top of page

22 AĞUSTOS '22 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ

22 Ağustos – 28 Ağustos Haftalık Burç Yorumları


Haftaya Ay’ın Yengeç seyahati ile başlıyoruz. Dolayısıyla hafta başında ev, aile, yuva, nostalji ve atalarımız konusu ön planda olacak. Empatik, kırılgan ve hassas tavırlar sergileyebiliriz.

23 Ağustos Salı günü 04.37'de kesinleşen Merkür Plüton üçgeni kararlılığımızı arttırmamıza, odaklanmamıza, kendimizi net şekilde ifade etmemize fayda sağlayacak. Etkili sunum yapmak, karşı tarafı etkilemek için bu enerjiyi kullanabilirsiniz.


Yine aynı gün 06.15' de hafta Güneş'in Başak Burcu'na geçişiyle birlikte artık Ağustos Böceği İle Karınca hikayesi de başlamış olacak. Güneş Aslan’da iken bol bol gezdik tozduk, eğlenmek, yemek içmek istedik; artık çalışmaya başlıyoruz. Verimlilik ilkesi ile pratik fayda ve yarara odaklanacağımız, eskiyen, bize hizmet etmeyen ne varsa hayatımızdan çıkarmak isteyeceğimiz bir aylık süreç başlıyor olacak.

Sabah saatlerinde Yengeç'te olan Ay 12.40-16.09 arası boşlukta olacak, bu süre zarfına önemli işlerinizi denk getirmemek, gereksiz efor sarf etmemek adına yararınıza olacaktır.

24 Ağustos Çarşamba günü Venüs ile Chiron arasındaki üçgen açı ile maddi ve manevi değer konularında rahat bir akış içerisinde olabileceğimize, dişil figürlerden destek görebileceğimize ve şifalanabileceğimize işaret ediyor.

25 Ağustos Perşembe günü Ay Aslan'da olacak. Yaşam enerjimiz artabilir; ancak yeniaydaki Venüs Satürn karşıtlığının etkileri başlamış olacağı için ve bunlar Ay Düğümleri ile de Büyük Kare yapacağı için fazla gurur ilişkilerde önemli ayrılıklara, "adam sende" durumlarına neden olabilir ve kadersel kopmalar, bitişler söz konusu olabilir.

26 Ağustos Cuma günü 04.02' de Merkür Terazi Burcu' na geçiyor. Arada yapacağı retro hareketle birlikte 29 Ekim' e kadar burada kalacak. Anlaşmalar, ikili ilişkiler, uzlaşmalar, denge, diplomasi, siyaset, hukuksal konular ön planda olacak. 09.54 itibariyle Ay boşluğa geçiyor ve günün tamamında boşlukta olacak.

27 Ağustos Cumartesi günü 11. 16' da Başak Burcu'nun 4 derecesinde Yeniay gerçekleşecek. Yeniay'ın etkisi ile ikili ilişkiler karmaşık bir yapı almaya başlıyor olacak. Yeni bir ilişkiye başlamak, ortaklıklar kurmak için uygun bir zaman dilimi olmayabilir. Denge ve uyumu sağlamak, ortak paydada buluşmak önümüzdeki 10-14 günlük süreç içerisinde çok daha zor olacak.


“Hakkettiğim gibi seviliyor muyum, aradığım değeri bulabildim mi?” gibi soruları iç dünyamızda kendimize sıklıkla sorduğumuz, özeleştirimizi de yaptığımız bir süreç bizi bekliyor olacak.

Yeniay’ da aldığınız kararları 3 gün sonra uygulamaya sokmak, Ay’ın ışığını toplamasını beklemek faydalı olacaktır. Aksi takdirde daha subjektif bir pencereden bakarak olayların gerçek yüzünü görmekte ve doğru karar vermekte zorlanabilirsiniz.


Özetle; her anlamda fazlalıklardan kurtulduğumuz, arındığımız, ikili ilişkilerde zorlu ve sancılı bir hafta bizleri bekliyor olacak. Anda kalmayı öğrenmek, olanı olduğu gibi kabul edebilmeye çalışmak, sorumluluklardan kaçmamak, olumsuz durumlarda günah keçisi aramamak önemli olacak.


