top of page

23 MART YENİAY HAFTASIBu hafta bizim için diğer haftalardan önemli olacak. 24 Mart 2020´de Koç burcunda Yeni Ay yaşayacağız. Bu yeni ay bizi oldukça etkileyecek. Özellikle Yeni Ay’lar yeni başlangıçlar demektir, bildiğiniz gibi.


Hayatımızda yeni başlangıçlar çıkartacak, yeni kararlar aldıracak ve doğru kaynaklı doğru bilgiye ulaşmak için bizi zorlayacak. Haritaya baktığım zaman, haritada Yengeç burcunun yükseldiğini görüyoruz (İstanbul’a göre çıkarılmış haritada).


Kuzey Ay düğümü Yengeç burcunda seyrine devam ediyor. Koç burcundaki tüm bu göstergeler, Yengeç burcuna kare açı yapıyorlar ve 4 derece Koç burcu yine Yengeç burcuna çalışmaktadır, derece olarak. Yani tüm bunların anlattıkları bize, eve tıkılıp kalmamıza vesile oluyor, ev hapsinde olmak zorunda olmamıza vesile oluyor.


Aile içindeki iletişime daha fazla dikkat etmemiz gerek. Belki devlet ve kurumlar, bu konularla ilgili daha fazla önlem ve müdahale yapmak zorunda kalacak. Bizim yapmamız gereken şey, gözlerimizi kapattığımız an kendi mahremimizde kaldığımız anlanlarda neler düşündüğümüz, neler hissettiğimiz genetik köklerimiz, genetik miraslarımız, ailemiz, yuvamız, kan bağlarımız.


Kimleri düşündüğümüz, kimlere öncelik verdiğimiz tüm bunları kendi içimize dönerek sınırlayabileceğimiz, sınayabileceğimiz bir zamanın içerisine girmekten ileri geliyor. Yeni Ay bize tüm bu durumları yaşatacak ve özellikle haritaya baktığım zaman hava elementinde hiçbir şey olmadığını, sadece Satürn’ün 0 dereceyle hava elementine yani Kova burcuna geçtiğini görüyoruz. Bu ise daha hızlı düşünme yeteneği verecek bize.


Bazı şeyleri tam bilmeden, sindirmeden konuşma özgürlüğü kazandığımızı düşündürtürecek ve yanlış bilgilerin yayılması adına, biraz önümüzde engel ve sınırlar da oluşturabilir fakat ağır yaralanmalar yaşayabiliriz. Paylaştıklarımız, konuşmalarımız, siyasi görüşlerimiz, düşüncelerimiz ve davranışlarımız nedeniyle kendi kendimizi ağırlaştırılmış müebbet hapse  sokabiliriz.


O yüzden en başta, kendi içimizdeki blokajları çözmemiz gerekecek. Çünkü çok hızlı düşünmek, durumun doğru yönünü düşünmek yerine, aksi yönlerinde daha fazla kalmaya vesile olabilir.


Yeni Ay haritasında Merkür, Deneb Adige yıldızı ile kavuşum dahilinde olacak. Deneb Adige yıldızı ise bizim ruhsal gücümüzü fakat agresyonumuzu ve hızlı öfkeye yol açabilen tavrımızı gösterir. Bu yeni Ay’ın sıkıntısı hızlıca öfkelenmek, topluma aykırı ve marjinal davranışlar içerisinde olmak ki bunun örnekleri asansör düğmelerine tükürmekten tutun da toplumun kurallarına uymayı reddeden kişileri fazlasıyla gördüğümüzle eş değer. Bunun için burada yapmamız gereken şey biraz daha bunun gölge taraflarından kurtulmak ve toplumla birlik olarak ilerlemeyi başarabilmek.


Öte yandan Deneb Adige’nin olumlu tarafı ise çabuk öğrenme gücü vermesi. Sanatta ve bilimde de başarı taşımasıdır. Bu da bu konuyu daha hızlı bir şekilde, yetkililerin çözebileceğine bir umut sergiliyor. Pek tabi Satürn Kova burcuna yeni bir giriş dahilinde fakat burada Merkür’le buradaki etkileşimi ve Deneb Adige yıldızında yücelmesi bana çözümün daha hızlı geleceğini gösteriyor.


