top of page

24 AĞUSTOS HAFTASI BURÇ YORUMLARI...
Sevgili Arkadaşlarım,

Haftaya bırakma ve temizlenme enerjisi ile başlıyoruz. Pazartesi tüm gün ve Salı sabah saatlerine kadar Ay Akrep burcunda olacak. Pandemi süreci boyunca evimizde kaldık, hiç dışarı çıkamadık. Evet, yeni yeni nefes almaya başladık. Kimilerimiz tatile gitti kısa da olsa bir oh! Diyebildi ve nefes alabildi. Çok fazla akışa teslim olamadık. Hep bir şekilde kontrolü elimizde tutmak istedik ve diken üzerinde durduk. Fakat yine de tek başımıza kalıp şu geçen sürede neredeyiz ve ne yapıyoruz diye hiç düşünemedik.

Haftanın ilk günü ve takip eden Salı sabahına kadar yenilenme enerjisine giriyoruz. Dilerseniz sevgili arkadaşlarım ufak da olsa kendimize zaman ayırabiliriz. Bu zaman içerisinde, geçmişten arınmak, yenilenmek ve geride bırakmak istediklerimizi düşünebiliriz. Evet, bazı şeyleri terk etmek ve geride bırakmak bizler için kolay olmayabilir ama eğer zamanı geldiğine inanıyorsanız bırakmayı deneyimlemeliyiz.

Peki, bu bırakmak ve temizlenmek ne işe yarayacak, bize katkısı ne olacak? Diye soracak olursanız; Akrep burcu su elementi burçlarından olduğu için suyun akan ve temizleyen enerjisine kendimizi teslim etmeyi başarmalıyız. O zaman hayatımızda al-ver dengesi sağlanacak ve istenmeyeni hızlıca hayatımızdan çıkarıp arınabileceğiz. Akrep bırakma konusunda iyidir fakat bırakana kadar çok sabreder. Bu bekleyiş ve sınırları zorlama hali sağlık problemlerine de yol açar. Örnek olarak kabızlık, hemoroit gibi sağlık problemlerine yol açabilir.

Çarşamba ve Perşembe günü kendimizi biraz daha özgür hissedeceğiz. Farklı ve yeni olanı deneyimleyebilir, yeni keşifler içerisine girebiliriz. Toplantılar düzenleyebilir, farklı kültürden yiyecek içecekleri de deneyimlemek isteyebiliriz. Daha sosyal olmak isteyebiliriz. Zamanımızın çoğunu spor yaparak da geçirmek isteyebiliriz.

Cuma ve Cumartesi günü kontrolü elimizde tutabileceğimiz işlerle ilgilenmek isteyebiliriz. Geçmişten arındık, eh gezdik eğlendik ve çalışma vakti diyebiliriz. Fazla mesaiye kalabiliriz.

Pazar günü zihinsel aktivitelerimizin yoğun olacağı ve kendimizi düşünmekten alıkoyamayacağımız bir gün geçirebiliriz. Pazar günü aktiviteleriniz için açık havada uzun yürüyüşler çok iyi gelir.Sizler için hazırladığım tüm yazılarıma

ulaşabilirsiniz.Sizler için hazırladığım tüm videolarıma

ulaşabilirsiniz.Hepimize Şifa Olsun..."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."

Yükselen Burcunuza Göre Okumalısınız!
Yükselen Koçlar

Hafta değişim ve dönüşüm için mücadele ederek başlayabilirsiniz. Miras konularınız gündeme gelebilir. Sorumluluklar hanenizde kariyeriniz ve mesleğinizle ilgili hararetli konuşmalar yaşayabilirsiniz. Otorite figürleri ile gireceğiniz tartışmalara dikkat etmenizi önereceğim. Yurt dışı ve yabancı kültürlerle ilgili maddi girişimler/harcamalarınız söz konusu olabilir.


