top of page

23 KASIM HAFTALIK BURÇ YORUMLARI...


Sevgili Arkadaşlarım,

Jenerasyon gezegenlerimizden Neptün Balık burcunda 28 Kasım’ı 29 Kasım’a bağlayan gece itibariyle önce durağan pozisyonuna ve ardında da direkt hareketine geçiyor olacak.


Neptün Balık burcunun direkt hareketi ile kendimize acımaktan ve etrafımızda olup bitenleri görmemezlikten gelmekle ilgili dikkatli olmamız gereken bir sürece işaret etmektedir. Birilerinin bulunduğumuz konumdan gelip bizleri kurtarma eğilimlerinden vaz geçilmesi gereken bir sürece de işaret etmektedir.


Fiziksel dünyanın kısıtlıklarından kurtulma eğilimlerimiz artabilir. Kaçıp gitmenin çözüm olacağını düşünebiliriz. Ancak bu durum sadece kaosa sürüklemekten öteye geçmeyecek başka bir sıkıntılı süreci doğuracaktır. Birçok yazımda da belirttiğim gibi “Kaçtığımız yere, kaçtığımız şeyi de götürürüz” diyorduk. Kabule geçmenin idrakine varmak, bizleri ruhsal olarak da yatıştırabilecektir.


Bu haftanın genel vurgusuna bakacak olursak ortada bir kriz yokken daha da kriz yaratma eğilimlerimiz olabilir. Teslim olmak birinci kurallar arasında geliyor. Suyun çözücü ve şifacı özelliklerinden faydalanmalı ve tutulma sürecine yaklaşırken Ay’ın görünür hale gelmesinin avantajlarından faydalanabiliriz. O sürece kadar da dürtüsel hareket etmenin fayda sağlamayacağı idrakine varabilmeliyiz.Kişisel haritalarınızdaki bu tarz konulara yönelik tıkanıklıklarla ilgili kullanabileceğiniz basitçe semboliklerin var olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için derlediğim “Astrolojiyle Haritanın Üzerine Çıkmak” kitabımızı temin ederek tıkanıklıklarınızı giderebilirsiniz.Ticarette ve ikili ilişkilerimizde faydalı olmaya ve yaratıcı özelliklerimizi ön plana çıkartmayı hedefleyebiliriz.


Ay’ın Koç burcuna geçişi ile elementsel uyumdan faydalanabilir ve ben merkezci davranmak yerine şifacı özelliklerimizi kullanabiliriz. Daha bilge ve akılcı hareket etmenin avantajlarından yararlanabiliriz.


Gergin ve öfkeli olmak yerine cesaretimizi toparlayabilecek aktiviteler geliştirebiliriz. Hem kendimiz hem de geleceğimiz için daha yararlı nasıl olabiliriz noktasında savunma savaşlarımızı belki de eskiden olduğu gibi satranç taşlarını önümüze dizerek strateji geliştirebiliriz. Hatta birlik içerisinde olabilmek için teşvik edici olabiliriz.


Sizler için hazırladığım tüm yazılarıma

ulaşabilirsiniz.Sizler için hazırladığım tüm videolarıma

ulaşabilirsiniz."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."


İçimizdeki sağlıksız büyüyen öfkeye ve bizleri güçsüz kılan her ne ise hepsinin üstesinden gelebileceğimiz idrakine varabiliriz.


Zihinsel gücümüzü, ikna kabiliyetlerimizi geliştirebilecek kitaplar okuyabiliriz.


Aniden başlayan, biten ikili ilişkilerimize bir son verme isteği içerisinde isek karşısında durduğumuz ve bir başkasının yaptığına karşı “nasıl bu şekilde davranabilir ben olsam bu şekilde davranmazdım” dediğimiz konuların üzerine durmak bizlere fayda sağlayabilir. Empati geliştirmek ve temelde yatan kök probleme odaklanmanın ancak bizleri sağlıklı ilişkilere yöneltebileceği idrakine sevk edebiliriz.


