top of page

23 NİSAN 2020 BOĞA BURCUNDA YENİ AY BURÇ YORUMLARI

Adapte ol!


İlişkilerden destek al!


Çıkacak krizlere karşı hazırlıklı ol!


Önceden haftalık planlar yap!


Kendine karşı öz saygını kaybetme!23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk gelen bu özel günde bir çocuk gibi tazelenmeliyiz. Yep yeni bir enerji içerisine girebiliriz. Bunun için değişime adapte olmak önemli olacak. #Evdekal sürecinde yaşamlarımız fazlasıyla değişti. Uranüs’ün bu yeniaydaki etkisi bize, bu duruma adapte ol diyor. Boğa burcu saklamak, biriktirmekle alakalıdır. Uranüs ise burayı zorlayacak.


Bu yeni Ayda adaptasyon için bir su siparişi veriyorsanız, iki tane vermeyi denemelisiniz. Yapılacakları haftalık olarak önceden planlayıp, çıkacak krizlere karşı hazırlıklı olmayı denemelisiniz. Uranüs ise birikimlerinizi ve kazançlarınızı harcama konusunda krizler deneyimlettirebilir. Aniden borçlar, ödemeler gündeme gelebilir. Bu durum can sıkıcı olabilir fakat ilişkiler konusunda yardım ve destekler için ideal bir zamanda olacağız. İlişkilerimizi güçlendirmek ve tek başına değil, birlik olarak krizlerle mücadele etmek yeni Ayın temasını oluşturuyor.


Ve Ay, Güneş’ten aldığı yeni Ay ışığını Uranüs’e yani aydınlanmaya taşıyacak. Bilim, teknoloji konularında yeni çalışmaları oluşturacak. Kendi içimizde ise uyanışlar yaşayacağız.


Güneş, Ras Alhague Yıldızı ile paralel kuracak.


Ras Alhague yıldızı "göklerin doktoru ve şifacısıdır" demiş Bernardette Brady. Zarar gören bir şeyin düzeltilmesi olarak aktarır yorumlarında. Bu dönem umuyorum ki Virüs’le ilgili hızlı çözüm yollarına kavuşuruz.


Vedik’te Ashwini Nakshatrasında gerçekleşecek Yeni Ay.


Ashwini nakshatrası, ketu ve mars kavuşumu gibi çalışır. Ketu ya da Güney Ay Düğümü bilindik, tanıdık, aşina olduğunuz konular demektir ve Mars ise bu konularda eylem ve harekete geçme zamanında olduğumuzu anlatır. Yine Ras Alhague yıldızı gibi Ashwini de sağlık ve medikal alanda hızlı ilerlemelere işaret eder. Fakat koç burcuna ait takım yıldızdır.


Tehlikeli olan kısım Merkür’ün de Koç burcundaki seyrine devam edişi. Astrolojide ptolemik temel açılar haricinde yansımaları da kullanırız. Bunlara antiscia deriz. Koç Burcu’nun antisciası başaktır. Yani Koç’un içinde Başak, Başak burcunun içinde de Koçtan vardır. Koç burcu hız ve pratiklik demektir. Evet hız ve pratiklik vardır fakat detaylandırmak, yeniden revize etmek ve kontrol etmek konusunda bir daha bir daha çalışmak gerek.


Koç çok çalışmak demektir. Ve yeni Ay an haritasında Merkür Bellatrix yıldızı ile paralel konumda olacak. Aceleci kararlar almayın. Her konuşulanın peşine takılmayın, her söylenilene inanmayın. Merkür Koç enerjisi bunu anlatır. Koç burcu kimseye ihtiyaç duymadan kendi kendine yetme, kendi başına yapma durumunu anlatır. Bu konuda biraz bencilce tutumlar sergileyebiliriz. Öncesinde ilişkilerimizde can sıkıcı durumlar yaşayıp, sonrasında doğru sentezlerle ilişkimizi besleyecek adımlar içerisine gireceğiz demektir.