💫 Deneyim dönüşlerinizi bekliyoruz…


Şifa Olsun. . .


TEMEL SEVİYE ASTROLOJİ EĞİTİMLERİMİZ BAŞLIYORRR !!!


Vedik ile Batının buluştuğu ilk ve tek müfredat -DENEYSEL ASTROLOJİ


TARİH: 15 EYLÜL 2022 EĞİTİM SÜRESİ: 32 HAFTA TEMEL Her Hafta Perşembe Günü Saat: 20.30 - 23.00 Eğitim kitaplarımız deneysel yayınevinde sizleri beklemektedir.


Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Makbule Hanım ( @astromarjin ) Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Yönetici gezegeniniz Mars burç değiştirdi. Sosyal çevrenizde ve arkadaşlık ilişkilerinizde daha aktif bir zaman sizi bekliyor. Zihniniz düşünce bulutları üretecek. Çok fazla konuşma ve kabarık telefon faturalarına dikkat. Salı günü itibariyle sorumluluk alanlarınızda ve günlük rutinlerinizde daha analiz eden, hesap kitap yapan bir enerjide oluyorsunuz, bana fayda veren ne, vermeyen ne dediğiniz ve faydasız olanları elemine ettiğiniz bir süreç olacak. Kariyerinizde, toplum önü duruşunuzda ve ikili ilişkilerinizde kendinizi etkileyici bir şekilde gösterebileceksiniz. İkili ilişkilerinizde, işbirliklerinizde denge, uyum ve huzuru arama ihtiyacınız artacak. Başak yeniayının etkilediği alan itibariyle sağlığınıza dikkat ettiğiniz, yeni yaşam düzenini, sağlıklı beslenmeyi ve otokontrolü önemseyeceğiniz bir dönem.


BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Somut değerlere daha çok önem göstereceğiniz bir hafta sizi bekliyor. Kendinizi özel hissetme arzusunda olacaksınız. Biraz yaşamdan zevk alma, değer görme gibi beklentiler bu hafta sizlerle... Günlük iş ve rutinlerinizi dengeye oturtmak, yanınızda çalışanlar, hizmet aldıklarınızla aranızda huzurlu bir ortam yaratmak sizler için önemli olacak. Sevdiklerinize zaman ayırın. Birlikte vakit geçirmeye çalışın. Sağlığınızla alakalı konularla iletişiminiz artabilir. Sağlık sigortası yaptırabilir ya da evcil hayvanlarınızın sağlığı ile ilgilenebilirsiniz. Keyfi harcamalarınızın arttığı, yeteneklerinizi fark ettiğiniz, çocuklarınız için yaptığınız harcamalar ile ilgili hesap kitap yapma zamanı . Aşk ilişkisinden ziyade mantık ilişkisi yaşamak isteyebileceğiniz bir süreç olabilir. Evli iseniz çocuk haberi de alabilirsiniz.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Aldanmalar, yanlış anlaşılmalarla dolu bir hafta sizi bekliyor. Hedeflerinize ilerlerken duygusallığa kapılmamalısınız. İçgüdüleriniz, hedeflerinizin önüne geçmemeli. Aksiyon gezegenimiz Mars 6 ay boyunca sizin burcunuzda olacak. Bu hafta etkisini fazlaca hissedebilirsiniz. Sizi bağlayan durumlardan sıyrılmak ve daha rahat şekilde hareket etme arzusunda olmak önem kazanacak. Yakın çevreniz, kardeşleriniz, aileniz, yuvanız, varsa çocuklarınızla alakalı gündemler ön planda olacak. Çocuklarınız, aşk hayatınız, keyif aldığınız alanlar, yetenek ve hobilerinizle alakalı güçlü, etkileyici ve dönüştürücü kararlar alabilirsiniz. Flörtöz yapınız daha da fazla artacağı için konser, sinema, eğlence hayatı gibi alanlarda tanışacağınız kişilere mavi boncuk dağıtmaktan yorulabilirsiniz. Bu dönem içinde eski tamamlanmayan ilişkileriniz de sizi zor duruma sokabilir. Evinizle alakalı dekorasyon değişikliği yapmak isteyebilir, kiracı iseniz sözleşme yenileyebilir ya da ev, arsa satma-alma gibi gündemleriniz söz konusu olabilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Haftaya sizin enerjinizle başlıyoruz bu nedenle hafta genelinde kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz, alışık olduğunuz bir enerji hakim olacak. Güneş Başak seyri seyahatlerinizi arttırabilir, yakın çevre ile iletişiminiz, yeni eğitimler, projeler, anlaşmalar, ticari faaliyetler, sosyal medya gibi konular aktifleşecektir. Yakın çevrenizden birinin sağlığı ile ilgilenmeniz ve ona refakat etmeniz gerekebilir. Eğitim, yayıncılık ile ilgili yeni başlangıçlar yapabilir, iş koşturmalarınızın arttığı, portföyünüzü genişlettiğiniz bir dönem sizi bekliyor. Maddi konularda dikkatli olmalısınız. Aile, yuva, aidiyet ihtiyacı gibi konular uzun süre gündeminizi meşgul edecek. Ev değişikliği yapma, bekar iseniz aileden uzaklaşıp kendi ayakları üzerinde durma, evlilik kararı alma gibi durumlar söz konusu. Ancak; kişisel haritalarınızda aldığınız etkilerle değişmekle birlikte Ekim’e kadar evlilik kararı için çok doğru bir süreç içinde olmadığınızı belirtmek isterim. Daha çok kendi kararlarınızı almak ve bunları uygulamaya sokmak için çabalamanız ve kendinizi yeniden yapılandırmanız gerekmekte.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Maddi refah ve para dolu bir hafta sizi bekliyor. Girişimlerinizden artık sonuçlar alma zamanı. Gelirlerinize, maddi imkanlarınıza, para ve değer konularına önem verdiğiniz ve maddi kaynaklarınızı iyileştirmek isteyeceğiniz bir süreç içinde olacaksınız. Sosyal çevrenizden, sosyal medyadan, arkadaş gruplarınızdan destek görebileceğiniz bir süreç. Merkür Terazi geçişiyle kendinizi çok daha iyi ifade edebileceğiniz, naif ve kibar bir tutum sergileyebileceğiniz, yeri geldiğinde diplomatik olabileceğiniz bir etki içinde olacaksınız. Eğitimle ilgili bir iş yapıyorsanız ya da ticari faaliyetler yürütüyorsanız etkileyici sunumlar yapabileceğiniz, hedef kitlenizde dikkat çekeceğiniz, karizmanızı ve çekiciliğinizi arttıran bir süreç sizleri bekliyor olacak. Dualite prensibini aktif şekilde kullanabilir, bu şekilde denge ve uyumu yakalayarak yakınlarınızla da ilişkilerinizi düzeltebilirsiniz.


BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Salı günü itibariyle Güneş sizin burcunuza geçiyor, sizler için yeni bir döngü başlıyor. Sevgili Başaklar doğum gününüz kutlu olsun, nice mutlu, sağlıklı ve huzurlu yıllar.