O nedenle korkmayın ve önlemler gelecek ama kendi içimizde kendimizi frenlemeyi başarmalıyız. Bunun üzerine ilerlediğimiz zaman, bu yeni Ay’da yeni kararlarımız kendi içimizdeki değiştirdiklerimiz, blokajlarımızı, engellerimizi kaldırdığımız alanlar ve birlik olma bilinciyle ilerlediğimiz alanlarda bize mutluluk getirecek.


Bu yeni Ay’dan en çok etkilenecek burçlar Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç’ler olacak. Özellikle bu burçların 0-10 derece arasında gezegenleriniz varsa Güneş’iniz, Ay’ınız, yükseleniniz varsa siz daha çok etkileneceksiniz.


Kişisel haritalarınıza göre Yeni Ay yorumunu öğrenmek için danışmanlık alabilirsiniz. Danışmanlık ve irtibat numaralarımız whatsapp 0545 201 60 70 numaralı telefona mesaj atabilirsiniz.


YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE YORUMLARINIZ

Sevgili Koçlar,

Sizler bu yeni Ayda daha çok eylemleriniz tarafından sınanacaksınız. Yeni eylemler, hayatınızda yeni başlangıçlar yapmak durumunda kalacaksınız. Özellikle iş ve kariyer konularında kendinizi daha fazla motive etmek durumunda kalabilirsiniz.


Fakat size bu konularda destek, düşünce stilinizden ve hava elementine giren Satürn tarafından gelecek. Yani kendinizi yeni yollar açan, yeni yollar keşfeden bir yapıya sahip olabilirsiniz.


Denedim oldu, denedim olmadı, o zaman farklı bir yol deneyeyimlemeniz en doğru karar olacak.


Sevgili Boğalar, Sizler kendi hayatınızda kendi içinizdeki düşüncelerle savaşmak durumunda kalacaksınız. Gitmek istediğiniz yollar ve aşmanız gereken sınırlar olabilir. Bu sınırlar ve eylemleri aşmak için içe dönmeli, kendi keşfinize çıkmalı ve biraz ortamdan uzaklaşmayı deneyimlemelisiniz.


Bu yeni Ay her ne kadar bizi ev hapsine bıraksa da kendinizi farklı ufukları geliştirmek için bunu kullanabilirsiniz. Yeni bir kitap okumak, yeni bir şeyleri araştırmak ve bu konular üzerinde durmak sizi daha mutlu edecek. Küskünlüklerinizin barışmasında ve kendi düşüncelerinizi güzelleştirmekte de iyi geleceğini düşünüyorum.


Sevgili İkizler, Sizler bu yeni Ay’da kendinizi hapsolmuş gibi hissetmeyeceksiniz. Farklı yollar keşfedeceksiniz. Zamanınızı daha iyi programlamayı öğretecek size bu 15 günlük serüven. Fakat başkalarından yana destekler görmeyi bekliyorsanız bu konuyla ilgili hayatınız biraz alt üst olabilir.


Kimseye güvenmeden kendi başınıza ortaya çıkartıp ilerletmeye çalışmalısınız. Özellikle takip edilebilir, kıskanılabilirsiniz fakat sınırlarınızı daha fazla aşmanız için yeni ay sizi besleyecek.


Sevgili Yengeçler,

Bu yeni Ay sizlere elinizdeki olanların kıymetini bilmeyi öğretecek. Siz üzgün olsanız da size sıkıntı gibi gelen şeylerin arkasında aslında sizi mutlu edecek etkileri görmeye başlayacaksınız.


Gidenlere ahlayıp vahlamak yerine, sizle birlikte olanlara daha çok emek vermeniz gerektiğini bu yeni Ay fazlasıyla öğretecek. Yeni Ay’dan en çok etkilenecek burçlardan biri de siz olacaksınız.