Salı günü maddi konularla ilgili hesap kitap yapma isteği içerisine girebilirsiniz. Hafta ortasında Venüs ile Jüpiter arasındaki zorlayıcı açının etkisi ile iş yerinizde yapacağınız uzun soluklu mesailer sebebiyle aile ile ilgili tartışmalar söz konusu olabilir. Diğer yandan işi olmayanlarınız içinse hafta ortasına iş başvurularınızı ya da görüşmelerinizi denk getirmemenizi önereceğim. Cumartesi günü rutin işlerinizle ilgili sıkıntılar çözüme ulaşabilir.


Mesleki anlamda iş başvurularınızdan olumlu yanıtlar alabilirsiniz. Pazar günü sevgiliniz ya da ailelinizle güç savaşlarına girebilirsiniz. Gireceğiniz bu tartışmalar dönüşü olmayan tatsız ve kırıcı küskünlüklere sebep olabilir. Dikkat!Yükselen Boğalar

İkili ilişkilerin yoğun olduğu, konuşmaların mücadeleye zorlandığı bir hafta sizi bekliyor. Ayrılmayı düşündüğünüz ortağınız ya da artık birlikteliğinize son vermek istediğiniz eşiniz ile anlaşmalı olarak ayrılmak isteyebilirsiniz.


Her iki tarafın da haklı mücadeleleri olduğu kanaatine varıp hukuki anlamda prosedürlere start verilebilir. Aşk ilişkilerimizde yeni beklenmedik sürprizler söz konusu olabilir. Eskiler geri gelebilir ya da yeni başlangıçlar yakalayabiliriz. Akademik konular ve eğitimlerle ilgili araştırmalarınızın istediğiniz gibi gitmemesi ufak çaplı da olsa gerginliklere sebebiyet verebilir.


Daha sakin kalmalı ve her şeyin ilahi planda aleyhinize işlediğini düşünmeyi deneyimlemelisiniz. Cumartesi günü Merkür ve Jüpiter’in yapacağı uyumlu açının etkisiyle daha nokta atışı tercihler yapmanız için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Pazar günü daha çok zihninizi meşgul eden konuları kaleme almalı ve hamle yapmak için kendinize zaman vermelisiniz.
Yükselen İkizler

Günlük rutinleriniz ve düzeninizi değiştirecek bir hafta sizi bekliyor. Haftaya günlük rutinlerinizle ilgilenerek başlamaya çalışın. Hafta başında maddi kazançlarınızın günlük giderlerinizi ancak karşıladığını düşünebilirsiniz.


Bu düşünce ile engellerinizin neler olduğunu düşünmek isteyebilir ve sosyal çevrenizden destek almak isteyebilirsiniz. Haftanın ikinci gününde Merkür Uranüs uyumlu açısı ile aile büyüklerinizle bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Onlarla bir olup neler yapabileceğinizi konuşmak ve aile içerisindeki düzeni tekrardan ele almak isteyebilirsiniz.


Parasal anlamda ipin ucu kaçmadan masrafları tekrardan gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Evinizin ihtiyaçlarını belirleyip çalışmalarınızı o yönde geliştirmek isteyebilirsiniz. Bu konuşmanın ardından özgüveniniz artıyor ve Cuma, cumartesi günleri yapabileceğiniz ekstra iş arayışlarına girebilirsiniz. Aile fertleriniz bu fikre sıcak bakmasa da sizler mücadelenizden vazgeçmek istemeyebilirsiniz.
Yükselen Yengeçler

Hobi, ilgi alanlarınız, varsa çocuklarınızın ihtiyaçları bu haftanın başlangıç konuları arasında sizi bekliyor. Aşk ve ikili ilişkilerle ilgili dönüşümlere şahit olabilirsiniz. İkili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili yeni fikirler yeni görüşmeler ve yeni girişimler söz konusu olabilir.


Sosyal çevrenizden alacağınız destekle yeni anlaşmalar ve yeni sözleşmeler yapılabilir. Yeni fırsatlar yakalayabilmek için Salı gününü değerlendirmelisiniz. Çarşamba günü ikili ilişkilerinizde olayları büyütebilir ve tartışmalar yaşayabilirsiniz. Bu tatsız tartışmaların ardından ilişkilere yersiz küskünlükler ve mesafeler konabilir.


