top of page

22 MAYIS '23 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ


22 Mayıs 2023 Haftalık Burç Yorumları


Bu hafta Mars başrolde. Yıllardır süre gelen yaşamımız içinde bize en çok enerji harcattıran konuların ne olduğunu fark edeceğimiz bir haftadayız… Enerjimizi, eforumuzu, emeğimizi, paramızı, sevgimizi, değerimizi en çok hangi kişi / konu/ eyleme harcadığımızı sorgulayacağız…


Öyle ki ülkemiz son 10 yıldır gergin bir siyasete maruz kaldı… Ülkemiz çok şey yaşadı… Toplum bilinci, sosyo-ekonomik parametreler, eşliğinde her birimizin enerjisi bir başka yöne savruldu…


Ülkece son 10 yıldır gördüklerimizi toparlarsak Gezi Parkı isyanları, yargı darbe girişimi, 15 Temmuz darbe girişimi, başkanlıkta yeni sisteme geçiş, Gülenci Terör grubu, DEAŞ, PKK gibi terörle mücadele, Suriye ve Irak’a askeri saldırılar, Libya, Karabağ, Doğu Akdeniz’deki hamleler… ve son olarak acı dolu afetler…


Tüm bu konuları toplumsal olarak seçime taşırken, bireysel olarak içte kendi yaşamlarımızda da sorgulayacağız. Bu haftanın vurgusu Mars, Plüton karşıtlığı olacak… Özellikle bir jenerasyon gezegeni olan Plüton’a gelen açılar etkinin süresini uzatır ayrıca tüm insanlığın ve canlıların etkileneceği olayları gösterir.


Etkin gökyüzü bize ilk dereceleri ve sabit nitelikleri vurguluyor. Enerji yoğun olacak… Tüm Dünya’da zaman, enerji ve emek harcadığımız konular ve güç dengeleri gündeme gelecek, güç kavramı ve güçlü olmak için neyi ne kadar harcamamız gerektiği konularına odaklanacağız.


Hafta boyunca Mars, Jüpiter karesi de aktif olacak. Ülkemiz dâhil Dünya genelinde savunma sanayi ve tarım, gıda konularında normalden daha fazla harcama yapmak ve fiyat artışları söz konusu.


Uranüs Venüs karesi ise yatırım, finans ve borsa konularında ani iniş çıkışları gündeme taşıyor. Online bankacılık ve teknolojinin de işin içine girdiği Bitcoin gibi yatırım araçları konusunda dikkatli olmakta fayda var özellikle ülkemizde Venüs bu konuda daha etkin fakat kişisel anlamda özellikle gıda fiyatları ve yatırımlarınız konusunda dikkatli düşünmeniz gereken bir zaman.


Haftanın ilk yarısı daha çok tüm insanlığı ve canlıları ilgilendiren gelişmelere gebe iken, perşembe günü gerçekleşecek Güneş-Satürn karesi otorite figürleri, devlet kavramları, kurallar konusunda toplumsal bir sorgulamaya götürebilir herkesi.


"Kuralların önemi nedir? Peki ya devletin önemi? Yönetim, idarecilik, bürokrasi gibi kavramların önemi nedir? Sürdürebilirlik ve zamanlama yaşam enerjisi için neden önemli?’’ gibi sorularla toplumu ve kendi yaşam enerjimizi sorgulayacağız.


Yaşam enerjimizi yükseltmek için bireysel olarak disiplinli şekilde günlük yaşam rutinleri oluşturmak ve zamanın önemini anlamak için farkındalık zamanı!