Bakış açımızı değiştirebilmek, daha geniş perspektiften bakabilmek fayda sağlarken. Düşünmeli, algılamalı ve gerçekte ne istediğimiz kanaatine varmamız gereken bir hafta deneyimleyeceğiz…


Hepimize Şifa Olsun...
Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Yükselen Koçlar

Bu hafta maddi konularda yeni başlangıçlar, yeni girişimler açığa çıkabilir. Bu girişimler sizin gelecekteki başarı ve bolluğunuzun tohumlarının atılması anlamına gelebilir. Tam anlamıyla hedeflerinize odaklanacak olursanız, başarı kaçınılmaz bir şekilde hayatınızda var olabilir. Kendinize güvenerek hareket etmelisiniz ve motivasyonunuzu yüksek tutmalısınız.


Neptün direkt hareketine geçiyor. Kendi öz güveninizi geri kazanmalısınız. Etrafınızda olana bitene odaklanmak yerine kendinize odaklanmayı deneyimleyebilirsiniz. Arkanızdan dönen işlere kulak asmamayı ilke edinebilirsiniz. Hedeflerinizin yönünü kendinizin belirleyebileceği bir sürece giriyorsunuz. Ağzınızdan çıkan kelimelerin iradesini elinize almalısınız. Kuracağınız cümlelerin ağırlığı sizleri büyük dönüşüme götüren ilk adımlar olabilir.Yükselen Boğalar

Bu hafta aile bireyleriyle aranızda oluşabilecek problemlerin üzerine yoğunlaşmanız gerekebilir. Aile içi ilişkilerin kuvvetlenmesi için anlayışlı yaklaşımlar içerisine girebilirsiniz. Aile, yuva konularına odaklanabilirsiniz. Aksi durumlarda olumsuzluklar söz konusu olabilir.


Neptün direkt hareketine geçiyor. Sosyal çevrenizde oluşan problemlere çözüm bulabileceğiniz bir sürece girebilirsiniz. Sizleri rahatsız eden sorunları kökten çözüme ulaştırmak kendinizi iyi hissetmenize vesile olabilir. Yurtdışı ticari bağlantılara yönelmek isteyebiliriz.Yükselen İkizler

Duygusal hayatınızda gerçeklerden kaçmak, görmezden gelmek gibi konular ileriki süreçte sıkıntılar yaşamanıza sebebiyet verebilir. Gerçeklerle yüzleşmek için kendinizi hazır hissetmeniz ve cesaretli olmanızda fayda var. Yeni girişimlerden kaçınmanız gerekebilir. Çünkü başarısızlıklarla, gecikmelerle, ertelenmelerle karşı karşıya kalabilirsiniz.


Neptün direkt hareketine geçiyor. Dış etkenlere maruz kalmamaya özen gösterebilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak için yılmadan çabalamak gerekebilir. “Hedefime bir türlü ulaşamadım” diyerek pes etmemeye özen gösterebilirsiniz. Yılmadan çabalamak hedeflerinize ulaştırabilir. Çalışma ortamınızdaki kök sorunlara odaklanabilirsiniz. Birlik olmak birilerinden destek almak iyi gelebilir.
Yükselen Yengeçler

Maddi konularda yeni girişimler, yeni başlangıçlar konusunda şüpheci yaklaşımlardan kaçınmanız gerekebilir. Şüphelerden sıyrıldığınız zaman kaçınılmaz başarılar elde edebilirsiniz. Bu durum durdurulamayacak ilerlemenizin başlangıcı olabilir. Duygusal dünyanızda büyük bir sevgi, güçlü bir nefretten sonra gün yüzüne çıkabilir.