Tartışmalarınızın ve küskünlüklerinizin uzun soluklu olmaması için ağzımızdan çıkacak cümlelere dikkat etmeliyiz. Ertesi günü barışacağınız bir ilişkide yersiz kaprisler yapmamanızı önereceğim.
Yükselen Aslanlar

Haftaya eviniz, aileniz, geçmiş konularınız ve temellerini atacağınız yeni düzenleriniz üzerine yoğunlaşarak başlıyorsunuz. Yeni hedefler ve yeni girişimler için hedefler belirleyebilirsiniz. Bu hedefleri ve fikirlerinizi işleme alacak kişilerin arayışı içerisine girebilirsiniz.


Öte yandan yeni iş fırsatları da yakalayabilirsiniz. Hiç beklemediğiniz bir yerden para akışı sağlanabilir. Sosyal statünüzü ya da kariyerinizi etkileyecek ve arı gibi çalışmanız gereken bir döneme başlangıç yapabilirsiniz.


Çarşamba günü Venüs ve Jüpiter’in yapacağı zorlu açının etkisini içinizde tuttuklarınızı artık dışarı vurarak yaşamak isteyebilir ve kendinizi gerçekten nerede görmek istediğinize karar vermek isteyebilirsiniz. Susmak yerine konuşmayı tercih edebilirsiniz. Cuma günü rüyalarınızda uyarıcı semboller görebilirsiniz. Göz ardı etmemenizi ve kaleme almanızı önereceğim. Cumartesi ve Pazar günü gelir ve giderlerinizin hesabını yapmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Başaklar

Haftaya kardeşler, yakın akrabalar, komşular ve medya, iletişim işleri ile ilgili mücadeleyle başlayabilirsiniz. Mücadele edecek gücü kendinizde göremeyebilirsiniz. Yaratıcılığınızı ve hobilerinizi göz ardı edebilir ve zamanı doğru değerlendiremediğinizi fark edebilirsiniz.


Zamanı doğru değerlendiremediğiniz için de değişip dönüşemediğinizi fark edebilirsiniz. Hedeflerinizi tekrar gözden geçirmek bu süreci hızı atlatabilmek için etkili olabilir. Salı günü itibariyle sizi motive eden alanların neler olduğunu hatırlatacak sembolleri yakalamayı deneyimleyin. Çarşamba günü Venüs ve Jüpiter’in zorlayıcı açısı ile aslında sizi zorlayan konunun tam olarak ne olduğuna şahitlik edecek ve aslında kendi sosyal alanlarınızın size katkı sağlayabileceğinin kanaatine varabilirsiniz. Daha çok grup aktiviteleri yapmak, oralarda moderatörlük yapmanın avantajlarını yakalayabilirsiniz.


Bu grup aktivitelerinde kendinizi yeniden gözlemleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Cuma ve Cumartesi günü aklınıza gelen yeni fikirleri eşiniz ve ortağınızla paylaşmak isteyebilirsiniz. Alacağınız manevi destek size iyi gelebilir. Hafta sonu Merkür ve Jüpiter’in yapacağı uyumlu açı ile motivasyon alanlarınızı daha net belirleyebilir ve o konularla ilgili çalışmalara başlamak için bütçe çıkartabilirsiniz. Zaman zaman yaşadığınız doyumsuzluk sebebiyle manipüle etme eğilimi içerisinde olabilir ve güç gösterilerine girebilirsiniz. Sakin kalmayı deneyimlemelisiniz.Yükselen Teraziler

Haftaya taşınmaz mal varlıklarınız, maddi kaynaklarınız, mal-mülk ve para kazanmak ve harcama tarzınız ile ilgili mücadeleyle başlayabilirsiniz. Aile, yuva ve ortaklık kurmakla ilgili yapılandırmayı engelleyen problemler gündeminizde olabilir. Aile ile aranızda huzursuz anlar geçirebilirsiniz.


Salı günü kendi düşünce özgürlüğünüzü ele alabilirsiniz. Bugüne kadar dile getirmediğiniz fakat içinizde tuttuklarınız gün yüzüne çıkabilir. Asla benden yardım talep etmez dediklerinizden haber alabilirsiniz. Doğanız gereği yardım etmek isteyecek ve bu yardımın sizlere bir arınma enerjisi taşıyacağını deneyimleyebilirsiniz.


