat bir lider gibi kendi yaşamınızın otoritesini elinize almak bu hafta daha çok işinize yarayacak. Özellikle manevi ve sanatsal alanlarda faaliyetler içinde olmak yeniayın enerjisi ile sizi daha güçlü kılacak. Bu sayede yaşanılan çoğu şeye daha affedici ve şefkatli yaklaşmanızı sağlayacak.
Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Makbule Hanım Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Yaşamınızda birçok anlaşmazlık söz konusu. Özellikle yeni ay sizinle. Yani bu dönemde inandıklarınız adına attığınız adımlar kafanızı daha çok meşgul edecek. Adalet teması vurgulanıyor. Hatta öyle ki başkalarını hiç ilgilendirmezken sizin konularınıza burunlarını sokmuş olduklarını fark edeceksiniz.

Aklınızda ayrılık konusu, uzaklaşma düşünceleri olabilir. Hissiyatınız ise koşulları bozmamalı, gidebildiği yere kadar devam etmeliyim diyor olabilir. Bu şekilde davrandığınız müddetçe sevdiklerinizle aranızdaki bağın derinleşeceğini hissediyor olabilirsiniz.

Yeniayın enerjisi ile artık bağlar daha da derinleşecek. Belki biraz dinlenmeye ihtiyacınız olabilir. Bazı kararları da ertelemeniz gerekebilir. Kendi kabuğunuza çekilmek isteklerinizi sorunsuzca elde edebilmenize de fırsat tanıyacak.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Bu dönem yaşadığınız üzücü olaylar, keder vb. durumlar canınızı sıkmış olabilir. Hazırlıksız yakalanmak (ölüm, keder, acı, kayıp) hepsi biz insanlar için. Fakat kendinizi bunu neden hissedemedim diye suçluyor olabilirsiniz. Ama adı üstünde hazırlıksız yakalanmak böyle bir şey…

Hepsi, yaşanılan tüm deneyimler biz insanlar için. Acı da sevinç de öyle… Bu hafta ani değişikliklere hazır olacaksınız. İçinizden bambaşka bir ben çıkaracaksınız. Tıpkı küllerinden yeniden doğmak gibi. 2022 senesi tam da böyle bir durum yaşattı sizlere… Kendinize yabancılaşmadığınız müddetçe yeni insanlarla, yeni çevrelerle tanışmanız söz konusu.

Belki bir daha hiç görmeyeceğiniz kişilerle aynı ortamı paylaşmaya hazırlanın. İletişim içinde kalmamalı, numaranızı, hesabınızı vermemeli ve akışa güvenmelisiniz. Kader yolunda varsa tekrar rastlaşmalar yaşayabilirsiniz.


YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Tüm sorumluluklarınıza ya da size verilen görevlere sadık kaldığınızı çok iyi biliyorsunuz. Hatta bazen gereğinden fazla yükü sırtlandığınızı da düşünüyor olabilirsiniz. Yardımsever yapınız her zaman olduğu gibi yine başınıza çorap örmüş gibi hissediyor olabilirsiniz.

Şimdi ise kaderi değiştirme zamanı. Haritanın üzerine çıkmak için güzel bir zaman. Özellikle yeniayın enerjisi size özgüven aşılayacak. Bu sefer kendinizden daha çok emin olmanızı sağlayacak. Tahmin etmediğiniz, planlarınız arasında olmayan yeni olaylara da hazırlanacaksınız. Yeni bir eğitim, yol vb. gibi

Eğer sabrınızı ve kendinizden emin duruşunuzu korursanız maddi anlamda refaha ermek sizi bekliyor olacak. Bir kapı kapanırken diğer kapıların açıldığını kendinize hatırlatmalısınız. Tekrar eski düzeninize dönmeyi tercih etmemeli ve yolunuzda ilerlemeye devam etmelisiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Yaptıklarınızı insanlar görmüyorlar. Sizin ne kadar emek verdiğinizi gösteremediğiniz için şu sıra beklediğiniz değeri göremiyorsunuz. Sadece tek bir yere odaklanmak da sizi bu konuda beklediğiniz özveriyi alma hususunda zorluyor olabilir.

Çevreyi genişletmek, sosyal ilişkileri güçlendirmek sizi daha huzurlu kılabilir. Fakat yeniayın enerjisi ile bu sosyalleşmeyi ev-iş aksında yapmalısınız. Yani çıkarlarınız ya da beklentileriniz olan kişilerle birlikte vakit geçirmeye özen göstermelisiniz. Beklentilerinizi karşı tarafa sunmanın en güzel yolunu bu şekilde bulacaksınız.

Attığınız adımlar kazanç getirmiyor diye düşünebilirsiniz ancak yolunuzdan kopmadan devam etmelisiniz. Kendinizi yalnız, sıkışmış ve çare ararken buluyor olabilirsiniz ama sürece ve akışa güvenerek yaşamın tadını çıkarmaya devam…

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Sizi kıskananlara, taklit edenlere, sizin yerinize geçmek isteyenlere dikkat. Özellikle iyiliksever maskeleri ile bu hafta size doğru gelen vahşi canavarlarla uğraşma zamanı. Yeniay sizi destekliyor ama her üçgen açıya güvenmemek gerekiyor. Zaten siz bu kişilerin kimler olduğunu her zaman olduğu gibi tahmin ediyorsunuz.

Fazla ciddiye almadan devam etmeniz gerek fakat sırtımdan vurulur muyum? Güvendim yola çıktım ama ah keşke demek sizi korkutuyor olabilir. Bu nedenle yaşamınızdaki olumsuzlukları gizlemeye çalışıyor, kimseye çaktırmadan her şey çok güzel rolüne devam etmek istiyor olabilirsiniz.

Bu balon kısa sürede patlayacak ve karşınıza almanız gereken kişi ve konularla mücadele içerisine gireceksiniz. Haklı olduğunuzu hissediyorsanız bu mücadeleden vazgeçmemelisiniz. Bu hafta değil ama bilhassa Ekim’in son haftası meyveleri toplamaya hazır olacaksınız.


BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


Sağlık açısından iyileşmeler için olumlu bir dönemdesiniz. İçinizdeki ruhsal ve duygusal yükleri akıttığınız bu süreç sizi iyi hissettiriyor. Özlemini hissettiğiniz şimdi sizden uzakta kalan o kişi ve olaylar da sizinle… Bu sıralar kendinizden yaşça küçüklerle, çocuklarla çocuk ruhlu olmanın tadını çıkarıyor olabilirsiniz.

Pek tabi tam tersi şekilde bu sürecin sizin ilerlemenizin önünde bir set oluşturduğunu da hissediyor ve endişeleniyorsunuz. Etrafınızda kimsenin olmadığını, kendi fikirlerinize, yaşamınıza denk olan kişilerin olmadığını düşünmek tedirgin edici. Yeniay ile birlikte artık istekleriniz için konuşmak hatta pazarlık etmek, o masaya oturmak gerekecek.

Gençlerden aldığınız enerji ile kendinizi daha iyi hissedecek ve beklentileriniz için kalıcı çözümler üretebileceksiniz. Kazanmanın mutlu ettiği, kendinizi tamamlanmış gibi hissedeceğiniz bu hafta sizi bekliyor.

Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page