top of page

21 AĞUSTOS'23 HAFTALIK BURÇ YORUMLARINIZ21 AĞUSTOS 2023 Haftalık Burç YorumlarıYoksa kendimizi mi kandırıyoruz?

Sanal bir düzen içinde geçen yaşamımız adına cesur adımlar atmayı başarabiliyor muyuz? Kendimiz için bir şeyler yapıyorum diye düşünürken aslında sistemin bir kurbanı konumunda mıyız? Tek başına kalmak, yalnız kafa dinlemek, birileriyle kahve içmeye bile istekli olmamak, bize daha kaliteli zaman geçirdiğimizi düşündürürken belki de hiç böyle bir durum yoktur… Belki de sadece başkalarının bize empoze etmeye çalıştığı "tüket" mantığına uygun bir standart benimsemişizdir?


Bu hafta tüm bu yalnızlaştırma eylemlerinin ardındaki gerçekleri keşfe çıkacağız…


Kandırma ya da kandırılma sorusunun ardında yatan gerçek yaşamımızın her alanında her türlü ilişkimiz için geçerli. Yani iş yaşamında ofiste kandırılmamızın ardında yatan asıl nedeni de sorgulayacağız. Önceki ilişki deneyimlerimizi ve hayal kırıklıklarımızı da masaya yatıracağız.


En önemlisi de kendimizi kandırıyor, gerçeklerden kaçıyor muyuz? Sadece kendimize karşı dürüst olduğumuz zaman, başkalarına karşı da dürüst davranabiliriz. Belki de hayatımıza yalancıları ve bizi hayal kırıklığına uğratacak kişileri çekme sebebimiz kendimize karşı dürüst olamadığımızdandır kim bilir…


Başlayacağım, yapacağım, şu filmi bitirdikten sonra kalkacağım gibi yalanlar insan ruhuna zarar verir. Bilinçaltının ve ruhunun güveni zedelenir, özgüven azalır.Haftanın deneyimi: Bahanelerle kendimizi kandırma eğiliminde isek bu hafta bunlardan kurtulmak için büyük fırsatlar mevcut.

Şu anda ne yapıyorsunuz? Şu anda boğuştuğunuz sorun nedir? Şu anda hangi fikrin temellerini atıyorsunuz? Başarılı insan her türlü engele rağmen çalışmaya devam edendir. İlerlemenin ve başarının tıkandığı yer, bahanelerin başladığı yerdir sonrası ise kendinizle ve hayatla ilgili hayal kırıklıkları…


Başarılı insanlar her zamanda, her ortamda, her şartta çözüm odaklıdır. Bahaneler bulmak kendimize itiraf edemediğimiz başarısızlık korkularımız, öz-değer sorunlarımızdır.

Haftanın ödevi: Erteleme hastalığından kurtulmak, korku ve sınırlarımızı sadece kendimizin yarattığını keşfetmek.


Ne hissedersek hissedelim ne bilirsek bilelim, potansiyel yeteneklerimiz ne olursa olsun, sadece harekete geçersek onlar gün yüzüne çıkar. Yapmamız gereken şeyi yapmamız, onu yapmayıp iyi bir neden bulmaya enerji harcamaktan çok daha kolaydır.


Haftanın sözü: Eğer kendimize dürüst olmazsak, içimizdeki yüksek enerji ve ilham kapılarının kapanması felaketiyle karşılaşırız.Mutlu haftalar diliyorum.Şifa olsun!Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR


Bu haftaya, ikili ilişkilerinizi dengeleyerek başlamaya çalışabilirsiniz. Kendinize sormanız gereken sorular arasında “Bu ilişki beni mutlu ediyor mu?”, “Bu ilişki bana değer katıyor mu?” gibi soruları bulundurabilirsiniz. İlişki kurduğunuz insanların motivasyonlarına ait olmadığını anlamanız, beklentilerinizi ve gerçekleri net bir şekilde görebilmenize yardımcı olacaktır. Güneş'in burç geçişiyle, sorumluluklarınıza odaklanacaksınız Aynı zamanda Merkür'ün geri hareketi ile Günlük işlerinizde birtakım aksilikler söz konusu olabilir. Yaptığınız her şeyi iki kere kontrol etmelisiniz.
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR


Haftaya başlarken günlük işlerinizi yaşarken karmaşa yaşayabilirsiniz. Hiçbir işinizin yürümüyor oluşu sizlere sıkıntı verebilir. Güneş'in burç geçişiyle, Boş zamanlarınızı keyifli hale getirebilirsiniz. Bu dönem uğraştığınız hobilerden faydalı ürünler çıkarabilir ve bu durumda tatmin edici sonuçlar alabilirsiniz. Sevdiğiniz konularla ilgili eğitim almak ya da eğer çocuğunuzun eğitimi varsa bu konuya kafa patlatabilirsiniz. Merkür gerilemesi size yarım kalmış ilişkilerinizle ilgili haber almanızı sağlayabilir, karar verirken etraflı düşünmenizde fayda var. Pazar günü Mars'ın burç geçişi günlük işlerinizde hız kazanmanız için zorlayabilir. Sağlık açısından ise ertelediğiniz kan tahlillerini yapabilirsiniz.
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER


Aşk hayatınıza yoğunlaştığınız bir pazartesi sabahına merhaba diyebilirsiniz. Size arta kalan zamanda onunla görüşmek bir şeyler yapmak isteyebilir bağ kurabilirsiniz. Aldığınız sorumluluklarda detaycı davranmanız hedeflerinizdeki sınırları kaldırmak için destek olabilir. Güneş’in burç geçişi ile aile ve ev içinde olan konulara odaklanabilirsiniz. Merkür'ün gerilemesiyle de daha önce ev içinde yapmayı ertelediğiniz şeyleri yapabilir bu konuda size fırsatlar sunabilir. Aile büyüklerinizin tekrarlayan sağlık sorunları ile ilgilenebilirsiniz. Mars'ın burç geçişi sizleri boş vakitlerinizde yapacağınız aktivitelerde bir hızlanma söz konusu olabilir. Aşk hayatınızda dürtüsel bir süreç yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER


Hafta başında ailenizle alakalı birçok konu gündeminize gelebilir. Evinizde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Güneş’in burç geçişi ile İletişime ve yakın çevrenizle ilgili birtakım sorumluklar üstlenmek zorunda kalabilirsiniz. Merkür'ün gerilemesi ile birlikte yarım kalmış eğitimleriniz varsa onları tamamlayabilirsiniz. İletişim alanında bazı aksilikler olabilir. Küçük ev aletlerinde bozulmalara dikkat! Mars'ın burç değiştirmesi ev aile yuva konularında öfke patlamalarına yol açabilir. Sizi anlamayan aile üyeleri ile karşı karşıya gelebilir ufak sürtüşmeler yaşayabilirsiniz.
ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR


Hafta başında yakın çevrenizle kurduğunuz ilişki gündeminizde olabilir. Sanat ile ilgili bir konu ilginizi çekebilir ve bu konuda bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Güneş’in burç geçişi ile maddi konulara daha çok odaklanabilirsiniz. Sahip olduğunuz değerleri daha fazla gözden geçirebilirsiniz. Gelir giderleriniz konusunda açılan bütçenizi düzene sokmak isteyebilirsiniz. Merkür'ün geri hareketi ile geçmişte ödenmeyen borçlar gün yüzüne çıkacağı gibi size ödemeyen kişilerde ödeme yapabilir. Mars'ın burç geçişi sizlerin iletişim evinde gerçekleşmekte. Yakın çevrenizin öfkeli konuşmalarına maruz kalabilirsiniz. Birçok yere ani gelişen seyahatlerde bulunabilirsiniz. Hıza dikkat!

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLARMaddi Kaynaklarınızı Dengelemek İçin Adımlar Atın! Haftaya başlarken, maddi kaynaklarınızı dengelemek için adımlar atmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu, gelirinizi artırmak veya harcamalarınızı azaltmak anlamına gelebilir. Gelir ve giderleriniz hakkında net bir fikir sahibi olmak, finansal durumunuzu değerlendirmenize yardımcı olabilir. Mars'ın burç geçişi harcamalarınızın artabileceğini belirtmekte. Aile/Ev İçindeki Konulara Dikkat Edin! Ev ve aile içerisinde gelişecek birtakım sorunlara dikkat etmelisiniz. Yabancı İnsanlardan Fikirler Alın! Yabancı insanlarla tanışmak ve onların fikirlerini dinlemek, kendi içinizi ve hayallerinize bir adım daha ulaşmanıza yardımcı olabilir. Kendinize Odaklanın! Güneş'in burç geçişiyle, motivasyon kaynaklarınıza yönelebilirsiniz. Merkür'ün gerilemesi ile iletişim konusunda hayatınızdaki insanların yanlış anlamaları söz konusu olabilir.

Dolu dolu bir hafta bizleri bekliyor. Bilgiye doyacağız! Şimdiden yerinizi ayırtın! Tanıtım kitapçığınızı istemeyi unutmayın!

Bilgi ve kayıt için Eğitim Asistanımız Whatsapp’tan size 7/24 hizmet veriyor.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLERHafta başında kendi ihtiyaçlarınız ve hedefleriniz doğrultusunda hareket ederken, çevrenizdeki insanlarla anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Maddi konular, hobilerinize ayırabileceğiniz zaman ve bütçe konusunda sınırlamalar getirebilir. Günlük hayatınızda yaşadığınız hayal kırıklıkları, iletişim kurma ihtiyacınızı artırabilir. Bu nedenle, duygularınızı ve düşüncelerinizi açıkça ifade etmelisiniz. Güneş'in burç geçişi ile birlikte, daha içe dönük olabilirsiniz. Kaygılarınız artabilir. İçsel olarak kendinizi acımasızca eleştirebilirsiniz. Merkür'ün gerilemesi ile ertelediğiniz bir sağlık sorunu gündeme gelebilir. Zihinsel karışıklık yaşayabilirsiniz. Mars'ın burç değiştirmesi isteklerinizi gerçekleştirmek adına harekete geçeceğinizi belirtmekte. İkili ilişkilerde mücadeleli bir dönem yaşayabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER


Hafta başında inzivaya çekilmek kendinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Sizden saklanan sırlar açığa çıkabilir. Hafta ortasında ise motive olduğunuz konular üzerine gidebilirsiniz. İsteklerinize odaklanabilirsiniz. Güneş’in burç geçişi ile sosyal çevrenize odaklanabilirsiniz. Sosyal çevrenizle birçok aktivitede bulunmak isteyebilirsiniz. Merkür'ün burç geçişi eski çevrenizden birtakım kişilerle karşılaşmanıza sebep olabilir. İletişim konusunda yanlış anlaşılmalara dikkat. Pazar günü gerçekleşecek olan Mars transiti ile içsel öfkeniz açığa çıkabilir. İkili ilişkilerde mücadele edemediğiniz konular üzerine birçok bilinçaltı konusu gün yüzüne çıkabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR


Hafta başında sosyalleşmek isteyeceksiniz. Arkadaşlarınızla bir yerlere gitmek isteyebilirsiniz. Hafta ortasında ise içe dönmek kendinizle kalabilirsiniz. Dinlenmek hayatınızla ilgili artı eksi yapmak sizlere iyi gelebilir. Güneş’in burç geçişi ile hedeflerinize, hayattan beklentilerinize odaklanabilirsiniz. Hangi alanda uzmanlaştıysanız o alanda kendinizi göstermek isteyebilirsiniz. Merkür'ün gerilemesi ile daha önce aksattığınız işlerinizde bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi yanlış ifade edebilirsiniz. Mars'ın burç geçişi sizleri daha aktif bir sosyal hayata itebilir. Akranlarınızın öfkeli tavırlarına maruz kalabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR


Hedeflerinize odaklandığınız bir pazartesiye merhaba diyebilirsiniz. Özel hayatınızda ise, sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirmek isteyebilir sorumluluklarınızla arasında çelişkiye düşebilirsiniz. Güneş'in burç geçişi, sizin için yeni bir başlangıç anlamına geliyor. Bu dönemde, yeni yerler keşfederek kendinizi geliştirebilirsiniz. Merkür'ün gerilemesi ile daha önce yarım bıraktığınız yüksek öğrenimle ilgili eğitime tekrardan başlayabilirsiniz. Vize başvurularınızı yapacaksanız eğer aksilikler çıkabilir evrakları birkaç kere kontrol etmenizde fayda var. Mars'ın burç geçişi hedefleriniz doğrultusunda ilerleme kaybetmekten çekinmeyeceğiniz zaman dilimini gösterebilir. Hayatınızdaki otorite figürleri ile mücadeleli durumlar ortaya çıkabilir.
KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR


Ruhsal farkındalığınızın artacağı ve belki de rehber olarak göreceğiniz biri ile karşılaşabilirsiniz. Hafta ortasında hedeflediğiniz ne ise bu konuda sezgilerinizle hareket edeceksiniz. Güneş’in burç geçişi ile kendini dönüştürmek istediğiniz konularla yüzleşme yaşayabilirsiniz. Artan harcamalarınız konusunda yapılandırmak isteyebilirsiniz. Merkür'ün gerilemesi ile takıntılarız gün yüzüne çıkabilir. Mistik konulara ilginiz artabilir. Kredi başvurularınızda birtakım aksilikler söz konusu olabilir. Mars'ın burç geçişiyle gelecek planlarınız konusunda mücadele gücünüz artabilir. Adaletle ilgili mücadeleli süreçler söz konusu olabilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR


İkili ilişkilerde içsel dönüşüm yaşayabilirsiniz. Sezgileriniz artabilir ve gelecekle ilgili rüyalar görebilirsiniz. Rüyalarınızı bir yere not etmenizde fayda var. Yolunuzu aydınlatıcı mesajlar içerebilir. Güneş’in burç geçişi ile eşiniz ya da ortağınızla ilgili konular odak noktanız olabilir. Eşinizin isteklerine daha fazla önem verebilirsiniz. Merkür'ün gerilemesi ile hayatınızdaki kişi ile ilgili geçmişte yaşadığınız konular açılabilir ve bir takım iletişim kazalarına yol açabilir. Mars'ın burç geçişiyle birlikte, içsel öfkeniz açığa çıkabilir ve mücadeleli konularla karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte sakin kalmaya çalışarak, iletişimde olumlu bir dil kullanmak önemlidir. Ayrıca, harcamalarınızın artabileceği bir süreçten geçebilirsiniz. Bu nedenle, bütçenizi doğru bir şekilde yönetmeye özen göstermelisiniz.

Hepimize Şifa Olsun...

Kenan Yasin BÖLÜKBAŞI


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88
Comments


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page