top of page

21 KASIM '22 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ21 KASIM 2022 Haftalık Burç Yorumları


Yay Burcu zamanlarına geldik. Yay Burcu sonbaharın değişken burcudur. Bir sentor ile sembolize edilir. Mitolojideki yarı at yarı insan sembolizmi yaya aittir. Yay zamanı, kendi burcunuz ne olursa olsun değişmeye, seçimler arasında kalmaya, öğrenmeye, keşfetmeye açık olursunuz.


Sentorların altı at üstü insan formudur ki bu da bize, hayvani güdülerimiz ile insani meselelerimiz arasında bir köprü oluşturmamız gerekliliğine vesiledir.


Bu hafta itibariyle hayatlarımıza yen bakış açısı kazandıracağız. Farklı olana, bizden olmayana yönelecek, toplumsal meselelere karşı daha duyarlı olacağız.


Dünyamızı genişletecek her konuda hevesli olacağız. Din, inanç, felsefe, kültürel aktiviteler, hukuk, spor, akademi ve etik meselelere karşı ilgi duyacağız.


Bu hafta yeniay tam da öğretmenler günümüze denk geliyor. Ne kadar anlamlı oldu… Yay akademik, bilgisel, metodolojik ve deneyimsel konuların başını çekerken tam da yeni ay günü öğretmenlerimizin değerini bir kere daha hatırlamalıyız!


Yay’ın yönetici gezegeni Jüpiter ise tam bu gün duruyor olacak. Duran gezegenler: “Hop ben durdum, şimdi herkes sussun, benim borum ötecek” der. Oldukça sezgisel bir yaklaşım benimseyeceğiz. Manevi yönümüz ve duyarlılığımız güçlenecek. Bu nedenle tekrar belirtiyorum toplumsal meselelere karşı duyarsız kalamayacak, güçsüzün, dışlananın, şifa arayanın, adalet için hak talep edenin yanında olmaya meyilli olacağız!


Mutlu haftalar diliyorum.


Şifa Olsun. . .Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Önceden yaşadığınız güven problemleri nedeniyle, iyi niyetinizi sömüren, suiistimal edenler sebebiyle kendinizi ifade edemediğinizi, gerçekleri anlatamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Özellikle yeniay 9. Evinizde yeni başlangıç kapıları açarken hakkınızı aramak ile Allah’a havale etmek arasında gidip gelebilirsiniz.

Enerjinizi dağıtan, sizi farklı yönlere çeken kişiler olabilir. Odağınızı toplamak ve irade kontrolü sağlamak konusunda zorlanabilirsiniz. Fakat engelleri fırsata dönüştürmek için fırsatlarınız olacak. Ahlaki meseleler karşınıza çıkacak ve bir şekilde siz müdahale etmeseniz de adalet yerini bulacak.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Birinde kalan eşyalarınız, verdiğiniz paralar, ödünç, borç vb. alacak verecek konularından canınız sıkkın olabilir. Kıymetinizin bilinmemesi ve kendinizi özel hissedememeniz asıl sorunu oluşturuyor. Fakat zihinsel olarak yorulacağınız bir hafta da sizi bekliyor olacak. Tartışma, eleştiri gibi durumlar içinde kalmak, belirli konular hakkında fikirlerinizi paylaşmak zorunda kalmak sizi etkileyecek.

Fakat kendinizi yalnız hissetmemelisiniz. Krizi fırsata çevirmek için gerekli olan şey başkalarından yardım almanız olacak. Araya birilerini sokabilir, konu hakkında yetkin kişilerden izinler alabilir, onlarla birlikte çalışabilirsiniz.


İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Önceden yaşadığınız ilişkiler bu gününüzü tehdit ediyor olabilir. Deneyimleriniz önünüzde bir set, engel çekiyor olabilir. Uzun süredir kendinizi bir partnermiş gibi hissetmiyor olabilirsiniz. İlişkiler konusu yoğunluk olarak bu hafta gündeminizde olacak.