Neptün direkt hareketine geçiyor. Hissiyatınızın ve sezgilerinizin yüksek olduğu bir süreç içerisinde olabilirsiniz. Tarihi, mistik, ve gizli olaylara karşı merakınız artabilir. Aşk hayatınızda ve yaratım alanlarınızda değişimlere gidebilirsiniz. Yeni ortaklıklar gündeminize gelebilir. Aşk hayatınızı bir ileriki seviyeye taşımak için daha derin ve güçlü duygulara taşıyabilirsiniz.
Yükselen Aslanlar

Bu hafta ikili ilişkileriniz kuvvetlenebilir. Yakın dostlarınızla planlar, programlar yapılabilir ve monoton ilerleyen hayattan keyif almak isteyebilirsiniz. Duygusal dünyanızda kalbinizin sesini dinlemek, güçlü beraberliklere sahip olmanıza vesile olabilir. Sizi mutlu edebilecek ilişkiler açığa çıkabilir.


Neptün direkt hareketine geçiyor. Psişik ve mistik konulara karşı ilgi ve merakınız artabilir. Farkında olmadan iletişimde olduğunuz kişilere kanallık edebilirsiniz. Yapacağınız uyarılar karşı tarafın kendiyle ilgili farkındalıklar kazanmasına vesile olabilir. Aile içeresindeki sağlık problemlerine yol gösterici çözümler sunabilirsiniz. Telkin etmek ve sakinleştirmek size düşebilir. Tüm şifacı özelliklerinizi bu dönem kullanmak size ve ailenize iyi gelebilir.başak burcu
Başak burun

Yükselen Başaklar

Bu hafta yanlış anlaşılmalardan dolayı ikili ilişkilerinizde bozulmalar olabilir. Can sıkıcı durumlar ve yıkıcı tutumlar sergilemekten kaçınmak, kayıplar yaşamanızda engelleyici olabilir. Eski dostlarınızla bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Onlardan manevi destek görme eğilimleriniz, yalnız kalmak istemeyişinizden kaynaklanabilir.


Neptün direkt hareketine geçiyor. Evlilik, ortaklık ve ilişkiler konusunda beklentileriniz yüksek olabilir. İlişkiniz ilham kaynağınız olabilir ya da ilişki yaşayan kişilere ilham kaynağı olabilirsiniz. İletişim kanallarını, sosyal medyayı daha yoğun kullanabilirsiniz. Farklı olana yönelmek isteyebilir, yaratıcı fikirlerinizi yeni projeler haline getirebilirsiniz.
Yükselen Teraziler

Bu hafta girişimlerinizin veya vermiş olduğunuz emeklerinizin karşılığını almak yönünde kendinizi başarılı hissedebilirsiniz. Hak edilenlerin kazanılması ile beraber maddi konularda kendinizi güçlü hissedebilirsiniz. Bilgi alışverişleriniz yoğun olabilir. Araştırmacı yönünüz ortaya çıkabilir.


Neptün direkt hareketine geçiyor. Çalışma ortamınızda ve iş koşullarınızda belirsizlikler olabilir. Sağlık konularına dikkat! Yanlış teşhis ve tedavi durumları yaşanabilir. Kan tahlili ya da röntgen çekimlerinin tek bir yerden ya da bir kere yaptırılması yanlışlıklara vesile olabilir. Ticari konularda yeniden hesaba kitaba oturmak ve idareyi ele almak gerekebilir. Detaylı raporlar almak ve incelemek sizleri artıya sev edebilir.


Yükselen Akrepler

Bu hafta kendinizi kısıtlanmış, özgürlüğünüzü kaybetmiş hissedebilirsiniz. Aile bireylerinden ya da sizin üzerinizde söz sahibi olabilecek kişilerin size dayatmış olduğu sorumlulukları kabullenmek sizi strese sokabilir. Zaman zaman kendinizi umutsuz hissedebilir ve geleceğe karşı şüpheci yaklaşabilirsiniz. Sabredecek olursanız insanların bencilce isteklerini aşabilirsiniz.