Onun için duygularınızı arka planda bırakmak yerine size destek olan kişileri yaşamınızda tutmayı öğrenmelisiniz.


Sevgili Aslanlar,

Sizler bu yeni Ay’da özellikle ektiğiniz tohumların biçilmesi için bir zaman kazandınız. Uzun zamandır yapıp bir rafa kaldırdığınız işleriniz, projeleriniz bunlar tekrar gündeme çıkabilir.


Daha önceden beri değerlenmeyen bütün her şey hayatınızda değerlenmeye başlayabilir. Artık hasatlarınızın paraya dönüşmesi, emeğinizin değerinizin karşılığını almanızı isteyen bir 15 günlük serüvene geçiş yapacaksınız.


Sevgili Başaklar,

Uzun zamandır size fazlasıyla büyük sorumluluklar verildiğini düşünüyor olabilirsiniz. Fakat artık bu sorumlulukların üstesinden gelebilmeyi başaracaksınız ve başkalarına da “bana bu kadar çok yüklendiğinin, farkında mısın?” Dediğiniz zaman artık onların da sizi fark ettiğini göreceksiniz. Size karşı etkileşimlerinde, düşüncelerinde insanlar sizi kayıp etmemeye çalışacak ve size uygun işler, sorumluluklar, yükümlülükler getirmeye başlayacak.


Kendinizi hem iş alanında hem de ilişkiler alanında daha fazla rahatlatacaksınız. Her ne kadar Koç burcu, Başak burcuyla birbirini görmüyor gibi düşünsek de antiscia diye bir açı kalıbı kullanırız ve bu yeni Ay sizin yükselen burcunuza yansıma yapacak. Yani parçala, böl işlet sistemini inceleyeceksiniz. Sorumluluklarınızın üstesinden gelebilmek için onları ayıklamayı başaracaksınız.


Sevgili Teraziler,

Hayatınızın kontrolünü başkalarına verdiğinizi düşünebilirsiniz. Fakat artık otokontrolü başkalarına vermekten yana kaygı ve endişe duymayacağınız, sırtınızı doğru insanlara yasladığınızı düşündüğünüz müddetçe ilerleyeceğiniz bir zaman.


Eğer doğru insanlara güvendiğinizi düşünmüyorsanız, bu yeni Ay ilişkiler anlamında oldukça etkileyecek. Özellikle Koç burcu ilişkiler evinizi gösterdiği için ilişkiler hususunda egoist, kendini daha fazla düşünen bencil insanlarla karşılaşabilirsiniz. Kime güvendiğinize ve hayatınızın kontrolünü kime teslim ettiğinizi daha fazla düşünmeniz gereken bir yeni Ay yaşayacaksınız. Bu yeni Ay bu konularda sizi zorlarken, diğer yandan da geleceğiniz için umutlandıracak.


Sevgili Akrepler,

Sizler kendi hayatınızda daha fazla çaba göstermeniz gereken alan aileniz, yuvanız, tutunduklarınız olacak. Kendi işinizi aile gibi görüyorsanız, kendi sorumluluklarınızı ailenin sorumlulukları olduğu için yapıyorum gibi görüyorsanız, bu konularda bu yeni Ay sizi oldukça destekleyecek.

Fakat böyle bir mevzu bahis yoksa hayatınızda, daha fazla sorumluluk yüklendiğinizi düşünebilirsiniz. Hatta hastalıklar evinize denk gelen bir yeni Ay olduğu için hastalanabilirsiniz. Motivasyonunuz düşebilir, bunlara dikkat etmeniz gerekli. Özellikle eylemlerin sizin elinizde olduğunu lütfen bilin. Sevgili Yaylar,

Sizler biraz daha hayatınızda kıssadan hisse neyi nerede yapabilirim gibi düşünüyor olabilirsiniz. Aşk hayatınız canlanabilir fakat sizden bir şeyleri götüren kişilerle karşılaşabilirsiniz. Bu yeni Ay’da bunlar patlak verebilir. Size bir şeyleri sunmadan, sinsi sinsi yürüyen insanlarla mücadele vermek zorunda kalabilirsiniz.