Merkür ayrıca araştırmak demektir ve virüsle ilgili araştırmalarda bağımsız çalışmalarla ilgili zorluklar, yanlış uygulamalar da oluşturabilir. Dikkatli olmak gerekir.

Öte yandan Venüs, Neptün ile karesini de hesaba katmamız gerekir. Öz saygımızı bu dönem daha çok önemsemeliyiz. Diş sağlığımızı, tırnak bakımımızı, her gün işe gidiyormuş gibi giyinmemizi, evimizi temiz tutarken içimizi ve kişisel bakımımızı da ihmal etmememiz gerektiğini öğütlüyor.


Herkese şifa olmasını diliyorum.
YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE KISSADAN HİSSELER:Yükselen Koçlar

Özellikle maddi olanaklarda ve para, kazanç hanesinde yeni farkındalıklar yaşamanız oldukça olası.


Yükselen Boğalar

Daha çok kendi ön yargılarını değiştiremeyen, yargı ve tutumunu kıramayan insanlarla mücadele ederken kendinizi bulabilirsiniz.


Yükselen İkizler

Yeni Ay sizin 12. evinizde gerçekleşeceği için kendinizi biraz sinirsel gerginlikler içerisinde bulunabilirsiniz. Bol bol meditasyon yapmak bu hafta size çok iyi gelebilir.


Yükselen Yengeçler

Hayatınıza bütün işlerinize ve programlarınızda burnunu sokan, size karışan insanlarla bu hafta oldukça mücadele edeceksiniz.


Yükselen Aslanlar

Özellikle kendinizi tutkusal anlamda sıkıntıda hissedebilirsiniz. Zevk aldığınız konular yön değiştirebilir.


Yükselen Başaklar

Boğa burcunda yeni Ay’ımız gerçekleşecek ve bu 9. evininizde olacak yani keşif edeceğiniz alanları artık geliştirebilirsiniz ve hobi ve ilgi alanında var olan uğraşlarınızı artık bir eğitim alarak taçlandırabilirsiniz.Yükselen Teraziler

Destekler gelecek ama başlangıçlarınızı değiştirmeniz gerekecek. Yani uzun zamandır emek verdiğiniz uğraşlarınızı sonuç vermiyorsa belki de bu uğraşın yönünü değiştirmeniz gerektiği hususunda bu yeni Ay size yeni bir aydınlanma yaşatabilir.


Yükselen Akrepler

Beklenmedik parasal kayıplarla uğraşabilirsiniz. O nedenle başkalarıyla özellikle ortak işlerinizle ve girişimleriniz varsa bu hafta daha fazla dikkat etmeniz gerekecek. Yükselen Yaylar

Yeni teklifler alabilirsiniz, uzun zamandır beklediğiniz iş tekliflerini ve haberlerini bu hafta tamamlattırabilir.


Yükselen Oğlaklar

İyi haberler vesilesi ile kendinizi daha cesaretli ve gelecek günlerde daha iyi harcamalar yapabileceğiniz, güzel kazançları olan haberler işitebilirsiniz.


Yükselen Kovalar

Yeni Ay 4. evinizde gerçekleşecek ve dayanıklılıkla ilgili hassasiyet problemleriniz oluşabilecek. Kendinize her şeyi çok fazla yük olarak geliyor gibi hissedebilirsiniz.


Yükselen Balıklar

Yeni Ay’ımız sizi su doğasındaki yapınızı besleyecek ve kendinizi daha fazla yere merkezlenebilmenize olanak tanıyacak. Kendi yeteneklerinizi daha iyi yönlendirebilmenize vesile olacak. Ama size karşı gelen özellikle ilişkilerinizde mutluluğunuzu geciktirecek olaylarla karşılaşabilirsiniz.

Şifa olsun,Kenan Yasin Bölükbaşı

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA MemberDanışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

댓글


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page