Kendinizi bir şekilde çaresiz hissedebilirsiniz. Sizi yalnız hissettiren arkadaşlıklarınız ya da çevreniz sebebiyle kendinizi kapatmak, karanlığa gömmek isteyebilirsiniz. Fakat bu sürecin geçici olduğunu bilmek sizi rahatlatacak çünkü ne istediğinizi bildiğinizi keşfedeceksiniz. Diğerleri amaçsız, ne istediğini bilmeyen kişiler ki siz bu nedenle onlardan öndesiniz. Kendinize hatırlatın!

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


İlişkilerinizi ya da evliyseniz evliliğinizi tehdit eden durumlarla uğraşmış olmak canınızı sıkıyor olabilir. Bekârsanız sorumluluklar konusunda adil, eşit şartlar altında olmamak, eşit fırsatlarla çalışamamak canınızı sıkıyor ki bu da iş ve sorumluluk yükünden uzaklaşmak için, kendinize zaman ayırmak için sizi cesaretlendiriyor olabilir.

Özellikle çevrenize karşı hiçbir şey olmamış gibi davranmaya çalışmak, güçlü görünmeye çabalamak da sizi yoruyor fakat bu hafta yeniayın enerjisiyle beraber dengeyi hayatınıza çağıracaksınız. Önünüzde engel olan, ilerlemenize hiçbir katkı sağlamayan her şeye karşı net kararlar alacaksınız.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Daha az konuşmak, daha az eylem içinde olma isteğinde olacaksınız. Bir tatile ihtiyacınız var. Bu hafta yeniayın enerjisiyle kendinize vakit ayırmayı deneyebilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı işler içerisinde olabilirsiniz. Ödemeler, alacak verecek konuları gündeminizde olacak.

İlişkiler konusunda uzun süredir ilk defa bir birliktelik düşünüyor olabilirsiniz. Diğer taraftan yalnız kalmak, kimseyle bir paylaşım içinde olmamak da kafanızı kurcalayacak. Beklemediğiniz gelişmeler, konuşulmayanların ortaya dökülmesi ve yalanlara maruz kalabilirsiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR


Aile içinde huzursuzluk yaşamış olabilir ve fikirleriniz kale alınmamasından şikâyetçi olabilirsiniz. Ne yaptığını bilmeyen, kendine has düşünce biçimi olan insanlara dert anlatmaktan uzak durmalısınız. Maddi konularda bereketlenebilir ve birikimlerinizi nasıl değerlendireceğiniz konusunda araştırmalar yapabilirsiniz.

Özellikle yeni ay 4. Evinizde ve yastık altı paraları, anıları, gizlediğiniz, rafa kaldırdığınız planları görünür alana çıkartmak için de güzel fırsatlarınız olacak. İstemeseniz de bile bile birine saygı göstermek zorunda kalabilirsiniz.Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.


TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER


Hayal gücünüzün ve yaratıcılığınızın geliştiği bir sürece giriyorsunuz. Düşüncelerinize bu ara çok dikkat etmelisiniz. Duygularınız biniş çıkışlarla sizi depresif edebilir. Kısa seyahatler yapmak için de fırsatınız olacak. Özellikle maddi konularda hareketleneceksiniz.

Beklediğiniz ödemeler, plan ya da proje için bolca görüşmeler yapabilirsiniz. Elinizdeki seçenekleri değerlendirmek zorunda kalacaksınız. Yapacak birçok seçenek olacak ve her biri için ayrı ayrı görüşmeler içinde yoğun bir iletişim trafiğiniz olacak. Gerçekçi yaklaşımlarda bulunmayı, kendinizi olmayacak hayallere kaptırmamayı denemelisiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Ayrılık aşamasında olduğunuz ya da çoktan ayrıldığınız bir ilişkinin acısını yaşıyor olabilirsiniz. Şikâyet ettiğiniz her ne konu ise bu alandaki pişmanlıkları rafa kaldırmanın zamanı geldi. Olan oldu şimdi geleceğe bakma zamanı. 2. Evinizde yeni ay yaşayacaksınız.