Gösterişe merakı olan ve konuşması ile yaptığının bir olmadığı insanlara şahit olabilirsiniz. Bu durum halinize şükrettirebilir. Belirlediğiniz hedeflerin sağlam olması ve arkasında durmanız için ufak tefek sembolleri yakalamayı deneyimlemelisiniz. Cumartesi günü hedefleriniz için bütçe planlaması yapabilirsiniz. Pazar günü zihninizin daha çok meşgul olacağı rutin işlerinizle ilgili olabilir ya da çalışma alanınız iş arkadaşlarınız olabilir. Manüpilatif olmak yerine orta yolu bulmak için zihniniz meşgul olabilir.Yükselen Akrepler

Haftaya yeni başlangıçlar yaparak başlayacak Zodyak burcu sizsiniz. Kendi imajınızla, dışarıdan nasıl göründüğünüzle ilgili konulara eğilim göstereceğiniz günler başlıyor. Yapacağınız yeni başlangıç sizleri daha çok motive edebilir. İmajımızla ilgili yenilikler de keza dikkatleri üzerinize çekebilir. İş yeriniz, çalışma arkadaşlarınız ya da rutin işlerinizle ilgili birtakım huzursuzluklar yaşıyor olabilirsiniz. “Ne yaparsam yapayım beni dinlemeyecekler sanırım” diyebilirsiniz.


Salı günü hiç beklemediğiniz bir anda çalışmalarınızın sonucunu almaya başladığınızı gözlemleyebilirsiniz. Salı günü önünüze gelecek fırsatları kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Çarşamba günü Venüs ve Jüpiter’in olumsuz açısı ile yakın akrabalar, kardeş ve kuzenler arasında sahte tavırlarla karşı karşıya kalmanıza vesile olabilir.


Akademik konular ya da eğitiminizi devam ettirmek isteyebilir ve yeni bir serüvene kendinizi adayabilirsiniz. Eğer eğitim konularıyla ilgili yeni başlangıçlara imza atmak istiyorsanız Cumartesi günü başvuru belgenizi hazırlayabilirsiniz. Aldığınız bu eğitim kararı Pazar günü zihninizi meşgul edebilir. Yakın çevrenizin tepkilerini ölçmek isteyebilirsiniz. Karşılıklı yersiz güç savaşlarına girilebilir. Kendinizi ifade ederken yetenekleriniz ve becerileriniz konusunda ikna etmekte zorlanabilirsiniz.Yükselen Yaylar

Haftaya kaygılarınız ve zaaflarınız üzerine eğilerek başlıyorsunuz. Bu zaaflar parasal ve kendi öz değerinizle ilgili bir mücadeleye girmenize neden olabilir. Salı günü Merkür’ün Uranüs ile yapacağı uyumlu açı ile kariyer ve mesleğinizle ilgili ya da günlük rutinde yaptığınız işlerle ilgili sürpriz gelişmeler değişimler söz konusu olabilir.


Beklediğiniz terfi alabilirsiniz. Ya da günlük düzeninizle ilgili bugüne kadar sağlayamadığınız o düzeni sağlama fırsatı yakalayabilirsiniz. Çarşamba günü Venüs Jüpiter olumsuz açısının etkisiyle yersiz harcamalara girebilir ve müsriflik yapabilirsiniz. Dikkat etmenizi önermeden geçemeyeceğim. Cuma ve Cumartesi günü hatta özellikle Cuma günü aile ile vakit geçirmek isteyebilir ya da dekorasyon işlerine adayabilirsiniz kendinizi.


Cumartesi günü ise şahsi mal varlıklarınız ve harcamalarınızla ilgili hesap kitap işlerine düşebilirsiniz. Pazar günü ise sizi yanlışa sevk eden bir ilişkiniz var ise o konuyla zihninizi meşgul edebilirsiniz.Yükselen Oğlaklar

Haftaya arkadaşlarınız, sosyal çevreniz ve dostlarınızla ilgili konularda değişim, dönüşüm ve mücadele içinde başlıyorsunuz. Arkadaşlıklarınızı ve dostluklarınızı gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Aile ile ilgili mücadeleler söz konusu olabilir. Yapacağınız işlerde kısıtlılıklara maruz kalabilirsiniz.


