top of page

26 ARALIK '22 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ


26 Aralık 2022 Haftalık Burç Yorumları


MERHABA 2023


Koca bir yıl geride kalıyor artık... 2022 yılı ağırdı, hem de çok ağır... Sanki 2020'nin bedellerini ödetti gibi geldi birçoğumuza...


6 rakamını çalıştırıyordu... 6 Venüs ile ilişkilidir ki finans, kazanç, elde etme, varlık, ilişkiler gibi temaları vurgular. Tüm yıl bu konuların üzerinde durduk...


Şimdi ise 7 rakamının çalışacağı ilginç bir yıla giriyoruz. Yıl genelinde Mars Venüs vurgusu burç değiştirerek önümüze serilecek. Bu sefer sabit konularda, ilerleyemeyişle, değişime direnç gösterişle değil tam tersi riske girerek, yeni atılımlar peşinde koşarak bir yıl yaşayacağız.


Çok üzgünüz ki denklem bozuldu. Eskiden çalıştığımızda para kazanacağımızı, birikim yapacağımızı, bir üst seviyeye geçeceğimizi biliyor ve inanıyorduk. Şimdi o güven teması

kalktı.


DENKLEM BOZULDU!


Artık çalışsak da kazancımızın istediğimiz şeylere yetmeyeceğini öğrendik. Kadroların hızlıca değişebileceğini, sınavlarda şaibelerin, çalınan soruların oluşabileceğini gördük...


Açıkçası çırpındığımızda uçabileceğimize inancımızı kaybettik. Fakat astrolojik minvalde durumun bu şekilde ilerlemesi gerektiğini de gözlemliyoruz. Uranüs'ün Boğa transiti, Plüton'un Kova geçişi zaten jenerasyonel olarak değişimin bir göstergesi...


Ta ki 2016 yıllarında kapitalizmin şekil değiştireceğini söylüyorduk. Ki bu süreçte kripto da dahil kapitalizmin tıkanıklığına, şekil değiştirmesine şahitlik ediyoruz. Pek tabi her değişim sancılıdır.


Tüm bunları 2023 yılı boyunca birlikte konuşacağız fakat öncesinden şuna hazırlanmanızı istiyorum...


Denemediğinizi denemek, hiç aklınıza gelmeyen alternatifleri düşünmek, bilmediğiniz alanlarda bilgi sahibi olmak bu yıl size kucak açmış bekleyen ana konular...


Mutlu yıllar diliyorum...


Şifa olsun!


Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Haftaya geleceğinize yönelik hedeflerinizi ve projelerinizi yapılandırmak isteyebilirsiniz. Modern zamanın ruhuna ayak uydurmak isteyeceksiniz. 2022 yılını geride bırakırken yeni amaçlar belirleyebilirsiniz. Hayallerinizi arkadaşlarınızla paylaşmak isteyebilirsiniz. Toplumsal alanda nasıl bir kariyerim kimliğim olmalı sorusunu kendinize soracağınız bir hafta olacak. 30 Aralık Merkür oğlak burcunda retro yapacak. Sağlamlaştırdığınız statünüzü ya da sağlamlaştırmak istediğiniz alanları tekrar gözden geçirmeniz adına size fırsatlar sunmakta. Aynı kariyere sahip kişilerle fikirleriniz konusunda destek alabilirsiniz. Hafta sonu ruhunuzu sıkan ilerlemenizi engelleyen setlerin farkına varabilirsiniz.


BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Haftaya yaşam hedeflerinizi sağlamlaştırmak adına harekete geçebilirsiniz. Sizler için her şeyin sağlam temeller üzerine kurulması çok önemli. Kurduğunuz kariyer ve statünüzün sayesinde toplum içindeki rolünüzün ne kadar iyi yerlere geldiğini gözlemleyebilirsiniz. Kedinize yeni hedefler koymak isteyebilir bunun planlarını yapabiliriniz. Karamsar ruh haliniz arkadaşlarınızın desteği ile bu hafta dağılabilir. Hayatı aşırı ciddiye aldığınızı görebilirsiniz. Birazda eğlence diyeceğiniz bir süreç olabilir. Her türlü konforu içinde barındıran evler kiralayıp tatil harcaması yapmak isteyebilirsiniz. 30 Aralık Merkür oğlak retro yapacak ve hukuksal isleriniz ya da pasaportla ilgili gündemleriniz varsa bazı pürüzlerle karşılaşmanız muhtemel.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Varoluşunuzun anlamını size anlatan rehberlerle karşılaşabilirsiniz. Yurtdışı, akademik konular, yabancı kültürlerle alakalı gündemleriniz varsa harekete geçeceğiniz bir süreç olabilir. Çok islediğiniz ve bir türlü planlayamadığınız yurtdışı organizasyonu tekrar gündeme gelebilir. Bu sefer fırsatı kaçırmak istemeyeceksiniz. 30 Aralık'ta Merkür retrosu başlayacak. Borçlar, ortak varlıkları gösteren değerler konusunda tekrar gözden geçip hedef koymanızı isteyebilir. Hayatınızda kayıp olarak gördüğünüz şeyler neler bunları yapılandırmanızı sağlayabilir. Kayıp bir eşyanızı da bu süreçte bulabilirsiniz.


YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Haftaya karamsar başlayabilirsiniz. Kabuğunuza çekilmek isteyebilirsiniz. Yarım kalmışlık hissi sizi yorabilir. Artık hayatınızda her şeyi tamamlamak isteyeceksiniz. Duygularınızın gelgitlerinden sıkılan sizler artık mantığımla hareket diyorum diyeceksiniz. 30 Aralık Merkür retro hareketiyle eş ya da ortaklaşa yaptığınız kişilerle iletişim sıkıntıları yaşayabilişiniz. Kendinizi kandırdığınız alanları keşfedebilirsiniz. Sizin hedeflerinizle onun hedeflerinin aynı doğrultuda olmadığını görebilirsiniz. Ya tamam ya devam enerjileri hâkimken, aceleci karar vermemenizi tavsiye ederim.


ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Haftaya başlarken rakiplerinizin sizi ne kadar zorladığını gözlemleyebilirsiniz. Yıllardır ortak bir alanı paylaştığınız kişinin dahi size rakip gibi davranması sizleri üzebilir. Kendiniz gösterdiğiniz anda sizi tebrik etmek yerine içten içe sizi kıskandığına şahit olabilirisiniz. 30 Aralık Merkür Retro'su sizlerin sağlık alanında ve günlük rutinlerinizde bazı aksaklıkların çıkabileceği konusunda uyarmakta. Uzun süredir düzenlemek istediğiniz evrakları düzenleyebilirsiniz. Yarım kalan tüm işlerinizi bitirmeniz adına fırsatlar yaratacak. Sadece evraklarınızı iki kez kontrol etmeniz gerekebilir.


BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Haftaya beslenme şeklinizi düzenlemek isteyerek başlayabilirsiniz. Uzun süredir bu konuda disipline olamıyorsanız bu konuda adım atmak isteyeceksiniz. Sizi sıkan diyetler yerine bütünsel tıp alanına yönelebilirsiniz. 30 Aralık Merkür retro ile eski ilişkiler gün yüzüne çıkabilir. Uzun süredir düzenlemeyi düşündüğünüz eşyalarınız arasında eskiye dair birçok anı bulabilirsiniz. Sizi yaşadığınız ilişkiyi düşünmeye itebilir. Yeni yaşadığınız ilişkide eski olanı aramamanız için uyarmakta gökyüzü. Her ilişkinin dinamiği farklıdır unutmayın. Uzun süredir kaybettiğiniz neşenizi tekrar elde edebilirsiniz.
Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Haftaya bir şeyi yaratma becerilerinizi sorgulayarak başlayabilirsiniz. Sizler için sanatsal faaliyetler ya da moda önem taşımakta bu konuda uzun süredir zorluk çekiyor olabilirsiniz. Hafta ortasına doğru yaratıcı fikirlerinizin arttırmanın yolunu bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ise eski nostaljik konulara eğilmek olabilir. 30 Aralık Merkür Retrosu ev aile yuva konusunda sizleri zorlayabilir. İletişim sıkıntıları olabilir. Evinizle ilgili uzun zamandır yapmadığınız bir tadilat varsa bu dönem onunla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Atalardan kalma can sıkıcı konular gün yüzüne çıkabilir. Bir aileye ait olma hissini tekrar sorgulayabilirsiniz.


AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Aile içinde yaşanılan kalp kırıklıklarını çözmek adına girişimde bulunabilirsiniz. Tüm aile bireyleri içinde eşitlikçi bir tavır içinde olabilirsiniz. Kim haklı kim haksız demek yerine aile birliğinin önemini vurgulayabilirsiniz. Bu sefer toparlayıcılık görevini sizler üstleneceksiniz. 30 Aralık Merkür retrosu başlayacak ve sizlerin iletişim yakın çevre ve dostlarınızla ilgili konular önem kazanacak. Zihinsel karmaşa yanlış anlaşılmalara dayalı birtakım terslikler çıkabilir. Seyahatlerinizde aksaklıklalar yaşayabilirsiniz. Eski bir arkadaşınızla ilgili tekrar bir gündem oluşabilir. Kırgınlıkları bir kenara bırakıp affedici davranabilirsiniz. Özlem duyduğunuz eski komşuluklar, dostluklar konusunu sık sık gündeme getirebilirsiniz.


YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Haftaya iletişim konularının hız kazanması ile başlamaktasınız. Ertelediğiniz yurt içi seyahat planları yapabilirsiniz. Uzun süredir erkek kardeşinizle ya da eril figürlerle yaşadığınız bir sorun varsa bu konuda atılım yapabilirsiniz. 30 Aralık'ta Merkür oğlak retro seyri sizlerin, maddi ve manevi kaynaklar alanında yaşayacaksınız. Kaçırdığınızı düşündüğünüz fırsatlar tekrar gelebilir. Gelir gider dengenizi kontrol etmeniz konusunda bu süreçte destekler görebilirsiniz. Eğer alım satım yapacağınız bir işiniz varsa bazı aksaklıklar çıkabilir. Uzun süredir ev ve arsa almak istiyorsanız değerinin aşağısında alabilirsiniz.


OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Haftaya duygusal iletişiminizin yoğunluğu ile başlayacaksınız. Sevgi almak vermek isteyebilirsiniz. Yaratıcılığınız aratabilir. Sizler disiplinli çalışmalarınızla tanınmaktasınız ve bunun artık takdir edilmesini isteyebilirsiniz. 30 Aralık Merkür oğlak sizin burcunuzda retro hareketine başlayacak. Eski kalıplaşmış düşünce sisteminizi tekrar gözden geçirmenizi sağlayacak. Karasız kişileri hayatınızda istemeyeceksiniz. Başkalarının iradesine karşı çıkabilirsiniz. Bu konuda yanlış anlaşılabilir ve bu nedenle var olan ilişkiniz bozulabilir. Dikkatli olmakta fayda var. Antika ve tarihsel yerlere merak geliştirebilirsiniz. İçsel motivasyonunuzun hafta sonu azaldığını gözlemleyebilirsiniz. Yüz bölgesinde yaralanmalara dikkat!


KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Hayatınızın kontrolünün kimlerin elinde olduğu ile ilgili sorgu ile uyanabilirsiniz. Toplum içinde bireyliğimi koruyabiliyor muyum sorusu zihninizi meşgul edebilir. Bu dönem rüyalarınız haberci olabilir. 30 Aralık'ta Merkür oğlak burucunda geri hareketine başlayacak ve sizlerin inziva evinde gerçekleşecek. Tam bir içsel hesaplaşma yaşayabilirsiniz. Kaygı duyduğunuz şeyler artabilir. Sizden gizlenen ilişkiler gün yüzüne çıkabilir. Eğer siz bir gizli ilişki içindeyseniz bu açığa çıkabilir. Dikkatli olmanızda fayda var. Toplum içinde olmak istemeyebilirsiniz. Çocukluk anılarınızla alakalı kendinizi sorgularken bulabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız her şey film şeridi gibi gözünüzün önünden geçebilir.


BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR

Haftaya dürtüleriniz ve ihtiyaçlarınız konusunda kendinizi sorgularken bulabilirsiniz. Ebeveynleriniz sizi yeterince duygusal olarak beslemediğini düşünebilirsiniz. Hep bir şeyleri yapmalısın zorunluluğuyla tek başına bırakıldığınız düşüncesi sizleri sarabilir. Bağımlı enerjiler beslediğiniz kişilerden özgürleşme isteğiniz yoğun olabilir. Güçlü yetkin kişilerle bu dönem tanışmış, size yeni kapılar açılmış olabilir. Yeni amaçlar edinmek isteyebilirsiniz. 30 Aralık'ta gerçekleşecek olan Merkür Oğlak Retro'su, eski ve yeni vizyoner sizi karşılaştırmanızı sağlayabilir. Hedeflerinizin yönünü saptıran arkadaş guruplarının içinde olmak istemeyebilirsiniz. Kimler sizlerin ilerlemesini istiyor kimler önümüze set kuruyor bunun ayrımına varacaksınız. Gerçekten arzu duyduğunuz şey nedir? Bunu keşfedebilirsiniz.


Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88Commentaires


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page