top of page

Siz Doğmadan Önce


* Siz Doğmadan Önce *


Daha önce evrenin bir matematiği olduğunu ve düzensizlik içerisinde bir düzen barındırdığını ifade etmiştik. Şimdi ise bu ifadeyi açıklama zamanımız geldi. Sizin doğumunuz siz doğmadan önce tasarlanıyor. Bu tasarım aşaması pek tabi anne rahmine düştüğünüz anki bilinçle başlıyor. Anneniz size hamileyken kendi duyguları, yaşamı, fiziksel dürtüleri, yaşadığı yakın çevre, uzak çevre, ülke gündemi ve dünyanın o dönemki durumu sizin tüm yapı ve özelliklerinizin şekillenmesine vesile oluyor.

O nedenle işleyişte siz doğmadan önceki yaşam alanlarını da incelememiz gerekmektedir. Şöyle ki ruhun ceninle birleşmesi öncesinde ruhun geldiği bir yolculuk var. Hem de diğer ruhlar ile birlikte aynı bir otobüse doluşmuş hep birlikte geliyorlar. Dünya durağında inecekler… İşin egzoterik yani dışa dönük kısmı ile değil ezoterik yani içe dönük gizli ya da saklı gerçeklikleri ile ilgilenmemiz gerekmektedir.

Bir otobüs yolculuğu hayal edin ve bu otobüsü dolduran tüm yolcular bedensiz birer ruhlar. Aynı zamanda aynı yerden kalkıyorlar ve çeşitli zaman aralıkları ile Dünya’da iniyorlar. İndikleri zamanlara bizler doğum diyoruz. Doğum öncesinde ise bir bilinçle dünyayı selamladıklarını unutuyoruz. Hatırlamalıyız. Neden bu şekilde geliniyor ve bu otobüs yolculuğunun önemi nedir?

Yaşamın, deneyim sahası olduğundan kitap başlangıcında bahsetmiştik. Bu ruhlar farklı zamanlarda doğsalar bile aynı deneyim sahalarını paylaşmak için belirli bir zaman aralığında yolculuklarını gerçekleştiriyorlar. Bu durum da bizlerin şu anki yaşamları için bir mihenk taşı bulmamızı sağlıyor. Neden geldiğimiz ile değil, hangi ruhani misyonları ve görevleri üstlenerek Dünya’ya geldiğimizin sinyallerini anlamamıza olanak tanıyor. Ki bu durum da doğum öncesine gitmemizdeki en büyük avantajı ve etkeni açıklamaktadır.

Kimi ruhlar hayata rezervasyonlu olarak kimileri ise rezervasyon yaptırmadan gelmekteler. Buradaki kısım ise oldukça önemlidir. Düşünün ki bir restoranda rezervasyonunuz var. Oraya arkadaşınızla gittiğinizde sizi kapıda karşılayan vale içeriye doğru size eşlik edecektir. Kasadaki görevli isminizi kontrol edecek ve bir şef garson size masanıza kadar eşlik etmeye devam edecektir. Mönüleriniz hazırlanacak, paltolarınız alınacak ve seçeceğiniz yemekler sunuma hazır hale gelene kadar ortamın havasını teneffüs edebileceksiniz. İşte buradaki tüm bu betimlemeler sizin rezervasyonlu olarak dünyaya gelen ruhunuza birer örnek oluşturmakta. İşiniz kolay diyebilmekteyiz.

Tam zıttı bir durumu düşündüğümüzde ise alelacele restorana geldiniz. Soluk soluğa yetiştiniz. Belki koşarken paçanız çamurlu suya girdi. Garsonlar size üstünüzün kirli olmasına bakarken siz de içeriyi süzmeye çalışıp boş masa olup olmadığını kontrol ediyorsunuz. Fakat kasadaki görevliler sizin isminizin olmadığını söylüyorlar. Garsona bir iki bahşiş sıkıştırıp erken boşalan bir masa olduğunda size haber vermesini istiyorsunuz. Fakat sizi içeride de bekletemiyorlar. Dışarıda valeler ile birlikte boşalacak masa haberi için soğukta beklemektesiniz. Belki bir sigara yaktınız. Üstünüz çamurluyken bir de koktunuz. İstediğiniz mutluluğu elde edemiyorsunuz. Eliniz boş ta dönebilirsiniz. İşte buradaki tüm bu betimlemeler de evrene rezervasyonsuz gelişinizi anlatmaktadır.

Hayat koşulları bazen istediğimiz gibi bazense istemediğimiz haliyle şekillenebilir. Yaşam yolculuğumuz daha en başından bize ayrılan kısımlar ile belirlenebilmektedir. Sizin de hayatınıza baktığımızda yolunuzun nasıl şekillendiğini çözümleyeceğiz. Rezervasyonunuz olmasa bile bu durumu negatif olarak algılamayacağız. Çünkü hırsınız ve azminiz sizi illaki mükâfatlandıracaktır. Hatta sizi yüreklendirmek adına benim de hayata rezervasyonsuz geldiğimi söylemek isterim. Bu durumu doğuştan şanssız gibi algılamak yerine kendi şansımızı yaratmayı öğrenmek kelimeleri ile değiştirmemiz gerekebilir. Bu hatırlatmayı es geçmemeliyiz.

Doğumunuzdan hemen önceki tutulma anı haritasını çıkartmak için bilgilerinizi maile olarak atabilirsiniz. İlgileneceğime emin olabilirsiniz ;) Sevgilerle...


Danışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page