Neptün direkt hareketine geçiyor. Yetenekleriniz ve becerileriniz hususunda ilham perinizi cebinizde taşıyor olabilirsiniz. Edebiyat ve sanat dalları ile ilgilenmek sizi mutu kılabilir. Daha aktif bir iletişim sürecine giriyorsunuz. İletişim kanallarınızı kuvvetlendirecek anlaşmalar ve sözleşmeler yapabilirsiniz.
Yükselen Yaylar

Bu hafta hırslarınızdan kaynaklı var olan varlıklarınızı kaybetme ihtimalleriniz söz konusu olabilir. O nedenle yeni girişimlerde bulunma planlarınız var ise ertelemenizde fayda olabilir. Maddi kayıp yaşayabilir ve kendinizi çok zor bir duruma sokabilirsiniz. Özel hayatınızda sevgi ve ilgi yoksunluğu yaşayabilirsiniz. O yüzden duygusal dünyanıza gerekli özeni gösterebilmeyi deneyimlemelisiniz. Beklenmedik ani gelişmelerle sevinç ve mutluluklar yaşayabilirsiniz.


Neptün direkt hareketine geçiyor. Yaşadığınız evin ilham verici tablolarla donatılmış olabilir. Doğayla iç içe olabileceğiniz bir evin hayalini kurmak iyi gelebilir. Ya da gerçekleştirmek istediğiniz hayale odaklanabilirsiniz. Anlaşılmadığınızı düşündüğünüz sürecin sonlarına gelmiş olabilirsiniz. Vizyoner kimliğiniz ön plana çıkabilir ve kendi öz değerinizin idaresini elinizde tutabilecek fırsatlar yakalayabilirsiniz.Yükselen Oğlaklar


Neptün direkt hareketine geçiyor. Hayal gücünüzü kağıda dökmek ve kaleme almak en büyük kurtarıcınız olabilir. ARGE çalışmalarınızı sosyalleşmek için yöneltebilirsiniz. Kendinizi örnek alarak bir sistem geliştirebilir ve eski iletişim kanallarınızı kullanmak isteyebilirsiniz.
Yükselen Kovalar

Bu hafta kötü alışkanlıklarınızdan ya da dikkatsizliklerinizden kaynaklı sağlığınızı ihmal edebilirsiniz. Bu durumun yaratabileceği sıkıntılarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Sürekli düşüncelerinizde hedefler, planlar var fakat eyleme geçmekle ilgili cesaretsizlikleriniz olabilir. Kendinizi eyleme geçmeye hazırlamalısınız. Cesaretli adımlar atacak olursanız ileriki süreçte sizin için iyi sonuçlar elde etmek yönünde gelişmeler yaşayabilirsiniz.


Neptün direkt hareketine geçiyor. Varlık ve kazanç alanlarında yatırımlarınızı planlamanızda zorluklar verebilir. Neptün bir sis perdesidir ve olaylara gizem katabilir. Varlık ve kazançlarınızda zorluklar yaşanabilir. Bu dönem çok yönlü olabilirsiniz. Her şeyden biraz bilmek öğrenmek ve hatta her şeye dahil olmak isteyebilirsiniz. Tek bir konuya odaklanmanız faydalı olabilir.
Yükselen Balıklar

Bu hafta kendi kabuğunuza çekilebileceğiniz, manevi açıdan içedönük bir yaşam sürebilirsiniz. Duygusal açıdan inanç dünyanızda yaşamış olduğunuz hayal kırıklıklarına yoğunlaşabilirsiniz. Bu durumun sizde yaratacağı sıkıntı halleri kendinizi olumsuz etkilemenize sebep olabilir. O yüzden olgun ve sizi iyi bir şekilde yönlendirebilecek insanlarla iletişim kurmak, fikir alışverişinde bulunmak sizin için çok daha iyi olabilir.


Neptün direkt hareketine geçiyor. Her şeye ve herkese uyum sağlayabilecek bir yapıya sahip olabilirsiniz. Ancak fark edilmiyor olmak canınızı sıkabilir. İfade şeklinizi güçlendirmeyi deneyimleyebilirsiniz. Farklı kültürleri araştırmak isteyebilirsiniz. Ticaretinizi yurtdışı bağlantılı bir e-ticarete çevirmek isteyebilirsiniz.
Hepimize Şifa Olsun...


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member
Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page