Gökyüzü konumu o an için bize zorluk getirmiş gibi dursa da ardından kalıcı başarılar getirecektir. Örneğin sabah her gün erken bir saatte uyanmak gibi rutinleştirme konusunda yeni bir başlangıç yapmakta mücadele edersek kalıcı bir başarı elde edebiliriz.Mutlu haftalar diliyorum.Şifa olsun!Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Dinamik ve dürtüsel tepkilere dikkat! Haftaya başlarken, ev ve aile konuları odak noktanız olacak. Önemli kararlar almadan önce aile büyüklerinizle konuşabilir ve belki de bazı kararlarınızı yön değiştirebilir. Ayrıca, çevrenizdeki abartılı davranışlar sizi rahatsız edebilir ve bu da dürtüsel tepkiler vermenize neden olabilir. Hafta ortasında keyifli vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Bir arkadaşınızla buluşabilir veya hobilerinize zaman ayırabilirsiniz. Hafta sonu ise, bağırsak sağlığınız için ağır yiyeceklerden kaçınmanızı öneririm. Ayrıca, evinizde veya iş yerinizde bazı düzenlemeler yapmak için güzel bir zaman dilimi içinde olacaksınız.BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Sakin kalmaya özen gösterin! Yakın arkadaşlarınızla çocukluk anılarınızı yad edebilirsiniz. Zihniniz geçmişte yaşadığınız güzel anılara odaklanabilir. Aile içinde birtakım tartışmalar söz konusu olabilir. Bu süreçte sakin kalmaya özen göstermenizde fayda var. Bilinçaltınızda özgürleşememenizin nedenini ailenizin baskıcı tavrına bulabilirsiniz. Aldığınız kiloları vermek adına beslenme şeklinizi değiştirebilir ve yağ yakıcı besinler alabilirsiniz. Kişilerin sizi nasıl gördüğü ile daha çok ilgilenebilir, bu açıdan görünüşünüzde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Hafta sonu ise gergin ilerleyen gündeminizi sevdiğinizle vakit geçirerek hafifletmek isteyebilirsiniz.
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Yıldızımız Güneş, ilk evinize yerleşiyor. Motivasyonunuz artacak. Odak konularınız olan hayata çift yönlü bakmayı, merak duygusunu, iletişimde pürüzsüz akışı daha çok ortaya koyacaksınız. Ayrıca kaynaklarınızda beklenmedik artış söz konusu olabilir. Hafta ortasında yaşça büyük insanların baskıcı tavırları ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumu atlatmak ve stresinizi azaltmak için en yakın arkadaşlarınızla birlikte eğlence planları yapabilirsiniz. Hafta sonunu yorgun bedeninizi dinlendirmek adına evde geçirmek isteyebilirsiniz. Aile konularıyla ilgilenebilirsiniz. Evinizdeki düzeni yeniden oluşturmak ve aile içindeki sorunları çözmek için ideal bir zaman olabilir. Kendinize zaman ayırarak, haftanın stresini atabilir ve yeni haftaya hazırlıklı bir şekilde başlayabilirsiniz.
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Haftaya başlarken odak noktanız kendi istekleriniz olabilir. Canınız ne istiyorsa onu yapabilirsiniz ki hatta bu durum çevrenizin tepkilerine yol açabilir. "Ne kadar değiştin!" sözüyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Sosyal çevrenizden beklemediğiniz birinden teklif alabilirsiniz, bu teklif sizi şaşırtsa da duygularınıza kapılıp evet cevabı verebilirsiniz. Hafta ortasına doğru ise maddi koşullarınız daha fazla gündeminizi oluştururken, lüks harcamalarınız sonucu ay sonunu getirmekte zorluk çekebilirsiniz. Gelir gider dengesini iyi bir şekilde planlamanızı öneririm. Hafta sonu merak ettiğiniz bir konuda araştırma yapabilirsiniz. Detaylara inebilir ve bu konuda yakın çevrenizden destek alabilirsiniz.
ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Kendinizle baş başa kalmak isteyeceksiniz. Geçmişte yaşadığınız ilişkiler konusunda düşünebilirsiniz. İç dünyanızda hesaplaşma içine girebilirsiniz. Bu düşünceler içerisinde iken beklenmedik bir yerden bir fırsat kapınızı çalabilir. Yakaladığınız fırsat toplumsal statünüzü değiştirebilir. Sosyal çevrenizde sizden yaşça olgun kişilerle otorite çatışmasına girebilir ve öfkeli tavır sergileyebilirsiniz. Hafta ortasında ise tüm bu olumsuz durumlara rağmen bir yıldız gibi parlamayı seçeceksiniz. Girdiğiniz her ortamda fark edilemeye önem vereceksiniz. Görselliğinizi takıntı haline getirebilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz. Hafta sonuna doğru maddi manevi kaynaklarınızı yapılandırmak isteyeceksiniz. Gelir gider dengenizi oturtacaksınız.
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Hafta başında arkadaşlarınızla sosyalleşmeyi seçeceksiniz. Aile gibi gördüğünüz kişilerle vakit geçirebilirsiniz. Sosyal medyada nostaljik konulara yönelebilirsiniz. Çocukluk fotoğraflarınıza dalabilirsiniz. Eskiyi yad edebilirsiniz. Hafta ortasında bilmediğiniz bir öfke içinde olabilirsiniz. Çevrenizdeki kişilerin sizi görmezden gelmesi ruhunuzda derin yaralar açabilir. Çevrenizden uzaklaşarak inzivaya çekilmek ve tek başınıza kalmak isteyebilirsiniz. Sizden yaşça büyük kişilerin baskısını üzerinizde hissedebilirsiniz. Kendinizi acımasızca eleştirebilirsiniz. Kendinizi eleştirme yerine anlayışlı davranarak ve kendinize güvenerek hareket etmeniz, duygusal dalgalanmalarınızın üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.

Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


İnsanların sizi nasıl gördüğünü önemseyerek başlıyorsunuz haftaya... Sevecen ve herkesi kucaklayan anlayışlı tavrınızla çevrenizdekilerin güvenini kazanacaksınız. Arkadaşlarınıza karşı bonkör oluşunuz nedeni ile maddi olarak dar boğaza girebilirsiniz. Hesapsızca yaptığınız harcamalara dikkat! Çevrenizde bulunan yaşça büyük insanların size direttiği geleneklerle çatışabilirsiniz. Günlük hayatınızı zorlaştıran yapılara karşı çıkabilirsiniz. Hafta sonu ise size verilen değer konusunda tedirginlikleriniz artabilir. İç dünyanızda bu konuyu düşünebilirsiniz. Sağlığınızı takıntı haline getirebilirsiniz. Günlük rutinlerinizi gerçekleştirirken zamanda esnek davranmanız işlerinizin bitmemesine sebep olabilir.
AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Hafta başında vizyonunuzu geliştireceksiniz. Rüyalarınızda yoğunluk söz konusu olabilir. Ruhsal rehberlerinizle karşılaşabilir ve bakış açınızı geliştirebilirsiniz. Herkes için adalet anlayışı benimseyeceksiniz. Farklı kültürden olsa da eşit haklara sahip olmaları gerektiğini savunabilirsiniz. Yurtdışı başvurularında bulunabilirsiniz. Hayatınızdaki kişilerle aileniz arasında kalmak can sıkıcı olabilir. Aileler arasında geleneksel yapılar çatışabilir ve gerginlikler artabilir. Kalp kırıklıkları nedeni ile huzursuzluk yaşayabilirsiniz. Aile içerisinde öfkeli davranışlara maruz kalabilirsiniz. Dikkat etmeli ve sabırlı olmalısınız. Ev içerisinde aniden kırılan, bozulan eşyalar olabileceği gibi aidiyet alanınızda güvenliğinizi sarsacak olaylar da cereyan edebilir. Dikkat!
YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Hafta başında alma verme dengenizi korumanız iyi gelebilir. Kime ne kadar değer verdiğinizi ve kimlerden ne beklediğinizi yeniden sorgulama zamanı... Başkalarının gözünde değerinizin ne kadar olduğunu anlamak için bu haftayı değerlendirin. Duygusal olarak neye ihtiyaç duyduğunuzu anlamaya ve sizi tıkayan aşırı bağımlılık geliştirdiğiniz yanlarınızı dönüştürme programlanabilirsiniz. Bu dönüşümü sağlıklı yapabilmek adına spora başlayabilir enerjinizi bu yönde yönlenebilirsiniz. İkili ilişkilerde otorite kavgasına girebilirsiniz. Kimin aile içinde patron olduğu konusunda çatışma yaşayabilirsiniz. Hafta sonu hedeflerinizi tekrar gözden geçirmek iyi gelecek. Nasıl yol almak istediğiniz konusunda planlamalar yapacaksınız.
OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