Kendinizi merkeze aldığınız, yeni kararlar ve hedefler içinde olduğunuz, önceliklerinizi belirlediğiniz bir dönem. Yüklerinizden arınmak isteyebilirsiniz. Uzun zamandır harekete geçirmek istediğiniz konularla ilgili artık harekete geçebiliyorsunuz. Kendi bedeninize, sağlığınıza, imajınıza yöneldiğiniz, spor, detoks, beslenme düzeni gibi konular hayatınızda aktifleşiyor. Toplum önündeki duruşunuz, statünüz ve konumunuz sizin için önemli olduğundan aynı anda birkaç işi bir arada yapmaya ve çalışmaya devam edeceksiniz. Kariyerinizle ilgili yapacağınız atılımlar sizin istediğiniz yönde şekillenebilir, olaylara yön veren taraf siz olabilirsiniz. Aldığınız kararları uygulamaya sokmak için Ay' ın ışığını toplamasını beklemeli ve Yeniayı takip eden üç gün sonrasını beklemelisiniz.Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Makbule Hanım Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Kendi içinize yöneldiğiniz, içsel huzuru aradığınız, izole olmak ve yalnız kalmak isteyeceğiniz bir dönem olabilir. Kaygılarınızı arttırabilecek enerjiler içinde olacağınız için depresif olma ihtimaliniz de olabilir, bu nedenle kendinizi arındırmak, ruhunuzu besleyen çalışmalar yapmak siz iyi gelecektir. Yeni eğitimler almak, seyahat planları yapmak, merakla ve ilgiyle başlayacağınız bir konuda atılım yapmak gibi gündemleriniz olabilir. Cuma günü Merkür’ ün burcunuza geçmesi ile iletişim alanlarınızda kendinizi daha rahat ifade edebildiğiniz, yeni motivasyon kaynakları belirlediğiniz, ikili ilişkilere ve işbirliklerine daha çok önem vereceğiniz, fikirlerinizin önemsendiği, diplomatik bir süreç sizi bekliyor. Ancak; 10 Eylül' de retro hareketi başlayacağı için bu hafta alacağınız kararların üzerinden tekrar geçebilir, retro hareketi boyunca revize edebilirsiniz. Hayatınıza çeki düzen vermek isteyeceğiniz, affedemediğiniz konular ve kayıplarınızla ilgili yoğun düşünceler içinde olacağınız, arkanızdan dönen entrikaları fark edeceğiniz bir süreç sizi bekliyor.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Güneş Başak seyri size iyi gelecek, dost olduğunuz bu enerji size temel hayat hedeflerinizi belirlemek, statü kazanmak adına yardımcı olacaktır. Sosyal çevrenizle, grup arkadaşlarınızla birlikte hareket etmek isteyeceğiniz bir süreç içinde olabilirsiniz. Evli iseniz ya da parteriniz varsa onun para kazanımları ile ilgili gündemleriniz olabilir. Miras, kredi, nafaka konuları ön planda olabilir. Cinsel hayatınızda da zekaya önem vereceğiniz bir dönem sizi bekliyor olabilir. Operasyonlar, ameliyatlar gibi durumlar söz konusu olabilir. Merkür’ün Terazi geçişi arka planda yüzleşmeniz gereken bazı durumları gözler önüne serebilir, eskiden unutamadığınız bir ilişkinizle halledemediğiniz, kafanızı kurcalayan ve iletişim krizleri yaşamanıza neden olan sorunları halletmeniz için tekrar iletişim kurmanıza hizmet edebilir. Böylelikle o alanda yüzleşmeler yaşarken yeni ve temiz bir ilişkiye de alan açabilirsiniz.


YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Toplum önünde duruşunuzu, statünüzü etkileyen Güneş Başak seyri sizi destekleyebilecek enerjileri de içinde barındırabilir. İkili ilişkilerinizde bir sürtüşme, didişme durumu söz konusu olabilir, değer ve sevgi konularında olayları abartma eğiliminde olabilirsiniz. Bir şeyleri değiştirme arzusu içine de girebilirsiniz. Ancak sert tepkiler vermek, acele kararlar almak büyük resimde size fayda sağlamayabilir. Sosyal çevrenizin aktifleştiği, bol bol gruplarla bir arada olacağınız, arkadaş görüşmelerinizin de artacağı bir süreç sizleri bekliyor. İş hayatınızda rekabet içeren durumlar söz konusu olabilir, eğer bunu göğüsleyebilirseniz başarı da peşinden gelebilecektir. Ortaklıklarınızda ve ikili ilişkilerinizde geçmişten gelen, size kendinizi değersiz hissettiren bazı meseleleri halletmek isteyebilirsiniz.


OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Güneş Başak geçişi size iyi gelecek, yeni yerler, yeni kültürler ve yeni insanlar tanımak isteyeceğiniz, akademik eğitimlere, yurtdışı seyahatlerine ve hukuki işlere başvurabileceğiniz bir süreç içinde olacaksınız. Günlük işleriniz artabilir, yanınızda çalışanlarla hırslı, mücadeleci ve agresif bir enerji içinde olabilirsiniz. Astlarınızın iş güvenliğine dikkat etmeniz gereken bir süreç. Evcil hayvanlarınızın da güvenliğini bu dönemde ekstra korumanız gerekebilir. Yatırımlarınızla ilgili risk içeren durumlar söz konusu olabilir. Hayatınızda sizi özgürleşme noktasında engelleyen şeyler ne bunların farkına varabilirsiniz. Patronlarınızla, yöneticilerinizle iletişiminizin artacağı, kendi fikirlerinizi net bir şekilde ortaya koyacağınız bir süreç sizleri bekliyor. Yeniay size uzun zamandır hayata geçirmek istediğiniz planlarınızı uygulamaya sokma anlamında yardımcı olacak. Her ne kadar sinirlerinizi bozan, sizi öfkelendiren, hakkınızın yendiğini düşündüğünüz durumlarla karşılaşmış olsanız da bu sizi daha üst seviyeye itmek için hırslandıracak ve atılım yapma cesaretinizi arttıracak.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Güneş Başak seyri size ortaklı paralar, eşinizin parası, nafaka, miras, kredi, vergi gibi konulara vurgu yapacak. Gelir gider dengenizi korumak isteyeceğiniz bir süreç içinde olacaksınız. Manipülatif eylemlere maruz kalabilir, fazla eleştirilebilir ve kriz ortamlarına çekilebilirsiniz. Öz değerinizi de sorguladığınız bu dönem size yeniden farkındalık kazanmanız adına hizmet edebilir. Aşk hayatınız canlanabilir, çocuklarla ve sahne ile ilgili konularda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Yakın çevre, kardeş ve kuzenlerinizden yardım istediğiniz takdirde sahne önü işlerde desteklerini alabilirsiniz. Eğitimler, akademik kariyer, yeni kültürlerle tanışmak gibi konular aktifleşecek ve bunlar sizde yeni heyecanlar yaratacak. Kendi hayallerinize, varsa çocuklarınızın geleceğine, hobilerinize ve bu alanlarda maddi imkanlarınızın da içinde olduğu yeni kararlarınıza odaklandığınız 10-14 günlük bir süreç sizleri bekliyor olacak.


BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


İkili ilişkilerinize, ortaklıklarınıza, kendinize denk tuttuklarınıza odaklandığınız bir süreç sizleri bekliyor olacak. Sizi manipüle eden, aşağıya çekmek isteyen ve kriz durumlarına itmek isteyen kişilere karşı güç kazanacak, onları fark edecek ve sözlerinizle etkileyebileceksiniz. Ev, aile, yuva gibi konularda aksiyon almak, yer değişikliği yapmak ya da taşınmak isterken Mars’ın Retro'ya da girecek olması bu alanda hızlı ve düşünmeden karar almamanızı öğütleyecek adeta. Ailenizden bir mirasın, bir toprak ya da gayrimenkulün size kalması gibi durumlar söz konusu olabilir. Finansal kaynaklarınıza odaklanabilir, alacak-verecek, borçlar, kredi, vergi gibi konularla kafanızı fazlasıyla yorabilirsiniz. İlişkilerinizde, evliliğinizde bazı kararlar alabilir, masaya yatırılması gereken konulara detaylarıyla yer verebilir, kendinizi etkili şekilde ifade edebilirsiniz. Alma verme dengenizi korumanız gereken, kime ve neye fedakarlık ettiğinizi görmeniz gereken bu süreç kendinizi yeniden yapılandırmanız adına size hizmet edecek.

Hepimize Şifa Olsun...

Yazan: Makbule Çatal

Derleyen: Kenan Yasin


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


Σχόλια


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page