top of page

Zodyak BurçlarıZodyak Burçları haritalarımızda 12 Burç sırası ile "Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık" olarak sıralanırlar. Yani hangi burçsun diye sorulduğunda verdiğimiz cevap yanlıştır!. Asıl cevap tüm zodyak burçlarına da sahibim olmalıdır!

Her zodyak burcu haritalarımızda bir evimize yerleşir. Önemli olan kısım hangi evlere yerleştiği ve hangi gezegenlerin bu burçlarda onuk olduğudur. O nedenle günlük burç yorumlarını okumanız ya da sosyal medyada gezinen koç şöyledir, boğa affetmez, akrep kincidir gibi yorumları lütfen görmezden gelin!

Önemli olan kısım natal haritalarınızda hangi gezegenin hangi burcu yönettiğini bilmek ve o gezegenin hangi evde, hangi burçta yerleştiğini bilmekten ileri gelir. Sitemizde burçları okurken hakkındaki tüm yorumları bulabileceksiniz.

Kendi haritanızı çıkardığınızda gezegenlerinizin yerleştiği burç ve anlamları okumanız size asıl ve gerçek faydayı sunacaktır. Sağ tarafta gördüğünüz burçların ve gezegenlerin sembol tablolarıdır. Bu tablolar ile doğum haritanızda kolayda gezegenlerinizi ve yerleştikleri burçları bulacaksınız.

Burçlar, günlük burç yorumu gibi fal tadında kalmamalıdır. Evet, burçlar önemlidir fakat astrolojideki bir çok sembolden sadece 12 adetidir. Diğer gök cisimleri ve signifikatörleri baz alarak yorumlamak kolay iş değildir ki o nedenle işin kolayına kaçan halkımız astrolojiyi kötü emellerine alet ediyorlar.


Neden on iki burç ? Burçların nasıl oluştuğu ile ilgili kısmı paylaşmamız gerekirse;

Haritalarımızda genel görece tropikal Zodyak kullanırız. Tropikal yani mevsimsel. Mevsim dönüşlerini ihtiva eder demektir. Dünya'mıza Güneş ışınlarının dik ya da eğik gelişi ile mevsimlerin geçişlerini gerçekleştiririz. Lise coğrafya derslerinden de hatırlayacağımız gibi Dünya'mızda ekvatorla aynı doğrultuda iki adet dönence vardır. Kuzey yarım kürede Yengeç dünencesi ve Güney yarım kürede Oğlak dönencesi.

Bu dönencelere Güneş ışıkları dik vurduğu an mevsim geçişleri o yarım kürede başlıyor olur. O nedenle burçlar mevsimleri ve bu mevsime bağlı tropikal etkileri (sosyo-ekonomik, sosyo-kültürel, bitki örtüsü, ekosistem, yiyecekler, hayvanlar, ekonomik ve psikolojik tabanlı değişimlere tabidirler.)

Kısaca Akdeniz insanının sıcak kanlı ve misafirperver oluşu, Karadeniz insanının hırçın oluşu gibi yöresel zenginliklerin örf, geleneklerimize kolektif etkilerde işlemesi ve genetik miraslarımızı aldığımız köklerimizin de bu değişimlere tabi olması çok normaldir.

Burçları element ve nitelikler olarak ayırırız. Dört ana elemet; Ateş, Hava, Toprak ve Su'dur. Nitelik olarak üçe ayırırız. Öncü, Sabit ve Değişken.


ÖNCÜ BURÇLAR; (Mevsim başlangıçlarını gerçekleştirenlerdir.)

İlkbahar Başlangıcı; (21-22 Mart, 22 Nisan) KOÇ BURCU

Yaz Başlangıcı; (21-22 Haziran, 22 Temmuz) YENGEÇ BURCU

Sonbahar Başlangıcı; (21-22 Eylül, 22 Ekim) TERAZİ BURCU

Kış Başlangıcı; (21-22 Aralık, 22 Ocak) OĞLAK BURCU

SABİT BURÇLAR;

(Mevsim özellikleri en yoğun gözlenen zamanlardır.)

İlkbahar Sabiti; (21-22 Nisan, 22 Mayıs) BOĞA BURCU

Yaz Sabiti; (21-22 Temmuz, 22 Ağustos) ASLAN BURCU

Sonbahar Sabiti; (21-22 Ekim, 22 Kasım) AKREP BURCU

Kış Sabiti; (21-22 Ocak, 20 Şubat) KOVA BURCU

DEĞİŞKEN BURÇLAR;

(Mevsim geçiş zamanlarıdır.)

İlkbahar geçişi; (21-22 Şubat, 22 Mart) BALIK BURCU

Yaz geçişi; (21-22 Mayıs, 22 Haziran) İKİZLER BURCU

Sonbahar geçişi; (21-22 Ağustos, 22 Eylül) BAŞAK BURCU

Kış Geçişi; (21-22 Kasım, 22 Aralık) YAY BURCUDanışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88


Son Yazılar

Whatsapp-Icon.png
bottom of page