İlişkilerle ilgili gelişmelerin olacağı hafta sizi bekliyor. Özellikle partnerinizle aranızdaki bağ kuvvetlenebilir ve daha derin bir sevgi hissi oluşabilir. Aynı zamanda rekabet halinde olduğunuz kişilerle de karşı karşıya gelebilirsiniz. Stratejik adımlar atmanız gerekebilir ve bu durum sizi bir nevi soğuk savaş ortamına sokabilir. Hafta ortasında öfke patlamaları yaşayabilirsiniz ve hayatın tadının kalmadığını düşünebilirsiniz. Ancak bu düşüncelerinizi yanlış temeller üzerine inşa ettiğiniz konularda hissedebilirsiniz. Bu konuların üzerine gitmek, daha sağlam adımlar atmanıza yardımcı olabilir. Hafta sonu seyahat planları yapabilirsiniz ancak plansız yapılan yolculuklar sizi zorlayabilir. Bu nedenle önceden iyi bir planlama yapmanız ve mümkün olduğunca detayları önceden düşünmeniz gerekebilir. Aksi takdirde, seyahatlerinizde beklenmedik sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Size özgürlük hissi verecek birçok olay var. Hafta başında yakın çevrenizin desteği sayesinde bağlarınız güçlenecek ve kendinizi daha özgür hissedeceksiniz. Ayrıca, yeni sanat yaklaşımlarıyla ilgilenerek hayatınıza farklı bir boyut katabilirsiniz. Ailenizle ilgili uzun süredir sürdürülen soğuk savaşın açığa çıkması, kendi yolunuzu çizmek istediğinizi net bir şekilde ortaya koymanıza yardımcı olacak. Bu dönemde geri dönüşü olmayan kararlar alabilirsiniz ve hayatınızda radikal değişiklikler yapabilirsiniz. Bitmesi gereken her şey son bulacak ve yeni başlangıçlara hazır olacaksınız. Hafta sonu gelir gider dengenizi yapılandırmak isteyebilirsiniz. Fakat öfke patlamalarına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu dönemde kendinizi daha rahat hissedeceksiniz, ancak finansal konulara da özen göstermeniz gerekiyor. Kendinize zaman ayırarak, hayatınızda daha olumlu değişiklikler yapabilirsiniz.
BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


Sevdiğiniz kişilerle aranızdaki bağı güçlendirecek ve size destek olan her şeyi gözleyebilecek bir hafta geliyor. Hayatın tadını tuzunu tam anlamıyla hissedeceksiniz Bu sayede, yaşama daha olumlu bir bakış açısı katabileceksiniz. Aile büyükleri ile yaşadığınız sorunlar sizi üzebilir, ancak ne istediğinizi net bir şekilde ifade ederek bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Yakın çevrenizle birlikte planladığınız ani seyahatler haftanın gündemini oluşturabilir. Ancak, seyahat ederken trafik kurallarına uymakta fayda var. Hafta sonu, ikili ilişkileriniz öne çıkacak... Değer verdiklerinizle birlikte güzel zamanlar geçirmek iyi gelebilir. Ayrıca tahmin etmeden, hesaplamadan gelen fırsatlar da bu sohbetler içinden gelişebilir. Yeniliklere açık olmayı deneyimleyin...

Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88Kommentarer


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page