Fakat düşüncelerinizle, onları iyi bir şekilde idare edebileceksiniz ve tartışmalara girmeden olayların içerisinden sıyrılmayı başarabilirseniz güçleneceksiniz ama buradaki göstergeler sanki ilişkilerinizde daha fazla düşüncesel problemlere ve daha fazla tartışmaya gireceğinizi gösteriyor. Olaylardan hızlıca sıyrılamayarak, artık onları karşınıza alıp konuşmayı ve konuşarak halletmeye çalışabilirsiniz. Özellikle aileyle ilgili sıkıntı ve zorluklarınız varsa ailevi durumlarla ilgili de bu konuşmayı yapmanız gerekecek.


Sevgili Oğlaklar,

Belirli karar aşamalarına geleceksiniz. Kendi hayatınızda kararlarınızı iyi yönetmeyi başarmalısınız. Taşınmalar gündeme gelebilir fakat bunları uygulayıp uygulamama konusundaki kararsızlıklarınız sizi biraz sıkıntıya boğabilir. Bir şeye adım atmak için uğraşıyor olabilirsiniz fakat elinizi, eteğinizi bağlayan ev problemleriniz ev süreçleriniz olabilir.


Kendinizi belirli konularda yüceltmek için maddi imkanların ve maddi kaynakların gelebileceğini düşünmelisiniz. Özellikle Satürn’ün Kova burcuna geçişi sizi bu konularda destekleyecek. Yeni maddi imkanları hayatınıza edinebilmek için yeni düşünceler keşfedeceksiniz ve yaratıcı düşüncelerle hayatınıza maddiyatı çekeceksiniz. Onla birlikte de kararlarınızda daha sabit stabil olmayı deneyimleyebileceksiniz.


Sevgili Kovalar,

Bu yeni Ay size özellikle iletişim konularında yenilikler verecek ve kendinizi desteklendiğinizi hissedeceksiniz. Diğer burçların aksine size daha fazla olumlu özellikleriyle yansıyacak. Artık kendi eylemlerinizi gerçekleştirerek hayatınızda olumlu şeyleri kendinize çekebildiğinizi görebileceksiniz.


Hem iş ve ilişki konularında size vaatlerde bulunulacak. Belirli zorlu sınavları başardıktan sonra karşılığında neyi alabileceğinizi görebileceksiniz. Örneğin; hani “bu ilişki benim için doğru mu değecek mi?” Soruların cevabında evet kararlarıyla karşılaşabileceğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ya da iş konusunda “burada vereceğim emeğe değecek mi?” Dediğiniz sorularda emeğinizin sonunda değerinizi alacağınızı görebileceğiniz bir durumla karşılaştırabilir bu yeni Ay sizi. Onun için güzel gelecek.


Sevgili Balıklar,

Görmedim, duymadım, bilmiyorum rolünü oynamanız gerekli. Yapmadığınız şeyler ve eylemler yüzünden suçlanabilirsiniz. Kendinizi duygularınızın esiri olarak hissedebilirsiniz. Kendi düşüncelerle kendinizi kısıtlayabilirsiniz. Daha çok maddi konularda ve değerinizin artmasını istediğiniz konularda daha fazla güven duymanız gerekli. Özellikle duygularınız hususunda zorlanabilme potansiyeliniz var.


Yükseleninizde Merkür düz harekette devam ediyor ve Deneb Adige yıldızı ile birleşecek. Kendi hayatınızdaki duygusal problemleri çözüme kavuşturmak için yeni yollar keşfetmeye başlayacaksınız. Bu size duygusal anlamda bir çıkış yolu sunacak. Fazla düşünmeden duygularınızın yönünde ilerlemeyi başarırsanız bu yeni Ay sizi güçlendirecek. Şifa olsun,


Kenan Yasin Bölükbaşı

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member

Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page