Özellikle maddi konularda iş birlikleri, alışverişler artacak. Diğer yandan bu sefer çok farklı olsun, yeni olsun, kalıcı bir iz bıraksın, sürdürülebilir olsun dediğiniz işlere, projelere yöneleceksiniz. En basitinden alacağınız bir ürünün uzun ömürlü olmasına dikkat edeceksiniz. Ve sizi bu alanlarda heyecanlandıran gelişmeler içerisinde olacaksınız, hazırlanın!


YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Kendi özgürlüğünüzü kazanma dönemi. Sınırları aşmak için engellerin ne olduğunu iyi kavramak gerek. Bu hafta alışkanlıklarınızı değiştirmek, negatif olanlardan ise arınmak için muazzam bir zaman.

Bir süredir geri duruyor, çekindiğiniz için adım atmıyorsanız bu konularda pişmanlıklar yaşayabilirsiniz. Yeni ay sizin burcunuzda gerçekleşecek fakat finansal açıdan beklediğiniz talep gelmeyebilir ve kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz. Kendinizi bu alanda sıkıştırmak yerine keyfinizi yerine getirecek aktiviteler içinde olmak bu süreçte size fayda sağlayacak. İradenizi güçlendirmeli ve yeniden başlamayı göze almayı denemelisiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Deneyimlediğiniz olaylar, yaşanmışlıklar nedeniyle önyargılar geliştirmiş, içe kapanmış hissedebilirsiniz. Her şeyin zamanı var, taş yerinde ağırdır, sabredelim gibi telkinlerle iç heyecanınızı, hevesinizi kaybetmiş olabilirsiniz.

Yeniay bu hafta sizin 12. Evinizde gerçekleşecek. Fikir ve düşüncelerinizi değiştirmek için kendinizle vakit geçirmeyi denemelisiniz. Bu yalnız kalmak değil tam aksi kendinizle eğlenmeyi başarmak olacak. Özellikle bu süreçte manevi destek ve değer göreceğiniz bir zaman sizi bekliyor olacak. Ahlaki yönden yapmanız gerekenler var. Neyin doğru, neyin yanlış olduğunu ortaya çıkarma zamanı.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Radikal kararlar almak zorunda kalabilirsiniz. Kararlarınız çevreniz tarafından hoş karşılanmayabilir fakat kararlı duruşunuzdan da etkilenecekleri malum. Özellikle baba, patron, eş gibi figürlerle aranızda idealist bir çerçevede konuşmalar gerçekleşecek.

Zafer ve başarı yeni hedefleriniz olmaya hazırlanıyor. Yaptığınız işlerle adınızı duyurmak için de yeniay size 11. Evinizden fırsatlar sunuyor olacak. Kariyerle ilgili fikirlerinizi, projelerinizi hayata geçirmek için güzel zamanlar sizi bekliyor olacak. Dışarıdan zor gibi görünen ama içte güvenilir olan kişilerden destekler alabilirsiniz.


BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


Becerilerinizi kıskanan, önünüzde engel olan kişilerle uğraşmaya hazır olun. Şüphe en büyük silahınız ve ayrıca en büyük düşmanınız olmaya hazırlanıyor. Şüphe duymadan evvel kendi geleceğinize, planlarınıza odaklanmalısınız. Kulağınıza gelen fısıltıları çok kale almamaya özen gösterin.

Yeni ayın enerjisiyle adeta küllerinizden doğabilirsiniz ama hiçbir sabah, karanlık bir gece geçirmeden ortaya çıkmaz. Bu dönem sizi üzen, canınızı sıkan her ne varsa onlara teşekkür etme zamanı. Adres değiştirebilir, uzak seyahatler yapabilir ve kariyer yaşamınızda maceralı yolculuklar deneyimleyebilirsiniz. 10. Evinizdeki yeni ay ile yaşamınızın kontrolünü elinize alma zamanı geldi.

Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


Comentarios


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page