Eyleme geçeceğiniz konularda motivasyonunuzu düşürecek kısıtlamalar yaşayabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ön plana çıkaracak ani beklenmedik fikirlerle ve sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Eşiniz ya da iş ortağınızla ilgili yapacağınız konuşmalarda kendi fikirlerinizden ve hedeflerinizden bahsetmek isteyebilirsiniz. Bu fikirlerin karşı taraftan abartılı bulunabileceğini düşünebilir ve kendinizi ifade etmekten çekinebilirsiniz.


Cuma ve cumartesi günü yakın çevreniz, kardeşler ve kuzenlerle yapacağınız sohbetlerde sizi motive edecek projelerinizden bahsetmek size iyi gelebilir. Onlardan destek görebilirsiniz. Cumartesi günü yapacağınız yeni eğitim girişimlerine parasal anlamda ummadığınız bir meblağ elinizden çıkabilir. Pazar günü sırf bu sebepten tartışmalar yaşayabilir ve fikri alınmayan eşiniz ve ortağınız tarafından güç savaşlarına girebilirsiniz.
Yükselen Kovalar

Haftaya kariyeriniz, statünüz ve mesleğinizle ilgili değişim, dönüşüm ve mücadele içinde başlamaya hazırlanın. Yeni girişimler, yeni hedefler yakalamak isteyebilirsiniz. Yakın çevreniz ile birlikte yeni girişimlere imza atma isteği içerisinde olabilirsiniz.


Kendi içinizde netleşmeyen sebeplerden ötürü geri planda duruyor olabilirsiniz. Salı günü hiç beklemediğiniz bir anda sizi değiştirip dönüştürecek tekliflerle karşı karıya kalabilirsiniz. Çarşamba günü kendi rutin düzeninizle ilgili yapmayı planladığınız yenilikleri bir düzene, bir sisteme oturtmak isteyebilirsiniz.


Cuma günü bu yeni oluşum ve düzenle ilgili yaptığınız plan programın pürüzsüz işleyeceğini gözlemleyebilirsiniz. Cumartesi günü harekete geçmeden önce önünüze çıkacak engelleri baştan hesaplamak ve görmek isteyebilirsiniz. Pazar günü eğer bir işletmenin müdürü ya da sorumlusu iseniz onları nasıl bu yeni oluşumunuzdan bahsedeceğinize dair canınızı sıkabilir ve bu konuyla zihninizi meşgul edebilirsiniz. Uzun soluklu yürüyüşler yapmak iyi gelebilir.
Yükselen Balık

Haftaya eğitim, öğrenim, yeni keşifler, yükseköğreniminiz, yabancı diller ve kültürlerle ilgili bilgi edinme çabasıyla başlıyoruz. Yaşam kalitenizi yükseltecek değişimler için mücadele verebilirsiniz. Hukuki konularında sonuçlarını bekliyor olabilirsiniz. Elinizden çıkartmayı planladığınız mal varlıkları ya da taşınmazlarınızla ilgili beklentileriniz artabilir.


Onların satılmaması yapacağınız işleri ya da alacağınız sorumlulukları öteliyor olabilir. Salı günü alacağınız bir haberle her şey bir anda değişebilir. Ya da en son çare gazeteye ilan vermek durumunda kalabilirsiniz. Sadece eş dostla olmayacağını düşünebilirsiniz.


Cuma günü motivasyonunuzu arttıracak ve beklentilerinizin akışında gerçekleştiğini gözlemleyebilirsiniz. Cumartesi günü işinizle ilgili bir seyahate çıkmak durumunda kalabilirsiniz. Pazar günü çocuğu olan ya da olmayanlarınız çocuk odalarını yenilemek ya da yeni bir çocuk odası oluşturma isteği içerisine girebilirsiniz.Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page